IDEEËNBUS nieuw systeem draagt bij tot betere bedrijfsvoering NIEUWE ZB IN UDEN PMC-servicedienstlangs Vlieland tot in België de weg van Organisatieafdelfiig verkoop onder nieuwe leiding ZMPAGEA IA ERE HERSTEED KONINKLIJK GOUD VOOR DE HEER II. VALK A.H-FLITSEN ÜHfflfiNSlllW gratia* In het januarinummer werd aangekondigd, dat de toekenning van extra beloningen, zoals deze in de afgelopen jaren heeft plaatsgevon den, opnieuw een punt van bespreking is geweest. De opzet is dat er een pot wordt gevormd, die aan het einde van het jaar wordt verdeeld onder alle inzenders, die voor een beloning of een aanmoedigings premie in aanmerking zijn gekomen. De achtergrond van deze verande- meedoet aan het ontwikkelen van ring is, dat een zo groot mogelijke nieuwe ideeën en verbeteringen in groep personeelsleden voortdurend produktiemethoden, besparingen Huisvrouwen, die haar straalkachel voor de koelkast zetten om het ontdooien te bespoedigen, volgeladen kasten met vruchten- en groen- tenconservenblïkken, maar ook dankbare brieven achteraf en compli menten met kofïe en een rokertje tijdens het bezoek, dat zijn de ervaringen, die de mannen van PMC servicedienst dagelijks opdoen. Zij vormen PMC's vliegende brigade. altijd paraat, altijd langs de weg. Vijf tien wagens rijden er nil in Neder land met het bekende PMC-vignet en over een week of wat zullen het er 25 zijn. Vijfentwintig servicewagens, die dag in dag uit het land doorzwer ven en ook herhaaldelijk in Bel gië komen de operationele vloot van de Premie van de Maand Club als het gaat om service op koel kasten, centrifuges en wasauto maten. Daarbij doen de PMC-monteurs natuurlijk de meest uiteenlopende ervaringen op. De meeste van de rond 80000 Nederlandse huisvrou wen die een PMC koelkast bestel den, zien zij nooit. Zij hebben geen enkele storing en zijn dus te vreden. Maar deel uitmaken van een corps, dat zich toelegt op het ge ven van service betekent natuurlijk ook wel eens kennismaken met een aantal minder tevreden men sen, ook al worden de storingen vaak veroorzaakt door eigen on kunde en onwetendheid. Nog altijd zijn er huisvrouwen, die vergeten na een schoonmaakbeurt van de koelkast de stekker in het stopcontact te steken. Anderen schuiven de kast wat terzijde, of door wat voor oorzaak dan ook, valt de stekker uif het stopcon tact en 'Hilversum' is in last. Dan zijn er de huisvrouwen, die door onnodig draaien aan de schijf van de thermostaat voor storingen zorgen. Anderen veroorzaken schade door het gebruik van een electrisch kacheltje om 'de zaak eens flink snel te ontdooien'. Meestal wordt dan schade aan lakwerk, dat gaat smelten, aange richt. Grootste spoed Natuurlijk zijn er ook huisvrou wen die wel met zorg met hun kostbare kast, waarvan iedereen zegt dat men die niet meer zou willen missen (refrein van ieder bezoek!) omgaan en die deson danks vragen om langs te komen. Zij worden met de grootste spoed geholpen, dat wil zeggen uiterlijk zeven dagen na de melding. Drie dagen van te voren worden ze op de hoogte gesteld van het tijdstip van komst van de monteur. Reizen en trekken Voor de mannen van de PMC- Servicedienst is het dagelijks een voortdurend reizen en trekken. Iedere dag worden vele dui zenden kilometers afgelegd, zeker 45000 per maand in totaal. Soms voert de tocht naar België, soms naar Vlieland, waarbij de mon teur in volle zee moet overstappen. Dagelijks wordt, indien mogelijk, teruggekeerd naar de basis Plil- versum, vanwaar uit de volgende morgen opnieuw gestart wordt voor vele kilometers. Vriendelijk Over het algemeen ontvangt de Nederlandse huisvrouw de PMC- monteur zeer vriendelijk. Koffie en een rokertje zijn kleine atten ties, waarmee de huisvrouwen zich goede gastvrouwen tonen. Dat dat door de mensen van PMC's service dienst op prijs wordt gesteld, spreekt vanzelf. Goede adviezen De PMC-monteurs geven de huis vrouwen, die zij een bezoek brengen, natuurlijk gelijktijdig goede adviezen hoe zij het beste met haar koelkast kunnen omgaan. Want het is een stuk ervaring uit de praktijk, die de leden van PM Cs mobiele brigade regel matig opdoen dat er, verhoudingsge wijs, toch nog vrij veel huisvrouwen zijn, die daar behoefte aan hebben. Programma 's Morgens om 10.00 uur woi-- den de bezoekers in het Ontspan ningsgebouw ontvangen. