HOOG SOEREN KOMT OP TOEREN Roka 1964: Eerste kaderkursussen gestart Fusie Nederlandse Melk-Unie en Sterovita Melkprodukten „Ik ben een boon" accent op ontwikkeling assortiment In memonam ah-flitsen 3 De eerste groepen cursisten hebben inmiddels HoogSoeren weer ver laten. Achtereenvolgens de kruidenierswarenchefs. de vleesverkoopsters en de slagers. 31 augustus startte in het Jachthuis van Hotel Oranieoord te Daarnaast is de situatie zo, dat Hoog Soeren de eerste week van de kadercursussen voor a<de- ee»f' lingschets en atdelingshootden. een ander gedeelte niet. Het waren de Chef-Kruideniers die bied van o.a. organisatie, planning, In de cursussen wordt dan ook afdclingsbeheer, zorg voor de in-1 vecl aandaeM besteed aan de wijze ventans, verkoopmethodiek, per- van onderiing samenwerken, aan soneeisleiding, zijn m deze „ma- het elkaaI. assisteren wanneer dit de kop er af beten en tegelijk vast de stoelen gingen „inzitten" voor de cursisten van de volgende we ken: Chef-Slagers, Groentechefs SM en ZB, Afdelingshoofden Non Food, Hoofdcaissières SM, Vlees verkoopsters SM en ZB, Admini strateurs/trices SM, Delicatesse verkoopsters, Gebakverkoopsters en zo mogelijk ook Hoofden Kaas- en Vleeswaren. 350 cursisten In het totaal zullen vóór 1 januari a.s. ongeveer 350 cursisten te gast zijn geweest in ons mooie oplei dingscentrum in de bossen van de Veluwe. Als dat gebeurd is, zullen allen die bij de voorbereiding, coördinatie en cursusleiding be trokken zijn geweest, eens diep zuchten. Want er is dan een groot stuk werk verzet, een werk dat begon met het maken van de „Manuals" of te wel de „Handlei dingen voor goede vervulling van de taak van afdelingschef." De belangrijkste punten op het ge- „Ik ben een boon als ik 't snap", zo zei ons van de week een huisvrouw, „waar zijn mijn vertrouwde koffiesoorten geble ven?" Dat zit zo, zeiden wij, neem nu die nieuwe naam PERLA (dat is spaans voor parel) en die nieuwe verpakking. Voortkomende uit onze gerecht vaardigde trots op de kwaliteit van onze koffie, vonden we dat die toch eigenlijk niet alleen met de simpele aanduiding „koffie" door het leven mocht gaan. Wij vonden dat hier een „familienaam", symbool van goede afkomst, toch zeker op z'n plaats was. Een naam die, geschraagd door Albert Heijn, bij elke ontmoeting tot een blijde herkenning leidt, wie van de familie 't ook betreft (Co lumbia, Americana of Ro- busta). Bij zo'n familienaam hoort voor allen een nieuw jasje dat de hoge kwaliteit die zij zo dui delijk gemeen hebben, reeds on middellijk tot uiting brengt. Overigens is de verandering niet zó groot! Om bij 't familie voorbeeld te blijven, die „oude" groen, rood en paars zijn op z'n minst volle neven van de Perla's. In Perla Robusta zult U b.v. zonder meer paarsmerk herkennen. De groen-gebruik- ster zal in Perla Americana een „herboren" vriend vinden, ter wijl de rood-gebruikster zich eveneens bij PA op d'r gemak zal voelen. Gezien haar vroe gere voorkeur voelt zij zich wel licht, ondanks de wat hogere prijs, nu wat meer aangetrok ken tot de krachtige smaak van Perla Columbia! En elk van onze „parels" houdt zo graag rekening met Uw wensen. Zij presenteren zich als boon, gemalen boon of Melitta-gemalen boon. „Ik ben een boon en met recht, van de beste familie, een PERLA nuals" (er zijn voor elke af- nodig is en voor degenen die met eigen ondergeschikten" principe een extra week aan dat onderwerp aandacht besteden. deling aparte manuals) beschreven e, ondergeschikten hebben in aanwijzingen en richtlijnen. aan personeelsleiding en perso- Op basis nu van deze aanwijzin- neelsorganisatie. gen en richtlijnen werden vervol- Zo belansriJk acllt AH deze laatste geus de cursusprogramma s opge- facetten dat de „afdelingschefs bouwd, waarbij m principe dege- - - - - - nen die een zeer belangrijk aan deel in de samenstelling van de manuals gehad hebben, ook in de cursus een belangrijke plaats kre gen, als cursusleider dan wel als inleider dan wel als voorzitter van discussiegroepen. Zeer bewust is deze aanpak gekozen, omdat het zo wezenlijk de bedoeling is dat de manuals .werkelijk zullen zijn „Handleidingen voor goede vervul ling van de taak van de afdelings chef". Zij zullen dus een stuk ge reedschap voor de afdelingschef moeten worden! En een stuk gereedschap moet men leren gebruiken waarbij degene, die weet hoe dat gereed schap in elkaar zit, het best als leermeester kan optreden. Het is niet alleen „het vak" dat aan de orde gesteld wordt in de cursussen. Nee, hoe belangrijk ons eigen vak en de eigen afdeling ook zijn, men moet zich bewust wor den van het belang van „in team verband" (d.w.z. samenwerkend) werken. C. v. d. VLIET Vrijdag 28 augustus j.l. is na een langdurige ziekte overleden de heer C. v. d. Vliet in de leef tijd van 