Produktiebedrijven Amsterdam en Zwanenburg Contactcommissies vergaderden Nieuwe CAO Nieuwe regeling extra beloningen ideeënbus HOEVE in feiten Nieuwjaars toespraak Ir. Eggers bedrijven „WIJ HETEN WELKOM NIEUWE BOEKHOUD MACHINE 3 In deze bij de lezers bekende rubriek introduceren wij nieuwe mede werkers. Ditmaal willen wij in het bijzonder een nieuwe lezersgroep introduceren en wel de medewerkers van de produktiebedrijven in Am sterdam en Zwanenburg. Voortaan zullen ook zij via de Flitsen het nieuws over en uit Zaandam horen terwijl wij op onze beurt, over het wel en wee uit deze produktie bedrijven zullen worden geïnformeerd via de Flitsen-correspondent, de heer P. G. Bruijnen. In dit nummer kunnen de Zaandammers lezen hoe het Hoeve-bedrijf zich heeft ontwikkeld van een kleine bakkerij tot een moderne onder neming, die haar intrede heeft gedaan in het A.H.-concern. Voor degenen, die in Amsterdam en Zwanenburg werkzaam zijn is er in dit nummer een inlegblad ingevoegd, waarop de groei van de Albert Heijn N.V. is weergegeven. In de komende maanden zullen meerdere verhalen volgen, zodat onze nieuwe lezers zich naar wij hopen spoedig thuis zullen voelen in de grotere gemeenschap. Wij hopen, dat niet alleen al onze nieuwe medewerkers, maar ook hun gezinsleden belangstelling zullen hebben voor deze belangrijke ont wikkelingen. De Hedaktie. Het was in het jaar 1932 toen de heer G. Hoeve zyn eigen winkeltje in de Fannius Scholtenstraat te Amsterdam opende. De stadssanering dwong hem echter reeds spoedig naar nieuwe mogelijkheden uit te zien. Besloten werd ook zelf te gaan bakken en wel in de Sluisstraat te Amsterdam. De opening vond plaats op 25 september 1933 en de omzet was aanvankelijk 30 zak' Dit was het begin van een ontwik keling die feitelijk nog steeds aan de gang is. Tegenwoordig echter, vooral in Zwanenburg, in een daar voor speciaal gebouwd bedrijfs- eomplex waar sinds 1956 met bij zonder bekwame vakmensen en de modernste machines brood wordt gebakken. Maar tussen de jaren 1933 en 1956 lag ook voor het Hoeve-be drijf een periode van stormachtige ontwikeling. Naast de bakkerij in de Sluisstraat werden n.l. in 1935 en 1936 resp. bakkerijen in de Bloemstraat en aan de Bos en Lommerweg in gebruik genomen. In de Nova Zemblastraat werd in dezelfde tijd een winkel geopend. Al deze uitbreidingen lokten re- akties uit in de bakkerswereld te In de vergadering van de Onder nemingsraad werd het voorstel goedgekeurd een nieuwe regeling in te voeren voor de extra-belo ningen, welke door de direktie be schikbaar worden gesteld. Deze regeling houdt het volgende in: 1. Éénmaal per jaar wordt een be drag als extra beloning be schikbaar gesteld, dat het dub- j bele is van de 4 hoogste belo ningen. (Het bedrag van de ex tra uitkering blijft dus gelijk). 2. Allen die een beloning of een waarderingspremie hebben ont vangen worden voor een geza menlijke bijeenkomst uitgeno digd. 3. Voor het totale bedrag worden enkele prijzen gekocht, die tij dens deze bijeenkomst worden verloot onder alle aanwezigen. Zo mogelijk zal een show betref fende de ingezonden ideeën of het Amsterdam. Broodoorlogen wis selden elkaar af. Er werd brood verkocht voor 12 cent, voor 11 cent, voor 10 cent, ja, soms zelfs drie broden voor één kwartje. Hoeve wist zich echter niet al leen te handhaven, maar het be drijf breidde zich zelfs uit. Eind 1936 werd de N.V. Elfama over genomen. Banketproduktie De aanwinst bestond uit 4 win kels en 2 bakkerijen. Dit was te vens het begin van de banketpro duktie bij Hoeve, daar één van de bakkei'ijen een banketbakkerij was. Nog steeds neemt het gebak een belangrijke plaats in het Hoe ve-assortiment in. Om aan de grote vraag te voldoen worden de heerlijkste taarten en fijnste gebakjes tegenwoordig in zes speciale banketbakkerijen ver vaardigd. Op de adressen Ruysdaelstraat 98, Osdorperban 66, Krugerplein 28, Hoofdweg 55, Burg. de Vlugtlaan 184 en in de Westerstraat 114 te Amsterdam, werken dagelijks echte vakmensen, die ondanks de duidelijke richtlijnen met eigen ideeën origineel banketbakkers- werk leveren. Want het is, naast de