Nieuwe leden OR geïnstalleerd was zó! PAND KEGEFFICIËNT GEBRUIK VAN BESTAANDE MIDDELEN CARNAVAL Huidige systeem ideeënbus blijft voorlopig in werking Wat is en doet de Ö.R. en (X? In niemoriam Dank SAH002000118 Rilson Fabr/Zaan februari 1964 Zaan-editie Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 21e Jaargang No. 2 - Februari 1964 Veler harten klopten sneller, vele benen dansten vlotter, vele Albert Heijners amuseerden zich meer dan ooit in het nu langzamerhand tra ditie geworden Carnavalsfeest, hetwelk jaarlijks door de Perso neelsvereniging wordt georgani seerd. Zaterdag 1 februari ging het zuidelijk toe. Hulde verdienen organisatoren, gulle biertappers en de verklede feestgangers. I Een deel van de vergadering, waarin de nieuw samengestelde Ondernemingsraad werd geïnstal leerd door de heer A. Heijn. Tijdens de vergadering van de Ondernemingsraad van 17 januari jl. heeft de voorzitter, de heer A. Heijn, de nieuw gekozen leden van OR geïnstalleerd. De voorzitter zei, alle vertrouwen leden van de vorige ondernemings- te hebben, dat met de nieuwe leden raad. Wat de leden, die afgetreden op dezelfde prettige wijze zal wor- zÜn< betreft, hen zegde de voor den samengewerkt als met de ?.itter dan^ voor hun belangstel ling en medewerking aan de werk- "n zaamheden van de ondernemings raad. Een onderwerp van bespreking werd gevormd door de beloningen van de ideeënbus. Nadat enkele systemen waren besproken, meen de de voorzitter het dienstig te achten, dat het huidige systeem, dat onlangs in werking is getre den, voorlopig nog wordt toege past. De voorzitter zegde toe, dat de produktiebedrijven Amsterdam/ Zwanenburg over de werking van de ideeënbus zullen worden inge licht. De extra rente voor inleggers van ons spaarfonds, bedroeg ten hoogste 350,Dit bedrag zal nu 390,worden, welk bedrag ook geldt voor de pre miespaarregeling. De voorzitter zal zorgen, dat de regeling van De verandering binnen een gedeelte van het voormalige Centraal- Magazijn aan de Hoogendijk te Zaandam voltrekt zich in een snel tempo. Een klein gedeelte van de parterre en de gebouwen aan de rechterzijde van het oude pand Keg blijven bestemd voor de opslag van filiaal-inventarisstukken; de rest zal door de centrale administra tie in gebruik worden genomen. Enkele dagen geleden hadden enige leden van de redaktie van de AH-Flitsen een gesprek met Drs. C. Bre voord, om nader ge ïnformeerd te worden over Pand KEG, waarin een gedeelte van de centrale administratie tijdelijk zal worden ondergebracht in afwach ting van het gereed komen van het nieuwe Hoofdkantoor. Eigenlijk mogen we ons gelukkig prijzen, dat er over dit gebouw beschikt kan worden. Het zou im mers absoluut onmogelijk zijn om tot ca. 1970 (de streefdatum voor het gereedkomen van het nieuwe hoofdkantoor) een behoorlijke ac commodatie te behouden binnen de nu beschikbare ruimte in het hoofdkantoor aan de Westzijde, met het groeien der benodigde af delingen, zoals verkoop, inkoop en administratie. In 1970 wordt het aantal mede werkers in de administratieve sec tor op ongeveer 450 geschat op 1 januari 1964 waren er ca. 280 medewerkers in deze sector werk- Het pand Keg wordt zodanig ver anderd en ingedeeld, dat er tot 1970 waarschijnlijk geen ruimte- SSBggSSaBHK SSSSESSSSSSS In verband met de viering van hun 12 Zi -jarig huwelijk danken de heer en mevrouw A. Heijn al dogenen die van hun medeleven blijk gaven. probleem, wat betreft de admini stratie, zal ontstaan. De opdracht aan de bouwafdeling was niet een voudig. Immers men moest van de bestaande ruimte een efficiënt ge bruik maken en een verantwoord administratiegebouw scheppen in een pand dat als magazijn is ge bouwd. Hard gewerkt Bij een rondgang valt op, hoe hard er gewerkt werd om de laatste hand te leggen aan deze interne verandering. De diverse afdelin gen zullen licht en ruim worden. Er is meer ruimte per persoon, beschikbaar dan in het huidige hoofdkantoor het geval is. Ook is er aan de ramen de nodige aan dacht besteed. De afdelingen zul len goed verlicht en geventileerd kunnen worden. In vergelijking met het huidige administratiege bouw kan beslist een vooruitgang worden geconstateerd, speciaal de hoogte van de verdieping is zelfs een plafond verlaagd. Elke verdie ping heeft bovendien een eigen garderobe en toiletten, die modern worden geventileerd. De afdelin gen zijn per