I 6 3 JAAR VER SLAG Bij de foto's 4 Gemiddelde omzet per filiaal week (excl. broodwinkels) Aantal filialen per 31-12 (excl. broodwinkels) Mede tengevolge van de slechte weersomstandigheden, de relatief sterk gestegen lonen en overige kosten, waren de resultaten van het restaurantbedrijf lager dan in 1962. In Leiden werd een Albert's Cor ner, te Zevenaar een wegrestau rant en in Amsterdam een z.g. Wimpy geopend en bovendien werd het Formosa-restaurant te Utrecht tot een Albert's Corner verbouwd. Het totaal aantal vestigingen in deze sector bestaat dus uit twee Formosa-restaurants, één Lunch room. vijf Albert's Corners, één Albert's wegrestaurant en één Wimpy. Plannen voor nieuwe wegrestaurants te Bodegraven, Kerk Avezaath, Oldenzaal en Se- venum, zijn in voorbereiding. Daarnaast wordt gestreefd naar vestigingen van het type Wimpy op geschikte plaatsen. Het tempo, waarin de vereiste bouwvergun ningen zullen worden verleend zal bepalend zijn voor de tijdstippen waarop de nieuwe vestigingen ge reed kunnen zijn. O.a. van 9 moderne Supermarts. een wegrestaurant in Zevenaar, een Wimpy en een Modelslagerij in Amsterdam gingen met een AH-sleutcl de deuren voor het eerst in 1963 open. Het nieuwe Distributiecentrum in Zaandam werd in de praktijk getoetst. De hogere omzet van het detail bedrijf, 18% méér dan in 1963 was een absolute noodzaak om bij dalende winstmarges de sterk stijgende kosten te kunnen opvangen, zo lezen wij in het jaarver slag 1963. Gedeeltelijk is deze omzetverhoging te danken aan de vestiging van nieuwe supermarts, waarvan er 9 in het afgelopen jaar werden geopend. Daar de toeneming van de omzet in de zelfbedieningszaken hoger lag dan in de bedieningszaken, werden 58 daarvan verbouwd tot zelfbediening. Distributiecentrum Nu de aanloopperiode voorbij is blijken thans reeds, ondanks de hoge vaste kosten, de kosten per eenheid, door een veel groter produktiviteit in de modern inge richte ruimte niet hoger te zijn dan in het verleden, en het vol- del Slagerij, voorziet de in Am- doet daarmee in alle opzichten aan sterdam en omgeving gelegen su- de verwachtingen. Centrale Model Slagerij De in Amsterdam, in het najaar van 1963 geopende Centrale Mo- permarts van centraal bewerkt en vóórverpakt vlees. D.C. Rotterdam De uitbreiding van het Groente Distributie Centrum te Rotterdam begon in 1963 om tegemoet te ko men aan de sterk gestegen be hoefte van de filialen aan groen ten, aardappelen en fruit. Nieuw Hoofdkantoor Na onderhandelingen met de Gemeen te Zaandam werd in 1963 een terrein gekocht voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor. Daar dit pas omstreeks 1970 gereed zal kunnen zijn werd het vroegere Centraal Magazijn proviso risch tot Administratiekantoor inge richt. Jóo Omzet A.H.-filialen (excl. broodwinkels) Melkbedrijven Over het geheel genomen gaven de binnenlandse konsumptiemelk- bedrijven betere uitkomsten te zien dan in het vorige jaar. Enkele verschuivingen waren: het aantal liters losse melk daalde tot 19 van de totale kwantita tieve omzetten. Daarentegen wer den er meer melkprodukten zoals vla. yoghurt en chocolademelk verkocht. Een iets lager totaalresultaat ga ven de bedrijven van N.V. Stero- vita Melkexport in Dordrecht en Tripolis, die voornamelijk melk leveren aan eenheden van het Amerikaanse leger en luchtmacht in respectievelijk Europa en Lybië te zien. De bedrijven te Casablanca in Marokko, die grotendeels even eens melk en melkprodukten aan de Amerikaanse marine leverden, ondervonden tengevolge van ont ruiming van de bases van de Ame rikaanse troepen in Marokko te gen het einde van het jaar een sterke daling van de omzet, her oriëntatie t.a.v. de binnenlandse markt vindt plaats. Voorzieningen zijn getroffen zo dat bij eventuele liquidatie de boekverliezen van beperkte om vang blijven. Restaurants

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4