hoogste kwaliteit, vooral de va riëteit van het gebaksassortiment, dat de klanten waarderen. Personeel: Productie170 I Verkoop filialen100 Verkoop bezorging 40 j Aantal filialen50 Aantal depots20 Aantal verkopers 40 Aantal Albert Heijn-filialen, welke momenteel ingeschakeld zijn met de verkoop van brood is (dage lijks) 30 filialen. Krentenbrood en banket weék- zending) 250 filialen. Ieder van de zes banketbakkergen voorziet een gedeelte van de Hoe ve-winkels dagelijks van vers ge bak. Dit in tegenstelling tot an dere Hoeve-artikelen zoals de Rondo's, cakes, cocosmacronen, speculaas en in december de „vrij ers", die bereid worden in de ma chinale banketbakkerijen. Nog even gaan we terug naar 1939, het jaar waarin een karae- melkfabriek in de Jacob van Len- nepstraat tot bakkerij werd om gebouwd en voorzien van de mo dernste oven uit die tijd. Spoedig daarop kwam de oorlog, een tijd van puzzelen met grond stoffen en het misleiden van de be zetter, die de broodwagens door politie liet bewaken. Nieuw leven Betere tijden braken aan toen na alle strijd het Zweedse bloem het bakkerijvak nieuw leven inblies. Een periode van snel herstel, bloei en verdere ontwikkeling brak aan. Het aantal Hoeve-winkels, depots en verkopers langs de weg breid de zich snel uit. Het hoofdbedrijf ging in 1947 naar de Borgerstraat over en de technische apparatuur werd verder gemoderniseerd. Bepaald revolutionair waren de gaasmatovens die in gebruik ge nomen werden, evenals de eerste eigen verpakkingsmachine in 1952. Belangrijk jaar Toch werd 1956 één van de be langrijkste jaren in het bestaan van het Hoeve-bedrijf in verband met de ingebruikneming van een broodbakkerij te Zwanenburg, ge meente Haarlemmermeer. Een ge heel nieuw bedrijf met een totaal capaciteit van 5400 broden per uur. De bijzondere kwaliteit van het brood dat daar gebakken wordt, is mede te danken aan de grote zorg, welke aan iedere produktie-fase wordt besteed. Feitelijk begint deze bij de inkoop van het meel. Door middel van laboratorium proeven bewaakt men de hoge kwaliteitseisen, en de moderne volautomatische gaasmatovens garanderen een uniform resultaat. Steeds is het echter de faktor mens die dit grotegemechaniseerde bedrijf zo doelmatig doet funktioneren. Het zijn immers de mensen die inkopen, het mengen van de bloemsoorten controleren, en verantwoordelijk zijn voor de afstelling van machines wat betreft tijd en temperatuur. Zij zijn onmisbaar en zorgen er voor dat de produktie steeds voldoet aan de hoge eisen van deze tijd. (Vervolg van pagina 1) moet. Het bleek n.l. mogelijk bij de sterkstijgende goederenomzet de efficiency belangrijk te verbe teren. Door middel van grafieken werd het één en ander op een aanschouwelijke wijze duidelijk gemaakt. Het assortimentsbeleid, zo ver volgde de heer Eggers, zal even eens in de toekomst veel van on ze aandacht vragen. Want hoewel bij de vestiging van nieuwe filia len gunstige resultaten bereikt zijn, wordt het tevredenstellen van klanten steeds moeilijker. Naast lage prijzen en goede kwaliteit blijkt regelmatige vernieuwing van het assortiment belangrijk. Aanpassen Niet alleen meer soorten van een zelfde produkt, maar bovendien verandering, variatie van de be staande soorten wordt verlangd. De produktie bedrijven zullen zich zo soepel mogelijk moeten aanpas sen aan de eisen van de verkoop. Mede om dit te bereiken werden de T.R.O.-activiteiten verhoogd en is de reorganisatie in de leiding doorgevoerd. Doch het feitelijk resultaat van al deze maatregelen zal bepaald worden door de wijze waarop een ieder zich inzet om zijn eigen taak goed te ver richten. Alleen dan zal het mogelijk zijn de suksesvolle ontwikkeling van de afgelopen jaren ook in de toe komst voort te zetten. Tydens de contactcommissievergaderingen van het D.C. en P.B. van 11 december j.l. gaf de heer J. Ph. Ypma een nadere toelichting op de voor te stellen werkwijze van het Personeelfonds. Uitgangsgedach te hierbij is meer eenheid te brengen in de werkwijze van de verschil lende personeelfondsen, gericht op alle sectoren in ons bedryf. De heer C. Kraaij van het Hoofd