Herindeling kantoorgebouw aan WestzijdePinksterkamp dit jaar van 16 tot en met 19 mei is thans bekend Balansmaker Blanksma ging met pensioen Bezorgbedrijf Amsterdam Zwanenburg ging over Nieuw artikel Volkoren eierbeschuit Ideeënbus draaide goed in '63 Elke drie dagen een idee goed voor ruim f 40.- Ideeënbus hoofdkantoor BELONING VAN F 120.- AH-FLITSEN Na het nieuws over pand Keg in de „Flitsen" van februari j.l. komt wellicht de vraag op, wat de bestemming van de kantoren aan de Westzijde te Zaandam zal zijn. Tijdens een gesprek met de heer G. Hoorn, vernamen wij dat de afdeling Inkoop (uitgezonderd de inkoop van groenten en vers vlees) geheel verenigd zal worden in de panden „Reitsma" en „Van Holk". De lieren Ruijs en Van Zanten met hun resp. assistenten krijgen de beschikking over enige kamers, die gelegen zijn tegenover het huidige filialen-bureau. Het administratiegebouw zal als volgt worden ingedeeld: Reclame-afdeling, Studio, Drukke rij, Centrale postkamer en Organi satiebureau. P.M.C.-verkoop en de verpak kingsdeskundige. Ook hier dus weer concentratie! Verder komen er nog andere be langrijke veranderingen en uit breidingen: de plaats, waar de re- Grote eetzaal blijft Clame-afdeling nu gehuisvest is, zal worden gebruikt als monster- Van de kantine blijft de grote eet- kamer VOQröde afdelin Ink zaal m 7. n huid,.re vorm bestaan, en RM c de afdeling Grootver- I bruik (welke inmiddels naar het D.C. verhuisde) maakte plaats voor een toekomstige vergader- verbouwd tot een aantal spreek- zaal t b v de af^f kamers Dp nnrrpsnnnrlentip-afrlp- zaal in z'n huidige vorm bestaan, evenals „de Kajuit" lunchkamer). De kleine eetzaal komt te vervallen en zal worden kamers. De correspondentie-afde ling zal, evenals vroeger in het pand „Reitsma" een geheel eigen afdeling krijgen .welke komt op de plaats, waar nu de afdelingen van de heer Grooten gehuisvest zijn. Deze verdieping zal in beslag ge nomen worden door de heer Zwarts en zijn staf. Om een goede communicatie te bewerkstelligen zullen ook het filalen-bureau en de afdeling personeelszaken-filialen een plaats op deze verdieping krij gen. Deze wordt betrokken door de he ren Govers en medewerkers. Te vens door de afdelingen van Pensioenafdeling De Pensioenafdeling zal op de plaats komen, waar nu nog de af deling personeelszaken-filialen ge vestigd is. Ook de directie gaat verhuizen. De heer A. Iieijn zal zijn intrek ne men in de kamer van Ir. Glazen- burg, die inmiddels reeds domici lie heeft gekozen in de productie bedrijven. De vroegere kamer van de heer Heijn zal worden betrok ken door de heer G. J. Heijn. Nu 1963 ten einde is, kan de volledige stand worden gepubliceerd over hetgeen de Ideeënbus in dit jaar heeft opgeleverd. In totaal werden 97 ideeën ingezonden waarvan 41 stuks werden beloond, 10 stuks leverden een aanmoedigingspremie op, 31 werden als on uitvoerbaar beschouwd. Om technische redenen werden 15 stuks nog aangehouden, welke naar wij hopen spoedig afgewerkt zullen worden. Hoge beloningen bedroegen respec tievelijk f325.—, f180,—, f175—, f140,— f130—, fUO.—. f90—, f70—, f65—, f55—, 2 x f50 f 45,—. Verder 10 X 25—, 1 X f 20.—, S x f 15,—, 2 x 12.50, 7 x f 10.en 10 X f 5,aanmoedigings premie. De extra drie maandelijkse belo ningen voor de hoogst gewaar deerde ideeën bedroegen 800, 650,—, 500—, 180,—, uitge keerd resp. aan de heren H. v. d. Loo (SB), E. Sloot (KB), J. Mul der (LF), de 180,werden ver deeld onder de heren J. ten Bosch (TA), E. de Fez-Pombrol (LF), J. O vermeer (SB). Totaal betaal de de bus het bedrag 4.150,uit. dekking van de advocaatketels. Verder werd 10,uitgereikt aan J. Bos (KB) terwijl 4 x 5, aanmoedigingspremies werden be taald. Acht ideeën werden afge wezen, één aangehouden. Een idee van J. O vermeer (SB) werd de vorige maal te laag gewaar deerd en na herberekening met 30,gesuppleerd. ook zo benieuwd waar i komt te zitten Ook dit jaar heeft de direktie haar medewerking toegezegd een uit stapje voor de kinderen van het personeel gedurende de Pinksterdagen mogelijk te maken. In afwijking van de reeds jaren geldende regel, dat wij gedurende deze dagen op „De Poelakker" in Lunteren ver blijven, hebben wij nu, in verband met het steeds groeiende aantal