Kontaktkommissies vergaderden Werkkommissie veiligheid en hygiëne brengt eerste rapport nit ED H0LSTV00GD: dammer van internationale klasse O.R.-Ieden kregen toelichting over jaarverslag DC Zaandam Produktie bedrijven Amsterdam/ Zwanenburg kantoren Zaandam 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang No. 7. juli 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381). Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, W. Haeser, P. Helder, F. Kramer, F. H. S. Monsma, W. Ran, G. A. van Rooijen, P. Schipper, P. Schotsman en M. van Wilgenburg. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Tijdens de kontaktcommissievergadering van de produktiebedrijven Zaandam bracht de heer Hermarij namens de werkkommissie voor veiligheid en hygiëne verslag uit betreffende de „ronde" welke op 1 juli is verricht. Zowel t.a.v. de veiligheid als de hygiëne zijn enkele onvolkomenheden inmiddels gerapporteerd. Met nadruk bracht de heer Hermarij naar voren, dat binnen de produktiebedrijven een sterke behoefte leeft aan een duidelijk totaalplan voor veiligheid en hygiëne als uitgangspunt opdat de werkkommissie een duidelijk adn- \uliende taak houdt. Compensatie I bromfietsstalling een eigen sleutel huurverhoging in bruikleen worden verstrekt. Kwaliteitsbeheersing De heer Vink deed in het kort verslag van de bijeenkomst van hoger kader en staffunktionaris- sen d.d. maandag 29 juni j.l. waarbij de amerikaanse deskun dige Mr. L. Seder een voordracht heeft gehouden over systematisch kwaliteitsbeleid. Gesteld kan worden dat de aan dacht voor het kwaliteitsbeleid zich niet alleen kan beperken tot het produkt zelf, maar ruimer moet worden opgevat en dus ook veiligheid en hygiëne en overige werkomstandigheden omvat. Be langrijk is vooral deze verschil lende punten in een duidelijk plan systematisch aan te pakken in on derling overleg en samenwerking. De heer E. Holstvoogd (21) werk student en ais zodanig werkzaam op het filialenbureau van het Hoofdkantoor, waar hij de klan ten-correspondentie behartigt, is reeds een dammer met interna tionale reputatie. Hij is officieus De heer Holstvoogd (links) ge fotografeerd tijdens een wedstrijd tegen de bekende Belgische dam- kampioen Verpoest. kampioenschap en in 1963 als 4e. internationaal meester onntat hij 1 Door zijn studie kan hij zich niet 3 keer met veel succes heeft deel- genomen aan een internationaal vo,Ie<i'S: °P de damsport concen- tournooi. treren. De heer Holstvoogd begon op zijn 14e jaar met dammen; ook Tijdens het in mei j.l. te Huissen schaakt hij wel af en toe. Speciaal bij Arnhem gehouden internatio- de strategie, dus het combineren nale tournooi, is hij als 2e ge- en voorultzien fascl„eert hem eindigd, gelijk met de Senegalese kampioen Kouaté (40). Tevens was hij de beste van de 4 Neder landers. Dammers van zes natio naliteiten deden aan dit tournooi mee. Dit tournooi was georganiseerd door de R.K. Damvereniging „Huissen", ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. Winnaar werd de Haïtiaan Saint-Fort. Het tournooi gold als een inspeel-wed- strijd voor het Sain-Fort wereld- damtournooi, dat in juni j.l. ir Merano (Italië) gehouden is. De Nederlanders Bom en Van Dijk eindigden daar als 5e en 6e, De heer Holstvoogd, die economie studeert, heeft hieraan niet deel kunnen nemen, omdat hij niet heeft meegedaan aan het Noord hollands en het Nederlands kam pioenschap. Deze kampioenschap pen werden in 1963 en 1964 ge speeld. Tijdens het Noordhollands kampioenschap vertoefde hij in Yalta (Rusland) om daar aan een internationaal tournooi deel te ne men, o.a. met de Belgische kam pioen Verpoest, waarmee hij veel kontakt had. Ook met de Russi sche wereldkampioen Kuperman (40) die Duits sprak, heeft hij veel gesproken. Volgens beschikking van het Col lege van Rijksbemiddelaars wordt met ingang van week 27 (c.q. de 7e periode) de huurcompensatie met 1.3 °/c verhoogd voor diege nen, die reeds huurcompensatie genoten (t.w. alle ongehuwde werknemers vanaf 23 jaar, ge huwde mannen en kostwinners isters) Inclusief de kompensatiemaatre- gelen 1960 en 1962 wordt met in gang van weck 27 (7e periode) de compensatie 5.3 van het bruto loon met onderstaande maxima en minimum: le Gem. Klasse (Zaandam) minima per week per periode 8.25 33.— maximum per week per periode 13.25 53.