Dertigste SM op Utrechts Kanaleneiland geopend MEEWE REGELING 5-DAAGSE OPW-AICTIVITEITEN VAN VUGHT BELOOND MET ICAMPIOENSCHAP In memoriam Kruideniers - T Y 5 juni uitbetaling extra uitkering i :v:-: X;-S Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 21e Jaargang No. 4 - Mei 1964 Dit is de ploeg uit Vtight, die wel op een prijs gerekend had, maar toch niet op deze ere-plaats in ons blad. Spanning Er is met spanning vanaf 4 april gewacht op de uitslag, die nu eenmaal door het vele cijferwerk de nodige tijd vraagt. Ook in Vught was de spanning al gerui me tijd flink merkbaar. Men kon terugzien op een periode vol van enthousiaste OPW-aktiviteiten en het team rekende dan ook vast op een prijs, maar welke dit zou wor den bleef een spannende vraag! Ongelooflijk Op deze woensdag leverde de PTT een felicitatie-telegram af, dat hierop antwoord gaf: Vught kampioen in de OPW 1964! Precies vijf minuten daarna trad een deputatie van het divisiekan toor Arnhem binnen die de heer Th. van Grunsven en zijn team kwam feliciteren met dit prach- Op 29 april j.l. is geheel onver wachts in de leeftijd van 42 jaar overleden de heer G. A. VAN 'T HOF De heer van 't Hof was sinds 14 november '57 in ons filiaal Gouda werkzaam als magazijn bediende. Naast de bedrijfsleider en de personeelsleden uit Gouda was namens de direktie de heer L. M. de Haas, divisieleider van Utrecht bij de ter aarde bestel ling op 4 mei j.l. aanwezig. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en 2 jonge kinde ren. Dat zij kracht ontvangen om dit zware verlies te dragen. Hij ruste in vrede. Op 8 mei j.l. overleed te Nij- verdal de heer H. ZONNEBELD. Hij bereikte de leeftijd van 58 jaar. De heer Zonneheld trad op 10 juli 1933 in dienst als verkoper in filiaal Kampen. Na een dienstverband van ongeveer 1% jaar werd hij benoemd tot depothouder in Nijverdal, in welke funktie hij een nauw kontakt met ons bedrijf had Op 19-11-62 werd het depót een A.H.-filiaal en trok de heer Zonnebeld zich uit het zaken leven terug. De heer G. A. de Groote, rayon leider was namens de direktie aanwezig bij de begrafenis op 12 mei 1.1. Onze deelneming gaat in het bijzonder uit naar mevroipy Zonnebeld en' haar Ttinderén. Hij ruste in vrede. tige resultaat. Ook mevrouw Van Grunsven werd in deze huldiging betrokken met een mooie bos tul pen. Dit was wel groot nieuws voor het team in Vught, men kon het in het begin maar nauwelijks geloven! Enthousiasme Deze hoogste plaats in de OPW heeft de heer Van Grunsven met zijn mensen wel echt verdiend, want er is in de 10 OPW-weken met een enorm enthousiasme ge werkt. Iedereen deed voor de volle Met ingang van heden is de volgende regeling voor de uitvoering van de o-daagse werkweek van kracht geworden. Ieder personeelslid heeft in elke week van het jaar recht op 1 vrije dag". N.B. In de BZ- en ZB-zaken wordt dit gerealiseerd door een rooster dat de ene week een halve vrije dag en de andere week anderhalve vrije dag aan geeft. Daar werkt men dus de eerste week 5% De eerste Supermart van dit jaar in divisie n werd op 28 april j.l. geopend in Utrecht op het Kana leneiland. Bedrijfsleider werd hier de heer J. J. Wulms. Ouderavond Tijdens de drukbezochte receptie die hieraan vooraf ging, werd een woord van dank gericht door de heer G. J. Heijn aan allen die aan de verwezenlijking van deze prach tige zaak hadden medegewerkt. Een zaak met een verkoopopper vlakte van 1093 m2, waarin alle non-food-afdelingen zijn onderge bracht. De ouderavond die op de receptie volgde, was van dien aard, dat uw correspondent tegen de bedrijfsleider zei: „Als het morgen zo goed loopt als nu, zit het goed". Hoogspanning Maar het zat de andere dag nog veel beter want nadat mevrouw Wulms, na een kort openings woord, van de heer Daalhuijzen de sleutel in ontvangst had genomen en de zaak geopend had, is er buiten een rij wachtende klanten gebleven tot 17.00 uur, ondanks het feit dat 14 caissières met in- paksters onder uiterste hoogspan ning aan de 7 kassa's hebben ge werkt. Ook de volgende dagen van de openingsweek zijn bijzonder druk geweest met als gevolg, dat de meest optimistische