Divisie Utrecht Nieuws uit de divisies AH in 1971 op de maan? Overzicht opleidingen samengesteld wsm opening ZO Nunspeet Bijzondere aanbieding voor personeel P. M. C.-concertaboiinementen zonder betaling van cheques ah-flitsen 5 HOFFII De heer D. A. Meeuse met echtgenote temidden van zijn team vlak voor de opening van de zelfbediening Nunspeet. Op donderdag 13 aug. werd in Nunspeet een geheel nieuwe Z.B. geopend. Voorheen was dit pand een hotel, dat werd geleid onder de naam „Hotel Atlanta". Enkele weken nadat de gemo toriseerde Rolschaatser in het T.V. journaal was verschenen, reed hij als moderne Sandwich man voor Albert Heijn in Am sterdam Osdorp en enkele da gen later in Zaandam. In beide gevallen deelde hij bonnen uit voor kinderverrassingen ter ge legenheid van de heropening van gemoderniseerde A.H. SuperMarts. Gotuige de reacties, had het pu bliek heel veel plezier in deze stunt want overal waar deze uit het jaar 2000 weggelopen rolschaatsmens onder enorm motorlawaai ver scheen, werd hij niet alleen door kinderen bestormd, maar kwamen j ook de volwassenen uit de huizen en uit de winkels. Kreten als; echt weer iets voor Albert Heijn en kijk nou eens Albert Heijn in de bochtj waren niet van de lucht. Eén mevrouw vroeg ons fijntjes: Moet Uw chef van de MaanSuper- Mart op het matje komen? Dat was een domme vraag want U weet dat wij pas in 1971 onze eerste SuperMart op de maan openen. Voor de concerten door het Amsterdams Kunstmaandorkest zijn nog enkele abonnementen beschikbaar. Personeelsleden of hun huisgenoten, die niet de beschikking hebben over de benodigde P.M.C.-cheques. worden in de ge legenheid gesteld tegen betaling van 7,per abonnement van deze bij zondere aanbieding te profiteren. Bestellen I Om teleurstellingen te voorkomen is inschrijving voor uw personeels- abonnementen alleen mogelijk via storting op girorekening 1752 t.n.v. PMC Zaandam. Op de stor- tingskaart gelieve U duidelijk te vermelden Uw naam, adres en woonplaats en bij de mededelingen voor de geadresseerde de omschrij ving .Personeelsabonnementen' Als U ervan verzekerd wilt zijn, dat U in de zaal naast elkaar komt te zitten is het noodzakelijk dat U in één betaling het door U gewenste aantal abonnementen voldoet Dus bijv. voor 3 abonne menten betaalt U dus ineens 21,-. Zoals ook voor de leden van de PMC geldt, is het niet mogelijk met voorkeur voor bepaalde plaatsen rekening te houden. Voor diegenen, die niet zo vaak in de gelegenheid zijn een concert bij te wonen, is dit een unieke gelegenheid om kennis te maken met een aantal meester werken van grote componisten. Nadere bijzonderheden over deze concerten zijn vermeld in de be treffende PMC-folder. Het is raad zaam alvorens U bestelt na te gaan of U na de concerten, die om ongeveer kwart over tien beëindigd zijn, nog thuis kunt komen. Reserveer nu reeds de avonden van 10 november 1964, 8 januari 1965 en 8 februari 1965 en bestel zo spoedig mogelijk op de juiste manier uw abonnement (en). Om dat er slechts één wijze van bestel len is, kunnen wij strikt de hand houden aan de stelregel: „Wie het eerst komt, het eerst maalt". Als ere-gasten waren door de di visieleider, de heer L. M. de Haas, uitgenodigd, de heer en mevrouw Dijkstra, voorheen bedrijfsleider in de bedieningszaak te Nunspeet, doch nu reeds enige jaren met