— Pand Fraay Het pand Fraay is door A.H. aan gekocht en zal binnenkort worden ontruimd. Het ligt in de bedoeling van de Bedrijfsleiding het pand te slopen om zodoende meer ruimte te krijgen voor het lossen en laden van trailers. Extra beloningen ideeënbus Het onderwerp „extra beloningen ideeënbus" zal in de eerstvolgen de O.R. vergadering nader worden besproken. De heren Ypma en Hermarij zullen voor nadere voor bereiding zorgen van het voorstel en voor plaatsing op de agenda zorgdragen. Sleutels bromfietsstalling Zo spoedig mogelijk zal aan een ieder die gebruik maakt van de Ook dit tournooi gold als een in speel wedstrijd voor het wereld- damtournooi. Kuperman was we reldkampioen en hoefde hieraan dus niet deel te nemen. De Rus Andreiko (21) eindigde in Yalta als eerste. Daarna eindigde hij met Tsjegolen gelijk in het Russisch kampioenschap. Een tweekamp besliste toen ten guns te van eerstgenoemde, die kort geleden in Merano de wereldtitel veroverde, vóór Kuperman. Holst voogd werd in Yalta 7e van de 14 met drie gewonnen en drie ver loren partijen. Als prijs ontving hij een ivoren beeldje en van de stad Yalta een fraai uitgevoerde wek ker. In 1962 eindigde de heer Holst voogd als 2e bij het Nederlands Tijdens de vergadering van de Ondernemingsraad van 10 juni j.l. gaf de heer D. Vethaak aan de hand van cijferopstellingen en grafieken een uitvoerig exposé over de resultaten, die het kruideniersbedrijf en de dochterondernemingen in het jaar 1963 hebben geboekt. Een der leden merkte op, dat aan het einde van het jaar voor het hogere kader de gratificaties en de tantièmes gelijk gebleven zijn, terwijl daarentegen het dividend voor de aandeelhouders wel ver hoogd is. Ook de vakantieregelin gen zijn niet veranderd. De voorzitter antwoordde dat wel iswaar de resultaten van het be drijf over het afgelopen jaar in absolute getallen hoger zijn ge weest, maar dat het in het bedrijf geïnvesteerde kapitaal meer toe genomen is dan de winst, zodat de resultaten in relatieve zin wel lager zijn geweest. Ook het aan tal personeelsleden is sterker toe genomen dan de winst. De heer Vethaak voegde hieraan nog toe, dat er geen direct ver band gelegd mag worden tussen de hogere winst en de hogere di videnduitkering. Omdat er steeds meer geld in ons bedrijf geïnves teerd wordt, mag het rendement voor de aandeelhouders niet ach ter blijven. Anders zouden wij wel- 1965 een overbruggingstoeslag ontvangen. Op die datum zal de A.O.W. verhoogd worden. Gebruik zal worden gemaakt van de toe stemming van de Overheid om compensatie te geven voor de ver hoging van de A.O.W.-premie. Deze compensatie bedraagt 6,6 van het salaris, voorzover dit meer bedraagt dan 690,— per periode, tot een maximum van 10,per periode, met ingang van de 5e periode. Dagelijks bestuur Personeelfonds Tot leden van het Dagelijks Be stuur werden benoemd: de heer J. C. Berghege, voorzitter; de heer P. Helder, secretaris en de heer J. Keijzer, penningmeester. Schema samenstelling OR De vergadering aanvaardde het schema van aftreden van de ver schillende groepen. Ten aanzien van de zittingsduur van de con tactcommissies concludeerde de licht moeilijkheden ondervinden vergadering, dat een zittingsduur bij het aantrekken van kapitaal van 4 jaar voor de contactcom- bij verdere uitbreiding. Voorts missies wenselijk is. ontvangen onze klanten een ho ger dividend op onze obligaties. Mededelingen Onze gepensioneerden, die minder dan 18,per week pensioen ontvangen, zullen tot een maxi mum van 13,tot 1 januari Kantinecommissies De vergadering achtte de kantine commissies thans niet meer nodig. Zij zegde de commissies gaarne dank voor het werk, dat zij ver richt hebben. Rondvraag Bevestigd werd dat overeen komstig het besluit van de O.R. de zittingsduur van de contactcommissie op 4 jaar is gesteld. Aan de direktie zal een vraag worden voorgelegd of in de toekomst onze kontaktkom - missie-leden aanwezig mogen zijn bij de besprekingen van het jaarverslag. De uitwisseling van de con tactcommissieleden van de ver schillende produktie-eenheden binnen Albert Heijn zullen plaatsvinden indien daartoe de omstandigheden aanleiding geven. d. Betreffende de medische dienst wordt medegedeeld, dat aan de heren Huisman - V.F., Over- meer - S.B., Schoone - portier, Zwuup - V.F., E.H.B.O.