ONDERNEMINGSRAAD VERGADERDE v. cl. Hazel: onvermoeid De heer A. I2 /2 jaar strijder voor kwaliteit W. v. Maltha 25 jaar in dienst bij AH Zijn werk is zijn hobby Twee „oude getrouwen namen afscheid 4 AH-FLITSEN De loonsverhogingen en de daarmee gepaard gaande verdere stijging van de kosten zullen naar alle verwachting een zware druk op het rendement uitoefenen. Deze tegenwerkende faktoren zullen alleen op te vangen zijn, door een prijsverhoging en/of een margeverhoging, hoewel dit strijdig is met ons streven de prijzen laag te houden, aldus de voorzitter van de Ondernemingsraad, die op 29 november in ver gadering bijeen kwam. De huidige loonsverhogingen zijn niet altijd door deze ongewijzigd echter nu eenmaal niet volledig op goedgekeurd, te vangen door verhoging van de produktiviteit. Daarmee zijn we niettemin onverminderd bezig, ge tuige het verbouwen van bedie ningswinkels tot zelfbedienings winkels en de vestiging van nieu we Supermarts. De voorzitter verwachtte, dat de prijzen niet meer dan nodig zullen stijgen, alleen al door de scherpe McKinsey Met het Amerikaanse adviesbureau McKinsey hebben wij een overeen komst gesloten, waarbij aan dit be drijf door ons opdracht werd ver leend een onderzoek in te stellen naar de gehele distributieketen van leverancier via distributiecen- concurrentie in onze bedrijfstak,trum tot en met de kassa's, waarbij Albert Heijn voorop loopt I en ook omdat de minister van Eco-De voorzitter wees er op. dat de nomische Zaken en de consument bloei van onze onderneming de ontwikkeling van het prijspeilf.e,n .onderzoek noodzake- in het oog zullen houden. Al methJk maakt. Er zijn de laatste tjjd al zal er veel van ons bedrijf ge- N; veel zelfbedieningswinkels b,3 eist worden om de komende kos- ■gekomen, verder is een groot asm- tal supermarts geopend en ook ten verhogingen op te vangen. zijn er vele nieuwe artikelen in Vervolgens besprak de voorzitter ons assortiment bij gekomen. Wij de ontwikkeling van de lonen. Aan menen, dat bij de geplande groei de Stichting van de Arbeid zijn een de ervaring van McKinsey ons zal aantal collectieve arbeidsovereen-kunnen helpen bij de uitbouw van komsten ter goedkeuring voorge- het distributiecentrum, het ver legd. Een collectieve arbeidsover- voer, het verpakken en de verwer- eenkomst, die aan deze Stichting king van artikelen zoals vlees en wordt voorgelegd, wordt echter groenten. Er zullen weinig mensen by Albert Heijn zijn, die de heer A. van den Hazel niet kennen. Op alle afdelingen is hij te vinden, zowel in de Pro- duktiebedryven als in het Distributie Centrum en niet te vergeten by de P.M.C. Contactcommissie Produktiebedrijven Amsterdam Zwanenburg (voormalig Hoeve N.V.) De voorzitter zei, dat in het kader van de eenwording van Hoeve met Albert Heijn de produktiebedrijven van Hoeve gerekend moeten wor den te behoren tot het kruideniers- bedrijf. Consequentie hiervan is, dat deze ook vertegenwoordigd moet worden in de ondernemings raad. De voorzitter besprak vervolgens I de indeling in groepen. Hij vestig- j de er de aandacht op, dat de tot stand koming van het pand aan de Nozemanstraat veranderingen I zullen brengen, omdat daarin de banketbakkerijen centraal zullen worden ondergebracht. Op donderdag 7 november 1963 vierde de heer W. van Maltha zijn zilveren jubileum. Het was die dag 25 jaar geleden dat hij door de heer G. Heijn werd aangenomen voor het stencil-tekenen en de verpak kingsreclame. Op de jubileumdag werd de heer van ris op. Wat zou de O.P.W. zonder Maltha 's middags met zijn echtgenote u zijn. U maakt de verslagen lees- door de heren A. Heijn, G. J. Heijn en Legerstee ontvangen. Tijdens de ontvangst speldde de heer A. Heijn de jubilaris het gouden erekruis op. Het geschenk van de direktie bestond uit een enveloppe met inhoud. De collega's van reclame-afdeling en reclame studie waren natuui'- lijk aanwezig bij de ontvangst van de heer en mevrouw Van Maltha, door de heren C. Govers en A. B. Fienieg. De heer H. Koerse heette de familie Nadat hij in dienst trad van AH, bleek alras dat hij een onvermoei baar