verwachtin gen werden overtroffen. Een woord van hulde aan de Utrechtse ploeg is dan ook zeker wel op zijn plaats. dag en de tweede week 4 y2 dag. Wanneer de vrije dag volgens het rooster valt op een alge meen Christelijke feestdag (2e Paasdag, Hemelsvaartdag, 2e Pinksterdag, le en 2e Kerst dag) heeft men recht op een andere vrije dag, eventueel in een andere week. N.B. In de tot nu toe bestaan de roosters gold in deze weken voor elk perso neelslid, dat er alleen een halve vrije dag was. Nu komen er dus doorlo pende roosters. Geven deze een vrije dag aan op één van vijf hierboven genoemde feestdagen, dan wordt de vrije dag die met de feestdag samen valt, op een ander tijd stip gecompenseerd. De bedrijfsleider zal tijdig meedelen, hoe dit wordt geregeld. De directie heeft tot deze maatregel besloten, on danks het feit, dat deze in de zaken niet altijd gemakkelijk te realiseren is. Zij is evenwel van me ning, dat ieder zijn of haar bijdrage zal willen leveren om de moeilijk heden op de juiste wijze op te lossen. De vijfdaagse werkweek is hiermede volledig kon- sekwent doorgevoerd, om dat alle uitzonderingsge- Vlak voor de opening poseerde het team van A.H.'s 30e supermart te Utrecht (Kanaleneiland) voor de fotograaf. vallen zijn verdwenen. 3. In de zaken die gesloten zijn op de R.K. feestdagen Maria Hemelvaart (15 augustus) en Allerheiligen (1 november) geldt deze dag als de werke lijke vrije dag voor het gehele personeel, tenzij deze dag op zondag valt. Overgenomen uit de Katholieke Radio- en Televisiegids) Een kruidenier in Tuscon in Ari zona heeft zijn winkel gevestigd in een flatgebouw, waarin 411 wo ningen zijn. Dit gebouw beschikt over een gesloten t.v-circuit en om tien uur 's morgens komt de kruidenier, Joe Gorman geheten, voor de camera met een „shell-a- vision"-uitzending. Hij vertelt wat grapjes, levert politiek commen taar en prijst zijn waren aan. Als een flatbewoonster iets nodig heeft, belt zij de winkel op en stemt af op kanaal 2. Gorman ver schijnt op het scherm en discus sieert met de benodigde artikelen in zijn hand over de bestelling. Enkele minuten later brengt een hulpje de spullen thuis. De flatbe woonsters hebben behalve kanaal 2 nog enkele andere mogelijkhe den: via kanaal 6 kunnen zij de ingang van het gebouw overzien en via kanaal 5 het aangrenzende zwembad in het oog houden. De uitzendingen van Gorman op 2 zijn echter verreweg het popu lairst. Zelfs onze Albert doet dit Joe nog niet na. Op 5 juni a.s. week 23zal de extra uitkering worden uitbetaald. Voor degenen, die op 1 juni a.s. een vol jaar of langer in onze dienst zijn, be draagt deze uitkering bruto 2 maal het weeksalaris exclusief huurcompen- satie. Indien u na 1 juni 1963 in onze dienst bent getreden, ontvangt u voor iedere volle maand dienstverband te reke nen t/m 1 juni a.s. 1/12 gedeelte van 2 weken salaris (l/2 periodeIn de maand juni zult u eveneens het va kantie-pakket ontvangen. Woensdag 29 april leek zo op het oog een gewone dag, totdat op het postkantoor in Zaandam een lijst met adressen en namen werd be zorgd. Iets bijzonders? Ja, reken maar, want deze lijst bevatte de namen van de hoogst geplaatste prijswinnaars in de OPW. 100% mee. De uitstekende service en de prettige sfeer in de winkel, worden door de klanten bijzonder gewaardeerd, wat dan ook duide lijk uit de resultaten blijkt. Naast de 5 grote artikelwedstrij den organiseerde de heer Van Grunsven aparte akties, die eerst met iedereen werden besproken en waarbij steeds een doel werd vastgesteld. Kroon op werk Vorig jaar wist de heer Van Grunsven met zijn team beslag te leggen op een tweede prijs in de OPW. Door nu de kampioens titel te veroveren is de kroon ge zet op het enthousiaste werk van 9 mensen die samen een uitste kend team vormen. Vooruit lopend op de officiële OPW-dag, die 26 mei in het Amsterdamse Hilton Hotel wordt gehouden, besluiten wij met een: „Bravo Vught - hartelijk gelukge wenst." De heer en mevrouw Van Grunsven kregen felicitaties en bloemen van de heer D. Toering en mej. G. v. d. Voort van het divisiekantoor Arnhem

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1