Mevrouw A. Schutten vierde 12v2-jarig jubileum Divisie Amsterdam Reuze - speculaaspop voor kindertehuis Ideeënbus SM Arnhem hield plezierige personeelsavond Divisie Rotterdam H elmlioltzstraat vierde feest AH-FLITSEN Op 18 november was mevrouw A. Schutten het middelpunt van de belangstelling- in filiaal Colynlaan, Rijswijk, i.v.m. haar 12 /i -jarig ju bileum. Mevrouw Schutten is lange jaren ver koopster geweest in Delft. Het heeft dan ook enige moeite gekost, voor zij er toe kon beslissen haar vertrouwde omgeving te verlaten, om zich om te schakelen tot hoofdjuffrouw van de vleeswarenafdeling in ons filiaal Co- lijnlaan te Rijswijk. Achteraf bezien is alles nogal meegevallen en werd zij een gewaardeerde medewerkster voor de heer Oudijk. Zoals de heer G. J. van Alphen memoreerde: het is onmogelijk aanmerkingen te maken op „haar" 28-11: H. Dobbelaar en mej. G. Kooijman (5624). Benoemingen De heer J. Slagter is benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Spijkenisse. Hij was voordien in dezelfde funktie werkzaam in de divisie Amsterdam. De heer B. van Klink is benoemd tot reservechef. Tot assistent chef zijn benoemd de heren J. Brosens (5501), E. Lam- mers (5549), J. van Nieuw- land (Amb.) en J. Scheele (5731). Diversen Voor het kruideniersdiploma zijn geslaagd de heren K. van Sprundel (5579) en B. Mol (5700). Mej. M. Bout, filiaal 5526 te Rotterdam, is op de caissière dag 1963 tot de finalisten doorgedrongen. Mej. Bout is pas sedert een half jaar in onze dienst. Op 27 november werd 's morgens om 10.00 uur onder overweldigende belangstelling de S.M. te Osdorp, Amsterdam geopend. De heer A. Brokmann is de trotse bedrijfsleider van deze zeer grote S.M. Mevrouw A. Schutten afdeling. Haar werk is haar hob by. Dat zij ook als kollega de sympathie van allen geniet kwam tot uitdrukking in de spontane wijze, waarop zij namens het per soneel, door de „jongste" werd gelukgewenst en haar een fraai houten pindastel werd overhan digd. Het geschenk, een dameshorloge, dat namens de Directie door de heer Van Alphen, die haar vele jaren als rayonleider heeft ge kend, werd overhandigd, moge, naar wij wensen, voor mevrouw Schutten een bewijs zijn van de waardering, die het bedrijf voor haar als medewerkster heeft. Haar echtgenoot, die reeds lange tijd in het ziekenhuis wordt ver pleegd, wensen wij van harte be terschap toe. Geboren 20-11: Herman, zoon van de heer en mevr. Lammers (Ass. chef 5549) 25-11: Ronald, zoon van de heer en mevrouw Slicht (B.L., filiaal 7173); Gehuwd 20-11: A. J. Berg en mej. H. van Klink (Amb.); 14-11: J. Ch. Tacq en mej. N. Schobben (5681); 23-11: R. van Waes en mej. E. de Smit (5681); Onlangs viel tijdens de spits uren de elektriciteitsvoorzie ning voor een groot deel van Zuid-Holland uit. Indien U fo renst, zult u zich dit weten te herinneren. Ook de N.S. moest het bordje „vlug en voordelig" een niet te verwaarlozen tijd omdraaien. De heren J. van Nieuwland en R. Stuijt uit fi liaal Spijkenisse kregen in het donker een helder idee en ver kochten in een huis-aan-huis- aktie een behoorlijke partij kaarsen. Deze service werd zeer op prijs gesteld. Filiaal Theresiastraat, Den Haag ondergaat een aanzien lijke uitbreiding en inventaris vernieuwing. Aan vele weken „noodwinkelen" is 6 december een einde gekomen. Temidden van alle drukte, die de decembermaand met zich meebrengt, zijn ook nog enkele filialen als Z.B. heropend, n.l. Oud-Beyerland en Middelhar- nis. Ook filiaal Postjesweg te Amster dam heeft een grondige wijziging ondergaan en is in 1963 de laatste in deze reeks verbouwingen. Met trots kunnen we hier spreken van onze 15e CARPENTER. Op ons verzoek heeft bedrijfsleider Post enkele plaatjes geschoten om te laten zien hoe het was en het eworden is. St. Nicolaas BL en personeel van Filiaal 7231 Middenweg 11 te Amsterdam wa ren goede St. Nicolaas gevers. Het team van dit filiaal had als resul taat van gezamenlijke inspanning een van de Reuze Speculaaspop pen gewonnen. Om hier nu eens iets „heel leuks" mee te doen werd met algemene stemmen besloten deze reuzepop Tot en met de 7e periode haalden wij éénmaal de Pluspluim en zes maal de Groepsprys. Door omstandigheden gingen toen enkele mensen elders werken en was het groepsverband uit elkaar. Al gauw had de bedrijfsleider de drie vertrokkenen vervangen door anderen en natuurlijk werd ons opgedragen deze mensen warm te maken voor de Pluspluim. Door deze verandering in onze be zetting echter misten wij jammer genoeg de Groepsprijs over de 8e periode. Toen kwam de bedrijfsleider met een voorstel: „Als wij, over de 9e periode de Groepsprijs halen, houden we een heel gezellige avond!" Dit konden wij niet laten lopen en inderdaad haalden wij over de 9e periode de Groepsprijs. Dus woensdag 23 oktober was het Het personeel van de nieuwe S.M. te opend poseerde op de dag voor Baarn die op 20 november werd ge- de opening voor de