deelnemers, uit moeten zien naar een ander verblijf. Ook de kinderen van de produktiebedryven Amsterdam/Zwanenburg worden namelijk uitgenodigd aan dit kamp deel te nemen. Wij menen thans een mooi, nieuw onderkomen te hebben gevonden in GARDEREN bij Putten in het VAKANTIECENTRUM „MOOI VELUWE". Jongens en meisjes, die op 15 mei gen" bezig te houden. Deze heb- 1964 ten minste 8 jaar en ten hoogste ben vaak de lagere school al ver- 11 jaar zijn en waarvan één der ouders laten. op 15 mei ten minste 1 jaar in dienst Hierdoor ontstaat een verschil in is van Albert Heijn N.V.. kunnen belangstelling t.o.v. de jongeren, hieraan deelnemen. waarop activiteiten van het Pink- Zoals u opgemerkt zult hebben sterkamp meer zijn afgestemd, is de leeftijdsgrens teruggebracht Wij vinden het jammer de „oude tot en met 11 jaar. Dit vindt zijn garde" te moeten teleurstellen, oorzaak in het feit, dat het de doch wij vertrouwen dat u voor leiding nogal eens hoofdbrekens de beslissing begrip zult hebben. kostte om de „bijna dertienjari- Op vrijdag 7 februari j.l. kocht de heer C. Blanksma, balansmaker bij Albert Heijn zijn laatste trein kaartje naar Zaandam. Hij be reikte op 10 februari de 65-jarige leeftijd en ging dus met pensioen. Tijdens een onderhoud met de he ren H. Koerse en W. van der Haar (de chef van de heer Blanksma, de heer T. K. Gruys, was verhin- lig bij hem thuis, omdat zijn zoon drs. Blanksma, net getrouwd is met een Yoego-Sla- vische. Zij wo nen bij hem in en hij zal veel Engels moeten praten. Als bijzonderheid nog dit: de eerste derd) is er op de kamer van de stap van ie heer Blanksma op de heer Koerse afscheid van hem maBtschappeUjkc ,adder dced hiJ als genomen. kruideniersbediende voor een belo- Zoals hij zei „deed" het hem toch ning van f L_ pcr week, Zijn laatste wei wat na 40 jaar zijn beste stap op deze Iadder lie, de heer Koerse krachten aan Albert Heijn te heb- ben gegeven. Zeer veel heeft hij in namens de d,rekt,e vW*eld gaan deze 40 jaar meegemaakt, o.a., 1 van een tcaaie tafel-aansteker en een dat tijdens de oorlog, de chef van tcist sigaren. Zierikzee hem 's avonds van de boot haalde, om de volgende dag te gaan balansen. Volgens hem was vroeger alles veel gemoedelij ker, een gemoedelijkheid, die hij de laatste tijd vaak gemist heeft. Verder merkte hij nog op, dat hij wel een boek van al zijn beleve nissen zou kunnen schrijven, wat de heer Koerse deed opmerken dat het een goede vrije-tijdsbesteding zou zijn voor de komende jaren. De komende tijd wordt het gezel- 24 ideeën In de maand januari 1964 zijn 24 ideeën afgewerkt en gedeeltelijk beloond geworden, 70,ontving de heer J. Zwuup voor een kleine verandering aan de vermicelli-in- pakmachine waardoor afval ver minderd werd. De heer S. Dijkstra ontving voor een wijziging aan sealbouten S.I.G. inpakmachine in de koekfabriek 65, Een idee van de heer J. Smit (TA) om flessenbreuk op de eti- quetteermachine te doen verdwij- J ringen heeft meegebracht in het nen, leverde 50,op. De dames werk van de medewerkers. Haak en G. Blanken (WK) Op 18 februari j.l. werd een spoed vergadering gehouden van de voor lopige contactcommissie Amster damZwanenburg. Deze vergade ring werd belegd in verband met een publicatie d.d. 19-2-1964 over het bezorgbedrijf. Door verhindering van de heer Glazenburg nam de heer Ypma de taak van voorzitter over. Deze gaf een overzicht van de situatie na de overgang van Hoeve N.V. in Al- bert Heijn N.V. Samenvattend kan gesteld worden dat deze overgang in het algemeen weinig verande- komt, er zal in plaats van groot brood, klein brood gebakken wor den, waarbij, door het vele hand werk, de persoonlijke inzet en vak manschap een grotere rol gaan spelen dan bij de vroegere groot brood produktie, die gedeeltelijk machinaal was. Hierop inhakend kon de heer Ypma toezeggen, dat, indien de ploegendienst door om standigheden komt te vervallen, er t.a.v. een compensatie al dan niet tijdelijk voor de ploegentoeslag nadere regelingen te treffen zijn. ontvingen 25,voor een ver- Het bezorgbedrijf, dat echter niet in de A.H.-organisatie paste, is overgegaan naar de firma's Kareis betering aan de flessenband in de wijnafdeling, 25.