OPW-dag Overwinning te danken aan intensieve training Verloting OP W- kampioen 1964 Bij de foto's: AH- FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang, no. 5 juni 1964 Verantwoordelijke eindredactie: F. BRANDSMA Redacteuren: G. Kortleve, J. J. M. van der Meer, J. C. Voskamp Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen Aan dit nummer werkten mee: J. Bollema, N. v. d. Brink, L. Didden, S. Eusman, N. Hupkens, P. Jonkergouw, P. Kerkhoff, D. Lieuwen, H. Malag, M. de Rijke, K. Romp, P. Schipper, A. Smout, J. de Wever en H. Wijma, P. Schotsman, C. Kraaij en W. Haeser. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. (Vervolg van pagina 1) artistcn. Begeleid door de pianist Nol Kok traden op de conférencier René van Voorcn, de Selvera's, Pe ter Oran, welke laatste zich als een meester zakkenroller ontpop te, Ria Kuyken die zonder twijfel de show heeft gestolen zo als dat heet en verder het accordeonduo De Wico's. Idealen In zijn slotrede bedankte de heer Van Meer de artiesten, waarna hij de aanwezigen opriep niet alleen in de 10 weken O.P.W., maar het hele jaar grote prestaties te leve ren. „Stel uw idealen hoger dan u meent 'aan te kunnen. Tracht niet alleen de mensen om u heen te overtreffen, maar overtref uzelf." Met deze woorden eindigde een vermoeiende maar alleszins ge slaagde dag, waaruit zonder twij fel velen de wil hebben geput om volgend jaar weer tot de eregroep te mogen behoren. „We hebben de wedstrijd op de be kende methode voorbereid. Na sluitingstijd op dinsdagmiddag hebben wij onder het genot van soep en patates frites het plan met elkaar besproken en op het succes dat we hoopten te behalen maar vast een glaasje wijn ge dronken. We hadden afgesproken dat aan iedere kassa per dag minstens 50 gulden meer zou worden gedraaid en dat er extra gestunt zou wor den met de artikelen die daarvoor in aanmerking kwamen. We stelden ons ten doel 20% boven de basis te komen. Na de Boven: De heer en mevrouw Van Grunsven. Midden: De dames M. van Bakel (links) en N. Wetemans (rechts). Links: Mej. T. Rovers en in het kantoortje de heer J. v. d. Wiel. Hiernaast: De heren J. Sleddens en W. Th.et.en. Onder: De dames F. van Kessel (links) en A. Kraat (rechts). r,r-, ,V - Nadat de O.P.W.-winnaar 1964 bekend was geworden heeft een van onze redacteuren op een rus- tige dag een bezoek gebracht aan filiaal Vught. In hun eigen om- I geving heeft hij het team ge- interviewd en enkele plaatjes ge- i schoten. Het resultaat treft u op deze pagina aan. doen". Rietje is een enthousiaste liefhebster van de wandelsport en maakt vaak tochten in de prach tige omgeving van Vught. Twisten Fransje van Kessel (21 jaar), in dienstjaren de oudste medewerk ster van de heer Van Grunsven, vindt het heerlijk om hard te wer ken en te zorgen dat de vitrine met vleeswaren er fantastisch uit ziet". Hoe voller hij is, hoe meer wij verkopen en daar gaat het ten slotte om". Fransje danst graag. Vooral twisten vindt ze heerlijk. En dan net zolang doorgaan tot je er helemaal moe van bent en alle overtollige energie eruit is. Meer vrije tijd Ans Kroot (15 jaar) en Tonny Rovers (19 jaar) zijn in maart j.l. in onze dienst getreden en hebben daarom maar vijf weken van de O.P.W. meegemaakt. Ans heeft vroeger in een kapperszaak ge werkt en Riet als serveerster in een restaurant. Ze is er enthou siast over dat ze nu veel meer vrije tijd heeft dan in haar vorige werkkring. Jazz Joop Sleddens (18 jaar) is na z'n 3-jarige HBS in filiaal Vught in dienst gekomen. Hij wil graag iets bereiken bij Albert Heijn en is daai'om hard aan het studeren. Binnenkort doet hij examen voor het kruideniersvakdiploma. Joop luistert graag naar echte jazz en houdt veel van zwemmen. Duiven Willy Thelen (17 jaar) vindt het prettig werken in filiaal Vught. Ze hebben met elkaar de schou ders er onder gezet. Dat doet hij trouwens ook bij zijn studie. Hij heeft het diploma 3-jarige handels avondschool en het kruideniers vakdiploma in zijn zak en binnen kort begint hij met een nieuwe studie. In zijn vrije tijd is hij vaak bezig met zijn duiven. In het dui venhok met behulp van zijn vader getimmerd heeft hij 22 duiven waarmee hij regelmatig aan wedstrijden meedoet. Afwisseling Ria Wetemans (17 jaar) werkt afwisselend aan de kassa en in de j kaas- en vleeswarenafdeling. Daardoor ontstaat een