Minister Andriessen bezocht DC PAKKAMER RANDOVEN 1 EN 2 ONDERGING UITBREIDING Mooiste van Gardameer Broodnuchter idee met f 750.- beloond Negen AH-ers kregen V oorslag-diploma Kleuradviezen van „binnen-uit"' Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 21e Jaargang No. 7 - Juli 1964 Ik ben ook niet mis(s)! Maandagmorgen 6 juli stapten 20 verwonderde meisjes de pakkamer van bandoven 1 en 2 binnen. Verwonderd, met iets van trots, want mede dank zij hun kleuradviezen is de pakkamer een moderne, ruime en hygiënische werkruimte geworden. Een rustige kleuren-combinatie van het schilderwerk met het na tuurlijke groen van de planten in de bloembakken maken, dat het werken in deze ruimte prettiger is geworden. Ontwikkeling Met deze verbeteringen is het re sultaat van een ontwikkeling naar buiten getreden; een ontwikke ling, die al enige jaren geleden begonnen is met de vervanging van de welbekende grote koek blikken door de z.g. consument verpakking. Om deze consument verpakking te verwezenlijken, is meer ruimte nodig door toeneming van de werkzaamheden en de op slag van verpakkingsmaterialen voor de direkte verwerking. Oriugeud Vrijwel dadelijk werden alle mo gelijkheden om tot uitbreiding van de pakkamer te komen in studie genomen, maar men liep steeds vast op de vraag „waarheen" De uitbreiding werd steeds drin gender doordat steeds meer per sonen in de pakkamer moesten werken. Intensief Het bleek alras, dat de enige te verwerkelijken mogelijkheid lag in het bijtrekken van een transport gang, maar ondanks dat er twee transportgangen naast elkaar la gen, kon toen moeilijk één van beide gangen buiten bedrijf ge steld worden door het intensieve transport. Na het gereed komen van het D.C. nam het verkeer af, in die mate, dat het mogelijk was om de ruimte van een gang bij de pakkamer te nemen. Andere factoren Inmiddels hadden ook allerlei an dere faktoren in deze ontwikke ling een rol gespeeld. In de eerste plaats was er door de ontwikke ling van nieuwe artikelen veel hulp-apparatuur bij gekomen, die overzichtelijk en stofvrij opgebor gen moest worden. Ten tweede moest er ruimte komen, om de groter geworden groep personeels leden „moderner" te kunnen laten werken. Fleurig Met deze factoren, waarbij de fac tor „werkomstandigheden" voor de mens de boventoon voerde, werd het noodzakelijk dat de werkruimte werd doorgetrokken tot aan de tweede gang. Hierdoor is een fleurige, overzichtelijke ruimte ontstaan, waarop de chef vanuit z'n door een glazen wand gescheiden nieuwe kantoortje, tij dens z'n administratieve beslom meringen, een ruime blik kan werpen. Deze nieuwe werkomstandigheden zullen ongetwijfeld bijdragen tot een kwalitatief nog beter afge werkt eindprodukt. (Wij verwijzen hierbij naar de foto die in deze editie opgenomen is op pagina 6 en die een beeld geeft van de inpakafdeling die nu gemoderni seerd is). Een onvergetelijke vakantieherinnering bracht mejuffr. Jetty Kerkmeet (ponskamer) mee uit haar vakantieadres 1964 het plaatsje Garda, nabij het zeer bekende Gardameer. Zij werd in een schoonheidswedstrijd voor buitenlandse gasten aangewezen als de mooiste van 't (buiten) land. Een grote beker, sjerp, cadeaus en een spontane huldiging maakten Jetty tot een verbaasde en gelukkige ..Miss Tourist". Wie het laatst lacht, lacht het best Wie het laatst lacht, is de heer J. Kerkhoven van de Limonadefabriek die zijn idee beloond zag met het respectabele bedrag van 750, Broodnuchter „En dan te bedenken dat er om dit idee gelachen is", merkte de heer Hogendijk op bij het uitrei ken van de beloning. Het is een broodnuchter idee, van daar dat er aanvankelijk om ge lachen is. Gelukkig niet door de Onderhoudsdienst, die echter eerst nog wel even met de handen in het haar zat, waardoor de uitvoe ring lang op zich liet wachten. „Dit heeft ons uiteindelijk het voordeel gebracht dat we nog eni ge gegevens hebben kunnen ver zamelen", aldus de heer Vink tij dens de uitreiking. De uitvoering hiervan geeft een produktieverhoging van 20 v/elke door de gehele groep van de Limonadefabriek op voortref felijke wijze wordt opgevangen, onder de bezielende leiding van de heer Dop. Het idee van de heer Kerkhoven hield een voorstel in, een deel van ingredi ënten voor limonadejabricage door verwarming een grotere vloeibaarheid te geven. In het kader van het werkbe zoek dat de Minister van Eco nomische Zaken, Zijne Excel lentie Prof. Dr. J. E. Andriessen, maandag 22 juni j.l. aan de Zaanstreek bracht, heeft de di- rektie van Albert Heijn N.V. de bewindsman o.a. ontvangen in het D.C. Met een treintje werd de minister rondgereden door het D.C. zodat hij een goed beeld kreeg van het omvangrijke apparaat achter de schermen, 's Morgens had minis ter Andriessen reeds een bezoek gebracht aan enkele andere Zaan- se bedrijven en maakte hij in gezelschap van 10 direkteuren van Zaanse bedrijven een rond vaart over de Zaan. Wensen In de namiddag werd de Zaanse industrie op het gemeentehuis in staat gesteld, de bewindsman ver schillende dringende wensen on der de aandacht te brengen. De minister toonde zich zeer ge ïnteresseerd in de problemen van een groot levensmiddelen-detail- bedrijf. Met een treintje werd de minister van Economische Zaken door het Distributiecentrum geleid. De heer A- Heijn fungeerde hierbij als zijn gids. In het gebouw de Voorslag aan de Govert Flinckstraat, alwaar door de Stichting Zaans Vormingscentrum voor de werkende jeugd kur- sussen worden gehouden, heerste op donderdag en vrijdag 2 en 3 juli een feestelijke stemming. Een prettig kursusjaar werd afge sloten met een diploma-uitreiking voor de jongelui die de gehele kursus drie leerjaren hebben gevolgd. Ingeburgerd Zaanse Industrie, dat, gezien de huidige arbeidsmarkt en de leer- Hierbij waren behalve de direktri- plichtwet, deze vorming moeilijk ce van de Stichting en haar staf gemist zou kunnen worden, ook gasten uit de verschillende De diploma's waren o.m. voor de bedrijven aanwezig. Het in de onderstaande Albert Heijn'ers: normaio werkuren les krijgen" in de dames H Brouwer, A. verschillende voor hen interessan- 1 J Tijdens de uitreiking van de beloning bleek, dat bij een nuchter idee een nuchtere inzender hoort de heer Kerkhoven (midden) controleerde het bedrag 750, te vakken zoals koken, handwerk, bloemschikken en zelfs kinderver zorging, is reeds zodanig inge- van Dijk, G. Koning, I. de Looze, T. Pullen, R. Smit en de heren H. van Ruiven, K. Landheer en H. burgerd bij de jongeren van de van Weerden.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1