Verkiezingen Ondernemingsraad ruim 83 procent stemgerechtigden deed mee De volledige uitslag was Benoemingen Afdeling Inkoop Ten geleide Nieuwe funktle voor de heer F. van der Boor s AH-FLITSEN Op vrijdag 10 januari j.l. hebben de Ondernemingsraadverkie zingen plaats gehad. Het ging ditmaal niet alleen om de bezetting van 7 van de 16 beschikbare zetels maar tevens om 3 nieuwe leden van de produktiebedrijven Amsterdam/Zwanenburg. Ruim 83% van de 422 stemge rechtigden heeft aan de stemming deelgenomen. Men dient hierbij te bedenken dat in het percentage niet-stemmers ook zij die door ziekte, vacantie of andere rede nen afwezig waren, zijn inbegre pen. Al met al een bevredigende op komst. Dat de verkiezingsstrijd met grote felheid is gestreden blijkt uit de geringe verschillen bij verscheidene zetels. Zo was het verschil in stemmen tussen de heren J. Ph. Bartelson en P. Schipper slechts twee, even als tussen de heren J. Steffers en J. L. Zomer, G. F. Oldenburg en H. K. F. E. v. Hensbergen, terwijl de heer A. Pater zijn rivaal de heer J. F. Rudolph met slechts één stem verschil versloeg. D. BRUIJN Bij de laatste verkiezing voor de ondernemingsraad is de heer D. Bruijn, gekozen als vertegen woordiger van het leidinggevend personeel van het HK. Hij volgt de heer H. Martin op, die zich niet herkiesbaar had gesteld. De stemmenverhouding was 44 tegen 7. De heer Bruijn is geen onbe kende in vak bondskringen en is zeer ge ïnteresseerd in het werk van de onderne mingsraad. Het nieuwe lid is 38 jaar, huwd en heeft 2 kinderen. Se- dert september De heer D. Bruijn 1942 is hij werkzaam op het H.K., eerst een jaar op het expeditie bedrijf van het C.M., daarna werkte hij op de afdeling Boek houding en in 1951 kreeg hij de leiding van de afdeling „faktuur- cöntrole en prijzen". De liefhebberijen van de heer Bruijn zijn: de fotografie, litera tuur en tuinieren. H. EIJBEN De heer H. Eijben (T.B.) verover- De heer H- Eijbe de, hoewel met gering verschil t.o.v. zijn tegenstander de heer G. Prins, opnieuw een zetel in de Ondernemingsraad namens de be ambten van de P.B. g Hij behoort tot die enkelen, die sinds de inwer kingtreding van de onder nemingsraad in 1957 daarvan nog steeds deel uitmaken. Veel is er sinds dien veranderd, vindt de heer Eijben, vooral de wijzigingen in het Algemeen beleid zijn op vallend. Hoewel steeds centraal gesteld, is de mate, en wijze van overleg tus sen leiding en de O.R. enorm ver beterd. Naast de rol van „bemidde laar in conflict-situaties" be schouwt hij het „weergeven van hetgeen onder de medewerkers in de P.B. leeft als het meest essen tiële deel van zijn taak als lid van de O.R. J. M. OVERMEER Niet minder bekwaam, ondanks enkele jaren afwezigheid is het nieuw gekozen lid de heer J. M. Overmeer (S.B.). Hij vertegen woordigt het „mannelijk personeel van de C.F. en S.B.". De heer Over meer is lid van het Centraalbe- stuur van het N.K.V. (voor heen K.A.B.) en is voorzitter St. Joris, afd. Zaandam, en tevens landelijk hoofdbestuur der van deze vakbond. Als lid van de T r O.R. hoopt hij Ovenneer te kunnen bijdragen tot het zo be langrijke contact tussen de werk gever en werknemers. „De men sen moeten het gevoel hebben dat ook met hun individuele wensen zo mogelijk rekening wordt ge houden", zegt de heer Overmeer. Anderzijds zullen zij zich, om de snelle ontwikkeling te kunnen vol- De heer A. Dekker De heer C. Piefers De heer G. Yskes Met ingang van 1 januari j.l. zijn de heren A. Dekker, C. Pieters en G. IJskes, die voorheen assistent-inkoper waren, officieel tot In koper benoemd. Jongeren opleiden Door de groei van het bedrijf ne men vanzelfsprekend ook de in koop-werkzaamheden toe. Wij streven er naar, voor de daardoor