NIEUWS UIT DE DIVISIES DIVISIE HAARLEM Laatste zilveren pluspluim voor fil. Oegstgeest Gesneden ontbijtkoek .1. J. TH. ROS KEERDE OP DE DAG YAM DE ARBEID HET WERK DE RUG TOE Rayon Noord heropende filiaal Coevorden als ZB DIVISIE UTRECHT' Goed nieuws voor de heer Joosten; Fruitmelange DIVISIE-SM ron Noord FEESTELIJKE OPENING ZB OMMEN Rayt NIEUW FILIAAL IN AMERSFOORT 4 AH-FLITSEN Deze laatste pluspluimviering werd gevierd voor het gehele team op 28 april te Badhoevedorp in het „Oude Wolthuis". Aldaar had het gehele team, samen met de fami lie Gorter en enige divisie staf leden, een gezellige bijeenkomst. De heer Rozema overhandigde de zilveren pluim met enige welge kozen woorden aan de bedrijfs leider. 's Avonds werd er genoten van het blijspel „Potasch en Per- lemoer" te Amsterdam. Het was een onvergetelijke dag, zo schreef ons de verslaggever van deze groep de heer H. v. Bel- kum. Op 3 mei was het voor de heer Joosten een zonnige dag. Na een verblijf van ruim 4 maanden in het sanatorium „Brederodeduin' te Santpoort, werd hem medege deeld dat de toestand beter werd en dat hij voortaan af en toe weer gebruik mocht maken van zijn pantoffels om te oefenen op zijn ziekenkamer. Van harte gefeliciteerd met deze eerste promotie, heer Joosten. Jubileum Op 26 mei j.l. vierde de heer K. Gouma, bedrijfsleider van fil. Me- demblik zijn 12%-jarig zaken- jubileum. Huwelijk Mej. v. Straalen met de heer J. Griep op 6 mei '64, fil. Leidschen- dam. Mej. Floris met de heer H. Mooy- enkind op 20 mei '64, fil. Heem stede, Raadhuisstraat. Verpakt in een plastic schuitje waarin de betreffende vormen zijn geperst, komt binnenkort de fruit melange in de verkoop. De sortering bestaat uit 3 smaken n.l. gember, vijgen en abrikozen- smaak. De samenstelling is op de zelfde basis als vruchtenkoekjes met dit verschil dat er uitsluitend zuivere vruchtenpasta's zijn ver werkt. Gesneden ontbijtkoek is een voor gesneden luxe ontbijtkoek en ligt in hetzelfde vlak als het bekende voorgesneden brood. De verpak king garandeert een goede houd baarheid terwijl de plakken op de juiste dikte zijn gesneden. Vrijdagmorgen 1 mei j.l. om half elf werden de heer en mevrouw Ros-Groenenberg op het Divisiekantoor Utrecht ontvangen door het volledige Divisie-team, versterkt met de heren Brandsma en Busman namens de directie. Die dag is n.l. de heer J. J. Th. Ros met pensioen gegaan na 32 jaren onafgebroken trouwe dienst. Jubileum De heer E. Elling was op 8 apiil 12% jaar in dienst. De heer Elling was enige jaren bedrijfsleider in Coevorden en werd kortgeleden benoemd tot bedrijfsleider van de SuperMart te Hoogeveen, waar hij nu gelukkig ook woont. De Divi sieleider de heer J. Rommertz overhandigde hem op de jubileum dag als geschenk een fototoestel. Verhuizingen De heer S. Spoelstra (voorheen S.M.B.L. in Hoogeveen), die vo rige maand bedrijfsleider werd in onze SuperMart te Haren verhuis de naar Groningen. De heer F. Knoop (voorheen chef groente te Hoogeveen) werd eind maart overgeplaatst naar onze Super- Mart te Arnhem v. Muylwijkstraat waar hij een belangrijk grotere afdeling zal beheren. Inmiddels kon hij ook met zijn gezin naar Arnhem verhuizen, waar een nieuwe flat gereed kwam. Overplaatsing Vanuit de divisie Arnhem werd overgeplaatst naar divisie Super- Marts reservechef J. W. te Hen- nepe, die t.z.t. chef kruideniers- warenafdeling hoopt te