kantoor zal zich blijven belasten met de bijzondere en grote noden, welke zich onder onze personeels leden mochten voordoen. Mej. G. Meijn blijft de kleinere noden tot haar werkterrein houden. De heer Ypma deed hierbij een dringend beroep op de leden even uitbeelden van bepaalde resultaten tuele „stille noden" van onze per- aan de te houden bijeenkomst bij- soneelsleden door te geven aan de zondere luister bijzetten. afdeling Personeelszaken, het personeelsfonds of de personeels- vertegenwoordigers. Deze kunnen indien nodig, dan maatregelen ne men. Het voorstel tot definitieve wijziging van de werkwijze van het Personeelsfonds zal in de Onder nemingsraad ter tafel gebracht worden. richt het overwerk binnen re delijke grenzen te houden. De voorzitter wees er nog eens na drukkelijk op, dat ook op het Hoofdkantoor dergelijke over- werk-prestaties worden gele verd. Om de vochtigheidsgraad in de kantoorruimten te verhogen toonde de heer Krijt zich bereid maatregelen te nemen voor de plaatsing van waterbakjes tus sen de ribben van de centrale verwarming als deze dan ook maar regelmatig met water worden gevuld. Op de afdeling Rekening-courant van het hoofdkantoor is onlangs een nieuwe boekhoudmachine in gebruik genomen. Deze machine wordt hoofd zakelijk gebruikt voor de boekhou- Per I januari is de C.A.O. 1964 voor het produktie- en technisch personeel van de Suikerverwer kende industrie van kracht ge worden. De belangrijkste verschil len met de oude CAO zijn: A. De loonschalen zijn verhoogd, met 9.2%. Voor jeugdige werknemers t.m. 19 jaar zijn de schalen extra verhoogd. B. De vakantie is verlengd tot 3 weken ofwel 15 dagen. Jeugdi gen die aanspraak maken op zgn. jeugdvakantie (tot en met 17 jaar) krijgen twee inplaats van drie dagen extra vakantie. (Vakantierecht '64: 15 dagen plus twee dagen jeugdvak.) C. De diensttijdtoeslag voor man nelijk personeel wordt ver hoogd tot: 1,35 (3 ct. p u.) bij dienst verband van 10 t.m. 14 jaar 1,80 (4 ct. p. u.) bij dienst verband van 15 t.m. 19 jaar 2,25 (5 ct. p. u.) bij dienst verband van 20 of meer jaren. Deze bedragen waren in 1963 resp. 2, 3 en 4 ct. per uur. D. De arbeidsduur bij ploegen dienst wordt iets ingekort. Voor twee-ploegendienst be draagt deze gemiddeld 44 uur per week. Voor drie-ploegen- I dienst gemiddeld 43 uur per week. In 1963: twee-ploegen dienst 45 uur, 3-ploegendienst 44 uur. Anti-Griep Op voorstel van de Direktie zal in het Distributie Centrum en bij 2 I I SuperMarts het gehele personeel f I'OClllli 116" tegen griep worden ingeënt, uiter aard geschiedt dit op vrijwillige basis. De heer J. G. Krijt zag zo wel voor het personeel als voor het bedrijf veel positiefs in deze aktie. De injektie zal met zeer moderne apparatuur worden uitgevoerd; een naald wordt niet gebruikt; het vaccin wordt met een lucht drukapparaat in de huid „gebla zen". Bij een vlot verloop is het mogelijk liet personeel van het DC binnen twintig minuten in te enten. De heer E. uit Emmen D.C. Eén der leden vroeg of het over werk nog langer zal voortduren. De heer Krijt merkte hierover op, dat in de maand december de grootste omzetten worden gehaald en daardoor overwerk noodzakelijk wordt. Het perso neelsbeleid is er mede op ge- de Haan, afkomstig (D.), is per 1 de cember 1963 als hoofd van de Af deling Bedrijfsadministratie P.B. in dienst getreden bij, AH. De heer De Haan wordt op het Hoofdkan toor ingewerkt gedurende een half jaar en zal bij het in gebruik ne men van de nieuwe kantoren op het pand '55 met de afdeling be drijsadministratie naar de Oost zijde komen. De kascontrolecommissie perso neelsfonds PB werd opnieuw samengesteld, t.w. mevr. W. En- gel-Ebell, de heren J. C. Berg- hege en T. Kuijt. Door het ver trek van de heer De Wit is de kascommissie nog niet tot 't ver vullen van haar taak gekomen. ding van het Spaarfonds. Dit laatste zult u inmiddels wel gemerkt hebben aan het andere lettertype op uw sal dobriefjes. Op de foto ziet u mejuffrouw A. van Huystee de eerste aanslagen op de machine doen. De machine bevalt haar uitstekend.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 3