VIJFDE VERDIEPING PAND 1955 IN GEBRUIK De heer J. C. Berghege vierde zilveren jubileum Indeling van ruimte gebaseerd op principe van open kun toren Programma PV 1964-1965 SAH002000123 Flitsen Fabr/Zaan september 1964 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 21e Jaargang No. 8 - September 1964 De heer G. Heijn verleent de heer Berghege het zilveren AH-insigne ter gelegenheid van zijn 25-jarig zakenjubileum. In memoriam de heer M. Ligtenstein Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van de heer M. Ligtenstein, tot voor enige jaren onder-direkteur der ven nootschap. Wij geden ken in hem met respect een bijzonder vitale en ac tieve per soonlijkheid, die geduren de ruim 30 jaren onze onderneming als hoofd van de afdeling Inkoop vol toewijding heeft gediend. DE RAAD VAN BESTUUR VAN ALBERT HEIJN N.V. Vlag in top Ongeveer 8 jaar geleden werd hij tot ass. afd.chef in de KB benoemd; een promotie die hij vooral door zijn positieve instelling en zijn vele aktiviteiten voor het bedrijf heeft verdiend. Het A.H.-Pinksterkamp is voor het echtpaar Berghege be kend terrein. Sinds de oprichting, een negental jaren geleden, heb ben zij beiden tot de leiding van dit kinderevenement behoord. Zijn brede interesse bewijzend heeft hij enkele jaren geleden het lidmaat schap in de Raad van Bestuur van het pensioenfonds Albert Heijn aanvaard. Jeugd, werk en ouderdom hebben dus zijn aandacht. 31 juli ging bij Albert Heijn de vlag in top. Terecht! Dezer dagen is het volledige pro gramma van de P.V. voor het ko mend winterseizoen bekend ge worden. Wij volstaan in deze editie met een korte opsomming van de activiteiten en hopen hierop in het volgend nummer terug te komen. 26- 9: viswedstrijd 31-10: dansavond 14-11: Potasch en Perlemoer in Eet U wel eens een Rotterdammer? (Zie pagina 4.) J conserven S-12: jaarvergadering 16-12: kienavond 22-12: kienavond 23- 1: (pneelavond 27- 2: CARNAVAL I 17- 3: filmavond over Engeland 3- 4: cabaret pand, welke bestemd is voor het nieuwe laboratorium. Reeds in een vorig nummer van deze Flitsen vermeldden wij de ruimtelijke in deling; daarover nog enkele de tails. Hoewel op één etage onderge bracht, zullen het analitisch-, het researchlaboratorium en proefbak- kerij, en het verpakkingslaborato rium door geheel ondoorzichtige- of glaswanden worden gescheiden. Bovendien worden kamers inge richt voor de behandeling van de produktiemonsters, het bewaren van chemicaliën en het schoon maken van glaswerk. Voor het nemen van proeven waar bij geluidshinder kan ontstaan zal een geheel aparte geluiddempende ruimte worden ingericht. Tenslotte zal men er eveneens een zg. „klimaatkamer" construeren, mede als aanvulling op het wat temperatuur en vochtigheid be treft, geconditioneerde verpak kingslaboratorium. Aan de zg. „Zaanzijde" zullen eveneens volgens het principe van open kantoren, werkruimten wor den geschapen voor het hoofd van het laboratorium, de afdeling Sta tistische Kwaliteitsbeheersing, de afdeling T.R.O. en een bibliotheek, j Vooral het aanbrengen van de ver eiste instrumenten en de speciale vloerbedekking op deze verdieping zal zeker nog enkele maanden in beslag nemen. Hopelijk zal echter in december van dit jaar ook deze verdieping gereed zijn. Nevenstaande foto toont het nu met een 4e en 5e verdieping ver hoogde „pand 55" van de pro- duktiebedrijven te Zaandam. Op de 5e verdieping krijgen bedrijfs leiding, stafafdelingen, en de tele fooncentrale een (moderne) plaats. De 4e verdieping is voor het la boratorium en TRO gereserveerd. Jk was 26 jaar toen ik uit een kleine bakkerij in Utrecht over stapte naar de Albert Heijn's bakkerijen in Zaandam. Hier ver diende ik ƒ24,per week een best loon want het vol gende jaar kon ik meteen trouwenI" vertelt de heer J. C. Berg hege (51 jaar), ass. aid. chef K.B., die 31 juli j.l. zijn 25-jarig dienstjubileum vierde. Geblinddoekt ,.De heer Jan Heijn heeft mij des tijds aangenomen. Echter eerst een week op proef!" De heer Berghege werd geplaatst bij de „uitrolovens", maar kent nu inmiddels alle afdelingen, machines en ovens van de K.B. Hij kan deze waarschijnlijk zelfs geblinddoekt vinden. Viermddelhaus Als secretaris van de eerste kon- taktcommissie en later door het lidmaatschap in de ondernemings raad werd de heer Berghege steeds meer betrokken in de problemen van Albert Heijn's produktiebedrij- ven. Vooral daardoor groeide de binding met zijn werkgever en voelde hij zich, zoals hij zelf zegt: „als een vis in het water". Vier knappe dochters, Nan, Hetty, Til en José maakten het gezin Berghege in 1942, '44, '46 en '48 kompleet. Twee van hen, Nan en Til, hebben inmiddels een baan op ons hoofdkantoor. Studeren Vrijetijds-problemen zijn hierdoor de heer Berghege vreemd. Toch ziet hij nog kans om naast de aandacht die zijn gezin van hem vraagt, we kelijks huisbezoeken af te leggen als ouderling van de gereformeerde kerk. Hij leest en studeert veel over Israël, het land dat zijn in teresse heeft gewonnen. Hij leert de taal, verzamelt o.m. postzegels en hoopt er nog eens een vakantie te mogen doorbrengen. In de eerste helft van september is de vijfde verdieping van het zgn. Pand 1955 van het Produk- tiebedrijf te Zaandam in ge bruik genomen. Als eersten betrokken de Tele fooncentrale en het Technisch Bureau hun nieuwe werkruim ten; de bedrijfsleiding, de afde ling Arbeidsstudie en Organisa tie en het Bedrijfsbureau volg den een week later. Zo spoedig mogelijk zal ook de Medische Dienst en de afdeling Personeelszaken naar de nieuwe I etage verhuizen. Voor de boekhouding, nu nog ge huisvest aan de Hogedijk, zal de verhuizing hopelijk in januari a.s.j kunnen plaatsvinden. Ruimte effect Gebonden aan de beschikbare op pervlakte is door de architect, de heer Wijnalda, onder wiens leiding de nieuwbouw gestalte kreeg, ge streefd naar opvallende ruimte effecten. Boven gekomen zal men bijna tevergeefs naar deuren zoe ken, daar de gehele indeling van de ruimte gebaseerd is op het grondprincipe van de zgn. „Open kantoren". Het grote vensteroppervlak ga randeert bovendien een maximum aan licht in de kantoorvertrekken. Luchttransport Opvallend is tevens het geïnstal leerde systeem voor luchtbehande ling. Naast de traditionele radia toren, welke de basis-verwarming voor de vertrekken vormen, werd een uitgebreid luchtkanalen-sys- teem in het plafond geïnstalleerd dat zal zorgen voor een doelmatig luchttransport. Kieuw laboratorium f Werken op een moderne afdeling. De medewerkers van het Tech nisch Bureau waren de eersten. Met verdubbelde mankracht zal de Fa. Kakes zich nu kunnen werpen op de verdere afwerking van de vierde verdieping in hetzelfde

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1