Uitbreiding DistributiecentrumWaalhaven deze maand voltooid Nieuw materieel sneller vervoer Spaarzegel bleek 12 ct. waard Berekening vakantiedagen i.v.m. vijfdaagse werkweek gewijzigd melk en fruit Nieuw artikel Water 2 AH -FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang, no. 4 mei 1964 Verantwoordelijke eindredactie: F. BRANDSMA Redacteuren: G. Kortleve, J. J. M. van der Meer, J. C. Voskamp Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen Aan dit nummer werkten mee: J. Bollema, N. v. d. Brink, L. Didden, S. Eusman. N. Hupkens, P. Jonkergouw, P. Kerkhoff, D. Lieuwen, H. Malag, M. de Rijke, K. Romp, P. Schipper, A. Smout, J. de Wever en H. Wijma Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Het distributiecentrum voor groente en fruit aan de Rotterdamse Waalhaven wordt in mei uitgebreid met een nieuw gebouw (vloer oppervlakte 2460 m-). De nieuwe opslag- en distributieruimte, waarin men ook de beschikking heeft over twee grote koelcellen (21 x 12 meter), is de (letterlijke) som van drie standaard-supermarts. Het gebouw grenst pal aan het terrein van de Coöperatieve Tuinbouw veiling Zuidhollandse Eilanden, waar het distributiecentrum tot nu toe was gehuisvest. De snelle groei van Albert Heijn en de daarmee gepaard gaande drukkere werkzaamheden van het distributie centrum maakten een grotere huisves ting dringend noodzakelijk. De moge lijkheid om uit te breiden werd ge schapen, toen Albert Heijn er in slaagde een stuk grond naast het veilingterrein te kopen. Groei Het distributiecentrum Waalha ven is de laatste jaren flink uit Tegelijk met de ingebruikneming van de nieuwe loods gaat het dis tributiecentrum Waalhaven een andere (en naar men verwacht betere) methode toepassen voor het vervoer van fruit en aardappe len naar de verpakkingsafdeling en terug naar de opslagruimte of de koelcellen. Steekwagentjes Tot nu toe geschiedde dit met steekwagentjes, omdat de afstan den niet zo groot waren. Electri- sche vorkheftrucks, elèctrische handpalletwagentjes en door man kracht voortbewogen hand-pallet wagentjes gaan de steekwagens echter vervangen. Wijziging In het werksysteem zullen in de naaste toekomst nog enige wijzi gingen worden aangebracht. Deze hebben populair gezegd be trekking op de wijze, waarop de bestellingen voor de filialen wor den klaar gemaakt èn op de order administratie. Doeltreffend De methodes mogen dan zo doel treffend mogelijk worden ge maakt, het distributiecentrum zal er op den duur toch niet helemaal onderuit kunnen met eenvoudige ploegendiensten te gaan werken. Daarvoor is er teveel werk aan (of in dit geval: in) de winkel(s). WIJ weten, dat de P.T.T. veel vertrouwen heeft in ons spaar systeem. Dezer dagen is dat weer eens duidelijk geworden, toen een oude dame vanuit Sittard een briefje verzond naar een adres in Arnhem en op de brief (bij wijze van postzegel) een obligatie zegel van A.H. pakte. De gedachte van deze lieve dame weten wij natuurlijk niet, doch blijkbaar had zij het rotsvaste ver trouwen, dat de zegel toch wel 12 cent waarde zou bezitten! De P.T.T. deelde deze mening en stempelde en verzond de brief nor maal. De heer J. Aartenchef afdeling kruidenierswaren te Arnhem, zond ons de enveloppe als „bewijsstuk" ter inzage en zal deze stellig als curiositeit zorgvuldig bewaren. de kluiten gewassen. Thans zijn er 25 meisjes (verpakkingsafdeling), en ruim veertig mannen (inclusief administratief personeelwerk zaam. De start was tien jaar ge leden, toen het eerste contact met de veiling tot stand kwam. Albert Heijn ging zelf citrusfruit kopen en personeel van de veiling ging het (in het bestaande pakstation) in zakken doen en klaar maken voor expeditie naar de winkels. Twee jaar later, in 1956, richtten Albert Heijn en de veiling samen de N.V. Kleverpa (lees: kleinver- pak) op. Van dat moment af ging Albert Heijn met eigen personeel werken aan de verpakking van groente en fruit (twaalf meisjes en vijf mannen, de laatsten voor de distributie). En uit die jaren stamt ook de andere, officieuze naam van het distributiecentrum: het groentepakstation! In 1960 tenslotte werd de N.V. Kleverpa de Albert Heijn's Groothandel N.V. Belangrijk Hoe belangrijk het distributiecentrum is bij de bevoorrading van de Super- marts en winkels in alle delen van het land illustreren de cijfers. Aan de W aalhaven komen alle produkten, die op de Rotterdamse en dertig andere veilingen worden gekocht ten behoeve van 30 Supermarts en 330 zelfbedie ningswinkels. Nog duidelijker: 95 pro cent van alle groente en fruit, die in AiJd.