Verstrekking diepvriesmaaltijden is thans definitief Agenda PV Automaat" Zwanenburg wordt vervangen door nieuwe lijn Vergadering contactcommissie DC Maximum bedrag rentetoeslag spaarfonds verhoogd tot f 390, 12l2 jaar bij Albert Heijn De heer W. Lakeman verzamelt munten uit binnen- en buitenland Financieel overzicht kantoorfonds Wij heten welkom Nieuw personeel produktie bedryven Distributie centrum Hoofdkantoor AH-FLITSEN De proef met de verstrekking van de lunch verloopt naar wens en blijkt geen extra tijd te vragen. De voordelen zijn: meer vrijheid in keuze. Gebleken is dat de nieuwe diepvriesmaaltijden duidelijke voor delen bieden in b.v. smaak, keuze mogelijkheden en variatie iii hoeveel heden. Besloten is definitief op verstrekking van deze maaltijden over te gaan. Dat zei de heer P. C. Vink tijdens de contactcommissiever gadering van de Produktiebedryven Zaandam. Aan de hand van een schema gaf de heer Vink een korte toelichting betreffende de aktie voor verdere inschakeling van de werkers. Hij stelde het doel. namelijk het ge richt inschakelen van de mede- j werkers, centraal, en merkte op, dat werkmethodenverbetering en ideeënbus hierbij als hulpmiddelen moeten worden beschouwd. De heer Vink wees er nadrukkelijk op dat de opzet niet volkomen nieuw is, doch dat de systemati sche aanpak hopenlijk bevredigen der zal funktioneren voor hen die een positieve bijdrage willen leve ren. Na de uiteenzetting volgde bestaan, zullen zo spoedig mo gelijk worden opgeheven. i Inzake de verschillen in behan deling van week- en maandlo- ners bij het verlaten van het bedrijfsterrein, zegde de heer Vink toe maatregelen te over wegen van ongewenste tot op wegen tot opheffing van on gewenste verschillen. 23 maart: filmavond over Noor wegen 11 april: cabaret-sluitingsavond. Filmavond De filmavond van 23 maart geeft een. naar wij hopen goed, inzicht over de schoonheden van het Hoge Noorden. De films, die haast alle maal kleurenfilms zijn, zullen be slist bij velen in de smaak val len en wij verwachten dan ook dat vele P.V.-leden hier een mooie avond zullen hebben. Wanneer de kaarten verkrijgbaar zijn wordt bijtijds bekend ge maakt. Op 10 februari j.l. hebben de heer Pieters en zijn medewerkers de voor hen bestemde kantoren in het Distributie-Centrum in gebruik ge- een korte discussie waaruit de al- nomen. Hierdoor zijn vrijwel alle activiteiten van de afdeling Groot- gemene instemming van de ver- verbruikers in één gebouw samengebracht en verwacht mag worden gadering met deze nieuwe werk- dat dit tot goede resultaten zal leiden, aldus de heer J. C. Krijt tijdens wijze bleek. de contactcommissievergadering van 12 februari j.l. vangst aanwezig zijn. Onderne- De heer Glazenburg deelde tijdens de contactcommissievergadering van de produktiebedryven AmsterdamZwanenburg mede, dat de in Zwanenburg aanwezige 'automaat' zo spoedig mogelijk vervangen zal worden door een nieuwe lijn, met een capaciteit van 2400 broden per uur. Deze nieuwe lijn zal in staat zijn alles te bakken, terwijl de eventuele plaatsing van een eontinue-deegkneedmachine, verder tot procesverbetering kan leiden. De heer Glazenburg benadrukte de 15 of 18 dagen vakantie be- dat als de machines goed zijn, treft, wat per werknemer overeen- vooral de teamgeest en de samen- komt met 3 weken op basis van werking beslissend zijn voor de ztin gemiddelde normale werkweek (5 of 6 daagse week) wordt per Rondvraag In een gezamenlijke bijeenkomst hebben de medewerkers van deze den ^egde^e*heer vfnk 'toe !hï de P^^id gekregen oen zegde de neer vink toe bij kennls te maken met hun coiwa.s de toekomstige verbouwingen van hot Dc De stafdien?ten m de huidige laboratorium- „Personeelszaken" en „Hulshom ruimte, rekening te houden aell]ke en Technische Dienst", zul- met meer ruimte voor douches len 00k werkzaamheden v0„r deze Od een vraag betreffende de gr0ep dienen te verrlcht<hh z°dra up een viaag Detrettencle dc op hen een beroep wordt gedaan. regeling van overuren, deelde 6 de heer Vink mede, dat het in Op 19 maart a.s. zal de Onderne- de toekomst de bedoeling is mingsraad van Sterovita een be- geen onderscheid te maken zoek brengen aan het DC; de pre- tussen Onderhoudsdienst en de sident-direkteur zal de O.