worden. Wij heten hem welkom en wensen hem succes bij de opleiding. Waarderingssysteem Op 21 apr. 1.1. kwamen de bedrijfs leiders uit de derde Divisie Super- marts in Eindhoven bijeen voor de introduktie van het nieuwe beoor delingssysteem. De heer K. Romp hield vervolgens in alle Super- Marts een korte inleiding voor alle afdelingschefs. De reakties waren onverdeeld gunstig. Het nieuwe systeem wordt algemeen als doel matig gezien en het voldoet aan een behoefte. In de komende maanden zullen de beoordelingen voor alle personeelsleden in de divisie tot stand komen. Sinds enkele weken is het kantoor van de divisie S.M. III gevestigd in het perceel Roostenlaan 116 te Eindhoven (links op de foto naast onze Z.B.). In de toekomst zal op deze plaats een S.M. verrijzen. Sportief Ja dat zijn ze in Brabant! Enige weken geleden voetbalde een elf tal medewerkers uit de Tilburgse S.M. tegen een zelfde aantal stoe re knapen uit de S.M. te Breda. Wie er won? We vertellen het lekker niet, maar gezegd moet worden dat de bedrijfsleiders hun balletje nog best wisten op te gooien. Het werd een sportieve strijd! Huwelijk Op 17 april trad mejuffrouw v Ussen uit filiaal Velp in het hu welijk na een dienstverband van bijna 5 jaar. Wij wensen haar veel geluk en hopen dat zij als huis vrouw ook onze SuperMart niet zal vergeten. 22 april was de huwelijksdag voor de heer Th. Janssen, chef groente afdeling van de nieuwe Super Mart Presikhaaf. Het echtpaar Janssen betrok een nieuwe flat boven de SuperMart. Openina Op woensdag 27 mei j.l. werd in de stadswijk Presikhaaf te Arn hem een nieuwe S.M. geopend. Bedrijfsleider is de heer M. J. Verbrugge (voorheen S.M.B.L. te IJmuiden) met als afdelingschefs de heer J. Westerman (kruide nierswaren), G. Pieper (huishou delijke artikelen), Th. Janssen (groente), E. Jacobs (drogist), F. v. d. Westen (slagerij), mejuf frouw M. v. d. Steen (textiel) en mejuffrouw G. v. Arem (admini stratrice). In een volgend num mer hopen wij U meer over deze mooie zaak te kunnen vertellen. Geen salaris De heer Ros begon ons in een prettig gesprek te vertellen dat hij op 20 juni 1932 bij ons filiaal Gor- kum in dienst is gekomen. Aan vankelijk was de heer Ros werk zaam in de metaalindustrie, doch bij het uitbreken der crisis-jaren kwam hij zonder werk en werd door zijn broer (destijds bedrijfs leider van filiaal Leerdam) voor gedragen aan de heer Hille destijds directeur) voor wijkbe- diende. Direct werd hij aangeno men doch moest 3 weken zonder salaris werken om een beetje krui denier te worden. Keihard werken Al gauw moest de heer Ros „de wijk" in om te horen en bezorgen per bakfiets waarbij hij o.a. tot in de Biesbosch, Woudrichem en Har- dinxveld moest gaan. 's Zomers was dit wel prettig, doch in de winterdagen een „keiharde" taak waaraan wij vaak als de jongere generatie een voorbeeld kunnen nemen. Vaak was de bakfiets zo hoog beladen dat er een extra kistje mee moest om als trap te dienen. Bij al deze werkzaamhe den heeft de heer Ros zich doen kennen als een accuraat, eerlijk en opgewekt mens. Ruim 30 jaar was de heer Ros in filiaal Gor- kum, terwijl hij de laatste jaren in filiaal Leerdam werkzaam is ge weest. Positieve instelling Divisieleider, de heer L. M. de Haas. sprak woorden van dank voor al de jaren trouwe dienst, doch was van mening dat ook me vrouw Ros had bijgedragen dat dit alles zo goed was