Amerikaans verkoopbeleid eist massaproduktie - massadistributie NIEUWS UIT DE DIVISIES mmmmmaa J. Lemmers met pensioen |Biy. Rotterdam Reisbrief uit Amerika s midden-westen Zilveren jubileum te Amsterdam Zilveren jubileum in Drachten BEDRIJFSLEIDER GROEN: terug op bekend terrein AH-PLITSEN De heer Bernardo Trujillo, de be zielende leider van de MMM- kiirsus. enorme parkeerplaatsen gemaakt en er daarna winkels bijgezet. Op 22 juni starten we met de cursus van de N.C.R. De groep bestaat uit totaal 64 man, waarvan 21 uit Japan en verder deelnemers uit Frankrijk, Duitsland, Libanon, Mexico, Venezuela, Australië, Nw. Zeeland en Amerika, een inter nationaal gezelschap dus. Voor al deze mensen zijn tolken aanwezig behalve voor de Nederlanders, die spreken toch allemaal diverse ta len. Iets, waarop we in ons kleine land toch wel trots kunnen zijn. De leiding van deze M.M.M.-kur- sus is in handen van de heer Bernardo Trujillo. Kennis te ma ken met deze man en met zijn methode van instructie is een be levenis op zich. Alle lessen geven een uitvoerig overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling van de detailhandel in Amerika, waarbij extra nadruk wordt gelegd op de rationele ver koopmethoden, die hierbij werden en worden gebruikt. Daar vele supermarkets 's avonds tot 21.00 uur open zijn, gaan we na 18.00 uur met elkaar het over dag gehoorde aan de praktijk toetsen. We hebben hierbij diverse shop- pingcenters bezocht, waarbij het opvallend is, dat veel warenhui zen zo goed als volledig op zelf- Op zaterdag 20 juni j.l. zijn vier t. een studiereis vertrokken naar de V P. J. de Jongb, M. Spits, P. H. J. E Ze hebben eerst deelgenomen aan een algemene oriënterende cursus in Dag- ton. Deze cursus, de zogenaamde M.M.M. cursus Modern Merchan dising Methods, (moderne verkoop methoden) wordt gegeven door National Cash Register Company. Na deze cursus zullen genoemde he ren nog individuele opdrachten uit voeren, die uiteraard nauw verband houden met hun lunktie. Zo zal de heer P. de Jongh, de vlees- en vleeswarenspecialistzich vooral ver diepen in de gehele problematiek t.a.v. aanvoer, bestellen, opslag, verwer king. poussering en verkoop van deze artikelen. De heer M. Spits, die chef is van de Sales Promotion afdeling, richt zijn aandacht op de verkoopmetho den en alles, wat daar mee samen hangt, terwijl de heer Schnellen, die zich in ons bedrijf bezig houdt met de prospecting d.w.z. het bestuderen van mogelijkheden, het leggen van de noodzakelijke kontakten, het volgen van de ontwikkeling en de plannen van de diverse Gemeenten, kortom alles, wat te maken heeft of kan heb ben met mogelijke en interessante ves tigingen van S.M.'s of Z.B.'s) studie zal maken van o.a. de shoppingcen- ters. De heer K. R. op de Beek. verkoop specialist Supermarts, zal zich met de direkte S.M. verkoopproblematiek bezig houden. Hoewel het programma zeer overla den is, heeft laatstgenoemde toch kans gezien zijn toezegging aan de re- daktie gestand te doen door zijn im pressies in een reisbrief vast te leg gen, welke u onderstaand aantreft. Geachte Kedaktie, Vanuit Dayton een kort overzicht van het verloop van de reis tot dusver. Zaterdag 20 juni 11.30 uur was het verzamelen van de 18 Neder landse deelnemers aan de studiereis met als doel: bestude ring van moderne verkoopmetho den. Dat van deze 18 deelnemers er 4 Albert Heijners zijn is op zich alweer een bewijs van de vooruit strevendheid van ons bedrijf. Om 13.00 uur vertrek per K.L.M.