Computertijdperk van start Primeur voor Europa ALBERT HEIJN BRENGT 16-DELIGE ENCYCLOPEDIE IN VECI.KLEIIRENDRM SI Apeldoorn geopend Exclusieve rechten voor Nederlands taalgebied verworven Grote belangstelling bij het zilverenjubileum van de heer J. M. v. d. Broek AH- FLITSEN 3 Na het overhandigen van de cadeaus en de felicitaties was er ten huize van de jubilaris de heer Van den Broek nog ruimschoots ge legenheid voor een gesprek. Op de foto v.l.n.r.: de heer en mevrouw Van den Broek en de heren D. A. ter Wee, Heijn en H. de Roodc. Twee fraaie zelfbedieningen werd de divisie Utrecht rijker. Boven: het nieuwe pand in Boskoop, Burg. Colijnstraat 2, dat op 17 september j.l. geopend werd. Onderhet pand, waarheen filiaal Gorkum verhuisde op 9 september j.l. De teams van de heren A P. Wognum en W. H. Selij zijn vol enthousiasme aan hun nieuwe taak begonnen. Toen dr. Bertha Morris Parker de opdracht kreeg van de be roemde uitgeversmaatschappij ,,The Golden Press" in de V.S., om een 16-delige encyclopedie samen te stellen, begon zij aan een gigantische taak. Want het moest een encyclopedie worden, zoals nog nooit eerder was verschenen! leder deel een boeiend boek, pagina na pagina met kleurenillustraties. tionale reputatie als onderwrjs- expert en schrijfster van „leer zame" boeken. Natuurlijk kon zij dit enorme werk niet alleen, zij werd geassisteerd door een grote staf van specialis ten en meer dan 30 wetenschaps mensen. Toch duurde het nog 10 jaar voordat dit enorme werk ge reed was. De tekst moet duidelijke en hel dere informatie geven over alle mogelijke onderwerpen zoals na tuur, cultuur, techniek en muziek, sport, handel, geschiedenis en alle andere zaken die zowel jong als oud dagelijks bezig houden. Ver helderend voor volwassenen maar vooral ook begrijpelijk voor de schoolgaande jeugd. Specialisten Dit was haar wel toevertrouwd, want dr. Bertha Morris Parker, verbonden aan de „laboratory schools" van de universiteit in Chicago, heeft in de VS een na- Op 1 oktober j.l. vierde de heer j J. H. van den Broek, bedrijfsleider I van filiaal Weert, zijn zilveren jubileum. De heren G. Heijn en D. A. ter Wee waren aanwezig om hem namens de directie te felici- j teren. Zij overhandigden hem bui- ten het cadeau nog het getuig- schrift van Handel en Nijverheid, j Mevrouw v. d. Broek ontving een j prachtige zilveren kandelaar. Namens de Divisie Arnhem was de heer H. de Roode aanwezig om namens het personeel van het di visiekantoor de gelukwensen over te brengen. 1 oktober 1939 begon de heer v. d. Broek als bediende bij Albert Heijn j op de Markt te Eindhoven en in I 1946 ontving hij zijn aanstelling als bedrijfsleider van filiaal Meck- lenburgstraat te Eindhoven. Als bediende heeft hij veel pio- j nierswerk verricht in de woon wagenkampen in Eindhoven, vol gens hem destijds een van de grootste en best betalende klan ten. In de Mecklenburgstraat heeft hg vaak de assistentie van zijn echtgenote moeten inroepen om de bonnen te plakken, want destijds was nog alles op de bon. In 1954 werd de heer v. d. Broek overge plaatst naar Weert. Vele collega's met echtgenoten zijn 's avonds komen feliciteren en zoals wij uit onofficiële bron heb ben vernomen, waren deze reeds op rijpere leeftijd verkerende heren, om 3 uur in de morgen nog aan het twisten. Op 2 oktober ging het feest verder met het personeel. Door hen werd een kristallen cog nacglas met zilveren voet aan de jubilaris overhandigd en bloemen voor de echtgenote. De heer G. Heijn decoreert de heer J. H. van den Broek met het gouden insigne. Moeizaam Men kan zich voorstellen dat deze voorbereidingen bijzonder kostbaar waren. Neem b.v. de 6000 illustra ties die de encyclopedie uiteindelijk bevatte, waar jaren en jaren van moeizame arbeid van vele kunste naars voor nodig was. Een illu strator krijgt in Nederland door gaans 50,tot 75,per illu stratie, in Amerika ligt dit bedrag nog hoger. Wij zijn niet ver mis om te stellen dat alleen de teken- kosten al 450.000,bedroegen. Hierbij komt dan nog een bedrag dat de tekenkosten vele malen overtreft voor de honoraria van alle