JUBILEUMBEELD ONTHULD Centrale Model Slagerij 2 Het uitbenen in de Model Slagerij. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21ste jaargang, no. 3 Maart 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteux-enH. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381) Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, F. van der Boor, J. Lindelauf, F. H. S. Monsma. G. A. v. Rooyen, P. Schip per, P. Schotman, J. C. Voskamp, G. IJskes, J. Zeeman, W. Haescr, P. Helder. G. Hermanides en A. H. Pilger. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De vlucht vanaf het D.C.-terrein i I had nog een speciaal risico. De vogels waren voor het eerst sinds september buiten. De duivenhou- ders, ook enkele kennissen van de heer Heistek hadden duiven mee gegeven. waren zeer benieuwd of alle vogels wel terug zouden ke ren. Dit echter bleek een onge- i gronde vrees. Prima uitvoering Het idee kreeg door de inspanning van vooral de beer Heistek een prima uitvoering. Wij wensen hem veel suc- I ces met zijn duiven toe. De heer J. Krijt rechts) demonstreert de werking van de landkaart waarop alle vestigingen van AH, onderverdeeld in BZ's, ZB's en SM's. staan aangegeven. Vervolg van pagina 1) I C.V.-huis, de machinekamer voor de koelnxotoren, de (tijdelijke) kantine en de (tijdelijke) kanto ren. Kantoren en kantine zullen t.z.t. verhuizen naar de bovenver dieping, waarvan de verdere in deling nog niet geheel en al vast staat. wordt het stuk gebroken in ge makkelijker te hanteren delen en naar de verwerkingsruimte ge transporteerd. Daar wordt het vlees uitgebeend, van vliezen ont daan en op verkoopgrootte ge sneden d.w.z. in hoeveelheden die de huisvrouw wenst. Deze hoeveelheden zijn vastgesteld aan de hand van een onderzoek naar de koopgewoonten betreffen de vlees, dat enige tijd geleden in een aantal SuperMarts is gehou den. Nadat het „op maat" is gesneden, komt het vlees in zgn. food-tai- ners (schaaltjes van geperst pa pier), en wordt vervolgens machi naal verpakt. Dat betekent, dat er vanaf dat ogenblik geen mensen hand weer aan te pas komt. Het vlees wordt nu afgedekt met een velletje krinxpfolie, dat aan de on derkant van het schaaltje machi naal wordt vastgeplakt en door een krimptunnel gevoerd, waarin de folie om het vlees wordt strak getrokken. Bij binnenkomst in de CMS sprin gen de paddestoelvormige pilaren, die de betonnen zoldering dragen, meteen in het oog. Deze betonnen kolossen vervangen als het ware het draagvermogen van de gebrui kelijke dwarsbalken die anders de vloer dragen. Verder vallen de drie-dubbele ramen, de twee-en- een-halve-meter-hoge betegelde wanden en geheel betegelde vloe ren op. De vloer in de verwer kingsruimte is bovendien geïso leerd met een 30 cm dikke kurk- laag, dit met het oog op het be houd van een zo constant moge lijke lage temperatuur. Een kleine, maar toch dadelijk in het oog springende bijzonderheid nog: de bijzonder verzorgde werk kleding van allen die in de CMS werken. En dat is geen wonder, want aan het „elke dag een schoon pak" wordt streng de hand gehouden. Een kijkje in het „onmetelijke" magazijn van het Distributiecentrum. L. Heistek: „Het was een gok". Lopende band Via een lopende band wordt het nu aangeklede biefstukje, karbo- naadje of riblapje vervolgens naar de weeg- en etiketteer-afdeling zien van een strookje met kilo - Duivenleverancier L. Heistek gram-prijs, gewicht en stuksprijs ketten worden tenslotte vSSSSsLHET WAS EEN RISICO; ZE WAREN grootte, dat zTprSes ~?n VOOR HET EERST BUITEN" transportwagens. Van deze pla teaus (eigenlijk grote borden) zijn er ca. 5.000 in gebruik. De plateaux met vlees worden nu per SuperMart verzameld op spe ciaal voor dit doel gemaakte transportwagentjes (ieder wagen tje kan 20 los boven en onder el kaar hangende plateaux bevatten) en in de koelwagens gereden om naar de SuperMarts te worden vervoerd. De koelketen, waarin het vlees sedert de binnenkomst in de CMS is bewaard, wordt dus niet onderbroken. In het pand, waarin de centrale slagerij (oppervlakte 758 m2, re serve voor uitbreiding 538 m2) is gevestigd, bestaat uit twee verdie pingen. Op de begane grond die zo goed als gereed is, vindt men de vleesontvangst, de model - slagerij een afdeling waar t.z.t. vleeswa ren zullen worden verpakt, het Velen, die de onthulling van het beeld op het terrein van het distri butiecentrum hebben meegemaakt, werden verrast door de wijze waarop dit jubileumcadeau van het gezamenlijk personeel aan de directie voor het eerst werd getoond. Onmiddellijk na de onthulling kre- lijken, behoefde niet ver gezocht te gen een zestigtal duiven de vrij- worden. De heer L. Heistek, chef van heid uit de manden die opgesteld waren op een radiografisch door de heer A. G. Korzelius bestuurde trekker. Toepasselijk Deze duivenvlucht was zeer toe passelijk, omdat de beeldhouwer het grondstoffenmagazijn van de K.B., stond als duivenliefhebber bekend. Onmiddellijk bereid om mee te wer ken heeft hij veel aan de uitvoering van deze bijzondere onthulling bijge dragen. Duivenhobby 'n het beeld de duif als symbool De heer Heistek is een hobbyist in gebruikt heeft voor het overbrug gen van afstanden, zoals dat in vroeger tijden gebeurde door o.m. de postduif en dit nu de dagelijkse taak is van het nieuwe Distri butiecentrum. De duivenhouder, die dit idee met zijn duiven zou moeten verwezen- hart en nieren. Vanaf 1946 heeft hij steeds een twintigtal duiven verzorgd. Deed met behoorlijk succes regelmatig mee aan de vluchten die door de landelijke of plaatselijke verenigingen wei'den georganiseerd. In deze laatste ver enigingen heeft de heer Heistek zelfs een zestal jaren een be stuursfunctie vervuld. Als voor zitter heeft hij ook de organi satorische kant van de duiven- iiobby beleefd. Alhoewel de heer Heistek al eens een poging heeft ondernomen om met zijn duivenliefhebberij te stop pen, bleek, nadat hij voor de twee de keer opnieuw was begonnen, toch wel dat mevrouw Heistek ge lijk had met: „Hou jij je duiven nu maar, je kunt er toch niet buiten!" Risico Het bezoek was enthousiast. Het loslaten van de duiven.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2