NIEUWS UIT Bedrijfsleider J. Konings zag woning door brand verwoest Rayon Moord Goeree-Overïiakkee uit isolement verlost door de Haringvlietbrug Van secretaresse Div. Rotterdam SM-Divisie III Divisie Amsterdam Divisie Haarlem tot filiaalhoudster REKLAME-KAAS GEWAARDEERD DOOR MENS EN DIER AH-FLITSEN A" M Voor Goeree-Overflakkee ging op 20 juli j.l. een dertig jaren gekoesterde wens in vervulling, toen minister Van Aartsen telefo nisch de wachtende vrachtwagenchauffeurs aan de Flakkeese zijde van de brug opriep. Zijn woorden: ,,Kom over de brug, de baan is vrij!", betekende voor de inwoners van dit eiland aan sluiting bij het vaste land. Statenweg o.l.v. de heer M. Jonkers; 16 september: Filiaal Delft, Vrouwjutteland, o.l.v. de heer J. Poelman. Mutaties: De heer J. M. Snepvangers, be ziet in een kustweg naar Walche-drijfsleider van filiaal Den Haag. ren via de primaire afsluitdammen i Laan v. Meerdervoort, is benoemd bij de mond van de zeegaten. Deze tot Chef Drukkerij, te Zaandam. Als zijn opvolger is benoemd de Reeds vanaf 1933 hebben particu liere instanties voor deze vaste oeververbinding geijverd. Het Del taplan van 1953 werd het defini tieve moment om tot aktie over te gaan. Men had op Flakkee nu ze kerheid dat de verbinding eens een feit zou worden. Particulier initiatief heeft het tem po van realisering aanzienlijk ver sneld. Immers het Deltaplan voor weg komt echter zeer excentrisch te liggen en kan pas na afsluiting van de Oosterschelde worden vol tooid. Noord-Zuid De eveneens ontworpen secundaire afsluitdammen boden de gelegen heid veel eerder tot een meer cen trale Noord-Zuid-verbinding te komen. Dat de aanleg van de Gre- velingendam Schouwen-Duiveland met Goeree-Overflakkee zal ver binden (Oosterscheldebrug), gaf de doorslag aan de initiatiefne mers om de N.V. Haringvlietbrug te stichten. Deze dam zal het rendement van de Haringvlietbrug aanzienlijk verbeteren. Deelnemers zijn o.a. alle gemeenten van de eilanden Flakkee en Schouwen. Het was een beetje triestig voor de auto riteiten van Schouwen-Duiveland dat zij de openstelling niet komen de via hün brug konden bijwonen: Voorlopig zullen zij tot eind '64 van de veerdiensten gebruik moe ten maken. Optimisme Voor de heer J. Hensen, be drijfsleider van filiaal Middelhar- nis is de ontsluiting uiteraard re den tot optimisme. Hoewel buiten de bestaande en geplande recrea tie-centra van Goeree-Overflakkee gelegen, is Middelharnis het koop centrum van het eiland (nu schier eiland De eerste weken na de openstelling was stijging in omzet merkbaar. Uiteraard zijn op dit moment de veranderingen die deze aansluiting bij het vasteland zullen brengen nog niet te voorspellen, mede door het feit dat het hier slechts de eerste schakel in de openlegging van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden betreft. Geboren 31 augustus: Jos, zoon van de heer en mevrouw Hensen, filiaal Middelharnis. Gehuwd 3 september: de heer J. Krijnen en mejuffrouw J. van Meer, fi liaal Steenbergen. Heropend 3 september: Filiaal Rotterdam, heer W. Schruyer, voorheen waar nemend BL te Vlaardingen, Schie- damseweg. De heer P. M. van Hoof, is be noemd tot bedrijfsleider van filiaal Dordrecht. Admiraalsplein. Huwelijk Op 21 augustus trouwde mejuf frouw E. Sleenhof, hoofd-caissière in Oss. Dit heugelijke feit werd gevierd in Megen aan de Maas. Bij onze aankomst in Megen vroe gen wij aan enkele spelende kin deren waar de Bernhardstraat was. Wij