Eerste kursusresultaten zijn prima Bruine bonen als zaaigoed HANDIG NASLAGWERKJE VOOR NOG GEEN TWEE GULDEN Opleiding Z.B.-S.M. nu gelijk Dit jaar geen Zaandagen meer AH-FLITSEN In Hoog-Soeren zijn in de afge lopen weken weer vele kucsisten te gast geweest. Medewerkers en medewerksters van de afdelingen j kruidenierswaren, slagerij, groen- I te, kaas- en vleeswaren, kassa en non-food-afdelingen staken de be nodigde theorie voor hun prak tische werkzaamehden op. Als oude klant vertrok ik voor enkele jaren naar Oostenrijk. Be gin oktober 1963 was ik weer eens in uw nieuwe zaak om inkopen te doen en deze mee te nemen. O.a. kocht ik enkele kilo's bruine bo nen. hetgeen op zichzelf niets bij zonders is. Ik beschik hier op 1200 meter hoogte echter over een grote moestuin, waarvoor ik het zaai goed altijd uit Nederland mee neem. Verleden jaar evenwel had ik de bruine bonen vergeten en heb ik in arren moede een zak A.H. bruine bonen genomen en die ge poot. Veel verwachting had ik er niet van, maar het resultaat heeft mijn stoutste verwachtingen verre overtroffen. Er staat een prachtig A.H.-gewas in mijn tuin op de oogst te wachten. Het leek mij nier onaardig u dit feit mede te delen, ook al is de handel in granen en zaden afd. Pootgoeder onge twijfeld minder enthousiast over. Overgenomen uit een brief, toegezon den aan bet D.K. te Utrecht. Op 6 oktober j.l. werd voor 196+ de laatste Zaandag gehouden. Het gestelde doel om ieder, die reeds 2 jaar of langer in de filialen werk zaam is, een bezoek aan Zaandam te laten brengen, is bereikt. Dinsdag 22 september troffen wij onder de over het algemeen jeug dige deelnemers en deelneemsters de heer J. Lemmers, die sinds 13 juni 1964 gepensioneerd is en de heer P. J. Bastiaanse, die nog steeds in filiaal Laren enige dagen per week werkt. Samen met nun echtgenotes heb ben zij bijzonder van deze rond leidingen genoten. Mocht onverhoopt een personeels lid, dat reeds 2 jaar in dienst is, geen Zaandag hebben meegemaakt dan kan hij of zij dit melden aan de divisie-personeelschef, die onge twijfeld zal zorgen dat deze ver gissing in 1965 hersteld zal worden. De laatste jaren is onze gesproken en geschreven taal sterk aan het veranderen. Aan de ene kant zijn in de moderne litera tuur veel platte-vulgaire woorden binnengeslopen, aan de an dere kant zien wij het gebruik van veel „dure woorden. Hinderlijkzeer vaak dat een deeI van het gesprokene over de mensen heen- Vooral wat het gebruik van gaat -n NjET begrepen wordt, vreemde woorden betreft is dit op-jammer genoeg zijn er maar wei- vallend. De afstand tussen het ni die by ZQ,n gesprek de moed horen of lezen en het begrijpen Qm eerlijk te dat van een tekst wordt steeds groter. Links: de fam. Bastiaanse en rechts de fam. Lemmers gefotografeerd voor het ontspanningsgebouw op 22 september j.l. Wij zien dit niet alleen bij Radio en TV, waar het Engels en het door zcér weinigen in Nederland nog begrepen Frans in de mode komen. Bij de TV zijn de voor het beeld hinderlijke onderschriften, die bovendien dikwijls een onjuiste vertaling geven, een noodzakelijk surrogaat. Maar in kranten, boe ken en voor de studerende onder zij een bepaalde uitdrukking niet begrijpen. Zij knikken liever ja of zwijgen. Wij hebben daarom ge meend om in Flitsen te moeten wijzen op een goed en handig na slagwerkje, dat slechts f 1,75 kost n.l. de Prisma uitgave „Vreemde woorden". Een ieder die werkelijk wil begrij pen wat hij leest of hoort