Minister Andriessen bezocht DC AH maakte glorieuze entree in badplaats Bergen SM gebouwd in 100 dagen SM Bergen op Zoom werd geopend Bedrijfsleider 40 jaar bij AH SPAARGAREN Drie nieuwe ZD's RIETJE T EF F ER gekozen voor nationaal softbal-team Flilsen Landelijk juli 1964 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 21e Jaargang No. 6 - Juli 1964 Met een aan duidelijkeid niets te wensen overlatend visitekaartje gaf Albert Heijn acte de presence op het vuurwerk in Bergen. Op 30 juni j.l., aan het begin van het vakantieseizoen, is in Noordhollandse Bergen AH's 32e supermart geopend. het In 3'/2 maand is deze zaak tot stand gebracht, een snelheidsre cord op het gebied van supermart- bouw. Eind januari werd het terrein ge kocht. Met het oog op het seizoen werd met inspanning van alle krachten gestreefd naar een zo snel mogelijke bouw. Dank zij de medewerking van vele instanties, kon deze bouw op 17 maart aan vangen. Film In opdracht van Albert Heijn is door Telesync te Rotterdam van deze „tour de force" een documen taire film gemaakt, die op de ope ningsreceptie voor het eerst ver toond werd. De president-directeur, de heer A. Heijn, heeft tijdens deze receptie de velen, die hun beste krachten gegeven hadden om de zaak vóór 1 juli gereed te krijgen, de dank van de directie overgebracht. Be drijfsleider J. C. Bruin en zijn grote staf van medewerkers wens te hij veel succes toe. Grote belangstelling Direct bij de opening bleek reeds hoe groot de belangstelling van Bergenaren en van de vakantie gangers was. De nieuwe SM gaat dan ook zonder twijfel een goede toekomst tegemoet. Overigens was Albert Heijn voor Bergen al een goede bekende. Vele jaren was er reeds een bedienings zaak gevestigd, toen op 29 juli 1960 een 180 m'- grote ZB werd Vooral in het seizoen werden hier onder hoogspanning grote omzetten behaald onder lei ding van bedrijfsleider J. H. Rij- vordt, die thans op zijn verzoek tot zijn pensionering een andere funktie in het bedrijf gaat vervul len. Kunstmarkt De leeggekomen ZB heeft onder tussen voorlopig een bestemming gekregen, die wel bijzonder past in in dit Noordhollandse kunstenaars dorp. Een gezamenlijk initiatief van het Gemeentebestuur, het Kunst centrum Bergen en AH leidde er toe, dat op dinsdag 21 juli door minister Bot van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen in het pand een kunstmarkt geopend werd. Beeldende kunstenaars uit Bergen zullen hier tot eind september hun werk ten verkoop mogenaanbieden. Het Kunstcentrum zal bepalen, wel ke kunstenaars zullen exposeren, terwijl AH commerciële adviezen geeft. De opening had voor de vele aan wezigen nog een verrassing in petto van de zijde van de minister. Deze deelde namelijk mede voornemens te zijn de subsidiei-egeling voor aankoop van kunstwerken door particulieien uit te breiden. In ons volgend nummer hopen wij nog op deze kunstmarkt terug te komen. Divisie SM II opende dit jaar na Utrecht haar tweede nieuwe Super- mart en wel op 16 juni in Bergen op Zoom, onder leiding van de heer J. Snepvangers. In het kader van het werkbe zoek dat de Minister van Eco nomische Zaken, Zijne Excel lentie Prof. Dr. J. E. Andriessen, maandag 22 juni j.l. aan de Zaanstreek bracht, heeft de di- rektie van Albert Heijn N.V. de bewindsman o.a. ontvangen in het D.C. Met een treintje werd de minister rondgereden door het D.C. zodat hij een goed beeld kreeg van het omvangrijke apparaat achter de schermen, 's Morgens had minis ter Andriessen reeds een bezoek gebracht aan enkele andere Zaan- se bedrijven en maakte hij in gezelschap van 10 direkteuren van Zaanse bedrijven een rond vaart over de Zaan. Wensen In de namiddag werd de Zaanse industrie op het gemeentehuis in staat gesteld, de bewindsman ver schillende dringende wensen on der de aandacht te brengen. De minister toonde