1 Taak en bevoegdheid personeelsvertegenwoordiging PRACTISCHE WENKEN VOOR HET STELLEN VAN KANDIDATEN Overgenomen uit het reglement voor contactcommissies Voorzitters en secretarissen C.C. Com missies Pj(I(§ GsmF ©KJ 8 i 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang, no. 2 Februari 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381) Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, F. van der Boor, P. J. G. Bruynen, P. Ligtenstein, J. Lindelauf, F. H. S. Monsma, G. A. v. Rooyen, P. Schipper, P. Schotman, G. IJskes J. Zeeman, W. Haeser en P. Helder. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De ondernemingsraad is een orgaan van overleg en heeft tot taak door het geven van adviezen bij te dragen tot een zo goed mogelijk functioneren van de onderneming en tot een goede samenwerking daarin. Hij vervult deze taak onder erkenning van de zelfstandige functie van de directie en van haar uiteindelijke verantwoordelijkheid. /ERTEGEN WOO«?- Tot lid van de contactcommissies kunnen gekozen worden kiesgerechtigde werknemers. De leden der directie uitgezonderd, zijn kiesgerechtigd: a. mannelijke werknemers, die op de datum der verkiezing de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en gedurende ten minste 1 jaar onafgebroken in de onderneming werkzaam zijn geweest b. vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en gedurende ten minste 1 jaar onafgebroken in de onderneming werkzaam zijn geweest. De candidaten voor het lidmaat- I brengt de secretaris alle candida- schap van de contactcommissie, ten, behorende tot dezelfde perso- kunnen worden gesteld door de neelsgroep, op een lijst in alfabe- kiesgerechtigde werknemers, door tische volgorde. De aldus gevorm de indiening van een voordracht, de lijsten worden uiterlijk één week waarop tenminste tweemaal zoveel vóór de datum der verkiezing door candidaten zijn vermeld als er hem gepubliceerd, plaatsen te vervullen zijn. De voordrachten moeten binnen de termijn van drie weken, aanvan gende één maand vóór de datum der verkiezing zijn ingediend. Alle candidaten dienen werkzaam te zijn in de groep, die zij eventueel in de contactcommissie zullen ver tegenwoordigen. De voordrachten, bedoeld bij het tweede lid, dienen door tenminste 3 werknemers ondertekend te zijn. Iedere kiesgerechtigde werknemer mag niet meer voordrachten on dertekenen dan er plaatsen in zijn groep te vervullen zijn. Alle voor drachten dienen voorts medeonder- tekend te zijn door de candidaten, ten bewijze, dat zij een eventuele benoeming zullen aanvaarden. De voordrachten worden ingediend bij de secretaris van de contact commissie, die ze terstond daarop, in volgorde van binnenkomst be kend maakt. Na het sluiten van de termijn voor candidaatstelling. Hoofdkantoor Zaandam voorzitter; G. Hoorn secretaris: H. Koerse Produktiebedrijven Zaandam voorzitter: P. C. Vink secretaris: drs. H. W. Lulofs Distributie Centrum Zaandam voorzitter: J. G. Krijt secretaris: P. Helder Produktiebedrijven Amsterdam/Zwanenburg voorzitter: ir. H. Glazenburg secretaris: F. v. d. Boor De leden van de contactcommissie, niet zijnde leden van de onderne mingsraad, treden telkens allen om de twee jaar af. De verkiezingen op 6 maart a.s., voor de contactcommissies worden geleid door commissies van 3 personen, t.w.: Hoofdkantoor Zaandam: H. Koerse, J. Mijnders, V/. Bruin. Produktiebedrijven Zaandam: Drs. H. W. Lulofs, J. Breeschoten. W. Hermarij. Distributie Centrum Zaandam: P. Helder, P. J. Goudriaan, S. Meijn. Produktiebedrijven Amsterdam/Zwanenburg: F. v. d. Boor, A. Goedee. J. Steffers. 5CHAFT VAKANTIE MJDEIV TIJDEN/ De ondernemingsraad voert zijn taak uit door: a. het behandelen van uit het per soneel ter kennis van de onder nemingsraad gebrachte wensen, bezwaren en opmerkingen, voor zover deze van algemeen be lang zijn voor de positie van de werknemers in de onderneming; klachten van individuele aard dienen behandeld te worden met het daarvoor aangewezen leidinggevende personeel b. het plegen van overleg omtrent een door de directie voorgesteld arbeidsreglement, aanvullingen daarop of wijzigingen daarin; c. het plegen van overleg omtrent de opleiding en de scholing van de werknemers voor hun taak in de onderneming; d. het plegen van overleg, inzake het vaststellen van vacantietij- den, werkroostres, ploegen diensten en schafttijden, voor zover dit niet ingevolge art. 4 buiten het gebied van zijn be voegdheid valt; e. het bevorderen van de naleving van voor de onderneming gel dende arbeidsvoorwaarden f. het bevorderen van de naleving van de wettelijke voorschriften ter bescherming van de werk nemers in de onderneming, als mede op de voorzieningen in het belang