Koninklijke onderscheiding voor 40 jaar trouwe dienst Organisatieafdeling verkoop onder nieuwe leiding </'/U Jaap Pieterse haalde diploma vakcursus suikerwerk WP GEHUWD: Nieuwe artikelen De heer J. Kuyk met pensioen Heer JLuyendyk in dienst als arbeidskundige Nieuw hoofrl laboratorium Kontaktkommissies vergaderden AH-FLITSEN 5 Dinsdag 30 juni was het 40 jaar geleden dat de heer J. Kuyk in dienst van Albert Heijn trad. Hij begon zijn loopbaan bij A.H. als cacao- brander, hetgeen hij vele jaren is geweest. Wegens gezondheidsrede nen moest hij helaas het staande werk opgeven en werd hij ingescha keld in de bewakingsdiensten, die hij tot volle tevredenheid heeft verricht. Na eerst met vrouw en kinderen door de Raad van Bestuur op het Hoofdkantoor ontvangen te zijn, werd hij in het Ontspanningsge bouw opgewacht door bedrijfslei ding en collega's. Koninklijke onderscheiding De heer P. C. Vink sprak vele prettige woorden tot hem en reik te een enveloppe met inhoud over. Namens de Mij. voor Nijverheid en 3 juli j.l. mocht Jaap Pieterse voor het eerst pronken met zijn op die dag ontvangen diploma. Het eind deel van een driejarige vakkursus voor de chocolade- en suikerver werkende industrie was daarmee bereikt. Het verhaal van dit diploma be gint eigenlijk bij Jaap's moeder die hem als 16-jarig knaapje aan raadde zijn baan als sorteerder bij een textielbedrijf te verwisselen voor een baan bij Albert Heijn. „Dat is een groot bedrijf met veel kansen", zei moeder met nog veel meer moederlijke adviezen. Kans Na een jaar gewerkt te hebben in de suikerwerkafdelingen kreeg Pieterse z'n kans. Hij mocht als enige Albert Heijner meedoen aan een geheel nieuwe vakcursus sui kerwerk en chocolade, die drie ja ren inspanning zou gaan vergen. Hij ging daarvoor een hele dag per week naar de Amsterdamse Banketbakkersschool en blokte zich 's avonds door zijn huiswerk. Zijn hobby's van toen o.m. het verzorgen van konijnen moest hij wel aan anderen overlaten. Basis De nu 20-jarige Jaap heeft met Handel ontving hij uit handen van de heer G. A. van Rooijen een leg penning. Door wethouder M. Hille werd hij geridderd met de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons. Namens zijn collega's sprak de heer W. Schoone en offreerde een kist sigaren met asbak. Namens het personeelfonds overhandigde de heer P. Schipper een enveloppe met inhoud. Foto Tenslotte schonk dhr. H. W. Lulofs mevr. Kuyk een foto van de jubi laris gemaakt tijdens z'n werk- zaamheden. I Boven: De president-direkteur, de De jubilaris dankte daarna alle /jeer A. Heijn, feliciteert de heer aanwezigen voor de prettige woor- Kuyk met zijn 40-jarig jubileum. den hem toegesproken en voor de Onder: Groepsfoto na de huldiging ontvangen cadeaus. in de produktiebedrijven. Be heer Ir. F. T. Kellerman is benoemd tot hoofd van de organisatie afdeling verkoop. In de vakature, die was ontstaan na de benoeming van de heer L. Bouman tot bedrijfsleider van het D.C. in de Nozeman- straat te Amsterdam, is hiermede voorzien. Pieterse 20-jarige vakman. deze studie een stevige basis ge legd voor een goed vakmanschap. „Daar hebben mijn chef, de heer Abbink en mijn collega's me ook erg mee geholpen", stelt hij, „naast de school had ik hier een heel korps praktijkinstructeurs". Het studeren is nu voorbij. De ko nijnenliefhebberij is inmiddels ver wisseld voor „een klein beetje ver kering". Zo werd Jaapje 'n Jaap en wordt hij vast nog eens Jacob. Na zijn studie in Delft, is de heer Kelermann werkzaam geweest bij Philips N.V. te Eindhoven. Zijn activiteiten lagen hier in het vlak van de