zich zeer ge ïnteresseerd in de problemen van een groot levensmiddelen-detail- bedrijf. Op 30 juni j.l. was het 40 jaar ge leden dat de heer Spaargaren, thans bedrijfsleider van filiaal Amstelveenseweg te Amsterdam, in dienst trad van AH. De heer Spaargaren was 15 jaar toen hij, op 30 juni 1924 zijn loop baan bij AH, als bediende in filiaal Van de Helstplein te Amsterdam, begon. Nu 40 jaar later, is het feest ten huize van de familie Spaargaren waarop namens de Directie aan wezig waren de heren J. Heijn en D. A. ter Wee. De Divisie Amsterdam werd, door dat de Divisieleider, de heer P. J. van Rooy, niet aanwezig kon zijn, vertegenwoordigd door de heren W. J. de Jong en J. de Wever. Koninklijke onderscheiding Tenslotte arriveerde de heer Hen driks, die als vertegenwoordiger van het College van Burgemeester en Wethouders de jubilaris een koninklijke onderscheiding kwam overhandigen. In een korte toe spraak gewaagde de heer Hen driks van de onkreukbaarheid van de jubilaris. Men moet echt wel als een goed lid van de samen leving bekend staan om voor een dergelijke onderscheiding in aan merking te komen. In het levens- middelenbedrijf, dat in de maat- schappij zo een belangrijke plaats inneemt, heeft de heer Spaargaren met veel trouw en toewijding 40 (Vervolg op pagina 2) De heer Hendriks speldt de heer Spaargaren de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver, op. Aan de vooravond hiervan bij een zeer druk bezochte receptie, open de de Pres. Directeur, de heer A. Heijn, deze tot nu toe grootste SSM, vandaar ook dat bijna de volledige direktie aanwezig was. De heer Heijn memoreerde o.m. dat steeds meer huisvrouwen be hoefte hebben om hun inkopen te doen in dit soort winkels, vandaar ook, dat men steeds blijft uitzien naar de mogelijkheden voor nieu we vestigingen. Uit het applaus bleek, speciaal bij de dames die in grote sterkte hier aanwezig waren (n.l. van diverse „Bonden van Huisvrouwen") dat dit zeer gewaardeerd werd. Ook het bezoek der ouders van de personeelsleden wat hierop volgde, was in trek. Uit de gesprekken kwam tot uiting, dat de uitnodi ging zeer op prijs werd gesteld. Op de openingsdag was iedereen al vroeg present, zodat na de speech van de heer Daalhuijzen, en de plaatjes van de fotograaf, mevrouw Snepvangers de sleutel in ontvangst kon nemen om de eerste stroom van klanten hun inkopen te laten doen. Dat het een succesvolle opening was, bleek zaterdagavond toen de kassa's waren opgemaakt. Behalve de SM's in Bergen op Zoom en Bergen (N.H.) zijn in de afgelopen periode ook een drietal nieuwe ZB's geopend. Achtereen volgens waren het filiaal Wychen (10 juni), filiaal Schiedamseweg in Rotterdam (11 juni) en filiaal Valkenburg op 24 juni j.l. Meer nieuws over- deze nieuwe ZB's vindt U op pagina 2. Minister Andriessen (links vooraan), vergezeld van de heer A. Heijn rechts maakt een „ritje" door hel D.C. Mej. R. Teffer, caissière in filiaal Maasstraat 126 is gekozen in Ne derlands le Softbal-negental. Mej. Teffer, voor haar collega's Rie tje. kwam op 4 augustus 1959 in dienst van Albert Heijn en werd op geleid tot caissière in de Maasstraat. De softbalsport is vergelijkbaar met honkbal alleen wordt zij door dames beoefend. De afstanden tus sen de honken zijn kleiner en de werpster gooit onderhands i.p.v. bovenhands zoals dat bij honkbal het geval is. Hoe komt men er nu toe deze, toch niet zo bekende sport te gaan beoefenen. Voor mej. Teffer een bondige zaak. Zij woont n.l. bij enkele huisgenoten, die zeer en thousiast voor voet- en honkbal zijn. Teen er een softbal club werd op gericht ging mej. Teffer zich di- rekt (zij was toen 12 jr.) als lid aanmelden. Zij startte in het 3e team. Na twee jaar promoveerde zij naar het le team en twee jaar (Vervolg op pagina 6)

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1