lift en per trap te be reiken. Eigen plaats De hollerith zal een zeer eigen plaats gaan innemen. Voor de af deling waar de computer wordt opgesteld is een speciale (dubbele) vloer ontworpen, om verbindings- en aansluitingskabels veilig en on zichtbaar weg te werken. De kantine wordt royaal ingericht naar de huidige eisen, waarbij in het bijzonder is gedacht aan meer uitgifteplaatsen. Aan de linker zijde van het gebouw wordt plaats gemaakt voor een fietsen- en scoo terstalling en parkeergelegenheid voor auto's. Hopelijk zal reeds in maart a.s. het gebouw betrokken kunnen worden. Wat er na 1970 met het gebouw gaat gebeuren, staat nog niet vast. Het is niet denkbeeldig, dat t.z.t. diè afdelin gen in de Hoogendijk worden onder gebracht, die slechts weinig frequente, kontakten met het hoofdkantoor on derhouden. Het is eveneens denkbaar, dat een ander bedrijf interesse zal tonen voor een „kant en klaar" kan toorgebouw. Over de toekomstige be stemming van het administratiekantoor aan de Hoogendijk dus op dit mo ment dus nog weinig positiefs te zeg gen. het spaarfonds ook in de pro- j punt opnieuw aan de orde komen duktiebedrijven Amsterdam/ aan de hand van een uitgewerkt Zwanenburg bekend zal worden i voorstel. gemaakt. (Zie ook de pagina's 2, 3 en 6 van Kantinecommissie dit nummer). Er is geen kantinecommissie voor het distributiecentrum. Deze zou kunnen worden ingesteld, maar het is ook mogelijk één kantinecom missie te maken voor de 4 kanti- l nes. De twee mogelijkheden met i de voor- en nadelen zullen op pa- j pier worden gezet en in de volgen- de vergadering aan de orde worden gesteld. De voorzitter wees er op, dat het bedrijf voor de kantines beschik baar stelt, ruimte, personeel en machinerieën en dat alleen de kosten van de grondstoffen worden doorberekend aan de uiteindelijke verbruikers. Personeelsfondsen De werkwijze van de personeels fondsen is niet overal dezelfde. De voorzitter heeft hiervan een over zicht gekregen. Hij zou willen streven naar twee fondsen: a. een personeelsfonds, dat uit sluitend uit bijdragen van het personeel bestaat, en b. een sociaal fonds voor bijzon dere gevallen, dat zijn geldmid delen van de directie ontvangt. In de volgende vergadering zal dit In dit nummer van de Flitsen willen wy de aandacht vragen voor de verkiezing van de per soneelsvertegenwoordiging, zo wel voor de ondernemingsraad als voor de diverse contact commissies. Via deze personeelsvertegen woordiging zijn en worden weer tal van andere activiteiten op gang gebracht, die allen mo menteel meer of minder in de belangstelling staan. We den ken hierbij aan onze personeels fondsen, introductieprogramma, de voorlichting via de Flitsen, de ideeënbussen e.d. U kunt hierover regelmatig lezen maar de onderlinge sa menhang zal misschien niet al tijd even duidelijk zyn. Vandaar, dat wij in dit nummer willen trachten u enig inzicht te geven in.- de taak en bevoegdheden van de personeelsvertegen woordiging; de huidige samenstelling van de ondernemingsraad; de te houden verkiezingen voor de contactcommissies. REDACTIE Op 30 januari j.l. overleed in het Julianaziekenhuis te Am sterdam de heer JACOB VAN BREUGEL op 24-jarige leeftijd. De thans overledene was sinds maart 1963 in dienst van de produk tiebedrijven te Zwanenburg, al waar hij werkzaam is geweest als chauffeur. In dit feite lijk korte dienstver band heeft de heer Van Breugel be wezen een enthousiaste en accurate medewerker te zijn. Hij was zeer ge zien bij zijn collega's. Dit kwam nog eens tot uiting in de grote belangstelling bij de teraardebestelling op 3 fe bruari j.l. Dat hij ruste in vrede. Dinsdag 14 januari j.l. over leed zeer onverwacht de heer H. GALET die werkzaam was op de Gla- ceerafdeling van de Produktie bedrijven te Zaandam. De heer Ga let toereikte de leeftijd van 45 jaar. De overlede ne was se dert decem ber 1957 in ons bedrijf werkzaam. Gedurende fj de periode dat hij bij Albert Heijn gewerkt heeft, bewees hij niet alleen een bekwaam vakman te zijn, maar tevens voor de lei ding een medewerker die zich met zijn gehele persoon inzette, en voor vele collega's een hulp vaardige vriend. Hij was een mens die zuiver en rechtscha pen leefde. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Wij hopen dat zij getroost kun nen worden in dit zware ver lies. Hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1