NIEUWS UIT DE DIVISIES KAARSENAVOND IN AMSTERDAM DIVISIE ARNHEM DIVISIE UTRECHT AH won het van de zangkunst Op herhaling Divisie Haarlem Wormerveer in het zilver Divisie Amsterdam jnkëiöÊt AMSTERDAM telt - wat ZB's betreft - weer mee Kader club Speculaaswedstrijd 7 Dezer dagen hadden wij een gesprek met een groentechef in filiaal Lange- straat te Amersfoort, de heer G. de Graaf. De heer De Graaf begon zijn loopbaan nu enige jaren geleden bij Albert Heijn in de kruideniersafdeling maar had zijn hart verpand aan de groenten. Daarin kreeg hij na enige tijd een kans toen in Amersfoort de afdeling verse groente aan het assortiment werd toegevoegd. Hij zong het hoogste lied! Om dat hoogste lied gaat het nu juist, want de heer De Graaf beoefent als hobby de zangkunst, bij voor keur het klassieke repertoire. Het was een gegeven moment zo, dat er gekozen moest worden tus sen AH en de zangkunst. AH won, De heer G. de Graaf. In huize De Graaf te Nijkerk wordt echter in de vrije tijd veel geoefend, want er zijn bij hem evenals in voorgaande jaren weer verzoeken binnen gekomen omstreeks de Kerstdagen verschil lende kerkdiensten met solozang op te luisteren. Meestal wordt hij door zijn neef op de piano bege leid, soms begeleidt hij zichzelf met de guitaar. De heer De Graaf (dochter van 9 en zoon van 2) heeft vorig jaar met guitaar spelen de Amateur Parade" (populair gedeelte) te Nijkerk met vlag en wimpel ge wonnen Geslaagd Voor het vakdiploma slaagden: fil. 5543 v. Hogendorplaan Hil versum, Boer; de heer L. de fil. 5529 Langestraat, Amers- fort, de heer C. Donker- steeg; fil. 5687 Barneveld, de heer H. Bergman. Benoeming De heer J. H. Kooiman, die enige we ken geleden gehuwd is. heeft dezer dagen de aanstelling als bedrijfsleider van filiaal Utrechtseweg te Amers foort gekregen. Het was wat voor bedrijfsleider L. C. J. Castelijn (fil. 728S) om veertien dagen, lang z'n gezin alleen te moeten laten toen hij „op herhaling" moest. Dit vertelde hij ons toen wij hem naar zijn ervaringen op deze herha ling vroegen. Tijdens dit gesprek is ons geble ken, dat je als bedrijfsleider bij Albert Heijn toch wel een bijzon der goed leven moet hebben. Dit bewijst het feit, dat de heer Caste lijn geen enkel, eerder verstrekt, uniform meer paste, zo was zijn omvang was toegenomen. Na de le militaire dag, met slapen op stro en vroeg op, kreeg de groep te horen dat zij te vroeg wa ren opgeroepen met als gevolg dat men niet goed wist wat met dit groepje te beginnen. Het resultaat was dan ook 14 dagen rust, het geen wij de heer Castelijn van harte hebben geg-und. Speculaaswedstrijd le ronde fil. 7273 Langestraat Hilversum onder tijdelijke lei ding van de heer J. H. Kooi man; 2e ronde fil. 5687 Barneveld, onder leiding van de heer Wester; Gefeliciteerd dames en heren! Wie wint de 3e ronde Opening Op donderdag 28 november 1963 werd filiaal Loenen als Z.B. heropend. De heer A. Tromp, onder wiens lei ding het filiaal is gebleven, is hier bijzonder trots op. De heer v. d. Lin den sprak enige woorden en was erg verrast dat van het oude filiaal niet veel meer te herkennen viel. Eveneens op 28 november 1963 filiaal Voorstraat, Utrecht, onder leiding van de heer C. Keizer tot Z B. heropend. De heer J. Auf den Brinke dacht in zijn openings toespraak vele jaren terug, toen hij bedrijfsleider Keizer voor het eerst in Kampen leerde kennen. Het liep prima die eerste dag. De heer K. Louw, instructeur Kaas en Vleeswaren, vertrouwde ons toe: „De klanten kopen net zoveel als we in de vitrine stapelen, we blijven maai aan het snijden. Laat