strijder was voor de kwali teit van onze chocolade, hetgeen hem nog steeds zeer ter harte gaat. In 1955 werd hij op het Bedrijfs bureau geplaatst, waar zijn werk zaamheden zich uitstrekten tot de produktie- kontrole. Later g zijn deze werk zaamheden op- 9 gegaan in de afdeling Statis tische Kwali- teits Beheer sing, maar de S.K.B. heeft thans nog een warm plekje in zijn hart; niet alleen geeft de heer Van den Ha zel nog steeds instrukties aan nieuwe machinedrijvers, hij helpt ook bij het interpreteren van ge gevens en kan het maar moeilijk aanzien als de resultaten niet in opgaande lijn zijn. Vele machinedrijvers zullen hem kennen als iemand die zich altijd voor hen inzet, indien ze niet tot de door hen verlangde resultaten komen, doch hij is zeker niet ge makkelijk als de gewenste verbe teringen achterwege blijven. Verenigingsman De heer Van den Hazel draagt ook het A.H.-verenigingsleven een warm hart toe. Als 2e voorzitter van de Personeelsvereniging is het hem nooit te veel als hij avonden lang moet zwoegen om een kien- avond (en dit jaar zijn het er zelfs tv/ee) voot te bereiden, om over het Carnaval nog maar te zwijgen. Hetzelfde geldt voor de klaverjas- club en de viswedstrijden. Het leek ons daarom juist om bij dit jubileum ook de familie te be trekken en hen dank te brengen voor de tijd die hun man en vader aan deze aktiviteiten kan en wil besteden. Het is vanzelfsprekend, dat vele Albert Heijners hem dank baar zijn voor alles wat hij voor hen in de Personeelsvereniging doet. Het is bekend, dat hij wel eens las tig kan zijn, indien de kwaliteit van een produkt niet naar wens is, maar het is dubbel prettig hem met dit jubileum te feliciteren omdat wij we ten, dat hij dit alles niet doet ter vermeerdering van eigen glorie, doch om ons aller A.H,-produkfen in de voorste linies geplaatst te zien. Het bovenstaande kwam sterk tot uitdrukking in de welgemeende toespraken die op 4 december j.l. door de heren P. C. Vink, J. Ph. Ypma en A. H. Pilger tot de ju bilaris werden gericht. Bij, lovende woorden en goede her inneringen uit het verleden alleen bleef het niet. O.a. werd een hoog- tezon aangeboden opdat de heer Van den Hazel nog maar vele jaren in goede conditie moge blij ven. baar en geeft de O.P.W. figuurlijk gestalte. U werkte mee, aan (het nu verdwenen) P.I.T. en Flitsen". Verder hebt u in de afgelopen 25 jaar duizenden reclame-stencils verzorgd. Ook bent u decorateur, reclameschilder en tekenaar en op al uw werk drukt u een eigen stempel. Ik hoop aldus de heer Govers dat u nog vele jaren in goede gezondheid bij ons mag werken. Als aandenken overhan dig ik u hierbij een grafisch stuk- je werk nl. het vererend getuig- en aanwezigen welkom en gaf het schl.,ft van de MaatschappiJ voor wnnrn nun no hoor linvore TlP7fl Handel en Nijverheid woord aan de heer Govers. Deze schetste de kunstloopbaan van de heer Van Maltha. 'Reeds op jeug dige leeftijd gaf u blijk van grote artistieke begaafdheid, door al op 10-jarige leeftijd een raamstrook voor Van Amerongen in Amster dam te maken, waarvoor u 10, kreeg. Op 17-jarige leeftijd kwam u als decorateur in dienst van het Paleis voor Volksvlijt. Dit paleis ging echter in vlammen op, het geen voor Amsterdam erg jammer was, maar eigenlijk wel prettig voor Albert Heijn, want u moest naar een andere betrekking om zien en na verloop van tijd kwam u bij Albert Heijn terecht.' Vele aktiviteiten De heer Govers somde vervolgens de vele aktiviteiten van de jubila- 99 Donderdag 14 november hebben de heren A. Vos (Embal. afd.) en W. F. de Goede (Kaas) die de pen sioengerechtigde leeftijd hebben bereikt, afscheid genomen van AH. Beide heren hebben door langdu rige ziekte niet het genoegen ge had in het nieuwe D.C. te mogen Boffie Als tweede spreker trad de heer Fienieg, chef van de jubilaris, naar voren die zei, dat veel van de woorden, die reeds tot de jubilaris gericht waren, ook de zijne hadden kunnen zijn. Hoeveel keer zou u het koffiemannetje „Boffie" wel niet getekend of ge schilderd hebben? vroeg de heer Fienieg zich af. U moet wel een heel bijzondere positie