Personeelsfondsen worden binnenkort samengevoegd Uitbreiding Distributiecentrum Waalhaven deze maand voltooid Nieuw materieel sneller vervoer KLAAS KESSELAAR WINT le PRIJS MET SUIKER-WERKSTUK Tweede Wimpy aan Damrak VERNIEUWINGEN BINNEN P.B. SAH002000121 Flitson Fabr/Zaan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 21e Jaargang No. 5 - Mei 1964 Het distributiecentrum voor groente en fruit aan de Rotterdamse Waalhaven wordt in mei uitgebreid met een nieuw gebouw (vloer oppervlakte 2460 m5). De nieuwe opslag- en distributieruimte, waarin men ook de beschikking heeft over twee grote koelcellen (21 x 12 meter), is de (letterlijke) som van drie standaard-supermarts. Het gebouw grenst pal aan het terrein van de Coöperatieve Tuinbouw veiling Zuidhollandse Eilanden, waar het distributiecentrum tot nu toe was gehuisvest. De snelle groei van Albert Heijn de daarmee gepaard gaande drukkere werkzaamheden van het distributie centrum maatken een grotere huisves ting dringend noodzakelijk. De moge lijkheid om uit te breiden werd ge schapen. toen Albert Heijn er slaagde een stuk grond naast het veilingterrein te kopen. Groei Het distributiecentrum Waalha ven is de laatste jaren flink uit de kluiten gewassen. Thans zijn er 25 meisjes verpakkingsafdeling), en ruim veertig mannen (inclusief administratief personeelwerk zaam. De start was tien jaar ge leden, toen het eerste contact met de veiling tot stand kwam. Albert Heijn ging zelf citrusfruit kopen en personeel van de veiling ging het (in het bestaande pakstation) in zakken doen en klaar maken voor expeditie naar de winkels. Twee jaar later, in 1956, richtten Albert Heijn en de veiling samen de N.V. Kieverpa (lees: kleinver- pak) op. Van dat moment af ging Albert Heijn met eigen personeel werken aan de verpakking van groente en fruit (twaalf meisjes en vijf mannen, de laatsten voor de distributie). En uit die jaren stamt ook de andere, officieuze naam van het distributiecentrum: het groentepakstation! In 1960 tenslotte werd de N.V. Kieverpa de Albert Heijn's Groothandel N.V. Belangrijk Hoe belangrijk het distributiecentrum is bij de bevoorrading van de Super- marts en winkels in alle delen van het land illustreren de cijfers. Aan de Waalhaven komen alle produkten, die op de Rotterdamse en dertig andere veilingen worden gekocht ten behoeve van 30 Supermarts en 330 zelfbedie ningswinkels. Nog duidelijker: 95 pro cent van alle groente en fruit, die in A.H. -zaken worden verkocht, zijn af komstig van het distributiecentrum Waalhaven! De resterende vijf pro cent gaat rechtstreeks van de veilin gen naar de winkels. De groei vroeg meer ruimte. Aan vankelijk kon de veiling aan die vraag wel voldoen, maar op zeker Tegelijk met de ingebruikneming van de nieuwe loods gaat het dis tributiecentrum Waalhaven een andere (en naar men verwacht betere) methode toepassen voor het vervoer van fruit en aardappe len naar de verpakkingsafdeling en terug naar de opslagruimte of de koelcellen. Steekwagentjes Tot nu toe geschiedde dit met steekwagentjes, omdat de afstan den niet zo groot waren. Electri- sche vorkheftrucks, electrische handpalletwagentjes en door man kracht voortbewogen hand-pallet wagentjes gaan de steekwagens echter vervangen. Wijziging In het werksysteem zullen in de naaste toekomst nog enige wijzi gingen worden aangebracht. Deze hebben populair gezegd be trekking op de wijze, waarop de bestellingen voor de filialen wor den klaar gemaakt èn op de order administratie. Doeltreffend De methodes mogen dan zo doel- N I treffend mogelijk worden ge- maakt, het distributiecentrum zal i er op den duur toch niet helemaal onderuit kunnen met eenvoudige ploegendiensten te gaan werken. Gaat u ook mee naar de CoentunnelDaarvoor is er teveel werk aan (zie pagina 4) (of in dit geval: in) de winkel(s). moment ging dit niet meer. Wilde het distributiecentrum uit zijn 'woningnood' raken dan moest het zelf gaan bouwen. En zo geschied de het. Voor de veiling, waarmee het distributiecentrum steeds in de beste verstandhouding heeft samengewerkt, is de verhuizing ook een uitkomst, omdat ook zij steeds grotere omzetten mag no teren (en dus meer ruimte nodig heeft). (Vervolg op pagina 3) In de verpakkingsafdeling zorgen vlijtige handen voor de verpakking van citrusfruit en hard fruit, dat in metalen mandjes langs een lopende band naar kisten wordt vervoerd. „McKinsey