Potasch en Perlemoer met vakantie in O.G. Zaanse bedrijfsbrandweer Albert Heijn PI) kampioen Bartelson bezoekt Vakantievreugd 1961 heelt formulieren afgezonden Wij lieten welkom Nieuw personeel produktie- bedrijven Distributie centrum Hoofdkantoor AII b il j a rters hadden off-day Tru us de Bree 7l/2 jaar in dienst AH-FLITSEN Zo verschijnt dan deze keer de laatste editie van de 'Flitsen' in het jaar 1963 en wij hopen dat in het nieuwe jaar weer veel goeds verteld mag worden. Wij willen in deze laatste dagen van het oude jaar de direktie heel hartelijk dank zeggen namens alle leden van het personeelsfonds voor de blijken van belangstelling en bijdragen. Onze hartelijke felicitaties voor onze brandweerploeg, die onder leiding van de commandant H. Erjben (T.B.) zowaar nr. 1 werd van de Zaanstreek; een uniek feit in de A.H.-brandweerwereld en een mooie afsluiting van dit jaar. In het afgelopen jaar hebben wij over veel vreugde mogen vertellen en natuurlijk zijn er minder pret tige tijdingen geweest. Zo hebben wij 22 november de heer Bleyleven (gepens.) naar zijn laatste rust plaats gebracht op de begraaf plaats Buitenveldert. Amsterdam. Op 14 november namen wij af scheid van de heren A. Vos (D.C.) en W. F. de Goede (D.C.), die de pensioengerechtigde leeftijd had den bereikt. Wij wensen hen een welverdiende rust toe. zo is er een tijd van ko men en van gaan. Ik wil nog even vermelden dat het contact met ons Distributie Centrum goed is, en niemand wordt vergeten; mocht dit echter eens gebeuren, dan even een berichtje aan de heer Helder (P.Z.-D.C.) en alles komt in orde! Er zijn weer blijde berichten door te geven: mej. Van Vuuren is in de huwelijksboot gestapt veel geluk zij haar deel, hetgeen ook moge gelden voor mej. v. d. Akker die de huwelijksboot met beide handen vastgreep. De heer A. Knauff (V.A.) en mej. N. Vree waren getuigen bij deze huwelijks inzegening. Ook mej. R. Gouweleeuw (O.G.) is na drie weken bedenktijd in de huwelijksboot gestapt en wij wen sen haar voor de toekomst veel gezondheid en een gelukkig hu.- welrjk toe. Mej. E. Hazelhoff (Lab.) volgt het voorbeeld. Wij ho pen dat ook dit huwelijk in alle opzichten goed mag worden. Bij de fam. Kooiman, is een doch ter geboren en bij de fam. A. Kroon (D.C.) werd ook een doch ter geboren en bij de fam. Lubbers (D.C.) een zoon. Wij willen deze ouders feliciteren met deze kinde ren en hopen dat ze in de beste gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Onze ziekenlijst; de heer A. E. de Boer (K.B.) moest weer opgeno men worden in het ziekenhuis voor een behandeling aan het hoofd. Ook de heer J. Meijer (V.F.) moest nu al voor de vierde keer geopereerd worden. Mevrouw Koning is ook al een paar weken in het ziekenhuis voor een onderzoek. Mevrouw Clerc is sinds lange tijd wegens ziekte thuis. De heer De Jong (C.F.) moest ook het werken opgeven, eerst wat halve dagen werken, maar dit werd geen sukses. Zo ook het geval met de heer Cardol (D.C.) die ook al geruime tijd wegens ziekte thuis is. De heer P. de Vries (D.C.) gaat nu gelukkig goed vooruit, verleden jaar overkwam hem een ongeval. De heer Leermaker (DC) is ook al geruime tijd door ziekte verhin derd zijn werk te doen. De heer M. J. v. d. Linden (D.C.) die aan de maag moest worden geope reerd, knapt nu weer goed