Verhuizing naar Pand Keg - dank zij voorbeeldige samenwerking - vlot verlopen Dividend- voorstel van 13 Rekord beloning van 875,- kwam uit ideeënbus GING OPEN SUPERMART HAREN Reuze Groninger leidde tot reuze bedrag Over service gesproken Rekord - beloning Ideeënbus SAH002000120 Flitsen Fabr/Zaan apnl 1964 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie21e Jaargang No. 4 - April 1964 's Morgens inpaksters - 's middags uitpakster Bureaucratischependeldienst Woensdag 1 april j.l. was eindelijk de dag gekomen, waarnaar al lange tijd was uitgekeken door de administratie van het Hoofdkantoor aan de Westzijde: de grote verhuizing naar het vroegere pand Keg aan de Hoogendijk, het oude Distributie centrum", had een aanvang genomen. De verhuizing had zich reeds enige De automatische rekenwonders kon den het echter zonder handkracht niet stellen. tijd daarvoor gemanifesteerd in de aanvoer van onnoemelijke aantal len dozen. Meisjes in stofjassen en stoere mannen in schilderskielen, waren al enige tijd druk doende de dozen met administratieve be scheiden te vullen. Gedenkwaardige dag Reeds om zeven uur 's morgens op die gedenkwaardige dag werden de eerste stellingen gedemonteerd en de bureaus van een beschermen de laag rib-carton voorzien. Zelfs werden enkele planten door een planten-liefhebster zorgvuldig in- geribd. Spoedig zweefden de eerste bu reaus door het luchtruim, naar de dekschuit, die een pendeldienst tussen de Westzijde en de Hoogen dijk onderhield. Ook de lift ver richtte overuren en werd voort durend van kantoor-meubilair voorzien. Kettinkje Het geroep van „jongens, even een kettinkje vormen" was niet van de lucht en dra reden de vol gestouwde vrachtauto's af en aan. Zelfs de postauto's en de station pers van de Oostzijde deze, welis waar gedeeltelijk, op zijn knie, maar het liep goed af. Onderwijl werden aan de Hoogen dijk de aangekomen goederen naar de juiste afdeling gebracht en on middellijk uitgepakt, teneinde alles zo spoedig mogelijk weer te laten „marcheren". De afdeling „fac tuur-controle en prijzen" presteer de het zelfs, om 's middags om 15.00 uur al weer aan het werk te zijn! Voorbeeldig 's Middags werden er opnieuw heel wat stellingen verstouwd, maar door een voorbeeldige sa- Commissarissen en Raad van Be stuur hebben besloten aan de alge mene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het dividend over 1963 op de gewone aandelen vast te stellen op 13% (vorig jaar 12%), te betalen in contanten. Indien dit voorstel aanvaard wordt, zal op de winstdelende klanten obligaties per 1 juli a.s. 8% (vorig jaar T/2%) rente worden betaald. Voor deelnemers in het Spaarfonds betekent dit, dat over 1963 een toeslag op de rente zal worden ge geven van 160% (vorig jaar 140%) met een maximum van 390,per deelnemer. Dit komt bij spaarbe- dragen tot 6.250,neer op een rente van 10%. afdeling „mechanische boekhou ding": hiervoor was een speciale verhuis-firma ingeschakeld. Evenals de vorige dag veroorzaak te de verhuizing ook nu praktisch geen stagnatie in het werk. Nadat alle meubilair was wegge haald werden de afdelingen keurig aangeveegd en de zaak was rond. Unaniem was men van oordeel: „Wat is dit ons meegevallen!" C*eslaag<l De heren C. de Ligt en A. Milten- een record beloning van 875, burg zonden een idee in voor de uit de bus. fabricageverbetering van Reuze Beide heren willen wij gaarne har- Groninger koeken, waardoor niet tpiyk gelukwensen met dit behaal- alleen een betere verdeling van de (je SUcces. De verhuizing mag dan „oh H «1 digde tengewoon geslaagd worden ge- bii de f bri gc minder uren wor- ^nnlng^eSonw het bedrag noemd vooral als men bedenkt, dat den gebruikt. Ook gaf dit idee aan de „elukkigc winnaars, waar in totaal 180 meter stelling, nog als extra een afvalbesparing. ckefs> collega's en ideeënbus- 240 bureaux, stoelen, kasten en De ideeënbuscommlssie heeft zich commissieleden aanwezig waren. 1300 dozen bescheiden werden terdege op de honorering van dit Het was een ware feestdag voor „verplaatst". ideö beraden. Tenslotte kwam er de heren! menwerking was ook dit karwei spoedig geklaard. Vaktermen als „even hoog", „maar neer", „even naar rechts of links" en „pas op", waren niet van de lucht. Op een gegeven moment werd er zo aan de stellingen „gesleuteld", dat een dame, die nog aan het werk was, haar balpen een schroeven-1 draaier greep, om haar lijsten in1 te vullen! Donderdag 2 april verhuisde de j Boven de Supermart in Rozendaal is komen wonen een kraamverzorg ster. Dit op zichzelf is normaal, maar dat zij geen telefoon heeft, is beroepshalve erg lastig. Vandaar dat de A.H. Supermart op haar verzoek is ingeschakeld, zodat het mogelijk is voor a.s. moeders t of vaders) om te bellen van 9 tot 21 uur. Als eerste klant was dit mevrouw v. d. Heijden. Rembrandt Galerij 13, die op 11 februari om 9.15 uur belde. Onze service is toch onbe grensd. De heren C de Ligt en A. Milten burg (resp. 3e en 4e van links) konden samen het bedrag van f 875.- in ontvaugst nemen. Een pluim voor de dames van de kantine, die de „werkers" voort durend van verse koffie voorzagen, zodat die met vernieuwde energie een bureau of wat hen voor de hand kwam, konden grijpen. E.H.B.O.-mensen hadden hun pos- ff ten betrokken met een op alles j p bedachte voorraad verbandmidde- ja* len, maar ze hoefden gelukkig geen ernstige gevallen te behande len. Tijdens het transport van een brandkast kreeg een van de hel- J v 18 maart j.l. werd in Haren door de burgemeester, Mr. F. W. van Ketwich-Verschuur, in aanwezigheid van vele genodigden de 29e AH supermart geopend. „Ik wou dat ik zo'n Lig(ch)t was!" car van de heer Klaver van de P.M.C.-afdeling waren ingescha keld. Deze vervoerden in hoofd zaak de kantoor machines. Ondanks de drukte had een grap penmaker toen nog tijd gehad voor een 1 april-mop, want op de deur van de P.M.C.-afdeling stond: per 1 april is de P.M.C. opgeheven! Pluim

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1