bedrijfsorganisatie in het algemeen en de ergonomie in het bijzonder. De ergonomie houdt zich bezig met de bestudering van factoren die leiden tot de meest gunstige aan passing van de machine aan de mens. Anders gezegd het d scheppen van werksituaties, die bijdragen p| _JBr tot het verkrij- opti- male resulta- I De heer Kellermann ziet het stellen van normen niet als belangrijkste deel van zijn taak maar slechts als een van de vele facetten. De bevordering van de efficiency be strijkt een veel groter terrein. Hierbij moeten de adviezen van de organisatieafdeling meer als een toevoeging gezien worden aan hetgeen men in de filialen reeds op dat punt heeft bereikt, dan als een dirigerende, instruktieve toe speling van richtlijnen. De heer Kellermann heeft reeds gedurende enkele maanden diverse stages gelopen in verschillende Z.B.'s en S.M.'s. Wij wensen hem bij zijn mooie, maar zware taak. 1 gaarne alle succes toe en hopen, i dat hij met zijn gezin na de ver huizing van Geldrop naar Heiloo j zich spoedig in Noord-Holland thuis zal voelen. Op 13 april 1964 is de heer J. Luyendijk bij ons in dienst getre den als arbeidskundige. Hij wordt één van de direkte me dewerkers van de heer Haeser in de Staf-dienst van Ir. W. A. Eg- gers. De heer Luyen- arbeids- JÊÊJKBJJjEjKj den hebben meestal plaats f k gevonden in de Sgft jBKMr koelhuizen te 1 BjL" IJmuiden. Ar- bcidskundige problemen zijn I vreemd. In verband met de McKinsey-stu- dies zal hij op vele plaatsen zijn werkzaamheden moeten verrich ten. zodat wij hem in onze ver schillende produktie-bedrijven kunnen aantreffen. De heer Luyendijk is 29 jaar en gehuwd. Per 3 augustus 1964 zal bij ons in dienst treden de heer W. Eeger- dingk. Hij zal als hoofd laborato rium van het produktiebedrijf in Zaandam de plaats gaan innemen van de heer G. Hartsuiker en als zodanig de heer P. C. Vink bijstaan bij het handhaven en verbeteren van de kwaliteit van de te pro duceren levens middelen en te vens een be langrijke bij drage kunnen leveren aan de voortdurende ver nieuwing van het assortiment. De heer Eegerdingk is scheikun dig ingenieur en begon zijn loop baan bij het laboratorium Techni sche Botanie te Delft, daarna bij de Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent", waar hij op het gebied van levensmiddelenproduktie zeer waardevolle ervaringen voor zijn nieuwe funktie bij ons, opdeed. Nadien ging hij naar de papierin dustrie, doch zijn liefde voor de levensmiddelen liet hem niet los, zodat hij hoopt zich in ons bedrijf weer 'thuis' te zullen voelen. Wij wensen hem hierbij gaarne veel succes toe. (Vervolg van pagina 2) Compensatie AOW Zoals bekend heeft de Directie be sloten alsnog de toegestane com pensatie te geven aan degenen, die een salaris genieten van meer dan 690,per periode. Parkeerterrein Het verzoek om het bordje „ge reserveerd" af te dekken, ingeval de gebruiker van de gereserveerde plaats een aantal dagen afwezig is, zal nogmaals opgenomen wor den. Reis vergoed! lig Gevraagd wordt, of ook een ver goeding kan worden gegeven aan degenen, die per fiets of brom fiets naar kantoor komen en woonachtig zijn in de Zaanstreek, zoals deze geldt voor medewer kers in de produktiebedrijven en het distributiecentrum. De vergadering is van mening, dat het niet verstandig zou zijn om thans op dit onderwerp in te gaan en liever het onderzoek „secun daire arbeidsvoorwaarden con cern" af te wachten. Vakantiehuisjes Voor personeel, met een salaris beneden de „weistandsgrens" be staat de mogelijkheid een vakan tiehuisje via het bedrijf te huren. Gevraagd wordt, of ook personeel, met een