Beleggingen Pensioenfonds bedragen thans ruim 25 miljoen ?Met een kwinkslag kon u alles' Jaarverslag 1963 Pensioenfonds AH startte als eerste in „Presikhaaf Arnhem Afscheid van de heer Haleher: Koning Sopramus bij opening SM AH-FLITSEN 3 Snuf en Snuitje Dit vertelt ons de heer Verbrugge, bedrijfsleider van de nieuwe SM in de Arnhemse wijk Presikhaaf. Koning Sopramus I met zijn be diende Gijs waren 's middags aan wezig om de twee boeven Snuf en Snuitje te zoeken, die ergens in de omgeving waren verstopt. On der aanvoering van een hele schare kinderen trok men er op uit om Snuf en Snuitje te vinden. Na 3 kwartier vond men het spoor en voor de eerlijke vindster was een paar pracht rolschaatsen de beloning. De heer A van Kuyk, bedrijfsleider van filiaal Renkum, vierde op 5 juni j.l. .ijn 25-jarig zaken jubileum. De heer G. Heijn speldde de jubilaris het kruis van verdienste op zijn revers. Vroeg of laat zal er altijd een moment komen, dat een werk nemer zich afvraagt, hoe zijn inkomen zal zijn, zodra hij de leef tijd van zijn pensionering bereikt heeft. Zijn gedachten zullen ook gaan over hetgeen zijn vrouw zal ontvangen, indien hij overlijdt. Verzekeringen Gelukkig is het niet meer zo, dat iemand, oud geworden, of als we duwe achtergebleven, naar diaco nie of armenbestuur moet om in leven te blijven. De ontwikkeling van de sociale vei'zekeringen heeft geleid tot verschillende vormen van uitkeringen, waardoor heel wat zorg wordt afgenomen. Voorts zal door een pensioenregeling van het bedrijf een toekomstig inko men, hetzij voor de oudere werk nemer, hetzij voor zijn weduwe, verzekerd moeten zijn. Dit toekomstig inkomen voor de oude dag moet zo groot zijn, dat dit tezamen met de A.O.W. ten minste 70% van het loon van de werknemer is. Jaarlijks ontvangt hij behalve zijn loon in geld ook recht op een stukje van zijn toekomstig inko men, dat in de vorm van een pen sioenuitkering te zijner tijd zal uitbetaald worden. In zijn actieve dienstperiode bouwt hij jaarlijks aan dit pensioen. Bij het volbrengen van 40, 44 of 35 pensioendienstjaren, welk aantal afhangt van de groep waarin hij ingedeeld is, heeft hij voldoende gebouwd om het maximumpen sioen te kunnen ontvangen. Reserve Het pensioenfonds is belast met het uitbetalen van de pensioenen. Om dit te kunnen doen heeft het fonds de beschikking gekregen over geldmiddelen, die werkgever en werknemer gezamenlijk afge staan hebben aan het fonds. Daar tegenover heeft het pensioenfonds de verplichting op zich genomen deze gelden te bewaren tot de werknemer of zijn weduwe er aan toe is de verdiende pensioenrech ten in geld te ontvangen. Het totaal van deze pensioenrech ten is een schuld aan onze geza menlijke deelnemers. Men noemt deze schuld de wiskundige reser ve. Tegenover de schuld aan de deel nemers wegens verdiende pen sioenrechten staan de beleggin gen, welke ten behoeve van de deelnemers door het fonds be heerd worden. Jaarlijks vloeien in de kas van het fonds de koopsom men, waarmede per jaar een stuk je pensioenrecht wordt gekocht. Voorts komen in deze kas de op brengsten van de beleggingen, zo als huren, rente enz., en gelden die ontvangen worden wegens aflossin gen en verkopen. Een belangrijke ontvangst is vervolgens hetgeen Albert Heijn N.V. onverplicht in het fonds stort. Voor het geld, dat in de kas ge komen is, wordt weer een bestem- Vervolg op pagina 4) Veruit als eerste van de grote bedrijven die zich zullen gaan vestigen in het grote winkelcentrum „Presikhaaf" te Arnhem, heeft de super- mart van Albert Heijn op 16 juni j.l. zijn deuren voor het publiek open gesteld. President-directeur A. Heijn sprak komst nog eens gelegenheid voor op de receptie aan de vooravond te hebben. De nieuwe SM heeft een parterre oppervlakte van 1720 m2. Hiervan is 1180 m2 verkoopruimte, terwijl 115 m-2 is gereserveerd voor een Albinet (een zelfwasserq), na die van de SM's Amsterdam-Helm- holzstraat en Den Haag-De Stede de derde in ons bedrijf. Veertien vol-automatische wasmachines „doen de was", terwijl de huis vrouw rustig gaat winkelen. Zoals in ons vorige nummer reeds werd vermeld, is de heer M. J. Verbrugge (33) benoemd tot be drijfsleider van deze nieuwe vesti ging. Het is zijn tweede SM, want negen maanden geleden opende hij de nieuwe supermart te IJmui- den. van de opening de genodigden toe. In het bijzonder wilde de heer Heijn hulde brengen aan de heer Joh. Matser, die zoals de heer Heijn zei, „in alle stilte en zonder ophef voortgaat met het stichten van dit soort winkelcentra, die o.i. voldoen aan de eisen die daar aan ook in de toekomst gesteld zullen worden." Aantrekkingskracht Het winkelcentrum is gelegen aan de rand van de stad, op enkele kilometers van Velp. Het is riant van opzet en zal stellig op heel Arnhem en omgeving een grote aantrekkingskracht gaan uitoefe nen, niet in het minst door de royale parkeermogelijkheden. Zelf wassen Het is helaas voorlopig nog niet