Contactcommissies vergaderen EERSTE JAARVERSLAG DC VERSCHENEN De heer P. jaar Bunschoten in dienst Badmeester Kamps met pensioen Afscheid in DC ^~eest&qent{/4 Bijrijder J. H. Sas 12*^ jaar in dienst Kanovaarder van formaat W GEHUWD Produktiebedrijven Zaandam Produktiebedrijven Amsterdam/ Zwanenburg 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang - No. 5 Mei 1964 Verantwoordelijk eindredakteurJ. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381). Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, J. de Hartog, P. Helder, F. H. S. Monsma, J A. van Rooyen, P. Schipper, P. Schotsman, G. IJskes en J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk; Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Vrijdag 24 april j.l. nam de heer A. Ivamps afscheid van Albert Heijn wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Als hulp in de huishoudelijke dienst, tevens badmeester, heeft hij vanaf 13 mei 1957 bij Albert Heijn gewerkt. Zijn werkzaamhe den heeft hij steeds tot volle tevre denheid verricht. Sigaren Namens de directie sprak de heer P. C. Vink hem prettige afscheids woorden toe, waarbij een kistje sigaren overhandigd werd. Ter ere van z'n verjaardag op 25 april, was er een korte koffiepauze voor chef en collega's, waarbij hem een fietstas en sigaren als afscheids- cadeaux werden aangeboden. Enveloppe met inhoud Namens de contactcommissie ont ving hij van de heer P. Schipper een enveloppe met inhoud. Zoals gebruikelijk kreeg hij tevens nog een pakket levensmiddelen mee naar huis. 10 april was voor de heer S. P. Hille de dag, waarop hij de 65- jarige leeftijd bereikte en in ver band hiermede nam hij afscheid in het D.C. De heer J. G. 3 Krijt (bedrijfs- leider) bedank- 4 te de heer Hille voor het werk dat hij voor Albert Heijn heeft ge daan en memo reerde dat hij een man was die zonder om haal zijn werk zaamheden heeft verricht. Ook mevrouw Hille werd door de heer Krijt bedankt voor de steun die zij haar man heeft gegeven. De goede woorden gingen verge zeld van een levensmiddelenpak ket en sigaren. Bij dit afscheid waren verder nog mej. Fraikin en de heren J. Krijt, als chef van de heer Hille, de lieer Boom namens het personeelsfonds, alsmede collega's J. Groot en Cobelens aanwezig. De heer Hille, die sinds 1960 hij Albert Heijn iii dienst was dankte voor de gezellige tijd die hy nu af sloot en voor de belangstelling bij zijn afscheid. In een 8 pagina's tellend jaarverslag, dat zojuist is verschenen, wordt een kort en bondig verslag gegeven van de vele aktiviteiten, welke vanaf de start van het D.C. t/m december 1963 hebben plaatsge vonden. Het ligt in het voornemen ieder jaar een dergelijk document het licht te laten zien. In de vergadering van de contactcommissie van 7 april j.l. heeft de heer J. C. Krijt de volgende toelichtingen op dit jaarverslag gegeven. In de kaasafdeling zullen vier nieuwe aluminiumwerkstellin- gen worden geplaatst, tevens zal de vloer, waar nodig, wor- den hersteld. In de afdeling emballage j heerst grote aktiviteit, ge- j De heer P. Schotsman: ..Voor het laatst, dat u>e u kunnen dwars zitten 25-jarig huwelijksjubileum: 17-5: de heer en mevr. Kikstra (D.C.). 12 fi - jarig huwelijksjubileum 29-5: de heer en mevr. Spijk (D.C.) 6-6: de heer en mevr. Bos (O.) 7-6: de heer en mevr. Hagens (T.D. fil.). 7 Zi - jarig dienst jubileum 19-5: mevr. J. Booker-Vlottes (K.B.) 27-5: mevr. J. Weidema-Setter (Huish. D.) 27-5: mevr. W. Engel-Ebell (Huish. D.). Op 1 oktober 1951 trad de heer P. Bunschoten bij Albert Heijn in dienst, zodat hij op 1 april j.l. zijn 12 Zi -jarig jubileum vierde. Hij begon op de afdeling 'facturen' toen nog onder leiding van mej. T. J. Moriën, in 1960 ging hij over naar de afdeling 'Mechani sche Boekhouding' en nu is hij assistent van de chef van die af deling, de heer P. van Gulik. Fototoestel Op de jubileumdag werd hij ont vangen door de heren H. K. Engel, G. Hoorn, H. Koerse, H. Martin en P. v. Gulik. Namens de directie kreeg hij een fototoestel aangebo den. Van zijn afdeling ontving hij een enveloppe met inhoud