op, ook dit leed is weer voorbij. De heer M. Bergh is nog steeds niet in orde, wij hopen dat hier spoedig verandering in zal komen. De heer Abcouwer (O.D.) was ook al enige weken wegens ziekte thuis, maar is nu weer aan het werk. De heer H. v. d. Loo (S.B.) moet volkomen rusthouden. Mej. I. Kok (P.Z.) is wel heel erg on gelukkig met haar polsen, zij is er nu al voor de tweede keer aan ge opereerd, wat met veel pijn ge paard gaat. Mevrouw Van Capel- leveen (gepens.) moet opgenomen worden voor een operatie aan haar voeten. Zo zijn er nog in vele gezinnen veel moeilijkheden. Soms terwijl niemand het weet. Wij denken hierbij aan mevrouw Van Harlin- gen die al vele maanden ziek is. Voor haar en haar gezin hopen wij dat het nieuwe jaar weer de ge zondheid mag brengen. Mej. C. Brjlevelt (Tel. Centrale) is De formulieren voor de vakantiehuisjes Egmond/Texcl en de gehuurde ver blijven te Bergen en Nunspeet zijn aan de gegadigden afgezonden. In overleg met de chef kan men thans een datum voor vakantie opgeven. mej. J. C. Antenbrink, (KB); mej. C. M. v. Weerden, (CF); mej. H. Brouwer, (CF): mej. G. Raat. I (CF); mej. H. Ruhulessim. (KB): mej. B. Schuuring, (CF); mej. W. Bekkema. (CF); mej. A. M. A. Mes, (VA); mej. W. M. N. Ype- ma, (CF); mej. V. A. Chevallier, (CF); mej. A. E. Lindeboom, (SB); mej. R. v. d. Woude. (SB), mej. M. de Wit, (KB); mej. H. F. Boon, (CF); de heer J. Visser, (VA); de heer H. Hilverda, (V A); de heer J. Martens, (VA): de heer M. Prins, (VA); de heer Speets, (VA). mevr. G. T. de Wolf-Glandorf (mag.); de hr. J. Lubbers, (verv.); de hr. P. Kossen, verv.); de hr. C. Bakker, Iembde heer A. P. Pols. (kaas); de heer J. H. H. Deinbergen, (emb.); de heer L. v. d. Boogaard, (emb.); de heer D. W. Hoek, (emb.): de heer H. W. v. Vliet, (amg.); de heer J. Lucas, (portier); de heer K. Schoemaker. (verv.), mevr. A. C. v. Urk-de Moese. (emb.); mevr. G. Hiem- stra-Adema, (emb.); mevr. N. Brink-Beemster. (emb.); mevr. J. Buwalda-Pruijsers. (emb.); mevr. W. Kreeft-de Boer, (emb.); mevr. A. v. Pardo-de Boer, (emb.); mej. A. Heij. (ass. afd. verv.). Mevr. D. Brasser-de jong, (P.M. C.)mej. M. Mandjes, (P.Z. fil.); de heer A. J. Israël, (Groot verbruik); de heer W. Kleij, (af deling Planning); mej. J. Brasser, (Corresp.afd.)mej. M. C. M. Bastiaanse, (Fact.afd.); mej. Castelein. (P.M.C.). Op maandag 18 november moesten de brandweerlieden van de P.B. aantreden voor de laatste ronde van de wedstrijdcompetitie. Zoals u weet, stonden ze er goed voor, «Lw.z. zo verzamelden in de voorgaande ronden het hoogste aantal punten, samen met liet G.E.B. en I.F.F. En nu moest er dus om de eerste plaats worden gestreden. Het is een spannende strijd ge- worden, want van de 7 ploegen die A f^%- moesten werken, was er voor 5 K' k, sj» S /7 1 een kans op de bovenste plaats. JÊL Toen we hoorden dat deze wed- I strijd gehouden zou worden bij I buurman Pieter Schoen, waren we UB er zeker van dat het geen gemak- kelijke opgave zou worden. Vooral de oude fabriek heeft allerlei mo- ffityHBHHLjMft gelijkheden en dus moeilijkheden. mk Onze ploeg moest als 4e van start, zodat we na ons werken nog enkele andere ploegen konden ga deslaan. Voor het eerst Het bleek ons tijdens de wedstrijd al dat de kanshebbers elkaar niet veel zouden ontlopen en dat kwam wel uit bij de