De heer AHeijn hij opening SSM Haren: INDUSTRIËLE BOUW HEEFT VELE VOORDELEN Laatste Gouden Pluspluim naar lil. Jolian de Wittlaan Arnhem Start SM- Divisie III !n memoriam ntmmmmm Dividend- voorstel van 13 EERSTE STEEN GESCHROEFD gratis HHSHSi De opening van de supermart te Haren op 19 maart j.l. is een bijzondere gebeurtenis geworden. Op de voor avond van deze opening heeft de directie n.l. de pers in de gelegenheid gesteld uitvoerig kennis te nemen van het speciale bouwsysteem, dat Albert Heijn in Haren voor de zevende maal heeft toegepast: de bouw van Standaard-Supermarts (S.S.M.'s). Haren is een villadorp, gelegen op enkele, kilometers van de stad Gro ningen. Het meerendeel van de uit genodigde journalisten was af komstig uit het Westen van het land. Om hun een langdurige auto- of treinrit te besparen, was een vliegtuig van Martin's Air Charter ingezet voor het vervoer naar het Di'entse vliegveld Eelde. Een reis- duur van 40 minuten. Een op het eerste oog onbegrijpe lijk contrast vormden de vervoer middelen. die op Eelde gereed ston den: een postkoets en eeri dili gence uit het rijtuigenmuseum van Reek. Deze hadden net zoveel tijd nodig om de enkele kilometers van Eelde naar Haren te overbruggen als het vliegtuig van Schiphol naar Eelde. De heer A. Heijn verklaarde later op de dag, wat de zin van deze schrille tegenstelling was. „Zoals wij nu met moderne vervoermid delen vele malen sneller kunnen reizen dan onze voorouders hon derd jaar geleden met postkoets en diligence, zo kan men nu ook aanmerkelijk sneller bouwen met gebruikmaking van moderne mid delen en methoden. Onze vervoermiddelen van de vo rige eeuw zijn in het museum ge zet, maar onze verouderde bouw methoden houden wij merkwaardi- Op 26 maart j.l. overleed te Amsterdam de heer H. W. J. VAN DER KAMP Hij bereikte de leeftijd van 62 jaar. De heer Van der Kamp trad op 2 oktober 1933 in dienst en is, na filiaal Dierenselaan - Den Haag en Maasstraat-Amster dam te hebben beheerd tot zijn pensionering op 30 decem ber 1961 bedrijfsleider geweest van filiaal Johannes Verhulst- straat te Amsterdam. Vele oud-kollega's gaven bij de teraardebestelling op 31 maart j.l. van hun belangstelling blijk. Namens de directie en de di visieleider-Amsterdam, die door ziekte verhinderd was, was aan wezig de heer L. M. de Haas, divisieleider van divisie Utrecht, die als verkoopleider met de heer Van der Kamp heeft sa mengewerkt. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en dochter. Dat zij kracht ontvangen om dit zware verlies,,1e dragen. Hij ruste in vrede. gerwijs nog met enthousiasme in stand." De heer Heijn toonde aan hoe groot het verschil tussen modern en traditioneel bouwen kan zijn: Albert Heijn begon op 1 oktober 1963 met de bouw van de S.S.M. in Haren en twee weken later met de bouw van een even grote S.M. in Heemstede. Beide worden ge bouwd door dezelfde aannemer, Haren volgens de moderne metho de, Heemstede volgens de traditio nele. De zaak in Haren is geopend op 19 maart, die in Heemstede zal hopenlijk in oktober klaar zijn. Een nog sterker voorbeeld is de SSM in Bergen. Daar begon de bouw op 16 maart en deze zaak gaat 1 juli open. „Albert Heijn maakt met de SSM's gebruik van de mogelijkhe den van de z.g. industriële bouw. Deze volgt het principe dat in andere industrieën al sinds jaar en dag gemeengoed is: het fabriceren van grote kwanta gestandaardi seerde producten". De voordelen voor A.H. somde de heer Heijn op: door het bouwen van steeds dezelfde winkeltypen is er minder voorbereidingstijd nodig voor architect, bouwer en inrich ters van opgedane ervaringen kan een efficiënter gebruik ge maakt worden bij volgende projec ten door de korte bouwtijd treedt minder renteverlies van ge ïnvesteerd kapitaal op de win kel is voor het specifieke doel (S.M.) ontworpen, waardoor het werken in de zaak voor de S.M.B.L. en personeel minder pro blemen oplevert. „Waarom", zo vroeg de heer Heijn zich tenslotte af, „wordt er in ons land nog" zo weinig aan industriële woningbouw gedaan? Ieder is er (Vervolg op pagina 2) Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie Commissarissen en Raad van Be stuur hebben besloten aan de alge mene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het dividend over 1963 op de gewone aandelen vast te stellen op 13% (vorig jaar 12%), te betalen in contanten. Indien dit voorstel aanvaard wordt, zal op de winstdelende klanten- obligaties per 1 juli a.s. 8% (vorig jaar 7 j/2 rente worden betaald. Voor deelnemers in het Spaarfonds betekent dit, dat over 1963 een toeslag op de rente zal worden ge geven van 160% (vorig jaar 140% met een maximum van 390,per deelnemer. Dit komt bij spaarbe- dragen tot 6.250,neer op een rente van 10%. 