Ruime belangstelling voor ideeënbus D.C. St. Nicolaasfeest was écht feest „Het gaat er om voldoening te vinden in eigen werk, ook in de omgeving van „256" Jubilaris J. Reijzer: in kwart eeuw van winkelbediende tol boekhouder GEHUWD ah-flitsen vele boeiende en dingen in 1963 Bij het scheiden van het jaar hebben wij een gesprek gehad met de heer F. Gijtenbeek. portier van het hoofdkantoor, over zijn kijk op 1963 en zijn ver wachtingen voor 1964. Uit zijn mond hebben wij het volgende opgetekend. „Welke waren volgens u de belang- rijkste gebeurtenissen in ons bedrijf 'sjfetOT* over 1963?" In de veelheid van aktiviteiten ty» welke ten uitvoer werden gelegd H in een zo dynamische bedrijf als dat van Albert Heijn, zou ik 2 punten karakteristiek willen noe- men voor de zich voortzettende groei 1. de ombouw van bedieningsza- ken in zelfbediening en de ver- groting van het aantal Super- marts. Weliswaar ondervindt het in dit gestelde doel ver- g-- **•►- traging wegens het vaak lang uitblijven van de zo noodzake lijke bouwvergunningen ook de in de historie geboekstaafde winter van begin 1963 ver- ti-aagde in deze aanmerkelijk de plannen toch mogen wij met voldoening constateren dat in diverse belangrijke plaatsen van ons land, nieuwe vestigin gen verrezen. Zij zullen zeer zeker in hoge mate tegemoet komen aan de vele en zeker niet te onderschatten wensen van de winkelende Nederlandse huisvrouwen van heden. 2. de uiteindelijke beslissing inza ke de vestiging van ons nieu we hoofdkantoor, dat on voorziene omstandigheden voorbehouden omstreeks 1970 klaar zal zijn. Het punt gelegen aan een nieuw te scheppen stationsplein en in de direkte omgeving van het even eens nieuw te bouwen N.S.- station Zaandam getuigt van een vergaande visie der „plan nenmakers". Het zal inderdaad voor de honderden medewer kers (sters) van A.H. prettig werken zijn in een kantoorge bouw dat aangepast zal wor den aan de moderne eisen welke gesteld worden aan een even modern administratie-apparaat. Heel wat „Welke amusante gebeurtenissen be leefde u in 1963?" portier! Je moet er de tijd voor nemen om ieder waar hij ook voor komt en wat hij ook is - rustig bescheid te geven. Je bent in feite het dagelijks visitekaartje van A.H. Want zo ooit het ge zegde ergens opgaat dan wel op deze plaats: de eerste indruk is de belangrijkste. Jezelf zijn en blijven, weliswaar vraagt dat wel eens wat extra inspanning, maar de voldoening van een prettige ontvangst in Zaandam, maakt dat men nog eens terugkomt. Dit is niet een epos van zelfverheerlijking, verre van dat! Het gaat erom in het kort weer te geven hoe men de dingen amusant kan maken, hoe men vol doening kan geven aan zijn taak. Men dient zich te hoeden voor,.au tomatisering" voor de sleur van elke dag. En al hoor je talloze malen per dag de telefoon rinkelen en het „zoemertje" gaan, de vele ver zoeken om „een kleintje koffie!" en de novemberstorm zig-zag' In de korte periode waarin ik het genoegen had de portierspost te bekleden heeft zich in onze entrée - iii het is en blijft ontzaggelijk specta- van het hoofdkantoor al heel wat culair. Amusante dineen in 1963? afgespeeld. Bezoekers komen af en aan, sollicitanten stappen aar zelend de drempel over en infor meren even aarzelend naar de mo gelijkheden in ons bedrijf. Verte genwoordigers met artikelen van allerlei aard trachten hun waar aan de „inkoper" te brengen en prijzen om beurten hun waar als het beste wat er is. Jubilarissen voor wie het de grote dag is in hun werkzaam leven bij culair. Amusante dingen in 1963 Vele en boeiende, daar kan men verzekerd