pen sioen, alsmede de heer en me vrouw Holtman, voorheen bedrijfs leider te Amersfoort, Langestraat. In zijn openingswoord richtte de heer L. M. de Haas speciaal een woord van welkom tot deze ge pensioneerden en hun echtgenoten en liet in zijn woorden duidelijk blijken dat deze pioniers in het verleden er ook aan hebben mede gewerkt, dat heden hier in Nun speet zo'n prachtig filiaal kan worden geopend. Ruim een jaar hebben wij nog moeten wachten voordat deze 41ste ZB in Divisie Utrecht een feit zou worden, waarvan de heer D. A. Meeuse tot bedrijfsleider is aangesteld. Aan het personeel bracht de heer De Haas dank uit voor hun spor tieve houding in de opleidingspe riode, drukte hun op het hart eer lijk en trouw te blijven en achter de bedrijfsleider te gaan staan door dik en dun. In de bedieningszaak was er altijd de grote barricade n.l. de toonbank waardoor de klant „geholpen" moest worden. Deze is nu weg en zal de klant zichzelf I moeten helpenzij zal dit echter j alleen doen als zij zich thuis voelt, i Begroet de klant, geef haar advies, de klant is koning, ja, zij is zelfs onze werkgeefster. Een ZB is in I deze tijd geen sensatie meer, zij voorziet in een behoefte. Ook de openingsploeg van de heer Van Zijl heeft een grote pluim ver diend, aldus de heer De Haas. Vo rige week was het nog één grote chaos, maar o.l.v. de lieer Waare zijn daar zeer grote dingen ge beurd en alles is weer op tijd klaar gekomen. De heer De Haas wenste de heer en mevrouw Meeuse veel geluk en goede zaken met het nieuwe fi liaal, waarna hun dochter Ingrid de deur opende om de klanten binnen te laten. Studie Groots was de drukte bij de ope ning van de zelfbediening te Nunspeet. Verschillende bedrijfsleiders uit den lande zijn die dag het nieuwe filiaal komen bezoeken daar zij hun vakantie in Nunspeet door brachten. Om U te helpen bij de keuze van de studie is er een overzicht samen gesteld van een aantal opleidingen voor algemene ontwikkeling en vakdiploma's. In dit overzicht zijn van iedere kursus de voornaamste gegevens opgenomen zoals in on derstaand voorbeeld over de vak kursus ter opleiding tot de diploma melkhandelaar. Aanvang: September. Plaats Zo centraal mogelijk. Duur 1 jaar. 25 lesweken, 2 avonden van 2% uur per week. Bij voorkeur uitsluitend mondelinge lessen. Inhoud de samenstelling en eigenschappen van de melk- en zuivelproduk- ten, kennis van de melkpro- duktie en handel in melk, Warenwet en Melkbe- sluit, Verkoopkunde en re- klame. Kosten 195,inclusief alle kosten voor leermidde len en examen. Te be talen in 3 termijnen. Examen: Schriftelijk in 10 exa menvakken; voor de examenvakken, waar voor bij het schriftelijk examen minder dan 7 is behaald wordt nog een mondeling examen afgenomen. Adres Stichting vakopleiding melkdetailhandel en zuiveldetailhandel. Gr. Hertoginnelaan 26, 's-Gravenhage Tel. 63 30 36. Het overzicht vakkursussen omvat verder: Sleuteldiploma Practische Alg. Vorming I en n P.B.N.A. Kruideniersvakdiploma Kleinhandel in vlees Vakdiploma Detailhandel in aard., groente en fruit Brevet textielhandel Vakopleiding drogisten Vakkursus huishoudelijke ar tikelen A Vakkursus huishoudelijke ar tikelen B Vakkursus speelgoederen. Vakkursus detailhandel in glas, keramische - luxe en kunstnijverheidsartikelen. Vakkursus diploma melkhan delaar. Niet