-tassen zijn uitgereikt en dat zo spoe dig mogelijk maatregelen zul len worden genomen opdat bij afwezigheid van de zuster de betreffende funktionarissen snel kunnen worden gewaar schuwd. Mededelingen Het ligt in het voornemen van de heren P. C. Vink, G. Hoorn en J. G. Krijt in de maand september een avond te organiseren waarbij zij over de ervaringen van hun reis naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika zullen vertellen onder het vertonen van door hen zelf vervaardigde kleuren-dia's. Deze avond zal gehouden worden in het O.G. aan de Oostzijde. Emballage De heer J. G. Krijt deelt mede, dat een sorteerbedrijf in Vreeswijk een groot gedeelte van onze potten zal gaan sorteren. De eerste zen dingen zijn reeds door dit bedrijf verzorgd en de resultaten zijn be vredigend. Er zijn tekenen die er op wijzen dat er iets meer éénmalig glas in omloop komt; ondanks deze ont wikkeling zal getracht moeten worden de produktie in onze afde lingen emballage te verhogen, dit ezien de sterk gestegen aanvoer- cijfers. Tijdsein De Heer J. G. Krijt deelt mede er op te zullen toezien dat een ieder zich hieraan houdt en zal, indien nodig, maatregelen nemen. Rondvraag Gevraagd wordt naar de mogelijk heid de fietsen, c.q. bromfietsen stalling zodanig te overdekken, dat de brommers ook bij regen achtig weer droog kunnen staan. De Heer Krijt zal dit nader be kijken. Mededelingen direktie Nogmaals wordt de aandacht ge vestigd op het controleren en handhaven van de hygiëne. Het bestrijden van ongedierte en in- sekten geschiedt wel door een zuiveringsdienst, maar ook het personeel kan hieraan medehelpen en na signalering direkt rappor teren. De investering van de nieuwe broodlijn is door de Direktie goed gekeurd. Na de vakantieperiode wordt door de heer De Wal een nauwgezette uitleg gegeven. Kledingregeling In het gemaakte concept was op genomen, dat bij indiensttreding- statiegeld van 10,moet wor den betaald. Hiertegen werd be zwaar gemaakt, men zag liever dat een vast bedrag per kleding stuk (ken) werd ingehouden, na beëindiging van dienstbetrekking, wanneer een kledingstuk niet werd ingeleverd. Wat betreft schoeisel, dit zal in groter verband gezien moeten worden. Aandacht werd gevraagd voor het dragen van een hoofd deksel, eventuele suggesties wor den op de eerstvolgende vergade ring gaarne ontvangen. Person eelsfoii cis De meest praktische oplossing voor de instelling van een perso neelfonds is, op het mededelingen bord publiceren, dat met ingang van 1-8-1964 IEDER lid is en dat met ingang van dezelfde datum de bijdrage op het loon wordt inge houden. De werknemer, die geen lid wenst te worden, maakt hier van vóór 1-8-1964 melding. Ontwikkelingsplannen Naast het project Nieuwe Brood- lijn, staat momenteel op proef een continue deegmenger die mini maal 900 kg per uur deeg kan leveren. De Heer De Wal zal in eerste instantie met de mensen, die hiermede moeten werken, een bespreking hebben. Rondvraag De Heer J. Ph. Ypma deelde mede, dat de zittingsduur van de con tactcommissie ook op 4 jaar is gesteld. De Heer Rudolph ziet gaarne een heid in vakantieregeling, niet dat enkele collega's 3 weken achter een krijgen, terwijl de regeling is 2 weken. De Heer Hoogerhuis verzekert, dat in geen geval dis criminatie wordt toegepast, maar dat in sommige gevallen wel een uitzondering wordt gemaakt, veelal in het belang van het be drijf. Benoemingen In de vergadering van de onder nemingsraad van 10 juni j.l. is de Heer J. Keijzer (kantoor West zijde) benoemd tot penningmees ter van het Dagelijks Bestuur van het Personeelsfonds. Huisvesting Hogendijk Reiioeining nieuw lid Langzamerhand worden alle aan te brengen verbeteringen gereali seerd, zeer tot het genoegen van het personeel. Het aanbrengen akoestische tegels heeft een ge deelte van de geluidshinder op geheven. Voorts sluiten vele ramen onvol doende, zodat regeninslag het ge volg is. Het is raadzaam hierin vóór de komende winter te voor zien. Nu de Heer J. H. Groot onze dienst per 26 juni 1964 heeft ver laten, stelt de vergadering voor een verkiezing uit te schrijven voor het verkrijgen van een nieuw lid. De Heer Groot trad op als vertegenwoordiger van de afde lingen Ontvangst, Huish. Dienst en Techn. Dienst en het Magazijn. De Heer P. Helder zal dit in over leg met de Heer P. E. J. Bomli organiseren. (Vervolg op pagina 5)

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2