mogelijk een foto van het fraaie winkelcentrum te brengen. Daar voor moet nog teveel gebouwd worden. Wij hopen er in de toe- Woensdag 10 juni j.l. kwam de Raad van Bestuur van het Pensioenfonds voor de laatste keer vóór de verkiezingen in oude samenstelling bijeen. Tijdens deze vergadering werden de jaarstukken goedgekeurd. U ziet op de foto staande v.l.n.r.: H. Weima (Sterovita H.K.), B. H. van Tiel (A.H. filialen), J. van Dijk A.H. H.K.), T. Huisman (A.H. filialen), C. Berghege (P.B. Zaandam), G. Dompeling (Sterovita Amsterdam) Zittend v.l.n.r.: F. Röttger (Sterovita), M. J. P. v. d. Heyden (Formosa) R. M. Boersma (A.H. filialen). Dr. Mr. P. E. J. Bomli (voorzitter), J. W. Brinkhuis (wiskundige), C. Kraaij (Direkteur Pensioenfonds), G. Hermanides (sekretaris). Op dinsdagmiddag 2 juni te 16.00 uur was voor de heer en mevrouw Haleber het tijdstip aangebroken officieel afscheid te nemen van Albert Heijn. Dit gebeurde tijdens een gezellig samenzijn op het divisiekantoor te Utrecht, waarbij o.a. aanwezig waren de heren J. van Meer, direkteur filialen en de heer F. Brandsma, hoofd personeels zaken filialen. De heer Haleber vertelde hier en Tulbanden daar aangevuld door zijn vrouw ons in onvervalst Amsterdams, ,,Eén voorval vergeet ik mijn leven dat hij 35 jaar geleden zijn loop-lang niet. Jaren voor de oorlog baan bij Albert Heijn in filiaal1 kwam er een nieuw artikel, na- Kerkstraat, Hilversum is begon-1 melijk tulbanden a 40 cent. Ver- nen Voor hem was werk genoeg k eerste wcek. 12 stuk te krijgen. (Hij was namelijk van h„i„ O# MI Ar,. de week: 24 st"ks. derde week: huis uit bij de markthandel in Am sterdam betrokken). Hij wilde echter vast werk en daagde toen tertijd de heer Hille uit te laten zien dat hij zeer binnenkort krui denier zou zijn. Dat is hem gelukt en zijn benoeming tot bedrijfslei der in filiaal Amsterdamsestraat weg te Utrecht volgde spoedij Verder vertelde de heer Haleber ons dat hij liever 35 jaar later ge start zou zijn daar hij wel het nut zag van de verbeterde werkmetho den en werkverdeling, alsmede de betere waardering van de mede werker. Vroeger was een bedrijfs leider duivelstoejager. De heer M. J. Verbrugge (bedrijfs leider) en zijn team voor de opening van de supermart in Arnhem. „Ik heb het hier best naar mijn zin. Het is leuk om in een nieuwe wijk vanaf het begin weer een zaak op te bouwen. De zaak zelf ziet er bijzon der leuk uit. Behalve het normale assortiment worden er ook textiel- waren en huishoudelijke artikelen verkocht. Bovendien kan de klant er „kip van het spit" en een „snack" kopen, zoals bijvoorbeeld „bun's" (op een speciale manier geroosterd brood je met kippenragout). Een automaat verschaft daarbij koffie of gekoelde limonade." 36 stuks. Met de kerstdagen voor de deur besloot de heer Haleber er 192 uit te drukken in 3 dagen tijd, het artikel liep immers fan tastisch. Nou, wij hebben het ge weten, mijn vrouw en ik gingen met tulbanden naar bed en ston den er mee op. Zaterdags voor de kerst om 8.00 uur 's avonds waren we los. Om 9.00 uur kwam de direkteur, die gehoord had dat ik zoveel tulbanden had, om er nog wat weg te halen. Hij zei: „Je bent kruidenier en geen banket bakker. Geef maar op wat er nog te veel is". Met een verlicht hart kon ik hem vragen: „Mijnheer, heeft u er misschien nog 12 voor mij?" Ja, het was fantastisch, maar ik ben nog nooit zo geluk kig geweest als op het moment dat ik los was." De divisieleider, de heer De Haas stelde het op prijs dat de heer en mevrouw Haleber gekomen waren, doch vond het jammer zelf maar korte tijd met de heer Haleber samengewerkt te hebben, daar de heer Haleber reeds ongeveer 2 jaar geleden met ziekteverlof is gegaan. Toch waren de bezoeken prettig geweest; goed personeels beleid en een sfeervolle verkoop- krachtige winkel. „Met een kwink slag kon hij alles verkopen en door goed personeelsbeleid bent u ook tot resultaten gekomen". Ook mevrouw Haleber heeft er door haar begrip en medewerking toe bijgedragen dat het „beneden" oed ging. De heer De Haas bood mevrouw Haleber een bouquet bloemen aan, terwijl de heer Ha leber het boek „Jeruzalem in het Westen" kreeg aangeboden. De heer de Haas besloot zijn in het jiddisch gehouden toespraak met de wens„Heel veel mazzel en shalom." Na de heer De Haas sprak de heer Van Meer. U hebt een werk zaam leven achter de rug en een instelling die mij ligt. Uw start bij Albert Heijn in Hilversum was, zoals u zelf zegt, een uitdaging. In die 35 jaar is er eigenlijk niets veranderd, elke dag opnieuw is een uitdaging die wij moeten ac cepteren en waar maken. Ik bied u hierbij een blijk van waardering aan met de wens dat u hiervan nog heel veel gebruik zult mogen maken. De heer Haleber zal zich niet ver velen. Zijn belangrijkste hobby „vis sen" zal zeker veel tijd van hem vra gen. Wij wensen hem en zijn echt genote een goede gezondheid en veel geluk.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3