v% - wIBgihuwi Bartelson bezoekt Meuw «artikel Rioja wijn FEESTELIJKE UITREIKING VAN EERSTE PRIJS BRANDWEERPLOEG 6 AH-FLITSEN Eerst zullen wij de feestelijke go- beurtenissen eens gaan bekijken. I Wij beginnen dan met de heer De Bruijn (gep.), die op 15 febr. 75 jaar werd. Wij willen mevr. De Bruijn en de jarige, hartelijk feliciteren met deze grote dag en wij wensen beiden nog tal van jaren toe in de beste gezondheid. Bij de fam. A. Kok (DC) werd een dochter geboren, die de naam ontving Mariëtte Willemyn. Bij de fam. Cuypers (DC) werd een zoon Johannes Albertus geboren. Bij de fam. Woering (DC) werd een zoon geboren. Wij feliciteren deze ouders met dit grote gebeuren en hopen dat hun kinderen in goede gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Mej. v. Veen (VA) is in de huwe lijksboot gestapt en wij wensen haar met haar echtgenoot een goede vaart toe en veel gezond heid. Mej. v. Deventer (DC) is niet op 12 januari maar op 24 ja nuari getrouwd, dus dit abuis is hierbij weer hersteld. Bij de fam. Pais (BA) werd een dochter ge boren, onze felicitaties met dit blijde gebeuren. Ook mej. K. Kaltsi (SB) is ge trouwd en mej. R. v. d. Woude ging dezelfde weg. Wij willen beide bruidjes feliciteren en een gelukkig huwelijk toewensen. De heer en mevrouw Broere (DC) zijn op 20 maart 12 V2 jaar ge trouwd, wij wensen u een heel prettige dag toe en nog vele ja ren. Wat zegt onze ziekenlijst de afge lopen maand? De heer Ben Knol (Hoorn) is al geruime tijd erg ziek, maar ik moet er meteen bij vertellen, dat er gelukkig een ver betering is opgetreden en hij nu weer normaal in de zaal is opge nomen, mocht het zo door blijven gaan, dan komt alles wel weer goed. Zo is het ook met de heer de Jong uit Alkmaar die ook in een zie kenhuis wordt verpleegd en ge lukkig de goede kant uit gaat. De heer G. Talsma moest opge nomen worden voor een operatie, maar ook dit behoort al weer tot het verleden want op 14 februari konden we zeggen „Welkom Thuis". De heer Pekelharing (gep.) moest voor een rustkuur opgenomen worden in Kromme nie. Wij wensen hem graag een spoedig herstel toe. Ook de heer Mars was opgenomen in het gemeenteziekenhuis. Hij is echter alweer enige tijd thuis om daar nog verder op te knappen. De heer Middelbeek is weer aardig opgeknapt, al is op passen de boodschap. De heer Luy- ten moest voor een rustkuur opge nomen worden in een ziekenhuis, maar is inmiddels weer thuis. Wij wensen hem het allerbeste toe. Ook de heer Vernooij (gep.) moest het bed houden wegens ernstige ziekte maar gelukkig gaat het nu weer wat beter, dus laten wij ho pen dat alles weer ten goede mag keren. De heer Bergh voorheen werkzaam in het C.M. is nog steeds ziek; wij wensen hem het allerbeste toe. De heer P. de Vries is nu weer hele dagen aan het werk. De heer H. Groen (TA) is in maart weer halve dagen gaan werken, hij voelt zich weer goed, dus dit betekent een goede vooruitgang van zijn ge zondheid. De heer De Boer (KB) moest het werk weer beëindigen wegens ziekte, deze fam. heeft niet veel geluk in onze streek. De heer Leermakers (DC) is al geruime tijd wegen ziekte thuis. Zo ook de heer Bruinsma (DC) die het werk moest neerleggen wegens ziekte. Ook mevr. de Rover (KB) moet zes weken rus ten, wij hopen, mevrouw, dat deze rust u weer algeheel herstel mag geven. De heer De Wit van de drukkerij moest wat kalmer aan doen, op zijn verjaardag zijn wij