uitslag. Wij wisten er 10 punten meer uit te halen dan het G.E.B., hetgeen beteken de dat we kampioen waren. Dit is nog nooit eerder in de A.H. brand weergeschiedenis voorgekomen Onze andere 2 ploegen moesten met een lagere plaats genoegen 'n veel belovende DC-ploeg. Er zal het komend jaar weer veel belangstelling voor een verblijf zijn. Dit jaar hebben wij enkele mensen teleur moeten stellen, we gens gebrek aan ruimte. Deze te- leurgestelden zullen het eerst ge holpen worden, als zij voor 1964 wederom een huisje aanvragen. Verder verzoeken wij hen, die geen, of heel jonge kinderen heb ben, hun vakantie in de vóórtijd te J nemen. Mensen met schoolgaande kinderen worden zoveel mogelijk in de schoolvakantie van een huis of huisje voorzien. Nu er geen fa- briekssluiting meer is, is er meer spreiding mogelijk. Dit jaar mocht het personeel van de produktiebedrijven en distribu tiecentrum ook gebruik maken van de huisjes. Dit is goed ingeslagen en wij hebben ook enkele leuke reakties over de huisjes en de om geving waarin zij verblijf hielden, ontvangen. De fam. Pasma was erg tevreden over de woning in Nunspeet en zeker ook over de omgeving. Op de Veluwe kan je ook alle kanten uit (bos, heide, IJsselmeerstrand) De fam. Den Boef heeft zich kos telijk vermaakt op Texel. Jammer genoeg hebben zij enkele regen achtige dagen gehad. Het huisje op Texel staat dicht bij de bossen en het strand en is dus prettig voor de kinderen. De fam. Kerkhoven was vol lof over het huisje in Egmond en de omgeving. Zij hadden het geluk mooi weer te hebben en konden dus volop genieten van duin- en strandwandelingen. In Bergen heeft de fam. Berghege haar vakantie doorgebracht. Dit huis in Bergen staat wat buiten het dorp, richting Alkmaar, een flinke tuin voor het huis en in een rustige buurt. Ook in Bergen is veel te genieten. Zo hebben we vele loftuitingen over onze vakantieverblijven binnen ge kregen en we hopen alleen nog, dat 1964 ons een echte zomer zal op leveren, volop „zon" dan wordt er dubbel van de vakantietijd genoten. Commissie Vakantievreugd. Zaterdag 16 november werden de jaarlijkse biljartwedstrijden Verblifa P. Schoen Zn. en Albert Heijn in het O.G. gespeeld. De bil jartvereniging Verblifa had een wis- selprijs in de vorm van een beker be schikbaar gesteld, welke 3 x gewon nen moet worden, wil deze eigendom van één der bovengenoemde vereni gingen worden. De eerste wedstrijd P. Schoen Albert Heijn werd gewonnen door P. Schoen. Hierna kwamen Verbli fa en P. Schoen tegen elkaar, waarbij beiden 6 punten behaal den. In de laatste ronde speelde Alb. Heijn tegen Verblifa. Ook in deze wedstrijd kwamen wij slecht uit de bus. AH 2 punten tegen Verblifa 10 punten. Eindstand: P. Schoen 18 punten, Verblifa 16 punten, Albert Heijn 2 punten. Een mooi succes voor P. Schoen. Na de prijsuitreiking dankten de voorzitters der uitgenodigde ver enigingen het A.H.