Bromsnor en Saartje oogstten veel sukses in Velp vatanumgeung Zeven nieuwe ZB's gaan deze maand open Op hoofdkantoor thans: Nieuwe artikelen Volkoren eierbeschuit Balansmaker Blanksma ging met pensioen Rioja wijn Nieuw lichtdrukapparaat maakt afdruk in vijf seconden AH-FLITSEN 3 Met groot enthousiasme is deze ploeg in Velp aan de slag gegaan. Mej. C. Schaak met de nieuwe aanwinst. In Velp aan de Hoofdstraat opende Albert Heijn op 1 februari 1964 een nieuwe SuperMart. Buiten de gewone openings-attrakties waarbij de klant een of meerdere artikelen gratis of tegen verlaagde prijs ontvangt, was ook in Velp de geheimzinnige Mr. X aanwezig om de klant allerlei vragen te stellen. Sukses Het sukses was groot. Voordat om 10.00 uur de deuren open gingen had zich een grote rij van koop lustigen verzameld en deze rij groeide de gehele dag gestadig aan. Bedrijfsleider C. Spek bestudeerde vanzelfsprekend nauw gezet de aanhoudende groei van de omzet! In deze feestelijke stemming ver keerden allen die eerste dagen en zaterdagsmiddags was er weer zo'n groots hoogtepunt Bromsnor Zaterdagmiddag om 2 uur verza melden zich meer dan 1000 kinde ren bij de SuperMart om de (nieu we) Saartje en „de Boef" te gaan zoeken die ergens in de omgeving verstopt zaten. De kinderen had den zich hiervoor opgegeven en gingen in twee groepen op pad. De le groep onder aanvoering van Bromsnor de veldwachter en de 2e groep met „de Burgemeester" alias Toon Stiefbeen) voorop. Het enthousiasme was geweldig en de politie had de handen vol vooral bij het oversteken van de zeer drukke Rijksweg. Kinderziekenhuis De ene groep zocht aan de noord kant van Velp en de tweede groep maakte een sportieve wandeling door het zuiden van het dorp. „De Burge meester" van Swiebertje bracht ook een kort bezoek aan het kinderpavil joen en gaf vele kinderen een vriend schappelijke hand. Dat hij niet met lege handen kwam bewees de kist met sinaasappels, die hij voor de zieken achterliet. Eindelijk Na een speurtocht van een uur ontdekten enige kinderen „Saar tje" de dienstbode van de Burge meester in een „Gele eend" op het pleintje van het landelijke sta tionnetje en vijf minuten latei- sleurden een stel bakvissen de le lijke boef uit de wachtkamer 2e klasse. Bromsnor kwam eraan te pas om de boef naar de Super- mart op te brengen, en de kinder massa volgde elkaar verdringend op de tenen trappend. Vele ouders volgden het leuke schouwspel vanaf een veiliger plaatsje en bij de Supermart ont ving iedereen een reep chocolade en een foto van Bromsnor. Helemaal achteraan kwamen 2 jongens die zich verkleed hadden als Toon en Dirk Stiefbeen com pleet met kar waarop een oude petroleumlamp De foto's boven en onder geven een beeld van het enthousiasme van de Ook 1964 zal een jaar vol bouwactiviteiten zijn, waarbij naast een fors programma SuperMarts, ook weer een aantal toonbankzaken plaats maken voor moderne zelfbedieningsfilialen, hetzij door verbouwing, hetzij als nieuwe vestiging. Niet minder dan 7 Z.B.'s zullen er de komende maand bij komen, waartegenover staat dat 5 toonbankzaken verdwijnen. Vóór of op 1-7-63 18 15 Van 2- 7-63 t/m 1- 8-63 15% 13 2- 8-63 t/m 1- 9-63 14% 12 2- 9-63 t/m 1-10-63 13% 11 -- 2-10-63 t/m 1-11-63 12 10 2-11-63 t/m 1-12-63 9% 8 2-12-63 t/m 1- 1-64 8% 7 2- 1-64 t/m 1- 2-64 7% 6 2- 2-64 t/m 1- 3-64 6 5 2- 3-64 t/m 1- 4-64 3% 3 2- 4-64 t/m 1- 5-64 2% 2 2- 5-64 t/m 1- 6-64 1% 1 Allereerst is op 26 februari filiaal Gennep van de Zandstraat 31 ver huisd naar nr. 73. Een nieuw pand dus met een verkoopruimte van meer dan 200 m-, In dit pand was tot voor kort een SuperMarkt van de Spar gevestigd. De bedienings zaak, die daar sinds 26 oktober 1939 gevestigd was, wordt geslo ten. Gedaanteverwisseling Deze maand zullen de filialen Ommen, Oostburg, Swalmen en Coevorden van gedaante verwis seld zijn en de zaken voortzetten als Z.B.'s. Stuk voor stuk lang be staande filialen. Filiaal Ommen werd op 19 juni 1935 geopend, fili aal Oostburg bestaat reeds sinds januari 1932. Filiaal Swalmen opende haar deur op 23 oktober 1939. Filiaal Coevorden daarente gen werd op 13 juli 1950 geopend. Velper jeugd voor de Burgemeester Bromsnor en Saartje. „Stiefbeen en Zoon" kwamen in een jeugdige uitgave op bezoek, hetgeen door de Burgemeester alias Stiefbeen) bijzonder op prijs gesteld werd. En dienst gekomen: Een vaak gestelde vraag in deze tijd van het jaar is: op hoeveel vakantiedagen heb ik dit jaar recht? In de tabel, die hieronder wordt afgedrukt, kunt U op deze vraag gemakkelijk een antwoord vinden. Bij de bepaling van het aantal va kantiedagen moet zowel met de datum van indiensttreding als met de leeftijd rekening gehouden worden. Met de leeftijd i.v.m. de 3 dagen jeugdvakantie waarop U dit jaar recht hebt als u op 1 januari 