op bezoek geweest, gelukkig dat hij al weer wat opgeknapt was, gezellig met familie heeft hij dus zijn verjaardag kunnen vie ren. Gelukkig dat de zoon van de familie Bruinink nu wat aan de beterende hand is, moge het zo door blijven gaan. Zo hebben wij deze maand weer de prettige en onprettige dingen voor u verteld en wij willen als van ouds besluiten met al onze zieken het allerbeste toe te wensen. Vanaf het begin der tijden hebben de mensen de drang gevoeld ma teriaal aan zich te onderwerpen door er voorwerpen en afbeeldingen naar de werkelijkheid van te maken. De wandschilderingen in de grotten van Frankrijk uit pre-historische tijden hebben internationale vermaardheid gekregen. Misschien wel vooral, omdat die voorstel lingen nog (of moeten we zeggen: weer) aansluiten bij onze kunst waardering. Hoogstaande beschavingen als die van de Grieken en later de Romei nen brachten een algemene waar dering voor de kunst mee. Kunste naar zijn in die tijden, was niet alleen een vak, maar vaak een onderscheiding. Na het afnemen j van de betekenis van die bescha- j vingen, raakte ook de daaraan ver- Kindergeluk. Vrouwelijke jeugd. bonden kunst in verval. Tot de re naissance, in welke tijd een her leving kwam van de waardering voor kunstuitingen uit vroeger tijden. Een beeld als de „Nike van Samotrace" is een voorloper van de Zaanse Bazuinengelen. Bij de Grieken werd de Nike-figuur oorspronkelijk geplaatst aan de boeg van een schip en stelt het „snelheid" en „voorspoed" voor. Die symbolen werden door in de Zaanstreek wonende bevolking overgenomen: zij zagen in de ba zuinengelen een symbool van de %roorspoed, die de handel hen bracht. In Koog en Zaandijk heb ben deze engelen nog een ere plaats. In de winter zult U ze echter niet aantreffen, omdat ze dan binnenshuis worden bewaard. Maar in het voorjaar komen ze weer buiten en zijn dan met hun frisse kleuren een vrolijke noot in hun omgeving. Plaatsten onze voorouders reeds beelden in huis en op het schip, de gewoonte om beelden aan de gevel te bevestigen of in de tuin te plaatsen, was later een teken van welstand. Dit kan men nu nog zien in de 'beeldentuin' in Zaan dijk. Men kan er ook het veelbe sproken beeld van de beeldhouwer Miletic onder rekenen. Dit beeld was de directe aanleiding voor het verstrekken van de opdracht voor het later geweigerde beeld van de havenarbeider. Een deel van Haan stra's film 'Alleman' werd aan dit beeld gewijd. Het is de bedoeling het beeld een plaats te geven op een van de bruggen, zoals 'Leda en de Zwaan' een plaats kreeg op de brug in de Stationsstraat. Dit laatste werk is een voorstelling uit de Griekse Mythologie: Zeus daalt in de ge daante van een zwaan neer op de Godin Leda. Heel andere bedoelingen had de beeldhouwer, die de Industrie school mocht verfraaien. Strakke lijnen geven een beeld van slank heid en zonnigheid van de vrou welijke jeugd. Op het gazon van de Openbare en Christelijke ULO-school staat een bronzen beeldje, dat de aandacht vraagt voor het geluk, dat kinde ren hun ouders geven. Een sym bool van het gezin. Niet onvermeld tenslotte mag het beeld van Tzaar Peter de Grote blijven, die nog altijd zijn halve boot niet heeft afgemaakt. Dit werd een van de zeer bekende beelden uit onze streek. Grieks. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: Mevr. Galet i.v.m. belangstelling en meeleven bij overlijden van echtgenoot: jam. van Beugel voor belangstelling bij overlijden van hun zoon; de heer C. Cardol (DC) tij dens zijn ziekte: de heer G. de Jong (CF) tijdens zijn ziekte; de heer W. Schoone (Port.) tijdens zijn ziekte; de heer en mevr. Lagrand bij hun 25-jarig huwelijksfeest: de heer en mevr. J. Kaag bij hun 12'A- jarig huwelijk; de heer en mevr. L. Bergkamp bij de geboorte van hun zoon; de heer C. Hulskes voor de belangstelling tijdens zijn ziekte: de heer en mevr. Hulsker bij hun huwelijk; de heer en mevr. L. de Vries bij de geboorte van hun zoon; de heer en mevr. E. Pais bij de geboorte van hun dochter; de heer en mevr. Hermarij bij 12^/2' jarig huwelijksfeest; de heer C. Kooiman tijdens ziekte; de heer en mevr. Maas bij hun I2l V jarig huwelijksfeest; mevr. J. Wiersma de Mol bij haar ziekte; de heer S. Mantel bij zijn ziekte; de heer en mevr. H. Mulder VF) bij hun 12x/2-jarig huwelijksfeest. Deze Spaanse wijn stamt uit de streek langs de rivieren de Ebro en de O ja (Rio oja, vandaar de naam). De rode Riojawijn is volkomen droog, terwijl de witte Riojawijn zacht van smaak is, met een licht-zoete noot. De rode Riojawijn kan in tegen stelling tot een eenvoudige landwijn nog jaren op fles bewaard worden, waarbij de smaak zich steeds beter zal ontwikkelen. Bazuinengel. 22-1: heer B. Smits met mej. A. M. Kaayk (Hollerith); 22-1: heer A. de Jong met mej. C. v. Eijk (Huish. Dienst H.K.); 13-2: heer D. Kerszemaker (Stu dio met mej. W. Eijben; 26-2: heer L. N. Dokter met mej. L. H. Oltmans (Boekh.). 29-1: mej. K. Kaltsi (SB) met de heer C. Psilomesis; 30-1: mej. R. v. d. Woude (SB) met de heer Grootfaam. 13 jaar reeds bestaat de V.v.Z.B. (Vereniging van Zaanse Bedrijfs- brandweren) waarvan Albert Heijn vanaf de oprichting lid is. De vereniging stelt zich tot doel de brandweerman als zodanig IN de bedrijven voorlichting te geven in het bestrijden van „vuur". Dit ge beurt door lezingen te houden, cursussen te geven en wedstrijden te organiseren. Vele jaren hebben A.H.-ploegen aan deze wedstrijden deelgeno men, doch het mocht hen tot dus ver niet gelukken de prijzen te bemachtigen. In 1963 echter is de heer H. Eijben met zijn mannen erin geslaagd de le prijs (29 p.) te veroveren. Verscheidene ploe gen van andere Zaanse bedrijven zaten hen op de hielen, doch met weinig verschil in punten bleef de AH-ploeg no. 1. Vrijdag 14 februari kwamen alle brandweerploegen 's avonds in het Ontspanningsgebouw bijeen voor de prijsuitreiking, waaraan tevens een cabaretprogramma verbonden was. De heer D. van Mourik (voorzitter V.v.Z.B.) reikte aan de heer Eijben de wisselprijs (schild) en een persoonlijke prijs uit (brandweer in aktie), waarbij De eerste prijs. de AH-ploeg van harte gefelici teerd werd met het behaalde suc ces. Tweede en derde prijs vielen ten deel aan de resp. G.E.B.- en I.F.F. Nederland-brandweerploegen. Na de prijsuitreiking werd gedanst op muziek verzorgd door het Food- light Quintet onder leiding van Leen Dijkkamp. Het feestelijke gedeelte werd verzorgd door An- nemarie van Tol en Cor Martelly, die een Two-Men-show brachten. Al met al was het een echt ge zellige avond voor de brandweer lieden. Namens de redaktie AH- flitsen wensen wij de brandweer ploegen voor volgende wedstrijden I weer veel succes toe, met de hoop, dat de wisselprijs eens hun eigen- Hef wisselschild. dom zal worden.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 6