OPW- IN - NIEUWE - STIJL WERD GROOT SECCES Jaarverslag 1963 verschenen Het was geweldig Cérémonie protocolaire ■minui De heer Legerstee. Gelijktijdig bij het ter perse gaan van dit nummer verscheen het jaarverslag 1963 van Albert Heijn N.V. Hieruit willen wij U alsnog enkele punten doorgeven. De omzet van Albert Heijn N.V. te Zaandam is vorig jaar ongeveer met elf procent gestegen van 350 miljoen tot 389 miljoen. De stij ging van de verkopen is slechts in „Het is geweldig om met zo'n klein filiaal tot een dergelijke prestatie te komen. Dank zy een uitstekende samenwerking met het personeel, heeft u deze ereplaats bereikt." Blij lachend neemt de heer Th. van Grunsven de O .P.V/ .-beker in ontvangst. De heer J. van Meer overhandigt deze symbolische beloning voor een fantastisch goede wedstrijd van het team van filiaal Vuglit. Met deze woorden gaf de heer J. van Meer, direkteur filialen, uiting aan zijn bewondering voor de heer Th. van Grunsven uit filiaal Vught, die. de zilveren wisselbeker in de O.P.W. '64 uit het vuur sleepte. De heer Van Grunsven heeft zich een goed organisator getoond, die, hoewel op de hielen gezeten door andere prijswinnaars, net even een stapje is voorgebleven. Ook mevrouw Van Grunsven deel de in de hulde. Gedurende de ge hele aktie heeft zij haar man en het personeel bijzonder goed ge steund. Konkurrentie Als bijzonderheid vermeldde de heer Van Meer nog, dat een kon- kurrent naast het filiaal van de heer Van Grunsven haar deuren definitief gaat sluiten. „Deze zaak durft kennelijk niet langer naast het Albert Heijn filiaal te zitten", schertste de heer Van Meer. Vervolgens overhandigde hij de wisselbeker aan de overgelukkige heer Van Grunsven. zeer geringe mate toe te schrijven aan prijsverhogingen. Het saldo van de exploitatiereke- ning is verleden jaar gestegen van 17,71 miljoen tot 20,29 miljoen. De afschrijvingen namen toe van 8,87 miljoen tot 10,61 miljoen. De nettowinst liep met circa vijf procent op van 3,54 miljoen tot 3,74 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend met één procent te verhogen tot dertien procent. De investeringen namen in '63 toe van 11,93 miljoen tot 14,02 miljoen. Het bestuur verwacht dat dit jaar weer een aanmerkelijke kwantita tieve omzetstijging gerealiseerd kan worden. Albert Heijn hoopt door een vergroting van het marktaandeel en door een verdere opvoering van de produktiviteit en de efficiency, dat het mogelijk zal zijn de nadelige gevolgen van de kostenstijging te beperken, zo staat in het verschenen verslag. In de komende editie komen wij nog nader op dit jaarverslag terug. „Er is hard gewerkt en het nieuwe O.P.W. systeem, namelijk wedstrijden per divisie, heeft duidelijk bewezen aantrekkelijker te zijn dan het vorige systeem. De strijd is gestreden en een dag als vandaag is er een om alle zorgen en problemen eens aan de kant te zetten. U hebt deze dag eerlijk verdiend." Aldus de heer J. Legerstee, direk teur verkoop, in zijn toespraak voorafgaande aan de prijsuitrei king in het Amsterdam Hilton hotel tijdens de Eredag O.P.W. 1964 op 26 mei j.l. Naast de eerste prijswinnaars waren ook de winnaars van diverse artikelengroepen voor deze dag uitgenodigd, alsook een vier tal bedrijfsleidsters van Brood- en Banketfilialen. Ook zij hebben dit jaar zij het gedeeltelijk aan de omzetwedstrijd deelgenomen. Eigen merk Uitvoerig ging de heer Legerstee in op de betekenis van het eigen merk, dat bij Albert Heijn boven aan staat. „De kwaliteit van deze eigen merken", aldus de heer Le gerstee, „hebben wij in eigen hand en bij het vaststellen van prijs en reklame zijn wij niet afhankelijk van anderen. Het eigen merk be tekent ook alleen-verkoop en men De heer H. de Roode ontvangt voor het feit, dat zijn divisie als beste uit de bus is gekomen, een barometer. Links van hem staat de heer G. A. de Groote, die in zijn rayon gelijkwaar dige prestaties le verde en hiervoor een mooie vaas in ontvangst mocht De heer A. B. Fienieg, die de prijzen van de verloting aan de gelukkige win naars uitreikt overhandigt hier de fles sherry met glas aan de heer P. de Vries. moet hiervoor dus altijd naar onze filialen komen. Bovendien, zo ver volgde de heer Legerstee, behoort het eigen artikel thuis in ons as sortimentsbeleid en als laatste punt kan gesteld worden dat het altijd goedkoper is dan het merk artikel. De beste plaats in de fi lialen komt toe aan de artikelen van Albert Heijn." Ezelsbrug De heer Legerstee besloot zijn toe spraak met een ezelsbruggetje voor diegenen onder de aanwezi gen, die zich verkoper willen noe men. „Als