behoort dit boekje niet alleen in zijn of ons zijn er geen vertalmgen en hebben maar het OQk omschrijvingen opgenomen. Mj ,eder niet begrepen woord te Vreemde woui-rirn raadplegen. Op den duur zal men vreemue wooiuen merken dat men het boek;jE, nog Bij de kursussen en besprekingen, j maar weinig zal gebruiken en dat die bij Albert Heijn voor het per- men gemakkelijk „de taal van soneel gegeven worden, merken wij onze tijd" zal begrijpen. Eigen omgeving Begonnen werd met een kursus le Caissière ZB. Deze caissières leerden 5 dagen lang de grond beginselen van het instrueren, zo dat zij in hun zaak eventuele nieu welingen direkt doelmatig kunnen instrueren. Wij verwachten hier veel van, vooral omdat de nieuwe lingen nu in hun eigen omgeving kunnen blijven. Van de bedrijfs leiders vergt dit een aanpassing omdat men ook een goede leer situatie in de zaak moet kunnen scheppen, maar men zal dit zeker als prettig ervaren temeer omdat men in eigen kring sneller resul taten zal zien. Dit jaar zullen nog 3 Caissière kursussen worden ge houden. Begin volgend jaar komen dezelfde caissières dan nog eens bij elkaar om de ervaringen onder ling uit te wisselen. Praktische verkoop Ook worden 4 assistenten kursus sen gehouden alsmede 3 kursussen voor Reserve-chef. De lesstof is praktisch dezelfde als die van de Afd.-chefs SM. Alleen de prakti sche lessen vlees en groente zijn Een en ander zal de lezer over- vervangen. In plaats hiervan houdt tuigen dat de grote achterstand een divisieleider ZB (b.v. de heren T in de ZB-opleidingen, die door de M. de Haas en J. Rozema) een 1 inleiding over praktische verkoop verbouwingen was ontstaan, snel in de ZB. wordt ingehaald. Veelbelovend J3 Dit jaar worden nog 2 Examen- kursussen ZB gegeven doch deze opleiding voltrekt zich geheel te Hoog-Soeren in combinatie met de SM-opleidingen. Ook het programma voor 1965 ziet er veelbelovend uitDe eerste kursusresultaten waren prima en elukkig waren wij in staat om ook de jongeren uit de ZB s een flinke duw in de rug te geven. Trog is weg Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang no. 9 oktober 1964 Verantwoordelijke eindredactie: F. BRANDSMA Redacteuren: G. Kortleve, J. J. M. van der Meer, J. C. Voskamp Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: J. Bollema, N. v. d. Brink, S. Eusman, P. Jonkergouw, D. Lieuwen, H. Malag, A. H. Pilger. M. de Rijke, K. Romp, A. Smout, J. de Wever, H. Wijma, H. Petten. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Menig dankbare groep heeft in middels het Zaandamse Centrum al weer verlaten. De capaciteit van de kursussen is nu gesteld op twaalf. In de slaap zaal die door schilders flink onder handen werd genomen prijken nu 12 lage ledikanten i.p.v. de stapel bedden van voorheen. De lange wasbak in het waslokaal (de trog genoemd) is vervangen door een aantal wastafels. De twee leslokalen zijn eveneens opgeknapt en heringedeeld; één lokaal dient als discussieruimte met modern meubilair, het andere is ingericht als instruktielokaal met een aparte hoek voor even tuele pauze's. De kantoorruimten voor de kur- susleiding zijn eveneens gemoder niseerd. Zoals wij U in de vorige editie van Flitsen reeds schreven is de opleiding van afd. chefs S.M. in Hoog-Soeren nu in volle gang. Sinds begin september is in het gemoderniseerde Opleidings centrum te Zaandam ook de Z B. opleiding weer op volle toeren aan het draaien.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2