kregen ten antwoord: Mijnheer, U gaat de eerste straat links, de tweede rechts, dan 't eerste huis. Over dorpsgemeen schap gesproken Op 27 augustus trouwde de heer E. Franken, chef groentenafdeling in Apeldoorn, met mejuffrouw N. Duits en op 16 september chef- slager B. Gort van Hoogeveen in nui meïewerkinj Hollandscheveld met mejuffrouw ben W. Strijker. De brug, die van Goeree-Overflakkee een schiereiland maakt. Woensdag 9 september was het dan zo ver. Zowel klant als personeel hadden halsreikend uitgezien naar het moment waarop filiaal Amster dam, Joh. Verhulststraat, voor heen een veel te kleine Z.B. in op pervlakte verdubbeld zou worden. Er was tevens een primeur in de Z.B.-sector te vinden, n.l. de ver koop van vers vlees. Mevr. v. d. Niet zal tijdelijk de leiding van deze afdeling op zich nemen. Vers vlees De avond vóór de opening had be drijfsleider v. d. Niet vele gasten ontvangen en zijn nieuwe zaak ge toond. Zo waren o.a. uitgenodigd de gepensioneerde bedrijfsleiders uit de divisie Amsterdam en de naaste buren van het filiaal die al 't geboor, geklop en getimmer ten spijt toch vrolijk en enthousiast gegeven heb- Vooral voor de ouderen was er veel nieuws te zien, hetgeen zicht baar gewaardeerd werd. De heer Th. Ketelaar uit 1032 j Ook filiaal van Woustraat 148 slaagde voor het volledige slagers- startte met vers vlees. Om dit te Geslaagd diploma. Van harte proficiat! I realiseren diende een groot ge- Donderdag 3 september j.l. is in de vroege ochtenduren de dienst woning boven filiaal Hoorn tijdens een korte, maar felle brand geheel verwoest. Bedrijfsleider J. Konings en zijn echtgenote konden zichzelf met de beide kinderen (2 en 5 jaar) ternauwernood in veiligheid brengen. Al hun bezittingen gingen in de vuurzee ten onder, terwijl de winkel zeer grote waterschade opliep. De Hoornse brandweer, die de brand in een half i bedwong, in volle aktie. Om half zeven die ochtend werd de heer Koning, die pas kort te voren van Amsterdam naar Hoorn was overgeplaatst, gewekt door een scherpe brandlucht en ging op onderzoek uit. In de woonka mer stond hij voor een geweldige vuurzee. Het enige wat hij nog kon doen was vrouw en kinderen in veiligheid bren gen. De Hoornse brandweer ar riveerde snel en slaagde er bin nen een half uur in de brand te bedwingen. De watermassa's kwamen terecht in de winkel, waardoor grote schade werd aangericht. Met man en macht is er daarna ge zwoegd om de winkel weer voor de ver koop gereed te maken. Twee dagen na de brand, op zater dagmorgen, was het zover. Mevr. Konings en haar kinde ren hebben tij delijk onderdak gevonden bij fa milie in Nijme gen. Inmiddels is in Hoorn tij delijke huisves ting verkregen. Geboren 18 augustus werden de heer en mevrouw Zwetsloot-Houdijk uit filiaal Heemstede (Bronsteeweg) verblijd met een dochter Ellen en op 22 augustus de heer en me vrouw Ooteman-Galesloot uit fi liaal Edam (Kerkstraat) met een zoon Wim. Huwelijken 28 augustus traden in het huwelijk mej. Jannij Paap, verkoopster fi liaal Zandvoort (Kerkstraat) en de heer Walter Akersloot; 2 sep tember mej. Neeltje Durieux, ver koopster filiaal Leiden (Haarlem merstraat) en de heer Sipke Kui pers; 4 september mej. Maria A. Noordermeer, verkoopster filiaal Oegstgeest (Kempenaerstraat) en de heer Cornelis Pelsmaeker. Geslaagd De heer J. A. M. de Vries, bedrijfs leider filiaal Voorschoten, is ge slaagd voor het diploma IVIO, Practische Algemene Vorming. Bevorderd De