verlopen, door haar positieve instelling en haar man als hij 's avonds moe en nat thuis kwam weer goed „op te van gen" en hem klaar te stomen voor de nieuwe werkdag. De heer De Haas bood mevrouw Ros hierna een bouquet bloemen en de heer Ros een kist sigaren aan en sprak hierbij de hoop uit dat zij beiden een gezegende oude dag mochten hebben met hun ge zin en nog vele jaren van hun pensioen zouden kunnen genieten. Nieuw hoofdstuk De heer Brandsma begon zijn toe spraak met: „Frappant is het om op 1 mei de feestdag van de arbeid het werk de rug toe te keren." Na gedane arbeid is het pret tig te rusten te meer daar dit af scheid plaatsvindt bij goede ge zondheid. De heer en mevrouw Ros zullen nu om moeten schake len daar zij beiden nu staan aan de start van een nieuw hoofdstuk van hun leven. Vervolgens vertelde de heer Brandsma dat dit jubileum een unicum is; het komt n.l. niet voor een jubileum, in deze functie, als de heer Ros nu viert. Namens de directie overhandigde de heer Brandsma een cadeau. De heer Ros dankte allen voor de prettige woorden namens zijn vrouw en kinderen. 1 april is voor filiaal Coevorden en voor 't Rayon Noord een belang rijke dag geworden. Op deze dag werd n.l. de laatste B.Z. in Rayon Noord als Z.B. heropend o.l.v. de heer L. Wensink. Moderne zaak Dit heuglijke feit memoreerde ook rayonleider G. A. de Groote in zijn openingswoord. Hij feliciteer de de bedrijfsleider van harte met i vroeg kon men 19 maart j.l. merken dat het feest was in het filiaal van Albert Heijn in Ommen. Vrolijk wapperden de vlaggen en spoedig zag het er ook binnen in de winkel extra feestelyk uit dooi de vele prachtige bloemstukken. 19 maart 1964 was n.l. de dag dat Albert Heijn z'n nieuwe Zelfbediening ging openen. De rayonleider, de heer G. A. de blij zich nu zelf te kunnen bedie- Groote, bedankte aannemer en z'n nen. Vele toeters en fluiten, een medewerkers voor de vlotte ver- geschenk voor de kinderen, ver bouwing van het pand Brugstraat h°°Sden de feestvreugde: spoedig 22 en hij wenste daarna bedrijfs- heel Ommen het: „Albert leider Rispens en zijn personeel HeiJn ™°r betel' leven veel succes in deze mooie Zelfde- d? fj>ne openingsdag gaan be- dienlne Maak van Alhert Heiir, drlJ'sle,der en Personeel van Om- men nu vol goede moed op naar kon meemaken. Zij lag n.l. met een zaak die er zqn kan. het vakantieseizoen. Albert Heijn gebroken been in bed. Vanaf deze Ook de klanten waren echt tevre- is klaar om de vakantiegangers te plaatsvan harte beterschap me den over de verbouwing en waren ontvangen. vrouw. de nieuwverbouwde zaak, zodat ook hij nu, zoals zo velen van zijn collega's de klanten kan ontvangen in een winkel welke is aangepast aan de eisen des tijds. Klantenstroom Daar dit het laatste filiaal was waar mevr. Hetterschijt de koffie- demonstratie verzorgde tijdens de opening zij gaat n.l. binnen kort ons bedrijf wegens huwelijk verlaten bedankte de heer De Groote haar hartelijk, ook namens alle bedrijfsleiders in Rayon- Noord, voor de prettige samen werking vooral tijdens de diverse openingen. Na een heerlijke kop koffie met gebak opende de bedrijfsleider de deur en stroomden de klanten binnen. Wij wensen de bedrijfslei der met z'n team ook in de toe komst veel succes toe in de nieuw verbouwde zaak. Het was jammer, dat de vrouw van de bedrijfsleider de heropening van de zaak niet Geboren 13-4-64, Frits, zoon van de heer mevr. Klinkenberg-Veerman, reserve-chef divisie Utrecht. 