opgenomen zijn de opleidin gen voor het middenstandsdiploma en praktijkdiploma boekhouden. Voor deze opleidingen worden in alle grote plaatsen kursussen ver zorgd. Inlichtingen over deze kursussen zijn verkrijgbaar bij uw personeelspecia- list. De bedrijfsleiders zullen het vol ledige overzicht binnenkort eveneens ontvangen. De heer H. J. Nagtegaal, bediende filiaal Amersfoort, Euterpeplein, is thans in het bezit van het Brevet voor de Textielhandel A, terwijl hij mi de studie voortzet voor Brevet B. De heer H. Gouw, bediende filiaal Amersfoort, Leusderweg, is even eens in het bezit van het Brevet voor de Textielhandel A. Vers Vlees Thans is een aanvang gemaakt met deze studie door: A. J. M. van Pinxsteren, bedrijfs leider filiaal Amersfoort, Leusder weg; J. H. Kooiman, bedrijfsleider fi liaal Amersfoort, Utrechtseweg; H. J. M. Bokkers, bediende filiaal Amersfoort, Leusderweg; J. G. M. van Pinxsteren, bediende filiaal Amersfoort, Utrechtseweg; L. Smits, bedrijfsleider filiaal Al phen a.d. Rijn. Praktijkdiploma Boekhouden De heer G. Nellestyn, reservechef divisie Utrecht, is gestart met de studie voor dit diploma. Middenstands diploma Behaald door P. Drost, bediende filiaal Nunspeet; A. van Tamelen, bediende filiaal Amersfoort, Noor- derwierweg; R. Vollenbroek, be diende filiaal Hilversum, Van Hoogendorplaan en mej. G. E. v. d. Burg, filiaal Amersfoort, Lange straat. Taakomschrijvingen Op liet divisiekantoor te Utrecht zijn 28 bedrijfsleiders bijeengeko men teneinde, de „taakomschrij ving bedrijfsleiders" te bespreken. Deze bespreking werd geleid door de divisieleider, de heer L. M. de Haas. Aan de discussie werd door de bedrijfsleiders ijverig deelgeno men. Half september zullen de overige bedrijfsleiders een dag worden uitgenodigd. Geboren Eveline, dochter van de heer en mevrouw Fluit-de Rooy, reserve chauffeur Divisie Utrecht, op 26 augustus; Mariam, dochter van de heer en mevrouw Kooiman-Emelaar, be drijfsleider filiaal Amersfoort, Utrechtseweg, op 4 september, Opening Woensdag 9 september j.l. werd een nieuw filiaal te Gorkum geopend; de hr. Auf dem Brinke, verkoopspecialist, deed dit met enkele welgekozen woor den en wenste bedrijfsleider W. H. Selij heel veel succes. Het oude filiaal te Gorkum aan de Hoogstraat is 5 september j.l. geslo ten. Het nieuwe filiaal is thans geves tigd aan de Arkelstraat. Verloofd: 5 augustusde heer Greven en mej. J. Klad. De heer Greven is werkzaam in filiaal Amersfoort, Euterpeplein. Jubileum: Op 28 augustus herdachten de heer en mevrouw R. Hengst de dag dat zij 1214 jaar getrouwd waren. De heer Hengst is bedrijfsleider van filiaal Hilversum, Dr. Kuyperplein. Ziekte: De heer P. G. de Vos, bedrijfs leider van fil. Nijkerk is nog steeds onder doktersbehandeling. Het herstel blijft echter vooruit gaan. Televisie: Woensdagavond 12 augustus kwam filiaal Hoogendorplaan te Hilversum duidelijk in het TV- beeld in het KRO-programma „In de Rommelpot". Het ging om een busje kerry, gekocht door Wiesje Bouwmeester in haar rol van „Moeder". Zeer goed kwam in het beeld naar voren „AH voor Gloei lampen". De caissière Johanna v. Leuverden die met „Moeder" moest afrekenen was goed zicht baar en daarmede een van onze prettige, vriendelijke caissières, die de klanten zo graag zien.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5