van zijn in de omgeving van 256 Ruimteprobleem „Wat verwacht u van 1964?" Het steeds nijpender wordende „ruimteprobleem" in ons hoofd kantoor zal in 1964 opgevangen worden door een verhuizing op tij delijke basis van verschillende ad- A.H. maken hun opwachting bij de ministratieve afdelingen naar ons directie, de PTT stort er letterlijk voormalig Centraal Magazijn aan zijn pakketjes neer, naar welks in- de Hogendijk. Hierdoor zal o.m. houd men soms niet behoeft te eindelijk wat meer levensruimte de zich reclame dranken, parfums enz. Angstige studio, die nu onder hoogspanning huismoeders of parate huisvaders werkt in een veel te enge ruimte. gissen, omdat reeds van verre de geschapen worden voor geur merkbaar is van vruchten- steeds meer uitbreidende reizen vaak uit alle oorden van ons land naar Zaandam om te infor meren waar hun PMC-artikelen blijven! Kortom het is een gaan en komen aan de Westzijde 26. Vele bezoekers hebben mij wel eens bij hun vertrek toevertrouwd: De mechanisatie van de admini stratie zal zijn hoogtepunt vinden in 1964 door de ingebruikneming van de computer Nieuwe vestigingen vragen nieu we medewerkers (sters). De ar beidsmarkt is voortdurend in be- wij zijn altijd blij als we de eerste weging. Dat ondervinden onze me- hindernis hebben overwonnen: de dewerkers aan de lijve in de per- soneelssector! De spiraal in het loon- en prijzenbeleid is nog voort durend in beweging. Het zal ook in ons bedrijf vakmanschap eisen om de personeelswerving op het juiste kompas te richten. Ongetwijfeld zullen in 1964 nog grotere eisen gesteld worden om „in de pas te blijven". De PMC- I)e Ideeënbuscommissie van het DC zag zich bij haar 3e bijeenkomst aktiviteiten zullen zeker ook het J; komende jaar in de belangstelling gesteld voor lo ingediende ideeen, een aantal, dat een belofte voor de 3taan van de Nederland5e huis- toekomst inhoudt. vrouw. De heer G. Visser (mag.) zowel als de heer C. Nol (ontvangst) ontvingen beiden een beloning van 25,Eerstgenoemde voor zijn idee een spiegel te plaatsen boven de uitgang van de afdeling Ont vangst teneinde „het treinverkeer" tussen deze afdeling en het maga zijn „geruislozer" te laten verlo pen. Tevens gaf de heer Visser een nuttige suggestie om de afge sneden touwtjes afkomstig van de volle pallets in de stelling, doel matiger te verzamelen. Werkmethodeverbetering De heer Nol voerde een werkme thode-verbetering in die van de recuperatieafdeling in de afd. Ont vangst een ordelijke en goed funk- tionerende eenheid maakt. Een in de vorige vergadering aan gehouden idee van de heer D. van Steen betreffende een herindeling van de afd. Diversen van het grote magazijn werd beloond met een bedrag van 20,Rekening hou dend met de plannen, welke door de bedrijfsleiding mede in deze richting zijn ontwikkeld, zal de praktijk moeten uitwijzen tot wel ke resultaten dit voorstel zal lei den. Een eventuele hei-waardering door de Commissie behoort tot de mogelijkheden. In 4 gevallen kwam de Commissie tot het besluit een aanmoedigings premie ƒ5,uit te reiken; 6 ideeën konden niet voor een belo ning in aanmerking komen, deels doordat de plannen niet in de praktijk gebracht konden worden, deels omdat reeds vergaarde plan nen door de bedrijfsleiding ten dienaangaande waren uitgewerkt. Drie ideeën werden aangehouden. Het was op 24 november j.l. 25 jaar geleden, dat de heer J. Keyzer, boekhouder by het pensioenfonds, in dienst van A.H. trad. Als zoon van een kruidenier toonde de heer Keyzer zelf reeds vroeg belang stelling voor de kruideniersbranche en het sprak dus welhaast vanzelf, dat hy