NIEUWS UIT DE DIVISIES DIVISIE ROTTERDAM: bruisende OPW-activiteit Amstelveen nam afscheid Rayon Zuid Afscheid in Kerkrade HUWELIJK SUPERMART DIVISIE I Chef kruidenierswaren SM Jubileum AH-PLITSEN 5 De heer G. J. Polders, winnaar van de Gouden Sinaasappel, en jubilaris op 27 maart a.s., poseert hier met zijn team. (Artikel boven aan deze pagina) eren Den Haag, Filiaal Weissenbruchstraat. De eerste ronde in de Omzet-Prestatie-Wedstrijd 's gewonnen door de heer G. J. Polders en zijn team. Inmiddels is ook bekend dat dit team in de koffie-aktie de eerste prijs voor de divisie Rotterdam heeft behaald! Voor de heer Polders, die 27 maart zijn 25-jarig jubileum hoopt te vieren, is dit prachtige resultaat de bekroning van deze periode, waarin hij veel goodwill bij zijn klanten heeft gekweekt. Opvallend enthousiasme, zowel van zijn team als van de klanten, heeft tot dit sukses geleid: deze OPW moet zijn OPW worden! De heer Polders heeft zijn opleiding in diverse Haagse filialen gehad. Hij heeft o.a. korte tijd de heer Legerstee geassisteerd in het de pot Koningstraat, toen op het eind van de oorlog bevoorrading door Zaandam niet meer mogelijk was. In 1945 werd hij benoemd tot be drijfsleider van filiaal Weissen bruchstraat. De totaalomzet van zijn eerste week in dit filiaal be droeg 76 gulden! De voorraad ging dan ook met 25 gram tege lijk de deur uit. Dat de situatie zich inmiddels wel gewijzigd heeft bewijst de OPW 1964. Afs<*lief<1 lieer Ruijseh Op 2 maart bereikte de heer J. Ruijseh, bedrijfsleider te Zeven bergen, de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Ruijseh begon zijn loop baan als bediende te Wageningcn en Tiel (met de hondekar de wijk in, daarna idem met de „hit") waarna hij benoemd werd tot be drijfsleider van filiaal Zevenber gen. „We konden het niet eens vinden op de landkaart". Acht en dertig jaar lang heeft hij de lei ding van deze zaak gehad. Tijdens de tweede wereldoorlog werd het filiaal en de daarboven gelegen woning tweemaal gebom bardeerd. Vele malen heeft de heer Ruijseh moeten noodwinkelen. Na da tweede verwoesting in '44, die samenviel met de bevrijding van het zuiden van ons land, ging hij, totaal geïsoleerd van Zaandam, verder in een gehuurd „ijzerwin keltje" met een weegschaal, sui kerschep en een blok gewichten van een concurrent. Met dit materiaal en eigen onder nemingszin heeft hij zijn Albert Heijn-zaak kunnen handhaven. De laatste verbouwing had plaats in de zomer van 1963, toen het filiaal lot zelfbedieningszaak werd om gebouwd. Het spijt de heer Ruijseh dat dit niet eerder kon gebeuren. Bij gelegenheid van zijn afscheid als bedrijfsleider waren aanwe zig de heren Zwarts, den Ambt man, v. Gils, de Groot en Jonker gouw. In een korte terug'blik op deze lange loopbaan spraken de heren Zwarts en den Ambtman hun dank uit voor de wijze waar op de heer Ruijseh zich voor het bedrijf heeft ingezet. De heer Zwarts overhandigde namens de direktie een zilveren tafelaanste ker met inscriptie. Namens de Di visie Rotterdam werden sigaren en bloemen aangeboden. Direkte plannen voor de toekomst j heeft de heer Ruijseh nog niet: ze ker is in ieder geval dat hij met grote belangstelling de bouw van zijn nieuwe woning zal volgen. Rond de Euromast traden in het huwelijk: 6-2 Mej. J. Maas en de heer C. van Eekelen (fil. Goes), 21-2 Mej. L. Weggeman en de heer W. Lobé (fil. Vlaar- j dingen, Hogendorplaan) 26-2 De heer J. Sol en Mej. A. Dirks (filiaal Rotterdam, Franselaan). 