ze maar komen, wij zorgen wel voor voldoende voorraad". Wij wensen beide bedrijfsleiders en hun personeel sukses met de nieuwe Z.B.'s. Verloofd Mej. G. Pieper van fil. Lange straat te Amersfoort, hoopt zich op 22 december 1963 te verloven met de heer B. Noorderbrug uit fil. Bilthoven. Van de gelegenheid maken wij ge bruik om al onze medewerkers in de filialen van Divisie Utrecht langs de ze weg prettige Kerstdagen te wen sen en voor het oude jaar een goed uiteinde en onze beste wensen voor een voorspoedig 1964. Daar in sommige filialen vorig jaar gedurende de decembermaand een mooi resultaat was behaald in de verkoop van kaarsen, werd op 6 no vember 1963 in samenwerking met de fabrikant „Gouda Apollo" een bijeenkomst belegd met een aantal bedrijfsleiders. Het doel van deze avond was iets kleurendia's. Ook betoogde de heer meer over de kaars in het alge- Opstelten dat de verkoop van meen te weten te komen. Na een kaarsen de laatste jaren sterk is openingswoord van de verkooplei- gestegen. Albert Heijn heeft aldus der de heer De Jong, werd het de heer Opstelten, bewezen dat er woord genomen door de heer Op- het gehele jaar door kaarsen ver stelten van „Gouda Apollo", die de kocht kunnen worden, bedrijfsleiders meer verkoopargu- Na afloop van deze leerzame menten en adviezen gaf over de avondbijeenkomst werd een kopje verkoop van dit produkt. koffie gedronken, waarbij de heer Spreker behandelde het fabrikage- Opstelten op echte Gouda Stroop- proces en de samenstelling der wafels tracteerde. Mochten wij in de vorige editie de speculaaskampioen in deze ru briek vermelden, dit keer is het filiaal Wormerveer, Wandelweg dat in het nieuws kwam door het winnen van de zilveren pluspluim 11e periode. De heer R. van Silfhout heeft met zijn team een zware strijd moeten leveren, om dit succes te behalen. Van harte gefeliciteerd. In en uit dienst J. van Liempt (7062) en H. Duyn (5637) dragen nu al enige weken het nog kriebelende soldatenpak. Zij vertrokken 27 november j.l. De heren P. Dam, H. Jonker, G. Mak en J. Schipper trokken na het ver- vullen van hun dienstpicht weer j hun witte jassen aan en staan nu in de filialen te acclimatiseren. Huwelijk 20 nou.: M. v. d. ClingelM. E. van Welie (7259); 21 nov.: L. Th. Schut- \teJ. A. Schaafsma (5611); 23 nov.: H. van BraakG. Rutte (5552); 27 nov.: C. PijlmanW. J. Warmerdam (7062); 28 nov.: B. BoekestijnA. van der Moolen (5538); 6 dec.: J. de LangeH. Boelee (7262). Geslaagd Voor het examen warenkennis slaagden onderstaande heren: W. Konings, 5503; T. ten Wolde, 5522; T. Bronke, 5590; P. Rozing, 5604; E. Verbaas, 5614; P. Ver meulen, 5661. Zieken De heer C. Floris (B.L. 7270) is enige weken ziek en wacht momenteel op een oproep voor opname in een ziekenhuis. Mevr. Harsveld (7001) als mede mevr. Lippus (amb.) zijn inmiddels na een kort ver blijf in het ziekenhuis weer onslagen. Allen wensen wij veel beterschap toe. Mutaties De heer R. Haalboom is per 27 november benoemd tot bedrijfslei der te Katwijk aan Zee. De heer R. H. Boersma, voorheen bedrijfs leider aldaar, gaat in opleiding voor SMBL. De heer D. van de Bosch (5514) is na het sluiten Ook het zoontje van B. L. Fait uitvan het filiaal te Voorburg ver- Voorburg toonde grote belangstelling i trokken naar filiaal Rotterdam foor een nieuwe wijnsoort. Zuidplein. Een van de ongetwijfeld vele fraaie wijnuitstallingen troffen wij in ZB Zandvoort, Kerkstraat. Geslaagd Geslaagd voor het vakdiploma kruidenier: fil. 5584 Hengelo, de heer B. G. A. Oldemeule; fil. 5648 Den Bosch, Markt, de heer J. F. G. Reuvers; fil. 