21e Jaargang No. 3 - April 1964 Bij de traditionele bouw wordt vaak een ..eerste steen" gelegd. In Haren stond een soortgelijke gebeurtenis op het programma. De gebruikelijke eerste steen" wordt altijd gemetseld, zoals de traditionele bouw grotendeels ge metseld wordt. Een S.S.M. als in Haren kent in het geheel geen metselwerk, alleen maar bouten, moeren en schroeven. Daarom werd hier door de burge meester „de eerste, laatste en enige steen geschroefd" „U hebt met elkaar, door uw beste krachten in te zetten, de Pluim verdiend en nog eens duidelijk bewezen dat, ook in de tijd waarin de ontwikkeling van de verkoop in de Super- marts een grote vlucht neemt, het directe kontakt met de klant zo bijzonder belangrijk Laatste Spreker releveerde dat thans de Per postkoets en diligence werden de genodigden vervoerd van het vlieg veld Eelde naar de nieuwe supermart in Haren. laatste Gouden Pluspluim is uitge reikt. De directie heeft besloten deze actie, die nu elf jaar is ge voerd, te beëindigen. Maar, zo ver zekerde de heer Van Meer, er komt iets voor in de plaats. Ver volgens ontving mevrouw Kooy- man een doos bonbons en werden de enveloppen met inhoud uitge reikt. Enthousiast meegeholpen De heer Kooyman vertelde dat de klanten helemaal hadden meege leefd en enthousiast gingen mee helpen. Ze vroegen welke artikelen ze nog moesten kopen om filiaal Johan de Wittlaan de begeerde Gouden Pluspluim te laten winnen. De viering van het feest werd voortgezet in de Alberts Corner in Utrecht. Na het apéritief werd een voortreffelijk diner geserveerd, waax-aan ieder zich tegoed deed. „Kiss me Kate" De dag werd besloten met een bezoek aan de Stadsschouwburg in Utrecht, waar een voorstelling van „Kiss me Kate" werd bijgeivoond. Zoals bekend is de organisatie van de Supermarts in drie divisies ge splitst. In maart startte de SM- dïvisie IH onder leiding van de heer J. Rommertz en werd het di visiekantoor aan de Roostenlaan 116 te Eindhoven, dat sinds janua ri in gebruik was, officieel ge opend. Deze divisie zal voorlopig op dit adres gehuisvest blijven. Negen supermarts Secretaresse is mejuffrouw J. v. d. Berg en vex'koopspecialist de heer A. Albers. De heer K. Romp is personeelsspecialist en de heer P. Hofkens controleur. De divisie omvat negen Supermax-ts te Arn hem, Nijmegen, Geleen, Tilburg, Oss, Velp Hoogeveen en Haren. Nieuwe Supermarts die in 1964 worden geopend te Presikhaaf, De venter, Nijmegen, Brunssum en Apeldoorn zullen de grootte van de divisie eind 1964 op 14 zaken bren gen. Het aantal personeelsleden bedi'aagt momenteel ongeveer 300 en zal eind 1964 ongeveer 600 be dragen. Bedrijfsleider W. Kooyman heeft met zijn medewerkers de Gou den Pluspluim 1963 veroverd. Dat is het resultaat van een jaar De heer van Meer heeft de gouden hard werken. Door enthousiasme en doorzettingsvermogen heeft plmpi„im omrhandigd aan de trotse het team van filiaal Johan de Wittlaan in 1963 maar liefst één -71 Dl i li r winnaar, de neer W. Kooyman, en Zuiveren rluim en twaalt groepspnjzen gewonnen, hen enorme prestatie die beloond werd met de Gouden Pluspluim. feliciteert hem met dit grote succes. Nadat de groep 's morgens een bezoek had gebracht aan 's-Hertogenbosch, draaide omstreeks 3 uur hun volks wagenbusje de parkeerplaats op van hotel-restaurant Hermitage te Zeist. Daar waren ter verwelkoming aan wezig de heren J. van Meer, H. de Roode, D. H. Toering en S. Eusman. Kontakt met klant belangrijk Na een welkomstwoord van de heer De Roode ging de heer Van Meer over tot de uitreiking van de Gouden Pluspluim.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1