3-3 De heer J. Ardenne en Mej. J. Mosterd (fil. Rotterdam. Groen Hilledijk). De heer J. C. van Hoof heeft onze divisie verlaten en is in middels in opleiding gegaan voor de functie SuperMartbe- drijfsleider. Voorlopig adres van de heer van Hoof: Ginne- kerweg 317 te Ginneken. De heer A. de Wilt, filiaal Ginneken, is benoemd tot be drijfsleider te Oosterhout. Wij wensen de heer de Wilt, die reeds een maand ziek is, spoe dig herstel toe. Filiaal Ginne ken zal t.z.t. in verband met de vestiging van een SM wor den gesloten. Rectificatie In het januari-nummer werd het adres van de correspondent- foutief vermeld. Dit moet zijn: p/a Delftsestraat 17c te Rot terdam. Nu U het juiste adres heeft zullen uw inzendingen gegarandeerd aankomen De secretaresse van Divisie Rot terdam, mej. E. Elfering, trad op 22 januari j.l. in het huwelijk met de heer K. van Spaandonk. Wij berichtten hierover reeds in het vorig nummer, doch beschikten toen niet over de foto. De heer J. Ruijseh (links) bewon dert de fraaie Ronson-tafelaan- steker, hem door de heer P. G. Zwarts namens de directie aan- het woord. Hij wees op de prachtige carrière die de heer Pieterse ge maakt had, stelde hem als voor- Dinsdag 25 februari hebben wy als S.M. Amstelveen in Albert's corner officieel afscheid genomen van de heer Pieterse, chef van de afdeling kruidenierswaren. En daar waren we niet zo gelukkig mee, al gunnen wij hem zijn mooie promotie (de benoeming tot bedrijfs leider van de nieuwe SuperMart in de Molukkenstraat te Amster dam) van harte. Na een gezellig kopje koffie volg- De heer Appel nam toen de een toespraak van de S.M.B.L., de heer Swartsenburg, waarin hij o.a. de heer Pieterse dankte voor het vele dat hij voor onze S.M. had gedaan. Hij was door zijn plichtsbetrachting altijd een voor- fceel en stimulans voor een ieder. Hierbij memoreerde de heer Swartsenburg nog even het feit dat het nog nooit was gebeurd dat de heer Pieterse te laat was geko men, al moest hiervoor de oude fiets van zolder worden gehaald. In de beruchte winter 1962/'63 liep hij soms zelfs heel Amster dam door. Tussen neus en lippen door noem de hij hem wat oneerbiedig doch zeer typerend een „fijne kerel". Als tastbare blijk van waardering werd een grote tas „voor al het geld werd er gemompeld" en een langspeelplaat aangeboden. Hierna volgde een woordje tot mevrouw Pieterse, die toch ook maar steeds dat ,prakje" warm moest houden en z'n bordje moest afwassen, terwijl manlief lag te slapen bij de TV. De heer Pieterse bedankte voor de cadeaux en kon niet nalaten nog even te preken en de jeugd er op te wijzen steeds plichtsgetrouw zijn werk te ver richten. Ook dankte hij iedereen nog voor de grote medewerking die hij steeds had ondervonden, en vroeg ons deze ook te geven aan verbluft door zijn haren strijken, zijn opvolger. Mijnheer Pieterse, het was niet zo kwaad bedoeld! Spontane reactie Mogen wij U nogmaals langs deze Nadat het applaus verstomd was. weg danken voor alles wat U als kwam een spontane reactie van afdelingschef, maar vooral ook als zijn discipelen. Binnen de kortst i mens voor ons gedaan en bete beeld voor allen die wat willen be reiken, en wees op de kansen die er voor hen lagen speciaal bij Albert Heijn. Er werd nog wat gezellig nage praat, gezongen en zelfs een twist- demonstratie