5633 Arnhem, Drieslag, de heren G. Th. H. Huis man en A. W. J. Esters; fil. 5633 Eindhoven, Bosdijk, de heer Th. C. P. Frans; fil. 5556 Enschede, v. Loenshof, de heer G. H. Pots; Van harte gefeliciteerd. Huwelijken fil. 5633 Bosdijk, Eindhoven, op 15-11-63, mej. N. de Laa- tüit met de heer L. Gra- ber; fil. 5593 Valkenswaard, 15-11-63, mej. M. Baeten met de heer J. Cornuit; fil. 7100 Wychen, 27-11-63, de heer B. A. M. Trienekens met mej. F. Stahl. Openingen Op 28 november 1963 werden fil. Venray en depot Kerk- driel heropend als Z.B. Cassièredag Bijzonder trots waren wij op 20 no vember j.l. toen wij vernamen dat de eerste plaatsen bij de caissière-van- het-jaar-verkiezing werden ingenomen door dames uit onze divisie. Beide dames van harte gefeliciteerd met dit fraaie resultaat. Mutaties Bedrijfsleider Trienekens (filiaal Kattenburg) is overgeplaatst naar Wijchen. De zaak wordt overge nomen door de heer A. Croezen. Bedrijfsleider J. Slagter, filiaal Alb. Cuypstraat, vertrok naar de Divisie Rotterdam. De heer Slag ter werd opgevolgd door bedrijfs leider Havermans. Openingen 7 november werd met groot suc ces filiaal Bos en Lommerweg als Z.B. geopend. 14 november opent filiaal Javastraat als Z.B. Geslaagd Voor het vakdiploma slaagden met goed gevolg: hr. R. Menkveld, filiaal 5707; hr. J. Korzilius, filiaal 7297; hr. v. Ieperen, filiaal 5718; hr. J. Hijmenberg, filiaal 7332; hr. R. Spork, filiaal 5669, hr. Thijsse, filiaal 7353; hr. J. Ruyter, filiaal 5574. Onze hartelijke gelukwensen! Het gaat snel in Amsterdam. Reeds nu zijn 16 filialen verbouwd tot Z.B. en dat in zo'n korte tijd. Amsterdam gaat weer meetellen wat het aantal Z.B.'s betreft. De 31 bedieningszaken zorgen er echter wel voor dat ze ook blijven meetellen, dit bewijst hun omzet, de service die gegeven wordt en het aanzicht van de winkel. We zeiden het reeds, in een paar maanden tijds 16 filialen ver bouwd. Van de betreffende BL's en personeel werd in sommige geval len het uiterste gevraagd in de vaak zeer kleine noodwinkels of magazijnen waar de verkoop na tuurlijk gwoon doorging. Ze hebben het echter allemaal met veel plezier gedaan en menig zweetdruppeltje geofferd om toch maar op tijd in de nieuwe zaak te kunnen trekken. Voor iedere opening, werd met het betreffende team een personeels- avond belegd, waar in een gezelli ge sfeer de heren J. de Wever en J. van Loo respectievelijk perso- neelsspecialist en organisatiespe cialist nog eens met ieder de di verse taken in de nieuwe zaak be sproken hebben. We zijn er van overtuigd dat on danks het hoge tempo deze ver bouwingen geslaagd zijn, mede dankzij de medewerking van per soneel en klant. Zoals was afgesproken kwam de Ka derclub op 12 november jl. 's avonds weer in het Divisiekantoor bijeen. Begonnen werd met een gedeelte te bespreken uit de Grondslagen Personeelsbeleid, hetwelk ter be studering aan de heren werd uit- ereikt. Het bleek nodig de diverse onder delen punt voor punt te behande len. De jonge vervanger c.q. le be diende heeft in dit opzicht nog wel eens moeite uit de verschillende praktijktoepassingen de juiste weg te vinden. Na een korte pauze werd het tweede gedeelte organisatie bespro ken. Veel reacties op de vraag wie het drie weken geleden besproke- in praktijk heeft gebracht. Daarna werd o.a. de taken in en rond de check-out besproken. De le ronde werd gewonnen door fi liaal Aalsmeer (bedrijfsleider L. de Jonge) en de 2e door filiaal Midden weg (bedrijfsleider H. de Nijs). Voor wie zal de derde ronde zijn?

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7