bij Albert Heijn innemen aldus de heer Fienieg want al bent u geen chef, toch heeft u een eigen ka mertje. In dit kamertje durft nie mand neer te strijken, wel een verschil met de kamers van de chefs, want die kunnen hun hielen niet lichten, of er wordt beslag op gelegd. U gaat altijd stil uw gang. aldus de heer Fienieg, maar het werk komt altijd voor elkaar. Persoon lijk is het u niet altijd voor de wind gegaan, speciaal wat uw ge zondheid betreft, maar samen met uw vrouw hebt u de moeilijkheden op kunnen lossen. Een beetje moei lijk bent u ook wel. Wij konden bijv. maar niet te weten komen, wat u graag, als aandenken aan uw jubileum van de collega's zou willen ontvangen. We hebben nu maar iets uit de wereld van het boek gekozen, nl. een boekenbon. Deze boekenbon is inmiddels om gezet in een aantal detective-boe verzot is. ,,Ik hoop dat de samen werken. De heer A. Vos heeft het laatst in de Emballageloods aan de Oostzijde en de heer W. F. de Goede in het vroegere Kaaspak huis PB gewerkt. De heer J. G. Krijt heeft beide families in de vergaderzaal van het DC ontvangen, terwijl enige collega's en vertegenwoordigers van de contactcommissie aanwe zig waren. Sigaren en pakket De heer Krijt sprak beide schei denden toe en sprak zijn dank uit voor de prestaties welke zij gedurende het dienstverband heb ben geleverd. Hierbij bood hij bei den een kistje sigaren en een le vensmiddelenpakket aan. Namens collega's en contactcom missie spraken de heren S. Meijn en M. van Vliet, J. Drijfhout en T Kuijt. Ook hierbij werden sigaren, bloemen en enveloppen met in houd aangeboden. De heer A. Vos is 40 jaar en de heer W. F. de Goede ruim 10 jaar in onze dienst geweest. Veel collega's kwa men lien nog even de hand drukken, met de wens, dat zij nog vele jaren De heer J. G. Krijt (l.) wenst de heer van een welverdiende rust zullen £)e /,eer yos: pensioen na 40 jaar F. de Goede het beste toe. mogen genieten. dienstverband. werking mag blijven zoals ze is en dat u door uw grote veelzijdigheid, voor Albert Heijn een „bijzonder" mens mag blijven," aldus de heer Fienieg. Derde spreker was de heer H. Lio- narons, die de heer C. Pieters ver ving als voorzitter van het perso- neelsfonds. Hij feliciteerde de ju bilaris namens het gehele kantoor personeel. Als geschenk bood hij een verrekijker aan, met nog een enveloppe met inhoud. Mejuffrouw H. Scheepbouwer had voor oen ruiker bloemen voor mevrouw Van Maltha gezorgd. Het dankwoord van de jubilaris was kort. „Allen hartelijk dank, ik praat liever niet zo veel. Maar als ik een stuk carton gehad had, zou ik het in een tekening tot uitdruk king gebracht hebben." Aan het slot van de bijeenkomst bedankte de heer Duyser, als chef van de reclame-studio, de heer Van Maltha voor de prettige samenwerking en gaf hem de ver zekering, dat hij op de toekomsti ge nieuwe afdeling, ook weer een eigen kamertje zou krijgen. Dit laatste tot groot genoegen van de heer Van Maltha. Rest nog te vermelden dat de jubilaris vroeger naar hij zei met veel plezier specifieke kruideniersmoppen voor de heren Heijn en Terwee teken de, dat hij in Artis veel wilde dieren getekend heeft en dat hij een copie- istenkaart van het rijksmuseum bezit. Een gunst, die niet zo vaak verleend wordt, maar alleen, na beoordeling van het werk van de aanvrager. Bij de karikatuur De heer W. van Maltha tekende zeil een karikatuur op zijn 25-jarig jubi- ken, waarop de heer van Maltha /eum De tekening toont de geres taureerde trap in huize van Maltha, de gekregen boekenbon en het „incident' i tijdens het opspelden van het gouden ere-kruis. Het knoopsgat was nl. dicht gestikt. Verder is hij zelf uitgerust met penseel, „bazen"-sigaar en sig natuur op de rechter rever. Paul, zoon van A. Jansen O.B. O.); Pieter, zoon van A. Lan- geieis, etaleur; Alidanus, zoon van C. Bruyn (Holl.). Ellen, dochter van de heer A. Kroon (DC) afd. verv.; Magda, dochter van de heer Kooiman (Exp.) prod, bedr.; Hennie, zoon van de heer J. Lubbers (DC) afd. verv. Jan, zoon van de heer Ha vik (BA);

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4