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het Produktiebedrijf dat het ove rige gedeelte van de ochtend in beslag neemt. Na de lunch gaat het per autobus naar het Distributie Centrum, waar met een treintje een kilo meters-lange excursie wordt ge maakt. Alles bij elkaar een pro gramma dat zeer de moeite waard Burgemeester Franken van Zaandam wenst de heer Valk geluk met zijn onderscheiding. De heer H. Valk, vorig jaar ge pensioneerd na een loopbaan van 40 jaar als reklamechef, is op 29 april j.l. onderscheiden met de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in goud. De versierselen werden de heer Valk namens H.M. de Koningin op het stadhuis van Zaandam op gespeld door Zaandams burge meester, Mr. G. J. D. Franken. Namens het bedrijf waren hierbij aanwezig de heren G. J. Heijn, J. Legerstee en D. A. ter Wee. Het zal velen uit het bedrijf deugd gedaan hebben, dat de heer Valk deze eer, bij de afsluiting van zijn zakelijke carrière, te beurt is ge vallen. Ir. F. T. Kellerman. De heer Ir. F. T. Kellermann is benoemd tot hoofd van de organisatie afdeling verkooi). In de vakature, die was ontstaan na de benoeming van de heer X-. Bouman tot bedrijfsleider van het D.C. in de Noze- manstraat te Amsterdam, is hiermede voorzien. Na zijn studie in Delft, is de heer Kellermann werkzaam geweest bij Philips N.V, te Eindhoven. Zijn activiteiten lagen hier in het vlak van de bedrijfsorganisatie in het algemeen en de ergonomie in het bijzonder. De ergonomie houdt zich bezig met de bestudering van factoren die leiden tot de meest gunstige aanpassing van de machine aan de mens. Anders gezegd het schep pen van werksituaties, die bijdra gen tot het verkrijgen van opti male resultaten. De heer Kellermann ziet liet stel len van normen niet als belang rijkste deel van zijn taak maar slechts als een van de vele facet ten. De bevordering van de effi ciency bestrijkt een veel groter terrein. Hierbij moeten de advie zen van de organisatieafdeling meer als een toevoeging gezien worden aan hetgeen men in de fi lialen reeds op dat punt heeft be reikt, dan als een dirigerende, in- struktieve toespeling van richt lijnen. De heer Kellermann heeft reeds gedurende enkele maanden diverse stages gelopen in verschil lende Z.B.'s en S.M.'s. Wij wensen hem bij zijn mooie, maar zware taak, gaarne alle succes toe en hopen, dat hij met zijn gezin na de verhuizing van Geldrop naar Heiloo zich spoedig in Noord-Hol land thuis zal voelen. op materiaal en vermindering van afval etc., bevordert. Deze gedachte vindt ook in het gehele beleid in de PB haar weer klank nu vele chefs met hun men sen om de machines of om de tafel gaan zitten en systematisch na gaan wat er gedaan kan worden, aan verhoging van efficiency en verbetering van werkomstandig heden etc., etc. De ontwikkeling van de ideeënbus en de ontwikkeling van dit steeds voortschrijdende overleg met het personeel, gaat dus hand in hand en in de PB Zaandam is duidelijk gebleken, dat deze gang van za ken veel bijdraagt tot een steeds betere bedrijfsvoering. Het toekennen van beloningen voor ideeën aan diegenen, die niet speciaal tot taak hebben om ver beteringen aan te brengen (men denke hierbij aan leidinggevende funktionarissen, arbeidsanalisten, laboratorium assistenten etc.) zul len o.i. ook in de toekomst nog lang blijven bestaan, al staat ons als ideaal voor ogen dat iedereen het normaal vindt dat verbeterin gen op zijn eigen werkterrein tot zijn taak behoren. Wij willen echter met beide benen op de gTond blijven staan. In het huidige beloningssysteem is een extra uitkering voor een bijzon dere bijdrage niet alleen plezie rig, maar ook volkomen logisch. Het is dan ook te hopen, dat vele inzenders met belangrijke bedragen uit de bus zullen komen. De eerste groep „Zaandagers" bij het Op dinsdag 21 april j.l. werd voor i groep medewerkers uit de filialen i bedrijf en Distributie Centrum in 5 Traditie hersteld De directie acht het belangrijk dat onze medewerkers in de filialen iets meer begrijpen van wat er in Zaandam gebeurt en heeft daarom besloten iedere week een groep personeelsleden voor een Zaandag uit te nodigen. Twee jaar wachten Het houden van de Zaandagen werd destijds o.a. gestaakt omdat Ontspanningsgebouw gefotografeerd. le eerste maal sinds 1962 weer een 'oor een bezoek aan het Produktie- jaandam ontvangen. de steeds groter wordende, stroom van nieuwe personeelsleden niet meer kon worden opgevangen op de ene dag per week die daarvoor beschikbaar was. Er kwamen dus meer personeelsleden in onze dienst dan wij per week in Zaan dam konden ontvangen. Daarom is bepaald dat voortaan alleen de medewerkers voor de excursiedag zullen worden uitgenodigd die reeds ca. 2 jaar in het bedrijf werkzaam zijn.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3