is nu drie maanden aan het werk; het onderzoek geeft meer werk dan aanvankelijk gedacht werd. Er worden gunstige gevolgen voor het bedrijf verwacht. Veel tijd is besteed aan de lostijden in de filialen, waarin grote verschillen bestaan, waarbij ook de ligging van de magazijnruimte van belang is", aldus de voorzitter van de Ondernemingsraad, de heer A. Heijn tijdens de vergadering van dinsdag 14 april j.l. Personeelsfonds Van verschillende zijden is de wens geuit om de beide bestaande personeelsfondsen (hoofdkantoor en produktiebedrijven) samen te voegen tot één fonds voor het hoofdkantoor, de produktiebedrij ven cn het distributiecentrum. Voor het samenstellen van een nieuw bestuur zal door ieder der drie contactcommissies van hoofd kantoor, produktiebedrijven en distributiecentrum een voorstel worden gedaan, om 3 bestuursle- Klaas Kesselaar is in onze produktiebedrijven sinds zijn komst in de suiker werk afdeling geen onbekende gebleven in de „suikerwereld" daar buiten laat Klaas ook al van zich spreken. Hij heeft namelijk een eerste prijs behaald op een tentoonstelling van werkstukken, die door de leerlingen van de Banketbakkersschool te Amsterdam vervaardigd zijn. De 15-jarige Kesselaar is vanaf office-afdeling, onder leiding van september 1963 werkzaam in de de heer D. Abbink en volgt een gespecialiseerde cursus suikerbe werker. Hiervoor gaat hij wekelijks één dag naar de Banket bakkersschool in Amsterdam en blokt hij 's avonds door zijn huiswerk. Deze ijver zou voor U onopge merkt zijn ge- 'f bleven als hij niet een bijzonder geslaagd werk stuk een marsepeinen hart. ge vuld met suikerfiguren in een tentoonstelling van zijn school had gebracht. De jury kende hem de eerste prijs van zijn klas toe. Klaas heeft nog twee jaar leren voor de boeg ,,Ik heb er echt veel zin in, want ik vind het een mooi vak" zegt Kesselaar, wiens inte resse 's avonds ook uitgaat naar zijn miniatuur racebaan en de electrische trein. „Thuis vinden ze het ook fijn, dat ik dit vak leer!" HQ wordt dan ook de „suikeroom" van de familie. Dezer dagen wordt begonnen met de verbouw van de voormalige Oporto Bodega aan het Damrak 92 tot de tweede Wimpy van Amster dam. Na de opening van de eerste Wim py in Amsterdam, aan de Leidse- straat 77, heeft N.V. Formosa, die deze snel-restaurants exploiteert, van tientallen kanten verzoeken gekregen om voor eigen rekening en risico een Wimpy te mogen drijven. De gunstige resultaten van ueze eerste zaak hebben reeds een zodanig beeld opgeleverd, dat bin nenkort over deze aanvragen be slist kan worden. De nieuwe Wimpy Damrak is iets groter dan die aan de Leidsestraat, er zijn namelijk zitplaatsen voor 72 personen, terwijl er een terras is geprojecteerd voor 20 stoelen. den te benoemen, die tezamen het algemeen bestuur van het perso neelsfonds zullen vormen. Het hieruit te vormen dagelijks be stuur, bestaande uit voorzitter, se cretaris en penningmeester zal worden aangewezen door de on dernemingsraad. De Centrale Model Slagerij Am sterdam, de Produktiebedrijven Brood en Banket en het Distri butiecentrum Rotterdam zullen wel aan het fonds meedoen, maar voorlopig nog geen bestuursleden benoemen. Voor de normen, die door het per soneelsfonds zullen worden toege past zal het nieuwe bestuur van het personeelsfonds een voorstel doen. Zittingsduur O.R. De ondernemingsraad spreekt de wens uit, dat de zittingsduur van de leden van de raad wordt ge steld op 4 jaar, waarbij om de 2 jaar de helft van de leden af treedt. Vergaderdata O.R. Besloten werd, dat de volgende vergaderingen van de onderne mingsraad zullen worden gehou den op de dinsdagen 9 juni, 1 sep tember, 27 oktober en 22 decem ber 1964. Tydens de Contactcomniissiever- gadering van de Produktiebedrij ven te Zaandam op 7 april j.l. werd in 't bijzonder aandacht be steed aan de spoedig te realiseren verbouwing van bepaalde afdelin gen. Een vierde bandoven zal de capa citeit van de KB dit jaar nog ver groten. De wijnfabriek zal ver plaatst worden en een gedeelte van de huidige transito afdeling in beslag gaan nemen. De plannen t.a.v. de meelsilo voor de vermicellifabriek zijn gereed, verder zal in een deel van het hui dige OG-terrein een parkeerplaats worden aangelegd. Onderstaand een overzichtsfoto van de uitbreiding welke het „groentepakstation" heeft ge kregen.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1