Centrale Model Slagerij draait op volle toeren gekozen Contact commissie OP DC-TERREIN ONTHULD JURILEUMBEELD De heer J. G. Krijt over DC - bezoek "Uitstekende ontvangst door personeel typerend voor werkomstandigheden" Plaats in passende omgeving SAH002000119 Flilson Fabr/Zaan maart 1954 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 21 e Jaargang No. 3 - Maart 1964 Het grote moment: Mevr. IV. Engel-Ebell onthult het beeld. De Centrale Model Slagerij aan de Ariana Nozemanstraat in Amster dam Nieuw-West draait op volle toeren. Vanuit deze model-slagerij worden de zeven SuperMarts in Amsterdam, Haarlem en Amstelveen sedert kort bevoorraad. Gezien de concentratie van SuperMarts in deze omgeving lag de vestiging van een centrale slagerij voor de hand, want door deze slagerij wordt niet alleen een rationeler distributie systeem maar ook een efficiënter werkwijze mogelijk. In andere landen, zoals Duitsland automatische hang-platform weeg en Zwitserland, is men reeds enige schaal en gekeurd door de chef- tijd geleden overgegaan tot de slager van de afdeling bewerking, verkoop van vlees dat wordt ge- Via een aan de zolder opgehangen leverd door centraal gelegen sla- rail worden de 'stukken' (of, ,bees- gerijen. De voordelen hebben in de ten" zoals men ze in de slagerij praktijk bewezen ver op te wegen noemt) verder gedirigeerd naar tegen de nadelen In de Nozemanstraat bewerken en verwerken ruim 80 mannen en vrouwen dagelijks het vlees dat is bestemd voor de zeven Super Marts. Dat gebeurt in een geslo ten koelketen d.w.z. dat het vlees in gekoelde toestand blijft vanaf het ogenblik van binnenkomst in de model-slagerij tot het moment dat het door de huisvrouw uit de vitrines van de SuperMart wordt gehaald. Dat is mogelijk dankzij een koude (6°-8'C.)-uitstralend plafond dat boven de verwerkings ruimte in de CMS is opgehangen. Koelcellen In de muren van de werkruimte zijn een vijftal koelcellen inge bouwd. Elke cel heeft een capaci teit van 30.000 kg. Dat betekent dat er in elke cel zonodig 85 (halve) koeien zouden kunnen worden opgeslagen. In de Nozemanstraat vindt men ver der o.a. een drietal gehaktmolens, waarvan één met een capaciteit van 700 kg gehakt per uur, 2 ver pakkingsmachines met een capa citeit van 1800 pakjes per uur per machine en 5 automatische weeg en labelmachines. In de CMS wordt onder voor een slagerij ideale omstandig heden gewerkt: bij binnenkomst j wordt het vlees gewogen op een de koelcellen, die, om het koel- effect te verhogen, zijn afgesloten met dubbele deuren. In de cel (Vervolg op pagina 2) Met een stevige druk op de knop heeft mevrouw W. Engel-Ebell, lid van de Ondernemingsraad en reeds acht jaar in dienst van Albert Heijn, op 14 februari j.l. op het voorterrein van het Distri butiecentrum (DC) in Zaandam het beeld onthuld, dat bij het 75-jarig jubileum in mei 1962 namens het gezamenlijk personeel werd aangeboden aan de Raad Die druk op de knop was nodig om met behulp van een heftruck de houten kist weg te halen, welke het jubileumbeeld tot op dat ogen blik aan het oog onttrokken hield. Het beeld een jongeman die vogels uit zijn hand laat wegvlie gen symboliseert de distributie- taak en de groei van Albert Heijn. Radiografisch Eenzelfde symboliek, n.l. die van het distributiecentrum werd daar na tot uiting gebracht in het loslaten van een zestigtal duiven, die op een radiografisch bestuurd transportwagentje naar hun los plaats waren geloodst. Deze officiële plechtigheden wer den vooraf gegaan door een ont vangst van de genodigden in de kantine van het DC. Tijdens deze ontvangst hield de heer A. Heijn een toespraak waarin hij o.a. her innerde aan het 75-jarig bestaan van Albert Heijn. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, aldus de heer Heijn, het jubileumbeeld in de hal van het nieuwe Hoofdkan toor te plaatsen, maar aangezien de bouw daarvan zeker niet voor 1970 zal zijn voltooid, hebben wij naar een andere passende omge ving moeten zoeken. Wij menen deze te hebben gevonden hier op het voorterrein van het DC, aldus de heer Heijn. Plaquettes Vervolgens vestigde de heer Heijn de aandacht op de drie bronzen plaquettes van de heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries (allen persoonlijk aanwezig) die tot voor enkele jaren deel uitmaakten van de Raad van Bestuur. De plaquet tes die door de beeldhouwer Dan- nenburg zijn vervaardigd, werden destijds bij hun afscheid aangebo den door de huidige leden van de Raad van Bestuur. Vandaag en in de komende dagen stellen wij het moderne DC open, aldus de heer Heijn. En hoewel het begrip modern altijd zeer be trekkelijk is, menen wij toch wel te mogen zeggen, dat het waar mogelijk is aangepast aan en in gesteld op de dynamiek van de levensmiddelen-sector. Bovendien, zo besloot de heer Heijn is de lig ging van het DC bijzonder gun stig. Wij hebben destijds op de bouw van de Coentunnel gegokt. En die komt er nu over enkele jaren, wij zitten dus goed. Het binnengekomen vlees ondergaat een eerste bewerking. Bestuur en de Directie. Rondgang Na de ontvangst en de onthul ling van het beeld maakten de ge nodigden een rondgang door het DC, die bijzonder werd gewaar deerd. Ook de volgende dagen was het aantal belangstellenden dat een kijkje in het DC kwam nemen bij zonder groot. Vele Albert Heijners hadden familie en kennissen mee genomen. Er heerste een gezellige sfeer en er werden veel vragen ge steld, die door de (enthousiaste) rondleiders altijd vlot konden worden beantwoord, zelfs wanneer het vragen van vakmensen betrof fen en die waren er vooral zater dagmiddag en maandagavond nog al wat. Van die vakmensen waren er enkelen die de route zelfs twee maal liepen, omdat ze toch voor al niets wilden missen. Ook de in teresse van de Zaanse bevolking was grootruim 3000 belangstellen den bezochten het DC. Vrijdag 6 maart j.l. werden de ver kiezingen voor de respectieve con tactcommissies gehouden. Onmid dellijk daarna, kort voor het ter perse gaan van de Flitsen, werd de uitslag bekend gemaakt. De volgende personen werden ge kozen. Produktiebedrijven Zaandam: Mevr. R. Kwakkel-de Saegher, de heer W. G. Zaal, mej. T. Otto, mevr. C. Hoogland en mej. T. Jan sen. Kantoren Zaandam: Mevr. H. Rompies-Amesz en de heren G. Yskes, A. Claassen, E. den Bakker, A. Besterveld, W. van Dijk, P. Schipper en J. Sikkes. Distributiecentrum Zaandam; De heren J. C. A. Siau, J. H. Groot, P. Yskes en J. Franken. Produktiebedrijven Amsterdam Zwanenburg: De heren J. F. Rudolph, A. Stok king, L. van Weuren, F. J. Bar biers en J. L. Zomers. De heer A. Heijn bewondert de plaquettes. ,,De uitstekende wijze waarop het personeel de vele bezoekers heeft ontvangen, is typerend voor het enthousiasme over de huidige werkomstandigheden", aldus ver telde de heer J. G. Krijt tijdens een van de rondgangen door het DC. Gedurende de afgelopen zes we ken is er bijzonder hard gewerkt om alle afdelingen klaar te krijgen. Terwijl een laatste hand werd gelegd aan het gebouw zelf, vond de definitieve inrichting van de kantoren plaats, en betrok de afdeling Grootverbruikers haar nieuwe afdeling. Het DC zag er keurig uit. Dat was het resultaat van een geza menlijke aktie, waarbij zeer veel aan eigen initiatief is overgelaten. Slechts algemene richtlijnen wer den aan de chefs uitgegeven; het eigenlijke voorlichtingsprogramma is door de mensen zelf „gemaakt". De grondbeginselen voor het le- vensmiddelenbedrijf betreffende orde en netheid mede i.v.m. effi ciënte werkmethoden en de aard trouwen tegemoet zien, van de produkten zijn beter dan ooit tot werkelijkheid gebracht. Het is nu ongeveer 6 jaar geleden, merkte de heer Krijt op, dat met de voorbereidingen en de uitvoe rende werkzaamheden voor de bouw van het DC werd begonnen. Daarna volgde een aanloopperi ode, die we feitelijk in december 1963 afsloten. Momenteel, aldus de heer Krijt, staan we aan het begin van een nieuwe ontwikkeling in de distributiemethoden bij Albert Heijn, waarbij stijgende omzetten en de snelle groei van het aantal artikelen het meest opvallen. Het huidige beleid is dan ook ge richt op de aanpassing aan deze tendenzen o.a. door middel van werkmethodenverbetering, reor ganisatie en uitbreiding van be paalde goederencircuits, Geza menlijk zullen wij deze nieuwe ta ken moeten aanpakken en trach ten hen zo goed mogelijk uit te voeren. Na de vele positieve er varingen in het DC van de laatste maanden, zo zei de heer Krijt, kunnen wij de toekomst vol ver-

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1