in 1938 als winkelbediende in dienst trad bij de firma Van Ame- rongen, filiaal Weesperzijde 115 te Amsterdam. In 1944, na een jaar ziek te zijn Kraaij het woord en zei o.m.: In geweest, werd de heer Keyzer, op uw werk hebt u veel kontakt met medisch advies op het kantoor ge- anderen en u toont zich hierin een plaatst en hij bemerkte tot zijn beminnelijk mens, die zijn werk verrassing, dat zijn eerste winkel- met plezier en een diep verant- chef, de heer Gillesen, daar ook woordelijkheidsbesef doet, en die een prettig en gedegen karakter aan uw werk geeft. Als levens- werkzaam was. Zijn eerste funktie omvatte de ad ministratie van de emballage; zijn bron heeft u de Bijbel en om uw chef was de heer M. v. d. Weijden, de huidige chef van het archief, kennis hiervan te helpen vermeer deren, mag ik u namens het be- wiens toenmalige funktie hij na- stuur van het pensioenfonds deze derhand overnam. In 1953 kwam cadeaus aanbieden: hij op het Hoofdkantoor op de een encyclopedie van het Christen- 'kwestie afdeling' onder de heer dom en een kleine Atlas van de P. J. Coppee te werken en werd Bijbel. later overgeplaatst naar de afde- Gramofoonplaat ling Rekening Courant waar hij ondermeer de administratie van Namens de afdeling en collega s het pensioenfonds bijhield. van de oude afdeling bood de heer Ondanks het grote verschil tussen Brinkhuis een grammofoonplaat zijn oorspronkelijke ambitie en zijn aan- HlJ wees er °P dat de jubila- huidige werkzaamheden bij het r?s de ^unst verstaat om op pret- pensioenfonds verricht de jubilaris wijze samen te werken met zijn werk met genoegen. Zijn inte resse betreft de klassieke mu- hegrip voor anderen, root aantal mensen en veel in het bij- ziek, waarvan in het bijzonder or- j zonder voor de jongeren, toont^Hij gelwerken. Gouden kruis 's Morgens werd de jubilaris ont vangen door de heren A. Heijn, D. Vethaak, H. K. Engel en C. Kraaij. Het gouden kruis van ver dienste werd hem door de presi- dent-direkteur opgespeld en een enveloppe met inhoud werd hem overhandigd. 's Middags werd hij door de Chef de Bureau, Hoofdchefs, Chefs, col lega's van de afdeling en genodig den in de kantine van het Hoofd kantoor gehuldigd. Als eerste spreker nam de heer C. vond het prettig een reden te heb ben om voor dit alles iets terug te kunnen doen. Bandje De heer Lionarons sprak namens het personeelfonds en bood een bandje voor de bandrecorder en een envelop pe met inhoud aan. De hr. H. Koerse overhandigde vervolgens het diploma van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. Tot slot dankte de heer Keijzer, mede namens zijn vrouw, voor de vriendelijke woorden en de cadeaus. 28-11: mej. E. Hazelhoff (Lab.) met de heer J. Koning; 29-11: de heer J. W. Lubbes met mej. E. Schagen (Holl.); 29-11: de heer M. Dial (reel, stu dio) met mej. M. A. Eiling; 29-11: mej. M. Bergman met de heer G. v. d. Linden. 30-11: de heer G. C. Kortleve (re clame) met mej. L. de Wolff (secr.esse). 4-12: de heer J. Müller (Studio) met mej. H. Krikken (V.A.). St. Nicolaas bracht evenals voorgaande jaren een M Ij bezoek aan ons Ontspanningsgebouw te Zaandam. E De goed heilig man volbracht het laatste deel van zijn reis met het Ruy ter veer. Door honderden kin- g j§ deren en ouders en het AH-muziekkorps werd de H Sint aan de Zaanoever verwelkomd. §j Enkelen werden ter verantwoording geroepen over s zaken, die de Pietermannen hadden opgemerkt. Zo M ook Theo van Petten: Sint keek vaderlijk toe. J. van Asperen (DC) kreeg van Sint een echte conducteurspet: stellig verdiend!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7