saiaris boven de „wei standsgrens" van deze regeling gebruik zou kunnen maken. Zoals uit de gedachtenwisseling blijkt, is het aantal beschikbare huisjes daarvoc-r te klein en in het algemeen is men in principe tegen uitbreiding van de bestaan de regeling. Lift pand Hogendijk Deze lift is zeer vaak defect. Dit zal opnieuw met de onderhouds dienst opgenomen worden. Teleurstellend is, dat het kantoor personeel hiervan zelf ook vaak Je schuld is. Vooral bij het uit gaan van het kantoor houdt men zich niet aan de regel, dat er slechts 13 personen tegelijk ver voerd mogen worden. Als ons personeel niet in staat zal blijken deze discipline op te bren gen, zal overwogen worden de lift alleen ter beschikking van invali den te stellen. Examen-avonden Gevraagd wordt, of personeel, dat 's avonds examen moet doen de voorafgaande middag vrij kan krijgen. Dit zal niet worden toegestaan. Wanneer dit nodig is, mag men altijd iets eerder weg. 26-6: 2-7: de heer K. Sondaar met mej. J. Koning (C.F.). de heer K. S. Weidner met mej. M. Bruin (K.B.). 8-7: de heer P. Drenth met mej. M. Coppens (K.B.). Delicata fruit Dit is een soort vruchtentoffee, die door een bepaalde bewerking luchtiger is geworden dan de nor male toffee. Ze smelt derhalve iets sneller weg maar heeft haar taai heid behouden. Het delicata fruit wordt in de volgende smaken ge bracht aardbeien, frambozen, sinas en citroen. Smaakpanel Bij dit nieuwe artikel was voor ons het grootste probleem de keu ze van de smaak of m.a.w. een antwoord te vinden op de vraag welke smaken de verbruiker het meest aanspreken en welke fa brikant de smaak vervaardigde, die de optimale voorkeur heeft. Bij een dergelijk probleem maken we gebruik van onze z.g. smaak panel. Zeer in het kort komt de techniek van een panel hierop neer: Een groep mensen wordt 2 of 3 monsters met eenzelfde smaak aangeboden waarvan de gebruik te smaakstoffen afkomstig zijn van verschillende fabrikanten. De monsters worden onder code en in wisselende volgorde gepresen teerd. Door middel van een vra genformulier wordt door de leden van het smaakpanel antwoord ge geven op b.v. de volgende vragen: Vindt U de smaak van de aan geboden monsters in het alge meen lekker? Proeft U verschil tussen de monsters Heeft U voorkeur voor een van de monsters? Zo ja, welk monster is dit (code onderstrepen.) Waardevol Aan deze smaaktest werken zo wel personeelsleden als bezoekers van onze produktiebedrijven mee. Door het hanteren van de smaak panel hebben we waardevolle in lichtingen verkregen over de smaakvoorkeur van de toekomsti ge konsument van delicatafruit. Elke smaak is afzonderlijk ver pakt in een bijzonder smaakvol wikkeltje. Pannekoekmeel Dit artikel is te beschouwen als een pannekoekbeslag in poeder- vorm. Het bevat alle ingrediënten, die voor een luchtige smakelijke pan- nekoek noodzakelijk zijn, zoals vol le melkpoeder en vers kippenei poeder. Dit artikel heeft, zoals de meeste nieuwe artikelen, een vrij langdurige ontwikkeling achter de rug, waarbij vooral het zwaarte punt was gelegen op de houdbaar heid t.a.v. het te gebruiken ver pakkingsmateriaal. Het verpakte pannekoekmeel is onder de meest bizarre omstan digheden betreffende de tempe ratuur en vochtigheid getest bij variërende samenstelling. Het product, dat straks in de fi lialen verkrijgbaar is, kan zonder bezwaar 4 a 5 maanden bewaard blijven in een niet te vochtige om geving, mits de verpakking geslo ten blijft. Deze verpakking is uitgevoerd in een handig formaat en vermeldt een aantal zeer smakelijke re cepten.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5