-bestuur voor het gebruik der zaal, de organisa tie van deze middag en de aange boden consumpties. De spuitgasten van het hoofdkantoor. nemen, maar als we bedenken, dat de PB al ongeveer 10 h 12 jaar meedoet aan de wedstrijden en dat het DC en HK dit jaar voor het eerst een ploeg samenstelden, is het resultaat zeer bevredigend. Geen van beiden hangt helemaal onderaan, en wanneer deze ploe gen dit jaar doorgaan met oefenen zoals de laatste maanden is ge daan, worden het volgend jaar ze ker geen gemakkelijke tegenstan ders Wat de PB betreft, wij zullen probe ren de beker, waar nu voor het eerst A.H. op komt te staan, te behouden. Tenslotte een hartelijke gelukwens voor commandant H. Eijben met zijn mannen J. C. de Groot, Gvan Unen. B. Vinke. T. de Groen, J. Sproet en H. Kruiper, en voor de direktie met zo'n ploeg. De heer A. H. Pilger had er vooraf in zijn openingswoord zijn vreugde over uitgesproken, dat de zaal in één dag uitverkocht was en vervolgde met er de aandacht op te vestigen, dat de P.V. ook andere aktiviteiten kent en gaarne zag dat hiervan meer gebruik gemaakt zou worden. De P.V. heeft o.a. een afdeling ta feltennis, biljarten, voetbal, een bandje en op de donderdagavon den worden Engelse lessen gege ven. De heer Pilger zei het jam mer te vinden, dat verschillende andere aktiviteiten van vorige jaren, als judo, volleybal en bridge gestopt zijn. Er is nog een kleine kern belang stellenden voor de toneelvereni ging, welke wellicht bij voldoende deelname haar aktiviteiten weer zou kunnen hervatten. Tot slot vroeg de heer Pilger een speciaal applausje voor de heer Boskamp die na zijn ongeluk weer voor de tweede maal op de planken stond. Het blyspel 'Potasch en Perlemoer met vakantie' heeft de hele zaal doen bulderen van het lachen door haar kostelijke en hier en daar wat pikante humor. De heren Boskamp en Blazer en de andere medespelers gaven er blijk van dat zij goed op elkaar waren inge speeld, vooral wanneer men hier en daar improviseerde naar de actualiteit. Ebie Potasch en Maurits Perle moer zullen ons nog lang in het geheugen blijven met hun geinige humor. Mocht u bijgeval nog schoensmeer over hebben, liefst merk 'Glimwormpje', dan weten zij die deze avond bezocht hebben wel waar u terecht kunt. Op vrijdag 29 november werd mej. T. de Bree, door het overhandigen van een mooi fototoestel er aan herinnerd, dat zij al weer 7'V jaar indienst was van Albert Heijn. De heer P. C. Vink hield een gezel lig praatje en onze-Truus vond het erg prettig, dat er ook een paar dames bij waren, t.w. mej. G. Meijn en mevr. W. Engel-Ebell. Mej. de Bree vertelde ons, dat zij het op de „Drukkerij" erg best naar de zin had. Het afwisselende werk dat ze daar kreeg, dat deed het hem! Trouwens ook op de Blikwasserij, magazijn II en nog later op de VRIO heeft zij altijd met plezier gewerkt. We wensen Truus nog vele jaren toe bij A.H. en hopen, dat het fototoestel goed van pas zal ko- men. Zij kan haar hart ophalen aan alle mooie plekjes van ons vertrouwde „Mokum". Wie weet, als we nog eens een fotowedstrijd houden ook al enige weken wegens een hersenschudding thuis. Wij wen sen haar een spoedig algeheel her stel. Mevrouw T. Aartsen-van Dijk (B.A.) zit ook nog steeds met haar been in het gips, na het on geval dat haar enige tijd geleden is overkomen. De heer K. Groen (O.D.) gaat gelukkig goed vooruit en wij hopen dat het zo door mag gaan. Ik wil besluiten om al onze zieken het allerbeste toe te wensen en voor straks een goed uiteinde, en een goed begin voor 1964. Ditzelfde geldt voor de direktie, collega's, vrienden en bekenden. 7x/i jaren AH werden herdacht tijdens de huldiging van mej. T. de Bree.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6