JUBILEUMBEELD ONTHULD Centrale Model Slagerij Onmetelijke De gang van zaken in het DC D C - allerlei ruimte 2 AH-PLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang, no. 2 maart 1964 Verantwoordelijke eindredacteur: F. BRANDSMA Redacteuren: G. Kortleve, J. J. M. van der Meer, J. C. Voskamp. Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: J. Breeschoten, N. v. d. Brink, L. Didden, N. Hupkens, P. Jonker gouw, P. Kerkhoff, D. Lieuwen. H. Lulofs, H. Malag. M. de Rijke, K. Romp, P. Schipper, P. Schotsman, J.:de Wever en H. Wijma. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. (Vervolg van pagina 1 wordt het stuk gebroken in ge makkelijker te hanteren delen en naar de verwerkingsruimte ge transporteerd. Daar wordt het vlees uitgebeend, van vliezen ont daan en op verkoopgrootte ge sneden d.w.z. in hoeveelheden die de huisvrouw wenst. Deze hoeveelheden zijn vastgesteld aan de hand van een onderzoek naar de koopgewoonten betreffen de vlees, dat enige tijd geleden in een aantal SuperMarts is gehou den. Nadat het „op maat" is gesneden, komt het vlees in zgn. food-tai- ners (schaaltjes van geperst pa pier), en wordt vervolgens machi naal verpakt. Dat betekent, dat er vanaf dat ogenblik geen mensen hand weer aan te pas komt. Het vlees wordt nu afgedekt met een velletje krimpfolie, dat aan de on derkant van het schaaltje machi naal wordt vastgeplakt en door een krimptunnel gevoerd, waarin de folie om het vlees wordt strak getrokken. Lopende band Via een lopende band wordt het nu aangeklede biefstukje, ltarbo- naadje of riblapje vervolgens naai de weeg- en etiketteer-afdeling gedirigeerd waar het wordt voor zien van een strookje met kilo gram-prijs. gewicht en stuksprijs erop. De kant-en-klare vleespak ketten worden tenslotte verzameld op plateaux van een dusdanige grootte, dat ze precies passen in transportwagens. Van deze pla teaus (eigenlijk grote borden) zijn er ca. 5.000 in gebruik. De plateaux met vlees worden nu per SuperMart verzameld op spe ciaal voor dit doel gemaakte transportwagentjes (ieder wagen tje kan 20 los boven en onder el kaar hangende plateaux bevatten) en in de koelwagens gereden om naar de SuperMarts te worden vervoerd. De koelketen, waarin het vlees sedert de binnenkomst in de CMS is bewaard, wordt dus niet onderbroken. kantine en de (tijdelijke) lcanto- j ren. Kantoren en kantine zullen t.z.t. verhuizen naar de bovenver- I dieping, waarvan de verdere in deling nog niet geheel en al vast- staat. Bij binnenkomst in de CMS sprin- i gen de paddestoelvormige pilaren, die de betonnen zoldering dragen, meteen in het oog. Deze betonnen kolossen vervangen als het ware het draagvermogen van de gebrui- I kelijke dwarsbalken die anders de vloer dragen. Verder vallen de drie-dubbele ramen, de twee-en- een-halve-meter-hoge betegelde wanden en geheel betegelde vloe ren op. De vloer in de verwer kingsruimte is bovendien geïso leerd met een 30 cm dikke kurk- i laag. dit met het oog op het be houd van een zo constant moge lijke lage temperatuur. Een kleine, maar toch dadelijk in j het oog springende bijzonderheid nog: de bijzonder verzorgde werk kleding van allen die in de CMS werken. En dat is geen wonder, want aan het „elke dag een schoon pak" wordt streng de hand gehouden. Een kijkje in het ..onmetelijke magazijn" van het Distributie centrum aan de Vredenweg in Zaandam. Dit magazijn maakt met zijn ruim 20.000 mr meer dan de helft van het gehele gebouw uit. Met heftrucks worden de goederen op de stellingen gezet „links", met „mankracht" worden ze er „rechts" weer afgehaald. Alle goederen uit de eigen produktiebedrijven en van derden komen via de ontvangstafdeling het DC binnen. De goederen, die