secretaresse van de heer van Rooij, mej. Wennink trad enige tijd geleden in het huwelijk met de heer P. Blom. De nieuw „ge boren" mevrouw Blom-Wennink, die toch nog wel iets wilde blijven doen bij het bedrijf, had echter geen huis, om daar met haar echt genoot te wonen. Oplossing Zoals altijd werd de oplossing ter elfder ure toch gevonden. Mevr. Blom ging in opleiding voor filiaalhoudster van een brood- en banketzaak en na gebleken ge schiktheid bood de Divisieleider haar filiaal Vasco da Gamastraat te Amsterdam aan. Dit was voor haar dubbel aantrekkelijk, omdat achter dit filiaal een bescheiden dienstwoning gelegen is. Mevrouw Blom is nu gelukkig tussen brood, koffie en REUZE ONTBIJTKOEK!! 'n Flinke hap. een zeer groot stuk, werd zomaar uit mijn hand geruk(t) Vóór 5 x 8 hier was verschenen, Was aap met kaas allang verdwenen. MORAAL: Loop nooit met kaas zo in je hand. Want mens én dier is erop gebrand. DIVISIE AMSTERDAM. deelte van de winkel omgezet te worden. Mej. v. d. Kwast zwaait nu de scepter over deze afdeling. (Onder ons: „Verkoopspecialist voor aap") Hoe smakelijk de kaas van Albert Heijn er wel uit ziet, bleek onlangs in Amsterdam. Onze verkoopspecialist, de heer J. Manuel, kocht in het filiaal Albert Cuypstraat een flink stuk kaas. Op weg van het filiaal naar zijn. enkele honderden meters verder, geparkeerde auto kreeg hij plotseling een flinke tik. waarna een behaarde hand hem het stuk kaas aan de inmiddels als afweer omhoog gebrachte hand ontrukte. De eerste schrik ging al snel over in grote verbazing, toen bleek, dat de gulzigaard een aap was, van flinke afmetingen. Na enkele flin ke happen te hebben genomen werd het stuk kaas met enkele jolige gebaren aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. De op dit avontuur volgende klopjacht heeft nog menige lachwekkende scène opgeleverd. De heer P. J. van Rooij, Divisie- leider Amsterdam, kreeg na lezing vaü dit verhaal de volgende mij mering: 'k Had heel veel haast en kocht wat kaas, Een groot stuk, want 't ivas reklame, lk had betaald, dus nam 't mee, en hoefde mij niet te schamen. De tas was te klein om 't in op te bergen. Dus in je hand, een ander tergen, doch dat dit tergen zó af zou lopen. Had ik beslist niet durven hopen, Iedereen kent 't, een vlieg in je nek. Gekriebel, zodat je je verzet. De hand met kaas omhoog gebracht, en zo 't gekriebel weggedacht, Dan plotseling een lichte tik, Verbaasd, wat is dat nu, wat een schrik, 'n Aap sprong hoog uit de bomen in mijn nek, en wel op de goede plek, waar hand en kaas tezamen waren, Geboren Op 20 juli j.l. werden de heer en mevrouw Bosma, bediende fil. Schrans, Leeuwarden, verblijd met de geboorte van hun dochter Klara Hedwig, terwijl op 20 augustus j.l. in Ommen Minze Theunis, zoon van de heer en mevrouw Rispens tot vreugde van z'n ouders het levenslicht aanschouwde. Huwelijk Mej. M. Berswerda verkoopster in filiaal Sneek, is op 23 juli in het huwelijk getreden met de heer A. W. Oomen. De heer H. T. H. Joosten, die reeds geruime tijd in het sanatorium Brederodetuin te Bloemendaal ver blijft, heeft onlangs weer een goe de „promotie" gemaakt. Hij gaat Verlooid nu twintig weken „naar buiten"1 en hoopt tegen het einde van dit Mej. T. Sikkema, caissière in fil. jaar als genezen verklaard te wor- Heerenveen, verloofde zich op 6 den ontslagen. sept, met de heer W. Fabriek. Zo zag de Flitsen-tekenaar de apen- grap

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4