Telefoneren op de grond Kontaktkommissies vergaderden Nieuwe regeling gespreide vakanties zeer DC Zaandam Wij heten welkom Nieuw personeel P.V.-aktiviteiten in september Viswedstrijd wegens enorm sukses nogmaals op programma Produktie bedrijven Amsterdam/ Zwanenburg Produktie bedrijven Zaandam kantoren Zaandam 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang - No. 8 september 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Ereeschoten (toestel 381). Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. C. Buntsma, en de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, P. Helder, J. Janse, J. J. M. v. d. Meer, F. H. S. Monsma, H. van Petten, G. A. van Rooyen, P. Schipper. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. l forme regelingen en gelijke kan- 0*11 Tl ^T1 O* OTlTVfinO'Pn sen voor de werknemers binnen A A (3 "AAL V CAAX^A^AA deze eenheden, anderzijds, is het Tijdens de interne verhuizingop 12 augustus j.l. van de diverse afdelingen in het kantoor aan de Westzijde „knipte" onze fotograaf deze beide dames. Links ziet U mej. S. v. d. Does en rechts mej. E. Kwakkel, temidden van de op dat moment achtergelaten telefoons op het voormalige filialenbureau. Nagegaan zal worden of de ver gaderingen van de contactcommis sie kunnen worden verplaatst van de ochtend naar de middag (3- uurdit om de deelname aan de vergadering van de vertegenwoor diger van ons vervoerspersoneel te vergemakkelijken. Het over enige tijd in gebruikne- men van de computer zal het be drijf de gelegenheid geven beter tegemoet te komen aan de eisen, die het stijgen van de omzet en de toename van het aantal SM's aan de besteltechniek, de admini stratieve verwerking en de bevoor rading stellen. Voor het DC zal de ophaallijst een geringe wijziging ondergaan, een enkel huisnummer in plaats van een dubbel, boven dien is alles gedaan om een betere leesbaarheid te verkrijgen. Verder is er een nieuw vervoers- schema ontworpen, waarmede van de mogelijkheden van de snellere verwerking een zo goed mogelijk gebruik wordt gemaakt ten be hoeve van een snelle bevoorrading. Dit zal voor het DC inhouden, dat de werkzaamheden nog nauwkeu riger op elkaar moeten worden af gesteld, wat voor een ieder een uitdaging is, om ook dit onder de knie te krijgen. Tenslotte wees de heer J. G. Krijt op het in het kruideniersbedrijf bekende verschijnsel van de druk te in de laatste maanden van het jaar en deed een beroep op alle afdelingen, de schouders gezamen lijk eronder te zetten. Thans vindt een nauwkeurig on derzoek plaats naar de vervoers- problematiek van de produktiebe drijven naar het Distributie Cen trum. Verwacht mag worden, dat ook hier een zo efficiënt mogelijke Mej. Ir. M. E. Veth (TRO);Mej. A. W. Tenty (KB); Mej. M. H. de Wit (KB); Mej. M. de Zwart (VA); Mej. J. M. de Zwart (VA); hr. W. F. de Zwart (KB); hr. J. J. de Zwart (KB); hr. Ir. W. Eegerdingk (Lab.);hr. T. v. Capel/eveen (TA); hr. D. Postma (BB); mej. E. de Jong (CF); Mej. M. T. H. Schaafsma- Rijsdijk (KB); Mej. T. Korsc (Tel.); Mej. P. v. d. Berg (OB); Mej. E. M. v. Leeuwen (Dr.); hr. J. Lantinga (BB); Mevr. J. Meijn- Hnysman (KB); hr. J. Heykoop (KB); lir. P. Goedhart (CF); Mevr. Brink-Becmstcr (emb.); hr. P. de Haar (emb.); Mej. N. Vet (PZ); hr. A. W. Bugs (mag.); hr. J. B. Hörchner (verv.); lir. W. Hoogland (mag); hr. H. P. v. Tiel verv.); Mej. G. ten Pierid (HD); hr. H. A. Knijn (emb.). de lieer A. de Jong (Boekhou ding); mej. R. Garenstroom (Cor respondentie afd.); mej. H. Gou weleeuw (Planning)mej. R. de Jong (Ponskamer); mej. G. de Graaf (P.M.C.); de heer F. Zijl stra (P.M.C.); de heer S. v. Too renburg (Huish. Dienst); de heer KI. van Urk (P.M.C.); mej. H. Houtkamp (P.M.C.); mej. J. Schadee Creditafdelingmej. H. Verdonk (P.M.C.); mevr. A. de Vries-Bakker (P.M.C.); mej. M. Betlehem (Faktuur afd.); mevr. E. M. Metsch-Prins (P.M.C.); mevr. C. F. Voorthuis-Husslage (afd. Bestellingen); mej. J. Olij (Tel.). Het programma voor het komende seizoen is rond en we hopen, dat het in de smaak zal vallen. We zullen zorgen, dat men circa eind september het lidmaatschapskaartje in zijn bezit heeft. De aktiviteiten voor september zijn de volgende: Op 12 september j.l. is gestart met een excursie naar de COENTUN- NEL. Herhaling De 2e aktiviteit betreft een vis wedstrijd op zaterdag 26 septem ber. Op algemeen verzoek houden we deze nogmaals dit jaar. Voor deze viswedstrijd was de eerste maal zo'n overweldigende belang stelling dat we er echt niet onder uit kwamen dit evenement te her halen. De tweede keer kan men om het in visserslatijn te zeggen baarsen en snoeken van ettelijke kilo's uit het water trachten te slepen. Opgeven kan men zich bij de heren F. v. d. Bosch (DC), P. Schipper (kantoor Hogendijk), portier J. Geijtenbeek (kantoor; Westzijde) en F. v. d. Hazel (PB). Wie vangt de grootste, heren werkmethode kan worden ontwik keld. Teneinde de werkzaamheden in het magazijn beter te kunnen laten verlopen zal het aantal heftrucks met één worden verhoogd. Pand Fray Het pand Fray aan de Oostzijde is door het bedrijf aangekocht en zodra de vergunning is ontvangen hiervoor, zal dit worden gesloopt. Mede hierdoor zal het mogelijk zijn het parkeerterrein voor de produktiebedrijven aanzienlijk te vergroten. Gevraagd wordt of het kaaspak huis aan de Oostzijde gehandhaafd zal worden. Hiervoor zijn nog geen definitieve beslissingen genomen. Het beveiligingsscherm voor de heftruck in de emballage-afdeling is besteld, overigens is in de prak tijk gebleken, dat deze heftruck te licht van constructie is. Over wogen wordt deze door een zwaar dere te laten vervangen. Marcel, zoon van de heer en mevrouw Kuiper (PB); Sonja, dochter van de heer en mevrouw v. d. Bijl (DC); Robert, zoon van de heer en mevrouw Hörchner (DC); Marlies Agnes, dochter van de heer en mevrouw Maas dam (DC). Bartje, zoon van de heer en mevrouw Breeschoten (PB). aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: bij hun huwe lijk: de heer en mevr. J. A. M. Kuyt-v. d. Huysen; bij hun 25- jarig huwelijk: de heer en mevr de Haas. Timmerlieden beheersten de laatste phase van het gereedkomen van de nieuwe 5e verdieping aan de Oostzijde. Nu de vakanties praktisch alle maal weer achter de rug zijn, moet weer vooruit gezien worden naar de drukte rond de komende feestdagen. De omzet van krentenbrood zal vergroot worden. Om deze produk- tie met één lijn te kunnen op vangen is de medewerking van allen noodzakelijk. Kledingregeling Het concept kledingregeling wordt geaccepteerd, waarbij de vraag rijst of er voor warm en vuil werk per afdeling enkele reserve kle dingstukken beschikbaar kunnen zijn. Dit wordt mogelijk gemaakt door de chef enkele kledingstuk ken te laten beheren, welke door de gebruikers weer gewassen bij hem ingeleverd moeten worden. Vakanties Voor 1965 zullen de vakanties vóór eind januari '65 geregeld moeten zijn, waarbij zij die schoolgaande kinderen hebben voorrang hebben in de maanden juli en augustus. Er zal naar gestreefd worden om 14 dagen aaneengesloten vakantie te geven, terwijl zij die eerder of later gaan, indien het werk dit toelaat, eventueel 3 weken aaneengesloten kunnen opnemen. Kontröle bij de poort Medegedeeld wordt dat de periode- salarisgenietenden van het PB een schrijven ontvangen hebben be treffende een nieuwe regeling van controle bij de portier, ingaande 31-8-'64. Er zal niet langer onder scheid gemaakt worden tussen maand- en weekloners inzake het toezicht bij het verlaten van het bedrijf. De heer Vink wijst er op dat de wijze van controleren enigs zins veranderd is, doch legt er de