Verbouwing pand '55 dit is de indeling Binnenwerk nu aan de beurt Extra beloning ideeënbus PK van f 500,- Proef- kantoren klaar GEHUWD Op hoofdkantoor thans: Nieuw lichtdrukapparaat maakt afdruk in vijf seconden Extra-uitkering ideeënbus DC van 100,- AH-FLITSEN Reeds geruime tijd is de Fa. Kakes bezig om het pand 1955, ook wel pand Mico genoemd, te vergroten met twee nieuwe verdiepingen. Het werk heeft enige tijd stilgestaan, om te onderzoeken of hier tijdelijk enkele afdelingen van het hoofdkantoor geplaatst konden worden. Hoewel nog enige ruimte aanwezig is, blijkt deze echter toch onvol doende voor andere mogelijkheden. De bouw is thans zo ver gevor derd, dat binnen in het gebouw de werkzaamheden kunnen aanvan gen. Ook zijn enkele proef-kanto- ren gemaakt om te zien hoe de nieuwe opzet in het gebruik zal voldoen. Weinig deuren In het nieuwe kantoor worden maar zeer weinig deuren aange troffen. Namelijk alleen bij de in gang op de 4e en 5e verdieping. Voor de rest zijn alle kamers aan de gangzijde zo goed als geheel open. Ook de tussenwanden, welke van mooie houtsoorten zijn samen gesteld lopen tot pl.m. 2 meter hoogte. Om te bereiken, dat men elkaar niet hindert, is een akoestisch pla fond aangebracht, waarachter zich ook de leidingen van de air-con ditioning bevinden. De tempera tuur en vochtigheid worden in deze verdiepingen geheel beheerst. Met een lift Daarom zal men ook tevergeefs zoeken naar ramen welke men open kan zetten, omdat anders de regeling van de air-conditioning- installatie onmogelijk zou worden. De verdiepingen zijn te bereiken met een lift, welke tot de 4e ver dieping loopt. Op de 4e verdieping bevindt zich het laboratorium, ter wijl op de 5e verdieping de kan toren komen. Indeling Wanneer we de 5e verdieping op de plattegrond bekijken zien wij bij 1 het Technisch Bureau, bij 2 de Organisatie en Arbeidsstudie- afdeling, bij 3 het Bedrijfsbureau en bij 4 de Boekhouding van de P.B. Aan de zuidzijde (5) zien wij de kantoren van Personeelszaken, 6 en 7 zijn garderobes. Vergaderzaal Op deze verdieping ligt centraal een grote vergaderaal (8) en daar naast een archief (9) en 2 spreek kamers (10). Langs de Zaankant (11) vinden wij de kantoren van de heren Vink, Caarls, Lulofs, IJp- ma, Haeser en de secretaresse kamer. Naast de directie-kamers (13) van de heren Ir. H. Glazen- burg en Ir. W. A. Eggers is nog een wachtgelegenheid geprojec teerd (12). Bij 14 vinden we de telefooncentrale en bij 15 de me dische dienst. Technische ruimten Verder zijn er nog enkele techni sche en sanitaire ruimten: 16 - ventilatieruimte, 17 - goederenlift pand 1955, 18 - trappenhuis, 19 - toiletten dames, 20 - hal en gan gen, 21 - bandakamer, 22 - heren toiletten, 23 - trappenhuis aan de zaankant. De direktie-kantoren springen uit de gevel iets naar voren. Hiermee wil de architekt. de heer Wijnalda. bereiken, dat de gevel niet te eentonig zal wor den. Indeling ke verdieping Hieronder volgt de indeling van de 4e verdieping, waar het nieuwe laboratorium gehuisvest zal wor den. Per afdeling zijn enkele korte bijzonderheden gegeven. 1. Verpakkingslab. o.I.v. de heer L. Kamminga. W erkzaamhedenmetingen van b.v. sterkteeigenschap pen-, luchtdoorlaatbaarheid-, lijmeigenschappen-, gewicht van verpakkingsmaterialen. Smaakpanel (onderdeel van het researchlab.). Werkzaamheden: waardering nieuwe artikelen en/of nieuwe artikelen en/of nieuwe grond stoffen op smaak, structuur etc. Researchlab. o.I.v. de heer P. Schotsman. Werkzaamheden o.a. ontwik keling nieuwe artikelen voor alle afdelingen, uitgezonderd de K.B., bepaling houdbaar heid van diverse artikelen. Hieronder ressorteert de proefkeuken, waar o.a. recep ten samengesteld zullen wor den. Proefbakkerij o.I.v. de heer C. v. d. Ley. Werkzaamheden b.v. ontwik keling nieuwe artikelen K.B., het verrichten van kleine proefprodukties. Bacteriologische afdeling. Hier doet men proeven waar bij schimmels en/of bacteriën die eventueel aanwezig zijn in grondstoffen en eindpro- dukten, zeer snel tot ont wikkeling komen teneinde een indruk te krijgen over de bruikbaarheid van grondstof fen en houdbaarheid van arti kelen. Physiseh lab. De plaats voor meetappara tuur voor het bepalen van b.v. soortelijk gewicht van vloei stoffen, constanten in vetten en oliën. Analytisch lab. o.I.v. de heer F. Hooyveld. Werkzaamheden: controle van a. te gebruiken grondstoffen b. geproduceerde artikelen. 