61 jaar. Hij was in dienst van Albert Heijn vanaf 14 januari 1946 en was vooral bij de oude- I Amsterd. fi- WÊ liaalhouders Amsterdam het personeel woSaSPk van over- tuïgd, dat wijlen de heer v. d. Vliet zich steeds ten volle heeft ingezet en het voor hem zeer moeilijk is geweest, toen hij hiertoe niet meer in staat was. Zijn vrouw, dochter en schoon zoon wensen wij sterkte in deze moeilijke dagen. Mevr. v. d. Vliet danken wij voor de hulp die zij bij het werk voor haar man steeds is ge weest. Van 7 tot en met 11 september werd op het jaarbeursterrein in Utrecht de 14e ROKA, de internationale levensmiddelenbeurs gehou den. Deze tweejaarlijkse vakbeurs was aanzienlijk groter dan in 1962 en het accent lag voornamelijk op de ontwikkeling van het assorti ment en het op een hoger peil brengen van de kwaliteitsnormen. Op maandag 7 september j.l. heeft Drs. J. W. de Pous, voorzitter van de SER, de ROKA officieel ge opend met een verhandeling over „De EEG: een uitdaging". Sinds de eerste beurs in 1950 in Rotterdam werd gehouden, hebben zich in onze branche enorme verschuivin- Op 6 augustus j.l. waren 36 jongens en meisjes tussen zeven en twaalf jaar te gast bij Albert Heijn. Jongens en meisjes die allemaal luisterden naar de „sprookjesachtige" namen Hans en Grietje. Zij waren bij Albert Heijn één dag in een snoepluilekkerland en konden onbeperkt knabbelen van het lekkers dat zij zagen, net als hun beroemde naam genootjes uit het bekende sprookje. gen voorgedaan. Wij denken hier bij aan smaak, vorm, kwaliteit, verpakking, verkoopsystemen enz. In 1932 telde ons land 38.000 krui deniers, die behalve conserven vrijwel geen verpakte artikelen verkochten. Momenteel zijn er 23.000 levensmiddelenbedrijven waarvan ongeveer 4500 ZB's, waar vrijwel geen enkel onverpakt pro- dukt de deur uitgaat. Alleen al in 1963 nam het aantal SM's in ons land toe met 170 (het totaal is 352) en dit jaar zullen er beslist nog 200 bijkomen. Het aantal ZB's steeg met 730 tot 4270. In geheel 1963 is voor 2,9 miljard aan le vensmiddelen in ons land omgezet. Van de 23.000 bedrijven behoren er 1300 (6%) tot het Grootwinkel bedrijf en 800 (3%) tot de Coöpe raties. De Coöp heeft 7% en de GWB's ±23% van de totale om zet. De assortimentsverschuiving werd duidelijk geïllustreerd door het deelnemen van 15 firma's uit de z.g.n. Non Food-sector aan deze beurs. De eerstvolgende ROKA, die tot een der belangrijkste beur zen is uitgegroeid in West-Europa zal worden gehouden in het voor- jaar van 1966. De N.V. Nederlandse Melk-Unie en de N.V. Sterovita Melkproducten hebben teneinde de rentabiliteit van hun ondernemingen te vergro ten, besloten tot een fusie. De bij deze fusie betrokken par tijen zijn van oordeel, dat een nauwe samenwerking in deze be langrijke sector van onze voedsel voorziening tot voordelen zal lei den. Een rationele verdeling van de productie over de verschillende bedrijven, de gebundelde kennis op technisch terrein, onder meer met het oog op de in de toekomst nood zakelijke nieuwbouw, en de ont wikkelingsmogelijkheden op tech nologisch gebied, zullen op de duur de resultaten gunstig beïnvloeden. De beide aandeelhouders van de N.V. Sterovita Melkproducten, Albert Heijn N.V. en de Coöpera tieve Melkcentrale g.a. (CMC), zullen hun aandelen inbrengen in de Nederlandse Melk-Unie in ruil voor aandelen NMU. Het belang van Albert Heijn N.V., dat in de N.V. Sterovita Melkpro ducten 66,6% bedroeg, zal in de NMU circa 20% zijn. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders der NMU zal wor den voorgesteld om na de daar voor noodzakelijke statutenwijzi ging de topleiding van de NMU te doen berusten bij een raad van bestuur, bestaande uit de heren R. Bakker (NMU), Ir. R, A. de Boer (NMU) en L. van der Knaap (Ste rovita). De staforganen van beide ondernemingen zullen worden ge ïntegreerd. Voor de werknemers zal de fusie geen nadelige gevol gen hebben, temeer daar ook in de betrokken bedrijven een schaarste aan personeel heerst. Melkexport Sterovita N.V., een zelfstandige vennootschap, waar van de belangen grotendeels buiten Nederland liggen, is niet bij deze fusie betrokken. Een overeenkomst is gemaakt, waarbij deze onder neming acces zal behouden tot de zuivelteclinische kennis van de NMU. Albert Heijn zal zich samen met haar dochteronderneming N.V. Formosa volledig concentreren op haar taak in de detailhandel en het restaurantbedrijf. Dit is in over eenstemming met een al enige jaren geleden geformuleerd beleid, waarbij Albert Heijn direct aan de uiteindelijke verbruiker levert en niet aan de detailhandel. Raad van Bestuur Albert Heijn N.V. Zaandam, 22 september 1964. In Hoog Soeren gold: „Het zijn wèl allen slagers, die lange messen dragen".

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3