NIEUWS UIT DE DIVISIES I Ideeënbus: één der barometers van het moderne bedrijf DIVISIE UTRECHT ,0BEEN HEBBEN benen AIS U EB NIET INZENDT oPEN ZE WSg- Rayon Noord BEDRIJFSLEIDER H. KAMPEI 25 JAAR II DIEIST een assistent campagne voorbereider een media man een chef van de centrale drukkerij en post-expeditie 4 Biet een ideeënbus is een positieve bijdrage te leveren aan de vooruit gang van een bedrijf, omdat de werknemer weet een middel te hebben om de leiding te benaderen over iets, dat hij voorheen voor zichzelf had moeten houden. Een ideeënbus helpt een gemeenschap van werk nemers het kostenbesef onder ogen te zien. Men zal meehelpen aan verande- Dit idee G 227 getuigt van een ringen; de ideeënbus is als het ware een barometer hoewel slechts één van de vele die heersende meningen in het bedrijf weergeeft. Door de ideeënbus kan bovendien het denkvermogen wor den benut. Beloonde ideeën De laatste ideeënbus-bijeenkomst van 1963 heeft nog enkele beloonde idee- en opgeleverd. De heer R. C. Rutgers, Koningsstraat 29 te Arnhem, stelde in zijn idee G 174 voor een ijsschep te gebruiken in de slagerij, waardoor op een snelle manier gehaktballetjes voor soeppakketten gemaakt kunnen worden. Naar deze toepassingsmogelijkhe- tengevolge zou den is een oiderzoïk ingesteld, kunnen hebben. poging om tot een kostenbespa ring te komen. De praktijk echter laat een uitvoering in deze vorm niet toe. Het is nu zó, dat een be stelling direct bij de leverancier geplaatst wordt, waardoor dus voor prompte aflevering gezorgd kan worden. Bij het idee van in zender komt er een schakel tus sen. De bestelling gaat eerst naar Zaandam en daarna naar de leve rancier. Dan pas kan de uitvoe ring geschieden. In feite wordt dus de leve- ringstijd ver lengd. hetgeen méér voorraad in het filiaal worden. Daarbij moet nog reke ning worden gehouden dat bestel lingen op margarine op een pons briefkaart per filiaal worden vraagd, een methode, die wel eens door andere leveranciers nage volgd zou kunnen worden. Weer andere artikelen worden via een depót geleverd, zodat deze bestel lingen nog eens extra gesplitst dienen te worden. Kortom er zijn bezwaren genoeg om aan de uit voering van dit idee geen gevolg te geven. Deze inzending werd be loond met een aanmoedigingspre mie van 7,50. Uit berekeningen bleek nu, dat het gebruik van een ijsschep na het maken van 225 gehaktballen een tijdsbesparing oplevert, die, omgerekend in geld, neerkomt op 36,3 cent. Wij moeten echter de aankoopprijs niet uit het oog ver liezen. Berekenen wij deze fakto- ren, dan geeft dit idee een jaar lijkse besparing van 7,07 per SuperMart. Dit voordeel achten wij te gering om tot een verant woord gebruik van rjsscheppen over te gaan. De heer R. C. Rutgers heeft zijn gedachten laten gaan in de rich ting van een werkverbetering, vandaar dat een aanmoedigings premie van 7,50 is toegekend. In idee G 193 werd voorge steld een witte prijscirkel op de omslag van het spaarboek je aan te brengen. Hierin kan het nummer vermeld worden, dat correspondeert met het volgnummer van het formu lier „Ingewisselde spaarboek jes". Dit voorstel komt de duidelijkheid ten goede, zowel ten behoeve van het Hoofdkantoor als de filialen. Nu is gebleken, dat een langwer pig vakje aanbeveling verdient bo ven een cirkel. Na verloop van enige tijd zal dit voorstel dan ook uitgevoerd worden. De heer W. Kooijman, Joh. de Witlaan 37 ont ving voor zijn idee G 193 een pre mie van 30, Het was de heer W. de Graaff Peppelweg 96a, Rotterdam opge vallen, dat de verpakking van borstplaat geschikt is om er ijs blokjes mee te maken. Naar aan leiding van deze inzending zijn er proeven genomen, die een redelijk resultaat ten gevolge hadden. De commissie was dan ook van me ning een beloning te kunnen