van de veiligheid, gezondheid en hygiëne en op de schaft- en kleedgelegenhe den; g. het adviseren en het doen van voorstellen omtrent maatrege len die tot verbetering van de technische en economische gang van zaken binnen de on derneming kunnen bijdragen. De ondernemingsraad onthoudt zich van de behandeling van aan gelegenheden, die oedrijfsftaksge- wijze zijn geregeld, dan wel in het overleg tussen de vakverenigingen en werkgeversvereniging, waarbij de onderneming is aangesloten, of in het overleg tussen de vakvereni gingen en de directie zijn of plegen te worden geregeld.' Vertaald in practische bedrijfstaal heeft dit bij Albert Heijn N.V. in Zaandam betekend dat de contact commissie bijdroeg tot de goede verhoudingen en verbetering van het bedrijfsresultaat door: 1. Het besperken van opmerkin gen uit het personeel naar aan leiding van bestaande en nieu we maatregelen op allerlei ge bied, zoals: a. regeling t.a.v. koffie- en theeverstrekking. b. Regeling van schafttijden teneinde een goede gang van zaken in de kantine te bevorderen. c. Kledingverstrekking. d. Disciplinaire maatregelen t.a.v. roken onder werktijd. e. Introductie van nieuwelin gen. f. Regeling fietsgeld- en reis geldvergoeding. 2. Het bevorderen van bedrijfsre sultaten door o.a.: a. Voorstellen t.a.v. de ideeën bus. b. Suggesties t.a.v. de bestrij ding van personeelsverloop. c. Adviezen bij de invoering van werktijdverkorting. d. Het voorkomen van misver standen, respectievelijk be drijfsstoringen door voor lichting vanuit de vergade ringen met de direktie. 3. Het behandelen van sociale aangelegenheden zoals: a. Het beheer van het perso- neelsfonds. b. De viering van jubilea. c. Aandacht voor gepensio neerden. d. Initiatieven t.a.v. uitstapjes voor kinderen van het per soneel. Uit deze puntsgewijze opsomming zal u wel duidelijk zijn dat niet alleen vele maar ook velerlei on derwerpen sociale economi sche algemene telkens de revue passeren. Dit is overigens een weerspiegeling van datgene, waarmede ook iedere leidinggeven de functionaris dagelijks heeft te maken. Daarom is een nauwe en goede samenwerking en veelvuldig over leg tussen het leidinggevend per soneel en de personeelsvertegen- woordigers over allerlei practische zaken een van de bases voor het goed functioneren van ons bedrijf. Vanzelfsprekend zullen de onder werpen in elk bedrijf en in elke bedrijfseenheid kantoor pro- duktie distributie verschil lend zijn en zal elk overlegorgaan haar eigen tempo en richting be palen. Bijgaand overzicht geeft een beeld van de situatie in: Distributie Centrum Zaandam, Produktiebedrijven Zaandam, Produktiebedrijven Am sterdam/Zwanenburg, Hoofdkantoor Zaandam. Voor de met x) aangeduide plaatsen in de contactcommissies worden op vrijdag 6 maart verkiezingen gehouden. DISTRIBUTIECENTRUM ZAANDAM PRODUKTIEBEDRIJVEN AMSTERDAM-ZWANENBURG Ondernemings- huidige cont.comm. Groepen raad s O R .fw aanv ud toten Ondernemings- huidige cont.comm. Aantal GroePen raad o.R.-lid aanv. lid gg® Leidinggevend M S. Meijn 1 Beambten x) J. C. A. Siau 1 Broodbakkerij A. Pater 1 Borgerstraat A. Pater x) A. Stokking Zwanenburg x) J. F. Rudolph Ontvangst/Magaz./ R Pnn R- Boom Huishoudelijke Dienst 130001 x) M. J. J. v. d. Linden Magazijnen Huish. H. K. F. E. van H. K. F. E. van Dienst Inpak afd. Hensbergen Hensbergen 1 Vervoer Techn. x) 1 Dienst Schilders Grote Banketbakke- x) L. J. van Tuyn 1 rijen Klein banketbakke- x) 1 rijen TT.. C. Velthuis Uitzetruimte en Velthuis x) P. IJskes 2 vervoer J. H. Sas Emballage T x) W. Drijfhout 1 Groothandel en Kaas J T. Kuijt 1 PRODUKTIEBEDRIJVEN ZAANDAM Ondernemings- huidige cont.comm. Groepen raad O.R.-lid aanv. lid £dcen Administratie T x) P. J. G. Bruynen 1 Chefs J' btetters j. Steffers 1 Leidinggevend A. Castelein A. Castelein 2 personeel J. C. Berghege J. C. Berghege KANTOREN ZAANDAM Ondernemings- huidige cont.comm. raad O.R.-lid aanv. lid Beambten - heren Eijben x) Mevr Tf. Kwak- 1 dames keide Saegher Verkoop H. van Petten H. van Petten x) Mevr. G. Rom- 2 piesAmesz: x) J. Hartog Mannelijk pers. val lende onder de CAO K.B. A. J. Peterse A. J. Peterse 1 SB/CF J. M. Overmeer J. M. Overmeer 1 Inkoop x) C. Pieters 1 Verpakking en p w Schi Sf, Ttv- Schipper g. Zaal 2 PM Huish. Dienst Overige afdelingen x) 1 Administratie C. Way C. Way fi W. Bruin W. Bruin x) Mej. L. Born x) J. Oudemans x) D. Kwakkel x) A. Besterveld Onderh. Dienst. W. Hermarij W. Hermarij 1 Dames weekloners Mej. N. Vree KB Verp. en Mej. N. Vree Mej. C. Vogels Dranken J x) vacature Overige afdelingen Vacature x) Mevr. H. Pus2 Hilken Technische Dienst Fialen -1- Bouwafdeling x) J. Sikkes 1

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2