noodzakelijke uitbreiding van het inkoop-apparaat, op het juiste mo ment jongeren te hebben opgeleid. Het is verheugend, dat de drie ge noemde heren zich in hun oplei dingsperiode van assistent-inko per zo goed hebben ontwikkeld, dat zij thans een grotere verant woordelijkheid kunnen dragen. De heer IJskes krijgt op de afde ling Inkoop van Koffie, Thee, Ca cao en Wijn, onder leiding van de heer Hermanides, een grotere zelf standigheid bij de inkoop van Kof fie en Thee. De heer Pieters is thans zelfstandig Inkoper voor de Zoals ti in bijgaand artikel kunt lezen zijn de heren A. Dekker, C. Pieters en G. IJskes met ingang van 1 januari officieel tot Inkoper benoemd. Wij hebben de heer P Ligtenstein, direkteur Inkoop, be reid gevonden genoemde heren in de Flitsen te introduceren. afdeling Conserven, Gedroogde Zuidvruchten en aanverwante ar tikelen. De heer Dekker krijgt een grotere zelfstandigheid op de af deling Inkoop van Grutterswaren, Peulvruchten, Soepen, Wasmidde len enz., onder leiding van de heer De Boer. gen, meer en meer vertrouwd moeten maken met de grote vraagstukken van een moderne onderneming. Ook de leden van de O.R. zullen zich hier in het bizonder mee bezig moeten hou den, om een goede schakel te kunnen zijn tussen werkgever en werknemer. P. W. SCHIPPER Herkozen werd de heer P. W. Schipper (L.F.) die vol enthousi asme aan zijn tweede termijn be gint. „De vrijheid om de dingen te kunnen zeggen zoals ze zijn, is een van de dingen die de heer Schipper het meeste aantrekt in het werk van de O.R. Door het nau we contact met de directie is het mogelijk bepaalde erva ringen en bele vingen meteen door te geven. Ook in de ko mende periode hoopt de heer Schipper zijn bijdrage te De heer kunnen leveren. P- B/- Schipper Niets werkt daarbij zo stimule rend, zegt hij als het werkelijk in behandeling nemen en uitvoeren van voorstellen die je hebt inge diend. De grote belangstelling voor de O.R. in de produktiebedrijven te Amster dam/Zwanenburg bleek niet alleen uit het grote aantal kandidaten, 10 voor 3 zeteds, maar bovendien uit de verkiezingsstrijd. De gekozenen, resp. de heren J. Steffers, A. Pater en H. K. F. E. van Hensbergen, versloegen hun tegenstanders met een uiterst ge ring stemmenv erschil. J. STEFFERS De heer J. Steffers, chef brood bakkerij Zwanenburg, zal de chefs en het administratief personeel gaan vertegenwoordigen. Vanaf 1926 in het bakkersvak trad hij in 1959 bij de heer Hoeve in dienst. De heer Stef fers is nu reeds 20 jaar chef bakker. Veel verwacht hij van het nauwe contact van de directie met de O. R. De De heer J. Steffers nieuwe organisatievorm en de mo gelijkheden die het regelmatig overleg bieden, zullen nog moeten groeien. De installatievergadering heeft de heer Steffers echter de zekerheid gegeven dat voorstellen spoedig gerealiseerd kunnen worden. H. K. F. E. VAN HENSBERGEN Het was de heer H. K. F. E. van Hensbergen die met twee stem men verschil zijn zetel veroverde. De samenwerking binnen de O.R. ziet hij als een bewust streven naar medeverantwoordelijkheid van alle werknemers. Door middel van b.v. werkmetho- denverbetering en de ideeënbus zal iedereen in staat gesteld worden ook een bijdrage te le veren. Al met al toon de de heer Van Hensbergen zich tevreden over de huidige ontwikkeling en hoopte hier- De heer H. K. F. aan jn ^e ko- E. v. Hensbergen mende tijd als O.R.