-zaken worden verkocht, zijn af komstig van het distributiecentrum W aalhaven! De resterende vijf pro cent gaat rechtstreeks van de veilin gen naar de winkels. De groei vroeg meer ruimte. Aan vankelijk kon de veiling aan die vraag wel voldoen, maar op zeker moment ging dit niet meer. Wilde het distributiecentrum uit zijn 'woningnood' raken dan moest het zelf gaan bouwen. En zo geschied de het. Voor de veiling, waarmee het distributiecentrum steeds in de beste verstandhouding heeft samengewerkt, is de verhuizing ook een uitkomst, omdat ook zij steeds grotere omzetten mag no teren en dus meer ruimte nodig heeft. Op de verpakkingsafdeling en het kantoor na gaat het hele distri- De nieuwe regeling van de vijfdaagse werkweek maakt een an dere berekeningswijze van het aantal vakantiedagen noodzake lijk. Tot nu toe was deze berekening n.l. nog steeds op de zes daagse werkweek gebaseerd en het zou onlogisch zijn en tot grote misverstanden aanleiding geven, wanneer hiermee voort gegaan zou worden De oude situatie was aldus: a. Als men recht had op een va kantie van twee weken en drie dagen, werden hiervoor 15 da gen geteld. b. en als men recht had op drie weken (b.v. de jeugdigen) wer den 18 dagen geteld. De dagen, waarop men volgens het werkrooster vrij was en die vielen in de vakantieperiode, wer den ook als opgenomen vakantie dagen aangemerkt. Geen verandering Deze situatie wordt nu anders. In het vervolg zullen als opgenomen vakantiedagen slechts worden aangemerkt, de dagen waarop men had moeten werken. De telling wordt dan als volgt: a. Als men recht heeft op twee weken en drie dagen, worden hiervoor 13 dagen geteld; b. en als men recht heeft op drie weken, worden hiervoor 15 da gen geteld. De totale duur van de vakantie ondergaat dus geen verandering. In dienst Alleen wordt de wijze van admini stratie vereenvoudigd. Zoals bekend heeft men de volle dige vakantie, wanneer men op 1 juli tenminste 12 maanden in dienst is. Is iemand op deze datum korter in dienst, dan dient voor de bepaling van het vakantierecht een berekening te worden gemaakt overeenkomstig de volgende re gels: Categorie A Voor personeelsleden die bij een vol jaar dienstverband recht zou den hebben op 13 dagen, wordt voor elke volle maand dienstver band 1 dag geteld en voor de maand januari 1 dag extra. Categorie B Voor personeelsleden die bij een vol jaar dienstverband 15 dagen zouden hebben, voor elke volle maand dienstverband 1 dag en voor de maanden juli, november en maart 1 dag extra. Voor 1964 kan het vakantierecht uit het volgende staatje worden afgelezen Aantal vakantiedagen in 1964 Categorie A Categorie Op of vóór 1-7-63 13 15 Van 2- 7-63 t/m 1- 8-63 12 13 2- 8-63 1- 9-63 11 11 2- 9-63 1-10-63 10 11 2-10-63 1-11-63 9 10 2-11-63 1-12-63 8 9 2-12-63 1- 1-64 7 7 2- 1-64 1- 2-64 6 6 2- 2-64 1- 3-64 4 5 2- 3-64 1- 4-64 3 4 2- 4-64 1- 5-64 2 2 2- 5-64 1- 6-64 1 1 2- 6-64 1- 7-64 geen. geen (Vanaf deze data wordt weer vakantierecht in 1965). gespaard voor opname De carrière van de 32-jarige be drijfsleider van het distributie centrum Waalhaven, de heer P. H. Haan, is in drie woorden ge schetst: water, melk en fruit! Het water slaat op de 7 jaar, waarin hij als scheeps- I h werktuigkun- H dige de zeven zeeën bevoer - de melk houdt verband met de tijd. dat hij bij de tecn- nische dienst van de melk fabriek Sterovita te Rotterdam werkzaam was en het fruit ten slotte is het produkt, waarmee hij in zijn huidige werk heeft te ma ken. butiecentrum naar de aangrenzen de nieuwbouw. De uitbreiding van het Albert Heijn concern heeft ook voor de verpakkingsafdeltng een aantal veranderingen meege bracht. Zo werd in de beginjaren alle groente bewerkt en verpakt wat normaliter verpakt over de toonbank gaat. Sinds een jaar of drie geschiedt de bewerking van groente in de Supermarts en hoe ven de meisjes van de verpak kingsafdeling zich daarmee niet meer te bemoeien. Trouwens: zij hebben aangemoedigd door de 'toppers van de week' hun handen vol aan het verpakken van citrusfruit, hard fruit, aardappe len en een paar groentesoorten (o.a. uien). Voor de chauffeurs van de onder nemingen, die zijn belast met het transport van de tuinbouwproduc ten (in één vrachtwagen kan ge middeld de bestelling van drie su permarts worden vervoerd) heeft de verhuizing het voordeel, dat zij vóór de nieuwe loods beter uit de weg kunnen met hun zware vrachtwagens. Tenslotte: de verhuizing opent ook de mogelijkheid de bestaande kantoorruimte en kantine uit te breiden. Mogelijk komt het daar in de'nabije toekomst van. Zandtaartjes Zeven zandtaartjes verpakt in een polytheen zak is het nieuwe ar tikel van de maand. Aangezien dit verpakkingsmateriaal geen vocht doorlaat, blijven de taartjes veel langer vers. Ze zijn uitermate ge schikt om op te spuiten met creme of slagroom. Bovenstaand een overzichtsfoto van de uitbreiding welke het „groentepakstation" heeft gekregen.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2