medewerkers en de zeer uit gebreide druktechnische voorbe reidingen zoals het maken van de duizenden kleurenlithos! Sukses Wanneer deze encyclopedie op normale wijze via de boekhandel zou zijn verkocht, zouden de boe ken onbetaalbaar zijn! Door het moderne Amerikaanse verkoopsysteem, waarbij de Super- Marts werden ingeschakeld, kon den echter oplages van miljoenen boeken verkocht worden. Hierdoor was het mogelijk de prijs per deel zeer laag te houdenen „The Golden Books Encyclopedia" werd een grandioos succes! Nederlandse bewerking Voor het Nederlandse taalgebied verwierf Albert Heijn N.V. de ex clusieve rechten. Hiervoor werd al het originele reproduktie-materiaal uit Amerika ter beschikking ge steld. Met de Amerikaanse opzet als basis, werd nu aan een geheel Nederlandse bewerking begonnen. De medewerking werd verkregen van befaamde specialisten zoals: Dr. Fop I. Brouwer (plantkunde), prof. dr. H. Brugmans (geschiede nis), dr. Okke Jager en Leopold Verhagen O.S.A. (godsdienst), J. Joppe (toerisme en automobilis me), Wouter Paap (muziek), prof. J. Pen (economie), H. M. v. Randwijk (geografie), drs. H. Ren- senbrink (dierkunde), dr. C. van Rijsinge (fysica, chemie en geolo gie), drs. H. W. J. Schaap (letter kunde), Eelco J. W. Schuller (luchtvaart), Lt. Kol. F. C. Spits (militaire zaken), A. C. v. Swol, arts (geneeskunde). Zij hebben er toe bijgedragen, dat een door en door Nederlandse uitgave is ont staan: een wereld van wetenschap Adel Een encyclopedie die bij is tot van daag, want elk onderwerp werd van A tot Z gecontroleerd en zo nodig bijgewerkt of aangevuld. In deel 2 vindt U bijvoorbeeld een beschrijving van het adellijk ge slacht Bourbon, waarin Prins Hu- gues wordt genoemd als echtge noot van Prinses Irene. Distributiemethode Al deze voox-bereidingen hebben hoge kosten met zich meegebracht. Toch kan Albert Heijn de Gouden Horizon Encyclopedie aanbieden voor de bijzonder lage prijs van ƒ2,95 per deel! In Apeldoorn werd op 23 septem ber j.l. een nieuwe supermart ge opend. Op de foto ziet U de oudste zoon van de bedrijfsleider de heer R. H. Boersma de deur ontsluiten om de wachtende klanten binnen Dit kan alleen omdat ons bedrijf door moderne verkoop en distri butiemethoden een dusdanig groot aantal boeken kan verkopen, dat de hoge kosten over een voldoende aantal exemplaren kunnen worden verspreid. Via de normale boek handel zou een dergelijk werk zeker 8,— tot 9,— per deel gaan kosten. te laten. Gratis Nu is het dan zover Maandag 2 november is een fan tastische verkoopactie gestart voor de 3 soorten Perla koffie! Iedere 2 weken verschijnt een deel van de 16-delige Gouden Horizon Encyclopedie, verkrijgbaar voor slechts 2,95 bij 250 gram Perla Koffie. De eerste 3 delen verschijnen tege lijk. Hieraan is voor de klanten een aantrekkelijk voordeel ver bonden, want het eerste deel is GRATIS bij aankoop van de delen 2 en 3 en 250 gram Perla Koffie. Het was een lange weg, van het pionierswerk van dr. Bertha Mor ris Parker naar de eerste Neder landse 16-delige encyclopedie, ge heel in kleuren uitgevoerd. Een encyclopedie die iedereen zich kan veroorloven dankzij de moderne verkoop- en distributietechniek! Onder: Het team van supermart Apeldoorn dat de grote groep kooplustigen op vlotte wijze tij dens de opening van dienst was. (Vervolg van pag. 1) wordt gehouden met rabatten, magazijnkosten en andere kosten. Op deze manier wordt het dus mo gelijk de optimale hoeveelheid van een bepaald artikel te bestellen. Uitbreiding Maar als het eenmaal zover is aldus de heer Brevoord dan gaan we beslist niet op onze lau- j weren rusten, want begin 1967 komt er alweer een uitbreiding van de huidige apparatuur in de vorm van een zgn. IBM-systeem 360, die wéér veel sneller verwerkt en weer veel meer mogelijkheden heeft. Dan begint het echte com puter-werk pas goed. We staan nu pas aan het begin van een be- i langrijke periode op administratief gebied. En zo'n eerste begin moet nu eenmaal goed zijn. Laten we hopen dat het loopt zoals we het ons hebben voorgesteld.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3