nadruk op, dat de handhaving hiervan alleen kan worden doorge zet als het gehele personeel hier aan meewerkt. Extra beloningen ideeënbus De heer Vink deelt mede, dat de regeling van extra beloningen voor 'ngezonden ideeën opnieuw door direktie en de ideeënbuscommissie nader wordt bestudeerd. Mede in verband met de sterk wisselende werkomstandigheden binnen de verschillende produktiebedrijven en distributiecentra enerzijds, doch de behoefte om te komen tot uni- gewenst de regeling voor extra be loningen nader te bekijken. De K.K. zal zo spoedig mogelijk ge ïnformeerd worden over de nieuwe voorstellen. Veiligheid en hygiëne De richtlijnen voor veiligheid en hygiëne, zoals deze zijn opgesteld door de heer W. F. van Gorcom, zullen nader worden toegelicht in de commissie voor Veiligheid en Hygiëne en tevens in de chefsver gaderingen van de resp. hoofd chefs. Uit ervaringen van enkele K.K.-leden blijkt opnieuw de drin gende noodzaak een ieder zowel lijn- als staffunctionarissen te doordringen van de noodzaak van deze regelingen. Zuster Boom zal als lid aan deze veiligheids-com missie worden toegevoegd. Gespreide vakanties De algemene ervaringen met de nieuwe regeling betreffende ge spreide vakanties blijken gunstig te zijn. Enige vrijheid in keuze van de vakantieperiode is door de werknemers bijzonder positief be leefd. Ook wat de leiding betreft, zo deelt de heer Vink mede, is de proef geslaagd te noemen. Mede dank zij de soepele mede werking van het personeel is het mogelijk gebleken de hulp van vakantiewerkers goed te benutten, waardoor het totale beeld van de produktie gunstig is geweest. Bromfietsstalling N.a.v. lekkages zal worden nage gaan of het dak gerepareerd kan worden en of zo mogelijk de vloer, welke enkele hinderlijke kuilen vertoont, kan worden hersteld. Vakantiehuisjes Wanneer er vakantiehuisjes in een bepaalde periode over zijn, kan een ieder hiervan gebruik maken, dus ook personeelsleden met een sala ris boven de weistandsgrens. In dien er huisjes vrij zijn, zal dit bekend worden gemaakt. Mededelingen 1. Dit jaar en begin 1965 zullen diverse leden van het kantoor personeel weer gelukkig wor den gemaakt met een woning. 2. De telefoon-bestelcentrale is vrijwel gereed. Geleidelijk aan zal nu overgeschakeld worden naar het telefonisch opnemen van de filiaalbestellingen. Het opnemen op de mark-sense kaarten zal in januari starten. 3. De computer is vrijdag 11 september j.l. afgeleverd. Na een installatie- en voorberei dingsperiode zullen wij een be gin gaan maken met het over schakelen van werkzaamheden van de oude apparatuur naar de computer. Ophaallijsten DC, facturen enz. zullen vanaf ja nuari op de computer gedraaid worden. 4. In de vergadering van de on dernemingsraad zijn een aantal nieuwe secundaire arbeidsvoor waarden bekend gemaakt. Er bestond reeds een regeling voor buitengewone lasten voor niet verplicht verzekerden volgens het Ziekenfondsbesluit. Thans is er met ingang van 1 januari 1965 ook een dergelijke rege ling voor verplicht verzekerden. Verder is er met ingang van 1 september 1964 een regeling getroffen voor het cadeau bij pensionering. Naar aanleiding van een vraag over een recent geval is afgespro ken, dat ook, indien onverhoopt een personeelslid om dringende rede nen op staande voet ontslag gege ven moet worden, het vertegen woordigende lid van de onderne mingsraad hiervan op de hoogte gesteld zal worden. Wederom komt de studiekosten vergoeding ter sprake, doch er is thans nog geen regeling aanwezig, op grond waarvan een vergoeding gegeven kan worden. Het meren deel der commissieleden was het er over eens, dat degene, die zich door studie verder ontwikkelt, dit zeer zeker te zijner tijd in zijn sa laris gewaardeerd ziet.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2