18-4-64, Sophia Maria, dochter van de heer en mevrouw Vermey- Schuurman, bedrijfsleider van fi liaal Ant. Matthaeuslaan, Utrecht. Huwelijk 1-5-64, de heer L. M. de Boer en mej. L. G. Moesbergen. Bediende filiaal v. Hoogendorplaan, Hilver sum. 13-5-64, mej. Johanna Niermeier en de heer A. ter Wolbeek. Juffrouw Niermeier is bij ons ge komen bij de opening van de Z.B. Leusderweg, Amersfoort. Anjo zo als ze werd genoemd heeft de afd. Vleeswaren behartigd; vei'schil- lende dames uit andere filialen zijn bij haar „in de leer" geweest. Verloofd 3-5-64, de heer J. W. van Eijck en mej. A. van Santé. De heer Van Eijck is organisatie- specialist in de divisie Utrecht en Arnhem. 17-5-64, mej. R. v. Rossum en de heer G. v. Woudenberg. Mej. v. Rossum is werkzaam in filiaal Havenstraat-Hilversum. Ziekte De heer I. Hoiting, bedrijfsleider filiaal Langestraat Hilversum, is thans zo ver dat hij wat admini stratief werk mag doen voor een enkel uurtje per dag. De heer P. G. de Vos, bedrijfslei der filiaal Nijkerk is onverwachts op zaterdag 18-4-64 uit het zie kenhuis ontslagen. Hoewel de heer De Vos nog geruime tijd rustig aan moet doen is het toch prettig weer thuis te zijn. Overlijden Wij ontvingen het droeve bericht dat op 1-5-64 na een langdurige ziekte toch nog plotseling is over leden mevrouw P. Hengst-Bosch. De heer Hengst is gepensioneerd bedrijfsleider van filiaal Weesp. Militaire dienst Van dienstplichtig sergeant E. v. d. Hengel ontvingen wij een brief waarin hij o.a. schreef een PBNA- cursus te volgen; een voorbeeld dat navolging verdient. Overplaatsing 21-4-64 is de heer G. B. van Hees, bedrijfsleider van filiaal .Tuliana- weg-Utrecht, aangesteld als be drijfsleider van filiaal Damstraat- Utrecht. Met ingang van diezelfde datum heeft de heer F. R. van Zeelst ons bedrijf verlaten. Donderdagmorgen 23 april j.l. was het zover dat filiaal Amersfoort aan de Noorderwierweg de deuren opende om de klanten in het nieu we filiaal te ontvangen. De avond daarvoor was het ge hele team met de ouders gekomen, opdat de ouders konden zien waar hun kinderen komen te werken. De heer C. Jongbloed, bedrijfs leider, en zijn echtgenote kwamen handen tekort om allen te verwel komen. Verder waren er vele col lega bedrijfsleiders uit de wijde omtrek aanwezig om van hun be langstelling blijk te geven; even eens waren verschillende assistent en reserve-chefs alsmede perso neelsleden uit andere filialen aan wezig. Kernachtig 's Morgens voor de opening, nadat alles weer netjes in orde was ge maakt, hield de Divisieleider de heer L. M. de Haas een korte doch kernachtige toespraak tot allen, die hebben medegewerkt aan het tot stand komen van dit nieuwe filiaal. Als ere-gast was aanwezig de heer H. Kleymeer, gepensio neerd bedrijfsleider van het nu ge sloten filiaal Puntenburgerlaan; ook de heer Kleymeer heeft er in het verleden toe bijgedragen om tot dit resultaat te komen. Jammer was dat de heer en me vrouw H. D. Holtman, gepensio neerd bedrijfsleider van filiaal Langestraat-Amersfoort door ziekte verhinderd waren deze ge beurtenis bij te wonen. Ter gelegenheid van de opening werd de fa. Bronswerk een levens middelenpakket aangeboden t.b.v. haar chronische zieken, welke geste bijzonder werd gewaardeerd.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4