- DC-8 straalvliegtuig, waarmee we na een voorspoedige vlucht, om 16.15 uur Amerikaanse tijd op International Airport New York landden. Deze aankomst biedt een onver getelijk schouwspel. Van 't vlieg veld per bus naar het hotel, tijdens welke rit we een eerste indruk van het imponerende New York krij gen. Je valt van de ene verbazing in de andere. Allemaal auto's, enorm groot. Wegen geweldig breed en op en over elkaar. Wol kenkrabbers, waar de Westertor- ren een kleine jongen bij is. En dan kom je in het hotel. Je krijgt kamer no. 1483. Bij nadere infor matie blijkt het hotel 2200 kamers te bevatten. Het Empire State Building steekt ver boven alles uit en 's avonds heeft men bovenin een imposant uitzicht over een zee van licht. Lichtreclames, die maar in bewe ging zijn, b.v. van een sigaretten merk met een man, die echt rook uitblaastvan haarspray, waarvan je van bovenaf het nodige over je heen kunt krijgen en ga zo maar door. De warmte is hier bar: 15.00 uur 31°C., 19.45 uur 30°C., 24.00 uur 29°C. ledewerkers van Albert Heijn voor erenigde Staten. Hel zijn de heren T. Schnellen en K. R. op de Beek. gebouwen en langs grote gebou wen, waarvan alleen de onderver dieping iïi gebruik is. De zaken, die hierin gevestigd zijn geweest, hebben de strijd opgegeven. Het treinstation is men aan het afbreken. Er komen nog maar 1500 passagiers per week. Alles gaat ook hier steeds meer per auto. Men heeft dan ook eerst Maandag, 22 juni. Vertrek uit New York per T.W.A.-vliegtuig naar Dayton. Hier doe je de verbazingwekkende ervaring op, dat in dit land vliegen hetzelfde is als bij ons het reizen per trein. Bij de start staan er 9 vliegtuigen vóór ons en achter ons komen er al weer 4. Het is op je beurt wachten om netjes achter elkaar in de rij te kunnen vertrekken. In Dayton naar The National Cash Register Company. Hier in Day ton zijn het hoofdkantoor en de fabrieken van de N.C.R. geves tigd. Een groot, modern concern in een moderne, snelgroeiende stad. In de bus van het vliegveld naar het hotel komen we in het centrum langs diverse leegstaande bediening zijn overgegaan. De su permarkets zijn hier groter dan bij ons, waardoor men goed met de artikelen kan uitkomen, voor al ook met de grootverpakkingen. Men verkoopt hier chips in zak ken, zo groot als bij ons de zakjes anthraciet. Het assortiment, wat betreft de artikelgroepen, is gro ter dan bij ons, hoewel men ook hier scherp aan saneren doet en er wel voor waakt de specialist te spelen. Vandaar, dat in ieder shoppingcenter naast de enorm grote zaken altijd kleine speciaal zaken zijn. Ook zijn diverse zaken, waarvan supermarket is, doch die één zijkant met speciaalzaken hebben, alles onder één dak. Maai de hoofdstelregel is toch: massa produktie - massa-distributie, veel er in veel er uit lage marge hoge omzetsnelheid, minimum voorraad. Er zijn op diverse plaatsen drive- in restaurants; daar wordt men in de auto geholpen. Ook zijn er ban ken, die buiten kleine kantoortjes hebben, waar men in de auto ge holpen kan worden. Het is alles tot in de perfectie op gevoerd. Hier is inderdaad de stel regel: niet praten, maar doen, snel, eenvoudig, goed. Zaterdagsmiddags hebben we de grootste supermarket van het middenwesten bezocht, ,,Edvey's" een luxe supermarket van 5500 met een eigen bakkerij en eigen delicatessen. Na de kursus gaat ieder zijns weegs om ook in de resterende tijd van zijn verblijf zoveel mogelijk kennis op te doen, om zodoende voor heden en toekomst zo goed mogelijk ingeschoten terug te ko men. Want, dat veel dingen, die nu hier zijn, straks bij ons inge voerd worden, is iets dat zeker is. Donderdagavond zijn de A.H.-vier een uurtje op bezoek geweest bij de familie Trujillo, om de aange boden klok met vereende krachten op te hangen, een geste, die door de familie zeer op prijs is gesteld. K. R. OP DE BEEK Op 9 juli j.l. werd het zilveren jubileum gevierd van de heer M. A. Klaasse, bedrijfsleider van filiaal Mercatorplein te Amsterdam. De jubilaris werd op deze dag namens de directie gehuldigd door de heren Heijn en D. A. ter Wee en namens de divisie Amsterdam door de heren P. J. van Rooy en J. de Wever. 