-Raad produktieafdelingen. De ver- welkom heten. De gehele Contact- schillen die er momenteel nog Commissie zal alleen bij de ont- De Raad van Bestuur heeft besloten het maximumbedrag van de rentetoeslag, welke aan de spaarders bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn wordt gegeven, te verhogen van 350,— op 390,-. In verband hiermede en naar leiding van de vragen, die regelmatig gesteld worden over deze spaarrege ling, zij het volgende opgemerkt: Iedere medewerker van Albert Heijn kan aan de spaarrege ling van de Stichting Spaar fonds Albert Heijn deelnemen. Inlagen en terugbetalingen kunnen geschieden bij de afde ling personeelszaken. Eenmaal per periode van vier weken worden, wegens ver richte inlage of gedane terug betalingen aan de spaarders saldobiljetten verstrekt. Te rugbetalingen kunnen uitslui tend plaatsvinden op vertoon van het laatste saldobiljet. De rente over inlagen bij het Spaarfonds bedraagt 3,9 per jaar. Deze rente wordt aan het einde van het jaar op de spaarrekening bijgeschreven. Bovendien wordt, zodra de al gemene vergadering van aan deelhouders van Albert Heijn N.V. de dividend-uitkering op de gewone aandelen heeft be kend gemaakt (begin juli), een toeslag op de gekweekte rente gegeven. Deze toeslag be draagt 20 over het rentebe drag voor elk geheel procent dividend, dat op de gewone aandelen zal worden uitgekeerd boven 5 Voorbeelden: Dividenduitkering 5 of min der: rentetoeslag: nihil. Dividenduitkering 8%: rente- toeslag; 60 Dividenduitkering 10%: rente toeslag: 100 Dividenduitkering 12 rente toeslag: 140 Met ingang van 1 januari 1964 is bepaald, dat maximaal een bedrag van 390,per jaar aan toeslag zal worden uitbe taald (dit was 350, Ingevolge een beschikking van de Inspectie der Belastingen moeten van deze toeslag de loonbelasting en premie sociale wetten worden ingehouden. Het is evenwel mogelijk de toeslag vrij te houden van deze inhou dingen. De rentetoeslag moet dan op een bijzondere, even eens op uw naam gestelde „bij zondere spaarrekening" bij de Stichting Spaarfonds Albert spaarregeling kan gedurende vijf jaar niet worden beschikt. Bij wijze van uitzondering is opname van deze gelden binnen vijf jaar wel mogelijk: 1. bij overlijden en emigratie; 2. indien de opgenomen gelden worden besteed ten behoeve van: a. uitgaven ter verwerving van onroerend goed; b. aflossingen op hypothe caire leningen; c. uitgaven ten behoeve van verbetering van het eigen huis, indien de kos ten van deze verbetering ten minste een bedrag van 500,belopen; d. uitgaven, die gedaan zijn in de drie maanden vóór en drie maanden na het sluiten van het huwelijk; e. voldoening van premies van levensverzekering. Wanneer u van deze winst- delingsspaarregeling gebruik wenst te maken, dient u een verklaring te tekenen, die ver krijgbaar is bij de afdeling personeelszaken. Wanneer u geen bijzondere spaarrekening hebt, wordt de extra rente, na aftrek van loon belasting en premie sociale wetten, op uw gewone spaar rekening bijgeschreven. mingsraadleden zullen die verder als gastheer fungeren. Na ontvangst (plm. 10.00 uur), rond leiding en lunch zal er een ge meenschappelijke vergadering ge houden worden. Rondvraag Eén van de leden vroeg of het mogelijk is in de jaarlijkse kle dingverstrekking aan chauf feurs en bijrijders een wijziging aan te brengen. In de praktijk blijkt n.l. dat de jasjes zeker tweemaal zo lang meegaan als de broeken. De heer Helder zal een voorstel ontwerpen dat in de volgende bijeenkomst ter tafel gebracht zal worden. Verder kwam aan de orde of de vergoedingen, welke thans worden gegeven aan hen, die per fiets c.q. brommer naar hun werk komen, niet een ze kere aanpassing behoeven. De heer Krijt stelde voor deze kwestie voor te leggen aan de OR. 9 Op een vraag van de heer Siau antwoordde de heer IJpma, dat de tekst van het Welkom boekje zoveel mogelijk zal worden aangepast bij de nieu we situatie. kwaliteit van het eindprodukt. Deze teamgeest en samenwerking bevorderen is één van de taken van de contactcommissie. werknemer bekeken. Pinksterkamp Voor de kinderen die niet meer Ziekengeld voor het St. Nicolaasfeest in aan- en ziektemelding merkinS komen worüt P™k- sterkamp gehouden. De leeftijds- Aan elk personeelslid is een mede- grens hiervoor is van 8 t/m 11 be„tre£fende de jaar. De heer Van Rheenen en zijn ziekengeldregeling. Deze zal ge volgd worden door een mededeling vrouw zullen voor de groep Zwa- betreffende het 'ziekmelden'. Ten I nenburS meegaan als