8. Dames- en herengarderobe. 9. Dames- en herengarderobe. 10. Magazijn voor het lab.glas werk. 11. Klimaatruimte. Hier wordt de houdbaarheid bepaald van gevoelige artike len onder diverse klimatologi- gische omstandigheden. 12. Donkere kamer. 13. Spoelafdeling voor het glas werk. 14. Extractie-afdeling. Extractiewerkzaamheden met zeer vlambare vloeistoffen worden hier verricht. 15. Anti-lawaai-afdeling Hierin staat alle apparatuur opgesteld welke lawaai maakt, zoals zeef- en maalapparaten. 16. Monsterkamer. Voor het bewaren van mon sters afkomstig van b.v. proefprodukties. Kantoren voor T.R.O. stafle den, evt. ontvangruimte. Bibliotheek. Opslagruimte voor T.R.O. Ventilatieruimte. Trappenhuis en lift. 22. Damestoiletten. 23. Zijn de gangen welke de ver schillende afdelingen met el kaar verbinden. 24. Herentoiletten. 25. Trappenhuis. In de loop van dit jaar zal de verbouwing gereed komen. 16-1 de heer G. Lonnee met mej. M. de Fez (afd. L.F.); 24-1 de heer G. de la Chambre met mej. S. J. v. Deventer (D.C.) 29-1 de heer G. de Jong met mej. M. v. d. Veen (V.A.). Eind vorig jaar is op het hoofd kantoor een nieuwe lichtdrukma chine in gebruik genomen. De nieuwe machine maakt twaalf Mej. C. Schaak met de nieuwe aanwinst maal sneller een druk van een do- kument dan het oude apparaat, n.l. vijf seconden i.p.v. één minuut. Verleden jaar zijn er met de oude lichtdrukmachine ongeveer zeven tigduizend afdrukken gemaakt en met de nieuwe machine in onge veer twee maanden tijd ruim acht tienduizend afdrukken. De machi ne is dus een belangrijke aanwinst voor het hoofdkantoor, vooral als men bedenkt dat door een inten siever gebruik dit jaar volgens voorlopige verwachtingen ruim honderd en vijftig duizend afdruk ken zullen worden gemaakt. De nieuwe fotokopieermachine heeft bovendien slechts drie secon den ontwikkelingstijd nodig tegen de oude machine drie minuten. Op de afdeling van de heer M. v. d. Weijden werkt mej. C. Schaak nu met een goed geoutilleerde copi- eer-inrichting waarop ons H.K. terecht trots kan zijn. Op 24 december j.l. ontving de heer A. Rustenburg in tegenwoor digheid van zijn chef en de leden van de ideeënbus-commissie uit handen van de heer J. G. Krijt de extra-uitkering van het hoogst be loonde idee, in het 4e kwartaal in het D.C., groot 100, Het idee van de heer Rusten burg betrof het aanbrengen van een terug verende strip waardoor Het was de heer J. Mulder (W.K.) die op vrijdag 17 januari van de heer P. C. Vink de extra ideeën bus beloning P.B. over het 4e kwartaal ontving. De heer Mulder ontvangt de beloning voor zijn positieve bijdrage. De heer A. Rustenburg Zonder woorden I de kans zouden krijgen eventu- eel uit de rol- stellingen te glijden. De heer Krijt feliciteerde de heer Rusten burg van harte met deze extra beloning. Dit veiligheidssysteem is thans, na het aanbrengen van een kleine technische wijziging, door gevoerd en voldoet goed. Mede door de uitvoering van dit idee is de kans op eventuele on gevallen aanzienlijk verkleind ter wijl ook de risico's op breukschade van onze artikelen verhoudings- gewijs sterk verminderde. Door het plaatsen van één vaste en één meedraaiende bescherm- en geleidestrip op de capsuleerma chine is het breukpercentage op vallend gedaald. Voor dit idee ontving de heer de Mulder in september reeds een be- volbeladen pal- Ioni van f 250 bleek daar- Iets niet meer mee tevens de extra beloning van het 4e kwartaal ad 500,te hebben verdiend. De heer Vink vond het verheu gend dat juist in de wijntapafde- ling een belangrijke verbetering kon worden aangebracht. In Nederland is het machinaal wijntappen minder bekend dan in het buitenland. De feitelijke inpas sing van deze produktielijn in het totale machinepark van de Pro- duktie Bedrijven Zaandam is bij zonder belangrijk.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4