en van het Personeelfonds, vertegenwoor- Tijdens een zeer geanimeerde bijeen komst in het D.C. werd op 15 april de heer J. H. Sas, als bijrijder werk zaam bij de afdeling Vervoer van het D.C., door de heer G. Krijt toegesproken in verband met zijn 12]/2-jarig zakenjubileum. De heer J. G. Krijt, die mede namens hetPer- soneelsfonds de heer Sas felici- iKaV teerde met zijn jubileum, over handigde hem namens het personeelsfonds een set gereed- 'T& schappen. De heer Mar tens, die met de heren Beekman, IJskes en P. de Vries de af deling Vervoer vertegenwoordig den, overhandigde een scheer- apparaat namens de collega's. On der het genot van een kopje koffie en een rokertje werd hierna nog even gezellig nagekaart over dit 12' 2-jarig dienstverband. digd door de heer J. Keijzer en mej. H. Scheepbouwer kreeg hij eveneens een enveloppe met in houd. Het gezamenlijke geldbe drag wil hij aan de uitbreiding van zijn kampeeruitrusting beste den. Sport De heer P. Bunschoten is gehuwd en heeft twee zoons en een doch ter. Zijn vrije tijd besteedt hij in hoofdzaak aan de sport, met name kanoën en motorrijden. Verder is hij aanvoerder van het A.H.-voet- balelftal. Quo Vadis Hij is lid van de kanoclub „Quo Vadis" (waarheen gaat gij) in Koog aan de Zaan. In 1954 be haalde hij met de heer J. Bobel- dijk in een twee-persoonskano de zesde plaats op de 10 km, tijdens de wereldkampioenschappen in Macon, Frankrijk. Tijdens de Westeuropese kampioenschappen in Duisburg, behaalde hij in een vier-persoons kano, de derde prijs. Tot slot nog dit: zijn tegenwoor dige werk bevalt hem uitstekend. Hij is momenteel bezig aan de stu die voor 'operator' voor de com puter. 2-4: de heer F. Stut (adm. or ganisatie) met mej. A. v. d. Meer. tracht zal worden de achter stand in sorteerwerk door en kele avonden overwerk per week, in te lopen. In de afdeling diversen zullen meer stellingplaatsen worden gebouwd. Voor het transporteren van goederen vanuit de kelder naar het magazijn zal binnen kort een speciale trekker arri veren; hiermede wordt het mogelijk per rit meer goede ren te vervoeren. De proeven met de radiogra fische trekker zullen worden voortgezet. Uit de diverse sy stemen zal een keuze dienen te worden gemaakt, waarbij ook mede van informaties van de 'praktijkmensen' gebruik zal worden gemaakt. Bij de afdeling Vervoer zullen in de loop van de maand 2 nieuwe DAF's arriveren. In de loop van het jaar zal het wagenpark nog worden uitge breid met één trekker en vier opleggers. In de afdeling Ontvangst zul len in een speciale sorteer- ruimte goederen, bestemd voor de afdeling Diversen, worden behandeld. Op het voorterrein zal rond om het beeld een gazon wor den aangelegd binnen een 'omlijsting' van trottoirban den; in dit gazon zal ook de vlaggestok een plaats vinden. Mogelijke beschadiging van het beeld, c.q. vlaggestok wordt hiermede voorkomen. Maatregelen zijn in voorberei ding de uitgangscontrole te verbeteren. Met een minimum aan maatregelen zal getracht worden één en ander zo effi cient mogelijk te regelen. Hamerstukken Gevraagd werd meerdere va riaties aan te brengen in de samenstelling van de 4-weke- lijkse pakketten. De heer J. Ph. Ypma lichtte toe, dat dit inmiddels is geschied. In het pakket, voorafgaand aan het z.g. 'Paaspakket', zijn inder daad teveel KB-artikelen op genomen. O De heer J. G. Krijt voelde er weinig voor ieder personeels lid in het bezit te stellen van een snipperkaart. Het huidige systeem voldoet goed; ieder personeelslid kan bij zijn chef te weten komen op hoeveel vakantiedagen hij recht heeft en hoeveel zijn tegoed be draagt. Het voorstel Personeelsfonds is in middels aan alle leden toegezon den. Het bevreemdde de heer Groot dat in genoemd voorstel is te lezen, dat bij een 25-jarig hu welijksfeest de uitkering aanzien lijk lager ligt dan bij een 25-jarig zakenjubileum. De heer Groot is van mening dat het eerste zeker zoveel aanleiding geeft tot het „buiten zetten van de bloemetjes" als het laatstgenoemde. De heer Ypma merkte hierbij op dat indien een medewerker zijn 25-jarig