21 augustus a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn dat bedrijfsleider de heer K. Groen te Drachten z'n loopbaan bij Albert Heijn begon. Nadat hij eerst enkele jaren bij een particulier kruideniersbedrijf werk zaam geweest was, solliciteerde hij in 1939 bij Albert Heijn en werd aan genomen. Bij chef Hofman in Groningen kreeg hij eerst een opleiding van 3 weken, waarna hij als bediende geplaatst werd in het nieuw ge opende filiaal aan de Nieuwstad in Leeuwarden. Hier vandaan werd hij overgeplaatst naar filiaal Putten waar hij 1 y2 jaar lang de klanten bediende in de wijde om trek van Putten. Onderduiken De 2e wereldoorlog was reeds in volle gang en deze liet ook B. L. Groen niet ongemoeid. Aangezien hij er niets voor voelde om z'n krachten in dienst te stellen van de bezetter moest hij onderduiken: 2 jaar lang. In 1945 kwam hij weer te voor schijn en meldde zich weer pre sent bij Albert Heijn. Na nog eerst 9 maanden bij chef Post in Assen gewerkt te hebben, volgde in 1946 z'n aanstelling als bedrijfsleider aan de Nieuwstad in Leeuwar den. Met veel energie gooide hij zich op z'n werk en wist van dit filiaal een bloeiende zaak te ma ken. 14 jaar 14 jaar lang zwaaide hij hier de scepter, want in oktober 1960 kreeg hij de benoeming als be drijfsleider in een nieuwe Zelf-Be- diening te Drachten, om te pro beren voor Albert Heijn ook hier vaste grond onder de voeten te krijgen. We zijn er van overtuigd, dat hem dit zeker lukken zal en wensen hem dan ook alle sukses toe in Drachten. We spreken de wens uit, dat het vrijdag 21 augustus a.s. voor hem en z n vrouw een onvergetelijke dag mag worden en dat hij in gezondheid nog vele jaren z'n beste krachten aan ons bedrijf zal kunnen geven. De heer J. Lemmers, werkzaam als magazijnbediende in filiaal Rijswijk, Lindenlaan, heeft ons bedrijf op 4 juni verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voor het eerst vond een dergelijk afscheid plaats op het divisiekan toor. In een ongedwongen bijeen komst, waarbij het gehele divisie- j team aanwezig was, werden de heer en mevrouw Lemmers toe gesproken door de heer M. den Ambtman en namens „Zaan dam" door de heer S. Eusman. De heer Lemmers ontving een geldbedrag onder couvert, terwijl mevrouw Lemmers bloemen wer den aangeboden. Tevens werden zij uitgenodigd voor een excursie dag te Zaandam. Benoemingen Tot assistentchef werden benoemd de heren: D. de Haan, filiaal Pep pelweg Rotterdam; J. Meulblok, amb.; P. Pieters, filiaal Goes; C. Kurvink, filiaal Zwijndrecht; C. Clarijs, filiaal Fred. Hendrikstr., DelftJ. de Ridder, filiaal Groene Hilledijk Rotterdam; H. Vierhout, amb. Huwelijk 3-7: De heer W. Jacobs en mej. L. Boeye (filiaal Vlissingen Scheldestraat). 10-7: De heer W. Flikweert en mej. E. Jonker (filiaal Zie- rikzee). Geboren 14 juni werd geboren FRANS, van de heer en mevrouw Foist, BL van filiaal Dordrecht, Voorstraat. Jubileum Op 7 juli vierde de heer W. de Graaff, bedrijfsleider van filiaal Peppelweg te Rotterdam zijn 12% jarig bedrijfsjubileum. In deze ja ren heeft de heer de Graaff ge werkt in Amsterdam en is nu sinds drie jaar bedrijfsleider van filiaal Peppelweg. De jubilaris ontving uit handen van de heer Den Ambtman het gouden AH-in- signe en een boekenbon. Heropeningen Filiaal Koningsstraat en filiaal Witte de Withstraat te Den Haag werden gelijktijdig heropend, resp. o.l.v. de heer G. Dop en de heer J. Allis. De ZB Koningsstraat kreeg een flinke uitbreiding van het winkeloppervlak, terwijl de BZ W. de W. tot Zelfbediening werd verbouwd. Ziekte De heer J. Admiraal, bedrijfslei der van filiaal Stevinstraat te Den Haag is voor een operatie in het ziekenhuis opgenomen. Zijn adres: Diaconessehuis „Bronovo", Bronovolaan 5 te Den Haag. Wij wensen hem een spoedig herstel. De heropening als ZB van filiaal Axel op 3 juni j.l. werd een groot feest voor de kinderen, zoals blijkt uit deze foto, die ons helaas te laat bereikte voor het vorige nummer.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5