-lid een persoonlijke bijdrage te kunnen toevoegen. A. PATER Als vertegenwoordiger van de broodbakkerijen werd de heer A. Pater gekozen. In het vakbonds werk is hg bepaald geen onbeken de, terwijl het verenigingsleven in het algemeen en het jeugdwerk in het bijzonder, steeds veel van zijn aandacht opeist. Veel is er veranderd in de ver houding werkgever, werknemer, meent de heer Pater, meer en meer krijgt het begrip „medewer ker" inhoud. Belangrijk hierbij is vooral dat iedereen, op welke plaats in het bedrijf ook, steeds weer bereid moet zijn zich aan te passen aan de gewijzigde verhoudingen. Daar voor is een goede samenwerking onderling, maar ook b.v. tussen de directie en leden van de O.R. essentieel. Bij de Ondernemingsraadverkie- zingen in het D.C. is voor het lei dinggevend en administratief per soneel de heer S. Meijn als afge vaardigde gekozen. S. MEIJN Voor de oudere onder ons is de heer Meijn geen onbekende, daar hij reeds bijna 24 jaar A.H.-mede- werker is. Bij de overgang van de Embal lage-afdeling naar het D.C. werd hij als chef van deze afdeling be>- noemd. Dat hij nu als O.R.-lid is gekozen is een erkenning van zijn per- De heer S. Meijn ^>°n' De heer Megn verzekerde ons dat hij alles zal doen om te trachten zijn verkie zing niet te beschamen. R. BOOM Als vertegenwoordiger voor de af delingen Magazijnen, Ontvangst en Huishoudelijke dienst is de heer R. Boom uit de bus gekomen. Ook de heer Boom is voor de meeste van u geen onbekende; een jarenlange staat van dienst bij A.H., lid van verschillende on derafdelingen der personeelsver eniging en oud-brandweerman, Per 2 januari j.l. werd de heer F. van der Boor van Zaandam naar de productiebedrijven Amsterdam/ Zwanenburg overgeplaatst. Hij heeft de heer S. Eusman opge volgd wat betreft de afdeling Per soneelszaken, maar zal tevens een taak krijgen als organisatiedes kundige. De heer Van der Boor ont ving zijn eerste opleiding bij Philips, waar hij 2 jaar in de Technische Dienst werk zaam was. Na de militaire dienstplicht vervuld te heb ben, werkte hij 6 jaar als ar beidsanalist op een scheepswerf te Dordrecht. Daarop volgde een leerzame pe riode te Zaandam waar de heer Van der Boor zich verder ontwik kelde tot organisatiedeskundige Om dit te bereiken heeft hij zich altijd geheel voor zijn werk inge zet, hetgeen stellig ook in zijn nieuwe funktie het geval zal zijn. Aan goede samenwerking als ba sis voor het bereiken van de ge wenste resultaten, hecht de heer Van der Boor persoonlijk veel waarde. Deze samenwerking bevorderen en mede te werken aan de opbouw hiervan ziet hij als een van de essentiële delen van zijn taakop dracht. hebben er voor gezorgd dat hij tot het „vaste inventaris" behoort. Ook de heer Boom kwam mee met de verhuizing naar het D.C. waar hij nu als controleur in de afdeling Ontvangst werkzaam is. zgn De heer R. Boom Gezien staat van dienst en mede het feit dat hij reeds eerder als O.R.-lid is opgetreden waarborgen een goede vertegenwoordiging. Groep Kandidaten 2 o; 2 c r c 0) 2 •g M g Hoofdkantoor Hoger leidinggevend en leidinggevend pers. (m. en vr.) D. Bruijn 44 51 51 56 W. v. d. Haar 7 Prod.bedrijven Zaandam Beambten (m. en vr.) H. Eijben 26 48 48 53 Prod.bedrijven G. Prins 22 S.B. en C.F. J. M. Overmeer 16 25 22 30 Mannelijk pers. W. Engberts 6 V.A., V.F., P.M. P. Schipper 28 54 54 62 L.F., W.K., portiers en corveeërs J. Ph. Bartelson 26 S.B., C.F., V.F., L.F., W.K., H.D. geen kandidaten 28 vrouwelijk personeel Distributie Centrum Leidinggevend en S. Meijn 9 19 15 24 administratief personeel Mej. A. E. Fijma 6 Afd. ontvangst, R. Boom 26 46 35 50 Mag., huish. dienst M. J. J. v. d. Linden 9 Prod.bedryven Amsterdam/Zwanenburg Leidinggevend en J. Steffers 12 31 30 35 adm. personeel J. L. Zomer 10 A. A. Ploeg 6 P. J. G. Bruynen 2 Broodbakkerijen A. Pater 13 35 35 36 J. F. Rudolph 12 A. Stokking 7 A. Wilhelmus 3 Banketbakkerijen, H. K. F. E. van magazijnen, inpakafd.. Hensbergen 20 41 38 48 vervoer en overig pers. G. F. Oldenburg 18

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3