leiders, ter- aanzien van de uitkering van 100% "'i1 evet>tuelejegadigden zich met loon zijn enkele misverstanden ge rezen. Om een juiste beslissing mogelijk te maken zullen enkele ziektegevallen op 100% A.H. basis en ter vergelijking op CAO-basis (incl. overwerk) bekeken worden. Bedrijfsspaarregeling Hierover gaat eveneens aan elk personeelslid een mededeling uit, waarin een volledige uiteenzetting wordt gegeven over de rente, extra rente en stortingsmogelijkheden bij het spaarfonds. Vakantie- en snipperdagen In de mededeling over de vakantie- en snipperdagen is de datum van april als uiterste datum ge noemd. Enkele leden vinden dit te laat in verband met de bespreking van o.a. zomerhuisjes. Gesteld kan worden, dat een afspraak met de afdelingschef de mogelijkheid open laat een eerdere datum vast te stellen en onderling overleg. Wat Op 13 februari j.l. was het 12>/2 jaar geleden dat de heer W. Lakeman in dienst trad van Albert Heijn N.V. De jubilaris begon zijn loopbaan op de postkamer onder de heer Reynhout, waarna hij vervolgens op verschillende afdelingen van ons bedrijf werkzaam was, o.a. op de loonafdeling en faktuurafdeling. De lieer Lakeman is nu werkzaam op de administratie van het pensioenfonds. Op de jubileumdag donderdag 13 februari j.l. werd hij door de heren H. K. Engel, C. Kraay, H. Koerse en J. Brinkhuis ontvangen en werd hem namens de directie een een enveloppe met inhoud aange boden. Namens het personeelsfonds bo den mej. H. Scheepbouwer en de heren J. Keyzer en H. Lionarons hem eveneens een enveloppe met inhoud aan. Het geld wil de heer Lakeman gebruiken om een elec- de heer Van Rheenen kunnen ver staan (nadere mededelingen wor den via de publicatieborden be kendgemaakt). St. Nicolaasfeest De kinderen van Amsterdam en Zwanenburg zullen voor de viering van het St. Nicolaasfeest in 1964 ook naar Zaandam kunnen gaan. Hiervoor komen de kinderen in de leeftijd van 4/m 7 jaar in aanmer king. 28-11: Jan Nicolaas, zoon van H. Havik (Mag. Bouw-afd.); 3-12: Ronald zoon van L. Groot (Planning) 11-1Michel, zoon van M. Broeks- ma (Openingsploeg); Sandra dochter van E. Pais (Tekenkamer B.A.). 24-1: Rob, zoon van de heer H. Woering (DC); 31-1: Johan, zoon van de heer A. Th. Cuypers (DC); Mariëtte, dochter van de heer A. Kok (DC). 11-1: 7-2: Saldo 1 januari 1963 Maandelijkse inhoudingen personeel Bijdrage Directie De heer W. Lakeman. 219,58 I tronenflitser aan te schaffen. Door zijn afdeling werd hem een gram- 10.904,34 I mofoonplaat aangeboden. heer Lakeman is een enthousi- 2.356,28 ast muntenverzamelaar en zijn collectie omvat op het ogenblik tegoed op deze Uitgaven: Huwelijken Verlovingen GeboortenHïo'?? onSev«"' ï200 munten uit ïïie"dë- Ziekten «g'J? jan de wereld. Hij heeft in het Diversen buitenland contactadressen waar- 1.197,50 mee hij correspondeert en dubbele munten ruilt. Leuk is het om te weten, dat de jubilaris niet alleen schriftelijk contact heeft met zijn mede-hob byisten maar ook persoonlijk con tact. Door zijn correspondentie is hij ook eerste-dag-enveloppen en eerste-dag-omslagen gaan verza melen van Finland, de Verenigde Staten en Nederland. Saldo per 31 december 1963 5.916.94 4.987,40 10.904,34 In de post diversen zit een bijdrage boottocht gepensioneerden, bloe men voor Directieleden bij jaarwisseling, het sturen van bloemen hij tt belangryke promoties, het zenden van een attentie bil zeer sneriale S* ?ver het I gelegenheden, bloemen bij overijlden en het geven van attenties aan bijzondere medewerkers, die met pensioen gaan. Mej. B. Sijm (CF); mej. H. J. H. Wieringa (CF); hr. G. D. Groet (VA); mej. M. F. van Bruggen (KB); mej. H. J. H. Immerseel (SB); mej. M. M. Mantel (CF), mej. J. M. Sijm (SB); mej. A. Ger- reman (Lab.); hr. J. Heermans (BA); hr. D. de Vries (BA). Mej. J. M. van Oorschot (Mag. div.); hr. A. Abbekerlc (KA); hr. P. Breeuwer (KA). Mej. E. Vogelezang (Grootver bruik); mej. M. Kok (Fil. adm.); hr. J. Sombroek (Factuur-afd.); hr. C. Oderkerk (Archief); mej. S. Zweers (Credit-afd.); mej. M. Berkhout Corrsp.-afdmej. I. de Gooijerf Fil.-adm.); mej. M. v. d. Dongen (Afd. bestellingen); mej. E. Bandstra (Factuur-afd.); hr. H. Born (P.M.C.); mej. E. Claassen (Kantine); mej. M. v. d. Haar (Kantine); mej. W. Blaich (P.M. C.); hr. J. Stut (Adm. Org.); hr. J. Nieuwenhuis Marktonderzoek Z

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5