1964 nog géén 18 jaar was. Ter voorkoming van misverstan den, wordt nog gemeld, dat iedere volledige week vakantie op 6 da gen is gesteld. De vakantieregeling komt dan ook in het kort hierop neer dat de jeugdigen 3 weken vakantie hebben, de overige 2% week. In beide gevallen moet men óp of vóór 1 juli 1963 in dienst zijn ge komen. Als u later kwam, kunt u op de tabel aflezen, hoe het met uw vakantie is gesteld. De vakantie wordt berekend over het aantal volle weken dienstver band. Op l-l-'64 nog geen 18 jaar: Op l-l-'64 18 j. of ouder: Eind vorig jaar is op het hoofd kantoor een nieuwe lichtdrukma chine in gebruik genomen. De nieuwe machine maakt twaalf maal sneller een druk van een do- kument dan het oude apparaat, n.l. vijf seconden i.p.v. één minuut. Verleden jaar zijn er met de oude lichtdrukmachine ongeveer zeven tigduizend afdrukken gemaakt en „De Volkoren Eierbeschuit" kost in vergelijking met de normale be schuit ruim 2 x zoveel eieren en is gebakken van tarwemeel, dat ge malen is van de volle tarwekorrel, waarbij zoals bekend alle waarde volle mineralen en vitaminen in het meel behouden blijven. Zoals onze normale beschuit geschikt is voor zoet beleg, vraagt deze be schuit om wat hartigs, b.v. oude kaas! Op vrijdag 7 februari j.l. kocht de heer C. Blanksma, balansmaker bij Albert Heijn zijn laatste trein kaartje naar Zaandam. Hij be reikte op 10 februari de 65-jarige leeftijd en ging dus met pensioen. Tijdens een onderhoud met de he ren H. Koerse en W. van der Haar (de chef van de heer Blanksma, de heer T. K. Cruys was verhin derd) is er op de kamer van de heer Koerse, afscheid van hem genomen. Zoals hij zei „deed" het hem toch wel wat na 40 jaar zijn beste krachten aan Albert Heijn te heb ben gegeven. Zeer veel heeft hij in deze 40 jaar meegemaakt, o.a., dat tijdens de oorlog, de chef van Zierikzee hem 's avonds van de boot haalde, om de volgende dag te gaan balansen. Volgens hem was vroeger alles veel gemoedelij ker, een gemoedelijkheid, die hij de laatste tijd vaak gemist heeft. Verder merkte hij nog op, dat hij wel een boek van al zijn be levenissen zou kunnen schrij ven, wat de heer Koerse deed opmerken, dat het een goede vrije tijdsbesteding zou zijn voor de komende jaren. De komende tijd wordt het gezellig bij hem thuis, omdat zijn zoon drs. Blanksma, net getrouwd is met een Yoego- Slavische. Zij wonen bij hem in en hij zal veel Engels moeten praten. Als bijzonderheid nog dit: de eerste stap van de heer Blanksma op de maatschappelijke ladder deed hij als kruideniersbediende voor een belo ning van 1,per week. Zijn laatste stap op deze ladder liet de heer Koerse namens de direktie vergezeld gaan van een fraaie tafel-aansteker en een kist sigaren. Nieuwe ZB-vestigingen Nieuwe Z.B.-vestigingen zullen op korte termijn komen in Uden (N.B.) en Zwanenburg. Uden, een vriendelijk Brabant plaatsje, oos telijk gelegen van Den Bosch en in de buurt van de vliegbasis Volkel, behoort tot een reeks van gemeentes, die een sterke groei tegemoet gaan. Een zogenaamde forensenplaats, waar een stukje grond nog goedkoop is en, waar het gezien de uitbreidingsplannen beslist de moeite waard is een ves tiging te openen. Ook in Zwanenbux-g/Halfweg zal een nieuw filiaal geopend worden. Deze gemeente, gelegen tussen Amsterdam en Haarlem, de naam Halfweg duidt hierop, wordt dooi de grote uitbreidingsplannen van Amsterdam en Haarlem hierdoor ingesloten. Daardoor zal deze gemeente een grote bevolkingsgroep kunnen aantrekken en dit is dan ook een reden aldaar een filiaal te openen. In een inmiddels gesloten bioscoop zal een modern ingerichte Z.B. verrijzen met een verkoop-opper vlakte van zo'n 200 m-. Het pand is gelegen in de Dennelaan in het centrum van Zwanenburg. met de nieuwe machine in onge veer twee maanden tijd ruim acht tienduizend afdrukken. De machi ne is dus een belangrijke aanwinst voor het hoofdkantoor, vooral als men bedenkt dat door een inten siever gebruik dit jaar volgens voorlopige verwachtingen ruim honderd en vijftig duizend afdruk ken zullen worden gemaakt. De nieuwe fotokopieermachine heeft bovendien slechts drie secon den ontwikkelingstijd nodig tegen de oude machine drie minuten. Op de afdeling van de heer M. v. d. Weijden werkt mej. C. Schaak nu met een goed geoutilleerde copi- oer-inrichting waarop ons H.K. terecht trots kan zijn. Deze Spaanse wijn stamt uit de streek langs de rivieren de Ebro en de O ja (Rio oja, vandaar de naam). De rode Riojaivijn is volkomen droog, terwijl de witte Riojawijn zacht van smaak is, met een licht-zoete noot. De rode Riojawijn kan in tegen stelling tot een eenvoudige landivijn nog jaren op fles bewaard worden, waarbij de smaak zich steeds beter zal ontwikkelen.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3