volgde. Toen het plaatje „Ik heb eerbied klonk, (wie zou dat uitgezocht hebben?) zagen we de heer Pieterse ietwat mogelijke tijd zaten er een paar niet al te magere cassières op z'n knieën; en mevrouw Pieterse maar lachen. De heer L. N. van der Hoeff uit Kerkrade zal op 20 maart a.s. na 33 jaren dienstverband met pensioen gaan. Zijn loopbaan begon bij Albert Heijn op 27 april 1931 als bediende in het filiaal te Velp, waar hij pionierswerk verzette in de arbeiderswijk. Daar vond ook zijn eerste kennis making plaats met de stichter van ons bedrijf, de heer Albert Heijn. Op een ochend verscheen de heer Heijn onverwachts, zonder her kend te worden, in het filiaal te Velp. De heer Van der Hoeff kon deze „klant" niet helpen, aange zien deze slechts rondkeek en niets kocht. Toen de heer Heijn ook eens een kijkje wilde nemen achter de toonbank, werd hij er op correcte, doch gedecideerde wijze op geattendeerd, dat dit niet mocht. Schaamrood Het schaamrood steeg de heer Van der Hoeff naar het hoofd, toen hij werd geprezen voor zijn correcte optreden en het naleven van de instructie: „Klanten slechts vóór, doch niet achter de toon bank". In september 1931 werd hij over geplaatst naar het filiaal Nijme gen en na een half jaar naar het zou ^le'; denken filiaal te Roermond. Op 24 maart schaken sti- 1934 werd hij aangesteld als be- muieren. drijfsleider van het filiaal te L 17 mnnTt Hoensbroek, daarna zwaaide hij de scepter van 1936 tot 1946 in het ,'en (le b^" filiaal te Venlo en van 1946 tot drijfsleiders uit 1962 in het filiaal te Heerlen. Limburg in Ho- Dicht bij het bereiken van zijn tel „De Prins" pensioengerechtigde leeftijd werd i te Sittard af- hij op eigen verzoek overgeplaatst scheid nemen naar Arnhem, waar zijn ouders van deze trou- en familieleden wonen. In die kor- we oud_ffe{ijen_ te tijd was hij werkzaam in de filialen Wageningen en Renkum. Iema le Ofschoon het zijn bedoeling was om na zijn 60e jaar zijn leven ver der in zijn geboorteplaats te slij ten, kreeg hij na 1VZ jaar heimwee naar Limburg, hetgeen begrijpelijk is, als je dertig jaar lang tussen de Limburgers hebt doorgebracht. Derhalve verhuisde hij in 1963 naar het „Rodaland", Kerkrade aan de Albertuslaan 404. Ondanks zijn drukke werkzaam heden bij A.H., heeft hij nog tijd over om 's avonds aan zijn ge liefde hobby te doen n.l. scha ken. Mevr. Van der Hoeff, die haar echtge noot steeds ter zijde staat, laat hem, ofschoon zij zelf niet schaakt, ook bij het schaken niet in de steek en vertroetelt hem met een bakkie koffie, want koffie, zo als men zegt, kend heeft. Wij wensen U toe veel geluk en voldoening in Uw nieuwe functie. Op 20 februari j.l. was het 12yz jaar geleden, dat de heer P. Lan- gerhorst, bedrijfsleider van onze SuperMart Burg. de Vlugtlaan te Amsterdam, bij Albert Heijn in dienst kwam. De heer Langerhorst begon zijn loopbaan bij A.H. op het hoofd kantoor bij de correspondentieaf deling en ging, na nog op enkele afdelingen o.a. personeelszaken te hebben gewerkt, op eigen verzoek naar de filialen. Aanstelling tot bedrijfsleider volgde spoedig. Na 4 jaar in Zandvoort het beheer te hebben gehad over een zelfbe dieningszaak ging hij in opleiding- voor SuperMart-bedrijfsleider. Plaatsing in deze funktie ge schiedde na een opleiding van 4 maanden. jaren zoveel vriendschap heeft verwor- ven.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5