u wilt verkopen moet u de KRAAG opzetten, waarbij u het woord kraag als volgt moet zien: K(open) R(eklame) A lleenverkoop A(ctief) G(oedkoper)". Hoogtepunt Na deze inspirerende woorden van de direkteur verkoop, beklom de heer J. van Meer het spreekge stoelte, om in zijn funktie van di rekteur filialen de prijzen uit te reiken. Ook de heer Van Meer was ervan overtuigd, dat er hard aan was getrokken. .Albert Heijn is niet meer denk baar zonder een O.P.W., zoals zij ook niet meer denkbaar is zonder goede werkers, hetgeen moge blij ken uit de aanwezigheid van deze groep medewerkers," aldus de heer Van Meer. Hierna brak het hoogtepunt van deze Eredag aan. Allereerst wer den de le prijswinnaars in de di visies om beurten naar het po dium gehaald om de .plaquette in ontvangst te nemen. Amsterdam i De heer J. van der Niet van filiaal Overtoom 497 in Amsterdam was de eerste gelukkige. Hij heeft kans gezien dank zij een goede organi satie en met een minimum aan personeel in een kleine zaak een hoge omzet te behalen. Een goede klantenbinding en uitstekend voor raadbeheer waren hier onder an dere debet aan. Leiden De heer J. Metten van filiaal Be vrijdingslaan in Leiden bereikte eveneens de ereplaats in de divisie Haarlem. Weinig personeelsver loop, een goede klantenbinding en een prima sfeer in de winkel heb ben in belangrijke mate tot zijn succes bijgedragen. Tezamen met zijn echtgenote, die erop uit trekt om nieuwe bewoners klant te maken, wist hij de om zet binnen twee jaar met 275% omhoog te stuwen. Rotterdam In de divisie Rotterdam was de heer J. Slagter uit filiaal Spijke- nisse de winnaar en in de Super- marts was de heer J. A. A. F. Ak kermans uit Arnhem de gelukki ge. Utrecht Divisie Utrecht werd vertegen woordigd door de heer A. J. Bak- huyzen uit filiaal Laren. Vooral de opleiding van zijn personeel en de hoge omzet in zijn vrij kleine ZB droegen tot zijn verkiezing als winneer bij. Als bijzonderheid werd bekend gemaakt dat de heer Bakhuyzen binnenkort in op leiding gaat voor SM-bedrijfslei- der. Steenwijk Als laatste in de rij van eerste prijswinnaars betrad de vertegen woordiger van rayon Noord, de heer J. Raap uit filiaal Steenwijk, het podium. De heer Van Meer noemde hem een pittige bedrijfs leider, die alle mogelijkheden uit buitte in een moeilijke plaats als Steenwijk. Winnares in de groep Brood- en Banketfilialen werd mevrouw Haage-Theijsmeijer. Zij was, zo vond de heer Van Meer, tot een zeer goede prestatie gekomen, on danks het feit dat zij de O.P.W. niet in zijn geheel heeft meege maakt. Rayon Noord Na de uitreiking van de zilveren wisselbeker aan de heer Th. van Grunsven, waarover elders in dit blad een uitvoerig verslag, was het moment aangebroken, waarop de beste divisie tot winnaar werd uitgeroepen. Dit was een moei lijke zaak, want de divisie Arn hem onder leiding van de heer H. de Roode en rayon Noord onder aanvoering van de heer G. A de De heer G. J. Heijn. Groote bleken gelijkwaardige pres taties te hebben geleverd. De heer Van Meer merkte op, dat als er geen divisieprijs geweest zou zijn, de heer De Groote de winnaar was. Hij heeft bewezen een goed adviseur te zijn en een steun voor zijn medewerkers. Hij heeft het bewerkstelligd, dat ook in de moeilijke filialen een goede omzet behaald werd. Divisie Arnhem „Een goed divisieteam, dat akti- verend en stimulerend heeft ge werkt", aldus de heer Van Meer toen hij het woord tot de heer De Roode richtte. Hij overhandigde vervolgens de heer De Roode een geschenk in de vorm van een ba rometer voor het divisiekantoor. De heer De Groote mocht een prachtige vaas mee naar huis nemen. In de „Diamond"-zaal gebruikten vervolgens de aanwezigen een apératief, waarna in de grote bal zaal een luisterrijk diner werd ge serveerd. Tafelrede „Een nadeel van een Grootwinkelbe drijf is, dat je door de geografische spreiding de medewerkers weinig ziet. Het is daarom zo belangrijk hen bij voorkomende gevallen eens bij elkaar te halen." Aldus de heer G. J. Heijn in zijn tafel rede, waarin hij verder vaststelde, dat het de filialen zijn waar het om draait, omdat daar de mensen aan 't „front" staan. De heer Heijn verheugde zich erover op deze eredag, het hoogte punt van alle O.P.W .-aktiviteiten, aanwezig te kunnen zijn. Zakkenroller Tijdens het diner werden de gas ten op voortreffelijke wijze bezig ehouden door een aantal bekende (Vervolg op pagina 2) SAH002000251 Flitsen Landelijk juni 1964 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 21e Jaargang No. 5 - Juni 1964

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1