per schip of oplegger worden aangevoerd, worden hier gelost en op pallets gestapeld om gemak kelijk vervoerd te kunnen worden naar de magazijnen. Voor het heffen van de pallets (in totaal ruim 11.000) wordt gebruik gemaakt van heftrucks. Transportwagens brengen in treinen deze pallets naar hun plaats in het magazijn. In het magazijn worden de pallets I gebruik van doorschuifstellingen. met goederen door heftrucks op De circuits zijn opgezet voor het schuinstaande rolstellingen gezet. zo snel en efficiënt mogelijk uit- Door middel van deze stellingen voeren van bestellingen van de fi- kan men een systeem van „first in j lialen. Wanneer de bestellingen first out" toepassen. De opgesla- van de filialen binnenkomen gaat gen goederen schuiven n.l. "auto- namelijk de ophaler aan het werk. matisch door naar die zijde waar -A-aa de hand van een ophaallijst haalt hij de goederen uit de vak ken, daarbij steeds dezelfde route volgend. Dit heeft tot voordeel dat steeds meerdere ophalers op route kunnen zijn na elkaar, zonder el kaar voor de voeten te lopen. Bij het ophalen van de artikelen, maakt men gebruik van, tot een miniatuur-treintje aan elkaar ge koppelde ophaal wagentjes, voort getrokken door een trekker. Zijn de goederen die in het magazijn staan opgeslagen aan de hand van de ophaallijst verzameld, dan wordt de volle trein met de ge hele bestelling van een filiaal naar de uitzetruimte gereden, waar de ophaalwagens per filiaal worden samengevoegd, nadat de bestelde hoeveelheden uit de kaasafdeling en de diversen-afdelingen zijn bij gezet. In de uitzetruimte vindt tenslotte de uitgangscontrole plaats, waar na de opleggers worden geladen. ze er weer vanaf moeten worden genomen. De eerst aangekomen produkten komen vanzelf vooraan I te liggen. I Elke stelling is verdeeld in vak- ken (in het DC zelf „huisnum- mers" genoemd). Alle artikelen hebben een eigen huisnummer. De opslag van de goederen in het magazijn is niet willekeurig. De goederen worden n.l. gerangschikt naar omloopsnelheid. De goederen met de grootste omloopsnelheid worden geplaatst in een zgn. snel circuit met rolstellingen, hier vindt men ongeveer 12 tot 15 pal lets per vak. Daarnaast is er een normaal cir cuit met vaste stellingen voor goe deren die een normale omloopsnel- Leid hebben (drie pallets per vak) en een langzaam circuit met vaste stellingen (1 y2 pallet per vak). Op de diversen-afdeling maakt men Het grootste gedeelte van het DC wordt in beslag genomen door de magazijnen (20.000 m2), waarin men de beschik king heeft over plm. 300 op haalwagens, een kleine 100 transportwagens, 16 trekkers en 10 heftrucks. In het DC werken ongeveer 250 man personeel. De totale verlichting bedraagt ongeveer 200.000 Watt. 1. De nuttige bebouwde opper vlakte van het DC is ruim 30.000 m2. Voor verdere uit breiding is nog 20.000 m2 be schikbaar. De grootste lengte is 250 meter, de breedte 120 meter, de maximale hoogte 7,80 meter. In het pand, waarin de centrale slagerij (oppervlakte 758 m2, re serve voor uitbreiding 538 m2) is gevestigd, bestaat uit twee verdie pingen. Op de begane grond die zo goed als gereed is, vindt men de vleesontvangst, de model - slagerij een afdeling waar t.z.t. vleeswa ren zullen worden verpakt, het C.V.-huis, de machinekamer voor de koelmotoren, de (tijdelijke) Het gebouw rust op een kleine 2000 betonnen palen in lengte variërend van 16 - 21 meter. De heer J. G. Krijt (rechts) demonstreert de werking van de landkaart waarop alle vestigingen van AH, onderverdeeld in BZ's, ZB's en SM's staan aangegeven Het uitbenen in de Model Slagerij. Het aanbrengen van labels geschiedt automatisch.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2