vast stellen van 10,Inmiddels in het januari-nummer van Aller Hande deze mogelijkheid ge noemd. Wij tekenen hierbij aan dat bij het vaststellen van de be loning als maatstaf is genomen dat dit idee niet direct méér-ver- koop tot gevolg zal hebben. Indien de. op de bestelbriefkaarten vermelde artikelen in het bestelblok worden ondergebracht, is het moge lijk centraal vanuit Zaandam deze bestellingen door te geven aan dc leveranciers. Deze methode geeft een aanmerkelijke besparing aan porti- kosten, aldus de heer H. Zwilcker, Borselaarstraat 13a te Rotterdam. Wij voegen hier echter onmid dellijk aan toe, dat bij een tijdsverschil tussen bestellen en aflevering bij goede plan ning geen gro tere voorraad nodig is. Ook de kosten ver bonden aan de verzameling en de verzending van de bestel lingen via het Hoofdkantoor naar de leve ranciers mogen niet onderschat Op de reclame-afdeling van ons hoofdkantoor, waar prak tisch alle verkoop-aktiviteiten van ons bedrijf de vorm krijgen waarin zij worden gepubliceerd (OPW, Caissière van het jaar, PMC publiciteit, wekelijkse advertenties enz. enz.) zijn voor gevarieerde taken enkele vakatures. Wij geven er de voorkeur aan eigen mensen, die van stevig aanpakken weten en voor hun ontwikkeling bij de verkoop- voorbereiding belangstelling hebben, in eerste instantie in staat te stellen te solliciteren. Er zijn momenteel 3 vakatures. Wij zoeken hiervoor een energieke jongeman, die de heer Kortleve gaat assisteren en die het in zich heeft een goede tekstschrijver te kunnen worden. Iemand die van het werken met cijfers houdt en op allerlei gebied bijvoorbeeld dekkingspercentages van couranten, verspreidingsgebieden van Aller Hande enz., onderzoekingen moet verrichten om tot een zo economisch mogelijk gebruik van de beschikbare reclamemedia te komen. Hij moet in staat zijn rapporten, kort en duidelijk geformuleerd, op te stellen. Hiervoor denken wij eventueel aan een bedrijfs leider, die, behalve dat hij goed met mensen van allerlei slag kan omgaan, bovendien een zeer goed organisator is met een groot verantwoordelijkheids gevoel en sterk kosten bewust. Voor het zuiver technische deel van zijn werk heeft hij de steun van technische voorlieden. Hij zal zich uit de aard der zaak ook in de techniek van de cen trale drukkerij en post-expeditie de nodige kennis eigen moeten maken. Het zwaartepunt van de eisen die wij aan deze funktionaris stellen ligt echter op economisch en organisatorisch terrein. Medewerkers die belangstelling hebben voor één van deze drie funkties stellen wij in de gelegenheid een eigenhandig geschreven sollicitatie in te dienen bij de afdeling Perso neelszaken te Zaandam met alle persoonlijke gegevens en onder bijvoeging van een recente pasfoto. Kort na de start van de O.P.W. werden enkele personeelsavonden gehouden o.a. in filiaal Zeist en filiaal Langestraat in Amersfoort. Filiaal Zeist De avond begon met een lekkere kop koffie, waarbij de verwikke lingen van de afgelopen dag be sproken werden. Zonder dat we het merkten zaten we plotseling in de O.P.W. en de chef, de heer Tierolf een aantal papieren te voorschijn haalde. We hebben het gehad over de indeling van de winkel, ook over eventuele presta ties, en natuurlijk ook over de prijzen. We kwamen tot de eind conclusie dat er hard aangepakt moest worden, want dat er meer dere kapers op de kust zijn. De heer Tierolf besloot de avond met de wens, dat we als het even kon in de prijzen moesten vallen. Teamverband en dit is bij ons be langrijk wil men tot prestaties komen. D. van Beek, le bediende Pil. 5689. Filiaal Langestraat Op donderdag 5 februari heeft het Bijzonder groot was de belangstelling voor de heropening van filiaal Weesp. team van filiaal Langestraat in Amersfoort de O.P.W.