zakenjubileum viert, die zelfde medewerker ook 25 jaar lid is geweest van het Personeelfonds. Vanzelfsprekend is er wezenlijk verschil tusen beide festiviteiten. Tijdens de contactcommissiever gadering van de Productiebedrij ven Zaandam werd in het kort een overzicht gegeven van de produk- tieresultaten in de afgelopen pe riode. Tevens werd de spoedig te realiseren verbouwing van bepaal de afdelingen nader toegelicht, zo als de vierde bandoven, de plan nen t~a.v. de meelsilo van de V.F., de verplaatsing voor de wijnfa briek naar een gedeelte van de transito afdeling en het aanleggen van een parkeerplaats in een deel van de huidige O.G.-tuin. Voorts gaf de voorzitter nogmaals een uiteenzetting over de taak van de contactcommissie in het hui dige bedrijfsbeleid. Als practische illustratie verdeelde de voorzitter het gebied in 3 groepen: a. het bespreken van opmerkin gen van het personeel n.a.v. maatregelen op allerlei gebied, zoals b.v. regelingen t.a.v. kof fie- en theeverstrekking, rege lingen van schafttijden, tenein de een goede gang van zaken in de kantine te bevorderen, kleding, disciplinaire maatre gelen t.a.v. b.v. roken onder werktijd en introduktie van nieuwelingen. b. het bevorderen van bedrijfs resultaten door o.a. voorstellen t.a.v. ideeënbus, suggesties t.a.v. het bestrijden van het personeelsverloop, en het voor komen van misverstanden resp. bedrijfsstoringen door juiste voorlichting. c. het behandelen van sociale aangelegenheden zoals b.v. t.a.v. het personeelsfonds, de viering van jubilea, het zorgen voor gepensioneerden en het ontplooien van initiatieven t.a.v. uitstapjes of festiviteiten voor kinderen van het perso neel. De heer P. C. Vink wees op het duidelijke streven naar een nauwe en goede samenwerking en veelvul dig overleg tussen het leidingge vend personeel en de personeels- vertegenwoordigers over allerlei praktische zaken, als basis voor het goed funktioneren van het PB. In het bijzonder besteedde de voor zitter veel aandacht aan de be strijding van het personeelsver loop en aan de introduktie van nieuw personeel. Maatregelen zul- lenworden genomen, dat de leden van de C.C. in het vervolg op de hoogte zullen zijn van de komst van nieuwelingen, opdat spoedig na indiensttreding een goed con tact met de personeelsvertegen woordiging mogelijk is. TREINVERVOER Hoewel de speciale trein voor personeel van A.H. en Verkade in de nieuwe zomerdienstrege ling niet zal worden opgeno men, verandert de feitelijke situatie niet, daar normale diensttreinen op dezelfde tijd stippen zijn ingelegd. De brood- en banketfilialen zijn bekeken op omzetmogelijkheden, dit heeft tengevolge dat er plm. 10 filialen gesloten worden. Het personeel uit deze filialen zal ge deeltelijk overgaan naar andere filialen, de overigen willen niet langer blijven werken bij A.H. N.V. De overblijvende filialen zul len ten dele naast brood en banket tevens kruideniers-artikelen gaan verkopen, aldus Ir. H. Glazenburg tijdens de contactcommissieverga dering Produktiebedrijven Am sterdam/Zwanenburg. Naar aanleiding van enkele op merkingen betreffende het bezoek van de ondernemingsraadleden aan het Distributie Centrum, vroeg één der leden of er een mogelijkheid is voor de leden van de contactcommissie de productie- drijven in Zaandam te gaan be zichtigen. De heer Glazenburg vond het kennen van eikaars werkzaamheden nuttig, omdat alle bedrijfsonderdelen samen een een heid moeten vormen. Op deze suggestie zal hij te zijner tijd terugkomen. Op de vraag wanneer de ver huizing van de Borgerstraat naar elders plaatsvindt, ant woordde de heer Glazenburg, dat dit tijdstip nog niet be kend is. De ventilatie in de Borgerstraat zal nader be keken worden. Op vragen betreffende het risiko van de huidige rijwiel stalling antwoordde de heer Glazenburg. dat het stallen van rijwielen, bromfietsen en dergelijke is geheel voor reke ning van de eigenaar. De heer Hoeve zal er voor zorgen dat er een gazen afschutting ge maakt wordt, zodat de stal ling op slot kan.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2