fotograaf. zover. De ouderen onder ons wis ten, dat deze avondjes altijd heel gezellig zijn, maar voor de nieu we personeelsleden was dit nog een verrassing. Eerst rookten we gezellig een sigai'et, daarna kwam er een heerlijke schotel, bereid door mevrouw Kooyman en mej. C. Kruisman. Na het eten werd door vele han den alles opgeruimd, waarna een heerlijk kopje koffie volgde en als vanouds kwam de bedrijfsleider even aan het woord om de laatste plannen van de plus te bespreken en de puntjes op de i te zetten. Spelletjes Vervolgens werden er wat spelle tjes gedaan en een praatje ge maakt, waardoor het al gauw nog gezelliger werd. Ook werd er een quiz georganiseerd over artikelen kennis, waaraan leuke prijsjes wa ren verbonden. Zo leerde men elkaar ook eens zon der witte of bruine jas kennen. Na afloop, het was inmiddels al 2 uur geworden, werd mevrouw Kooy man door het gezamenlijke perso neel een gramofoonplaatje aange boden uit dank voor de goede ver zorging en het doen slagen van deze avond. Wij zijn vast van plan de laatste gooi te doen naar de Gouden Plus pluim over het jaar 1963. Dit is de wil van ons allen en het spreekwoord luidt: „Wil maakt sterk". Een van de fraaie foto's, genomen door de heer Post, van de nieuwe ZB, Postjesweg te Amsterdam. aan een goede klant te overhandi gen. Deze klant (een Kindertehuis) was St. Nicolaas zeer dankbaar. Mutaties Bedrijfsleider Bulthuis vertrekt naar Kampen en wordt opgevolgd door B. L. de Nijs uit filiaal 7231. 16 november j.l. organiseerde een uit het personeel gekozen Feest commissie een feestavond voor de medewerkers van de SM aan de Helmholtzstraat in Café Restau rant „Modern", Leidseplein, Am sterdam. De muziek werd ver zorgd door een combo samenge steld uit bekende radio-artiesten. Als extra attractie had men de bekende zangeres Anneke Hooff geëngageerd. Niet overladen Het was de bedoeling van de Feestcommissie het programma van deze avond niet te overladen en zodoende het „kweken" van ge zelligheid zoveel mogelijk aan de aanwezigen zelf over te laten. Groot succes Dit streven bleek een groot succes, want na een aarzelend begin ont stond er een geweldig goede stem ming. Vooral de „Twist séances" waren voor jong en oud een prima 'egenheid, om de al of niet stramme spieren wat te bewegen. Om half twaalf besloot de heer Th. Bos deze instuif, en Mema gingen de ongeveer negentig aan wezigen in een nog prima stem ming huiswaarts. (Vervolg van pagina 5) Idee G 153 werd ingezonden door de heer A. Slijkhuis, Zaanenlaan 169 te Haarlem. Hiervoor werd een aanmoedigingspremie van 7,50 toegekend. In dit idee werd voorgesteld de groente-vitrine in de SuperMarts een meter naar vo ren te plaatsen. Hieruit zouden dan diverse voordelen voortvloeien. Deze mogelijkheid is al meerdere malen ter sprake geweest en geeft inderdaad belangrijke voordelen. Het systeem is ons bekend, hoewel dit tot op heden nog niet werd toe gepast. In de S.M. te Velp zal echter deze methode beproefd wor den. Idee G 162 Een beloning van 25,werd toe gekend voor idee G 162. Deze in zending is afkomstig van de heer W. v. d. Bovenkamp, Algemeen 11 te Bennekom. In dit idee werd voorgesteld een letter R (eventueel in rood) aan te brengen achter de artikelen die onder de roodprijzing- bepalingen van Pharmacon val len en die in het drogisterij-bestel- boek zijn opgenomen. Dit idee zal uitgevoerd worden. Het ver eenvoudigt inderdaad de beprijzing van die artikelen. Idee G 161 De heer C. Floris, Marnixstraat 128 te Haarlem ontving voor zijn idee G 161 een aanmoedigingspre mie van 7,50. In zijn inzending stelde hij, voor de emballage als goederen te berekenen. De uit voering van dit idee moet niet ver wacht worden, omdat wij een kon- trole op de emballage als noodza keik beschouwen. De toepassing van dit idee bete kent een verzwakking van die kontrole. De heer G. Floris heeft echter zijn gedachten laten gaan in de richting van de kostenbepa- ring, vandaar deze aanmoedigings premie. Idee G 180 De heer J. Lieuwen, Noordevaart- dijk 24a te Krommenie zond idee G 180 in, dat betrekking heeft op de wijze van pousseren van de re clame- en winstartikelen in de vleeswarenvitrine Dit goede idee is beloond met een premie van 60,Door de uit voering van dit idee kan een bruto winstvex-hoging plaats hebben van vleeswaren van naar schatting 1/4 pet. Dit voorstel zal in alle SuperMarts doorgevoerd worden. Het is bekend, dat de P.M.C. veel post ontvangt. Eén dezer dagen kwam er zelfs een prentbriefkaart uit Lima. Lima is de hoofdstad van de republiek Peru in Zuid- Amerika. Lima, 11 nov. 1963 Mijne Heren, Vanuit Lima mijn hartelijke dank voor het feit dat u mij vóór mijn vertrek naar Z. Amerika nog een verrekijkei heeft bezorgd. Ik heb er bijzonder veel plezier van en hoop dat deze kaart U bereikt. LI nogmaals dankend, teken ik, M. J. Nijk, Tooroplaan 9, Maassluis

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 8