-bespreking ge houden, die gezellig en leerzaam ver lopen is. Vooraf zijn we eerst met z'n allen gaan „lunchen", de grote schalen met nasi-speciaal waren voor som migen te veel, maar dan was er wel een ander die er zich graag over ontfermde. Daarna ging het in optocht naar een zaaltje waar even later de heer N. v. d.. Brink kwam, die na dat de koffie op was, het woord nam. De heer v. d. Brink herinnerde ons er aan, hoe we verleden jaar de beker hebben gewonnen onder lei ding van de heer Van Griensven en dat deze beker verdedigd en zo mogelijk behouden dient te wor den. Daarna nam res.-chef Loh- man, die het filiaal nu waarneemt, het woord, die een hele lijst begon met punten, die voor een goede gang van zaken beslist nodig zijn, om tot een goed resultaat te ko men. Met vragen stellen en beantwoor den ging de tijd vlug voorbij, zo dat de meesten zich moesten haas ten om de bus nog te halen. De start van de O.P.W. was goed en met behulp van het hele team zal ons filiaal weer hoge ogen gooien naar de beker. R. Nieuwolt, Pil. 5529. Piliaal Langestraat heeft op za terdag gedemonstreerd met si naasappelen. Mejuffrouw Pieper was omgetoverd in Spaanse scho ne, compleet met gitaar en som brero. Opening Filiaal Weesp opende op 16 janu ari 1964 haar deuren als ZB, als eerste ZB in 1964. De opening geschiedde door de verkoop-specialist de heer J. H. W. Auf dem Brinke, die de sleutel overhandigde aan mevrouw Kuin. Tot 12.30 uur stond er constant 'n klantenstroom te wachten en om 1.30 uur precies hetzelfde gezicht. Ziekte De heer I. Hoiting, bedrijfsleider filiaal Hilversum, Langestraat is half januari thuis gekomen uit het Op 31 januari j.l. vierde Bedrijfsleider II. Kampen, filiaal Verl. Here- weg te Groningen zijn 25-jarig jubileum. De heren G. Heijn en D. A. ter Wee, waren aanwezig om hun gelukwensen namens de Directie aan te bieden. Uit handen van de heer Heijn ontving de heer Kampen een enve loppe met inhoud en werd hem te vens het gouden kruis van ver dienste opgespeld. De heer Ter Wee overhandigde hem het diplo ma van Kamer en Koophandel, terwijl mevrouw Kampen verrast werd met een zilveren kandelaar Ook van de zijde van de collega's, vrienden en klanten bestond een grote belangstelling voor dit zil veren jubileum, gezien ook het enorm aantal bloemstukken, fruit manden, telegrammen enz. wat hij mocht ontvangen. We geloven dan ook stellig dat dit een onvergetelijke dag voor de heer Kampen en z'n gezin is ge worden en we hopen, dat hij nog vele jaren in gezondheid z'n beste krachten aan ons bedrijf zal kun nen geven. filiaal Weesp. ziekenhuis, het zal echter nog enige tijd duren alvorens hij z'n werkzaamheden zal kunnen her vatten. De heer D. A. Meeuse, bedrijfs leider filiaal Nunspeet is reeds geruime tijd ziek en verblijft thans in het ziekenhuis te Ermelo. We hopen dat hij weer spoedig her steld in zijn gezin terug zal zijn. Huwelijk Op 5 februari 1964 is mejuffrouw v. Asselt, werkzaam in fil. Soest- dijk in het huwelijk getreden. Op 6 febr. 1964 is de heer P. S. Tierolf (etaleur divisie Utrecht) in het huwelijk getreden met mej. A. van Nieuwenhuizen. Mej. van Nieuwenhuizen was tot voor een jaar ook werkzaam in onze filia len, Amersfoort, Leusderweg en Bilthoven. 13 februari 1964. Mejuffrouw M. v. d. Horst en de heer G. Hey. Mejuffrouw v. d. Horst was tot voor kort werkzaam in filiaal Hil versum, Kerkstraat. Zij is nu ruim 4 jaar bij ons geweest en behar tigde de laatste tijd de afdeling Vleeswaren. Het jonge paar gaat zich vestigen in Ermelo. Ziekte De heer v. As, bedrijfsleider filiaal Harderwijk is thans weer hersteld. De heer Van Griensven, bedrijfs leider filiaal Amersfoort, Lange straat, gaat steeds beter vooruit.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4