— ontving Jb. ue Broek (VA) voor een veiligheids- De ontwikkeling van idee. De heer J. Scholenaar (BB) ont ving 15,10, voor 2 ideeën betreffende wijziging spe culaas-wals en verplaatsing van schakelaar transportband en be- schermkap bij voetstuk van boven genoemde band. De heer J. Daub (TA) ontving 15,en ƒ12,50 voor ideeën betreffende kleine wij zigingen van machines. De heren C. de Ligt en A. Milten burg (KB) ontvingen 15,voor wijziging plaat onder koekspuit, zodat betere gewichten van de koek verkregen werden, met 10,werd beloond een idee van P. Schipper (LF) voor betere af- „De Volkoren Eierbeschuit" kost in vergelijking met de normale be schuit ruim 2 x zoveel eieren en is gebakken van tarwemeel, dat ge malen is van de volle tarwekorrel, waarbij zoals bekend alle waarde volle mineralen en vitaminen in sequenties heeft, waaruit de vraag het meel behouden blijven. Zoals rijst of de ploegendiensten c.q. onze normale beschuit geschikt is ploegenvergoedmg gehandhaafd blijft. De heer Hoogerhuis merkte z beleg, vraagt deze be- hierbij op, dat er voor de produk- schuit om wat hartigs, b.v. oude tiemensen geen funktieverandering kaas De heer G. L. M. ten Bokum, werkzaam op het Hoofdkantoor, was aangenaam verrast toen hem in een der vergaderzalen door de Voorzitter van de Ideeënbuscom missie, de heer J. Kuijl, in aanwe zigheid van enkele leden der com missie, een enveloppe met inhoud werd overhandigd als beloning voor een door hem ingezonden idee. Dit idee hield een vereenvoudiging in van het overnemen van gege vens op statistiekkaarten. Op de foto ziet u de overhandi ging van de enveloppe waarin zich 120,bevond. Van links naar rechts: de prijswinnaar, de heer Gruijs, de heer Duijvelshoff, chef van de heer ten Bokum, de heer Kuijl en de heer Hupkens, secre taris van de Ideeënbuscommissie. Op zaterdag 16 mei 1964 om ca. 9.00 uur begint de reis en op dins dag 19 mei komen de deelnemers tegen 13.00 uur in Zaandam terug. Voor de Amsterdammers is een mogelijkheid tot opstappen om plm. 10.00 uur op het Nassauplein. Terugkomst om plm. 12.00, even eens Nassauplein. Ook het aantal dagen heeft een wijziging ondergaan. Van het Ge meentebestuur kregen wij name lijk bericht, dat wij onder geen enkele voorwaarde kinderen de school mochten laten verzuimen om aan het Pinksterkamp deel te laten nemen. De Pinkstervakantie duurt van zaterdag tot en met dinsdag, zodat wij ons dus tot deze 4 dagen moeten beperken. Per deelnemend kind wordt een bijdrage gevraagd van 6, Opgave met vermelding van: a. Naam van de vader of moeder werkzaam bij A.H. b. Voornaam van het kind, vol uit en onder vermelding van jongen/meisje en roepnaam. c. Geboortedatum van het kind. e. Eventuele bijzonderheden. (bijv. het op tijd innemen van medicijnen, het al of niet mee mogen doen aan sport en spel, etc.). f. Aangezien er dit jaar plm. 165 kinderen meegaan, is het nood zakelijk, dat enkele deelnemers zelf slaapzakken meenemen. Mocht u in het bezit zijn van een goede slaapzak en deze aan uw kind mee willen geven, dan verzoeken wij u dit bij uw opgave te vermelden. g. Wilt u bij de betaling van het deelnemersgeld opgeven waar uw zoon of dochter zal in stappen. (Ontspanningsgebouw Zaandam of Nassauplein Am sterdam h. Als u er prijs op stelt dat uw zoon of dochter op eerste Pink sterdag de kerk bezoekt, ge lieve u dit op te geven, onder vermelding welke kerk. i. Mocht u reeds weten dat u zelf met de Pinksterdagen niet thuis bent, mogen wij dan van u vernemen, waar u gedurende deze dagen te bereiken bent, zodat wij in voorkomende ge vallen niet aan de gesloten deur komen. De opgave dient vóór 26 maart a.s. te geschieden. voor produktiebedrijven Am sterdam/Zwanenburg, t.a.v. de heer J. van Rheenen, P.B.- Zwanenburg. voor produktiebedrijven, hoofd kantoor en distributie centrum Zaandam, t.a.v. mej. N. P. de Wit, huispost nr. 281. A.H. gaat voortdurend in de rich ting van zelfbediening, er diende dus een oplossing gevonden te worden voor de bezorgers. Deze werd gevonden door in overleg met de firma's Kareis en Vermaat de bezorgwijken zonder wijzigin gen over te dragen. Rondvraag De heer Pater merkte op dat, nu de bezorging wegvalt, dit t.a.v. de produktie in de Borgerstraat con-

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3