prettige variatie in het werk. We hebben een leuke groep waarmee je ple zierig kunt werken en prettig kunt uitgaan en dan vertelt ze dat ze eens met elkaar getracht heb ben de papier-pot leeg te krijgen door zoveel haantjes te eten als ze maar konden. Kansen Jan van der Wiel (23 jaar) is de rechterhand van de heer Van Grunsven. Eigenlijk is hij slager van beroep, maar zijn hart gaat meer uit naar het kruideniersbe- drijf. Na zijn handelsdagschool heeft hij het kruideniersvakdiplo ma gehaald en gaat nu voor het groenten- en fruitdiploma begin nen. Hij wil bedrijfsleider worden en is vastbesloten alles in het werk te stellen om zijn doel te bereiken, en bij Albert Heijn krijg je daar voor de kans. Na de O.P.W. prijsuitreiking wer den een aantal aantrekkelijke prij zen onder de bedrijfsleiders en buitendienst medewerkers verloot. Twee dames bedienden de draai trommel en noemden de naam van de gelukkige winnaar, waarna de heer A. Fienieg met een toepasse lijk woord de prijs overhandigde. De diverse prijzen gingen naar: Mac Queen Theemuts, R. Menk- veld, fil. 5707, Amsterdam. Sierwijnvat met madeira, H. Wes ter, fil. 5687, Barneveld. Theeservies, mevr. de Jong, fil. 4439, Amsterdam. Fles speciale sherry met glas, P. de Vries, fil. 5577, Groningen. Parker Joller, M. Hiemstra, fil. 5674, Krommenie, ljsemmer (kristal), A. Swart, fil. 5666, Utrecht. Koffiekan, J. G. Huis in 't Veld, fil. 5516, Breda. Glasservies. Th. van Grunsven, fil. 5623, Vught. Parker Jotter, A. J. Zwarts, fil. 5658, Amsterdam. Luxe keukenklokje, J. Slagter, in 5684, Spijkenisse. Ronson aansteker, J. de Jong, Vleesspecialist. Scheerapparaat op batterij, A. Al- bers. Divisie S.M. 111. Sierwijnvat, W. J. de Jong, Divi sie Amsterdam. „Toen ik de postbode op een ongebruikelijk tijdstip zag aankomen voelde ik dat bij goed nieuws kwam brengen. En inderdaad, een tele gram met beter nieuws bad hij niet kunnen brengen; Filiaal Vught was OJP.W.-kampïoen 1964. De heugelijke tijding kwam helemaal als een verrassing. De jongens en meisjes konden het dan ook niet ge loven, voordat ze het telegram met eigen ogen hadden gelezen." Dit vertelde ons de bedrijfsleider van het kampioensfiliaal, de lieer Th. van Grunsven, die wij naar aanleiding van het enorme succes een bezoek brachten. Stunten eerste week bleek dit al veel te laag te zijn. Het enthousiasme werd daardoor nog groter. We hebben er uitgehaald wat erin zat en kwamen ten slotte op 32,2% Den Bosch geklopt In een wedstrijd waarin je 400 te genstanders hebt, weet je eigen lijk nooit precies hoe je er voor staat. Daarom had ik met mijn collega, de heer H. H. Jansen, fi liaal J. van Maerlantstraat 45 te 's-Hertogenboschafgesproken dat we in de O.P.W. een wedstrijd tegen elkaar zouden spelen. Iede re zaterdag vergeleken wij onze omzetstijgingen. De strijd ging lange tijd gelijk op. Maar uiteinde lijk hebben we ze toch geklopt." De heer Van Grunsven 49 jaar is een bescheiden man, die niet met zijn succes te koop loopt. Zijn familie en kennissen zijn zelfs nog niet van de geweldige overwinning op de hoogte. Toch is hij in zijn hart er wel echt trots op en blij met zijn kampioenschap. „Deze prestatie had ik niet geleverd met een team, dat niet gedurende een aantal jaren was getraind. Een wed strijd win je immers nooit zonder dat er een intensieve training aan is i>oor- afgegaan. We zijn op elkaar ingespeeld en ieder werkt mee met inzet van al zijn krach ten", zo vertelde hij. Morele steun Mevrouw Van Grunsven heeft vanzelfsprekend ook meegeleefd met de verrichtingen van het team, maar ze bemoeit zich niet met de gang van zaken in de win kel. „Dat kan mijn man alleen wel af", vindt ze. Toch is zij steeds op de achtergrond een mo rele steun voor het team. Ze heeft veel kontakt met de meisjes en op iedere personeelsavond is zij pre sent. Mevrouw en de heer Van Grunsven zijn natuurliefhebbers en als ze maar enigszins kunnen, trekken ze er zondags op uit. Wandelen Rietje van Bakel (19 jaar) ver telt ons dat ze ruim drie jaar als caissière in filiaal Vught werkt en het er best naar haar zin heeft We hebben veel aan de kassa bij- verkocht. Op deze extra activitei ten reageerden de klanten met „Jullie zijn zeker weer met een wedstrijd bezig" en „Vooruit dan maar, om jullie een plezier te

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2