Zestien caissières namen voor derde maal deel Albert Heijn Hartelijk dank Recordaantal (221) deelneemsters ERELIJST 1.963 4 AH-FLITSEN Caissière Dag Administratie bij binnenkomst. ry, heette de deelneemsters wel kom, waarbij de koffie uiteraard niet ontbrak. In een korte toe spraak stelde hij de dames zoveel mogelijk op haar gemak en lichtte aan de hand van wat geestige schetsen de taak van de caissière toe. Vier zalen Hierna werd in een ander zaaltje er waren niet minder dan 4 za- *en door Albert Heijn in gebruik in groepjes van 15 personen de schriftelijke test afgenomen. Daarna vond de kassawedstrijd in een aangrenzende zaal plaats, waar 15 checkouts waren opge steld. Zoveel mogelijk werd ge tracht de deelneemsters op een Kassa te laten wei'ken waarop zij in de praktijk hun werk doen. Nog rood van inspanning ver dween ieder groepje na de kassa- De heer F. final istes Brandsma „versierde" de met de fraaie sjerpen. In zijn inleiding sprak de heer Heijn over de funlctie van de caissière. Hij had grote waardering voor deze funktie. Immers zij moest haar hoofd goed gebruiken, accuraat zijn, het hoofd koel houden en voor alles gast vrouw zijn van Albert Heijn. De heer Heijn stelde dan ook dat het principe van zelfbediening was, dat de klanten alles mogen meenemen be halve de caissière. „Dat wij veel waarde hechten aan deze funktie blijkt wel uit het organiseren van deze dag," aldus eindigde de heer Heijn zijn speech. Hierna nodigde hij de twintig fi- nalistes uit nogmaals op het po dium te komen. Hij overhandigde hun een prachtige make-up-set en een fleurige bos bloemen. Spanning Aangezien de spanning en zenu wen een groot deel van deze dag aan de orde waren geweest, meen de de heer Heijn, deze er nog wat Met grote belangstelling werden de verrichtingen van de finalistes gevolgd. in te moeten houden, door eerst de als derde geëindigde caissière op het schavotje te halen. Mej. M. v. d. Berg, reeds zeven jaar werk zaam in filiaal Beverwijk, viel deze eer te beurt. Dit leverde haar de bronzen medaille op. Als tweede kwam uit de bus mej. E. Lambers, die 4% jaar in dienst van Albert Heijn is. Zij ontving de zilveren medaille- Last but not least, de „koningin" aller caissières, van 1963, mej. J Fait uit filiaal Waalwijk. Voor deze prestatie werd haar de gou den medaille toegekend. Uit han den van de heer Heijn ontving en deze drie dames nogmaals bloe men en verder een reisnecessaire, terwijl mej. Fait daarnaast nog de hoofdprijs kreeg, namelijk 500, in cheques. Diner Na de prijsuitreiking moesten de Aan de Directie, Divisieleiding en allen die bij bij het behalen van de titel „Miss Caissière 1963" door middel van cadeaus, bloemen, te legrammen of op andere wijze blijken van belangstelling hebben betoond, betuig ik langs deze weg 1 mijn hartelijke dank. Het was een i onvergetelijke dag. Hannys Fait Grotestraat 210. WAALWIJK. finalistes plaatsnemen aan een speciale tafel, waar direktie en juryleden gezeten waren, waarna tot het diner kon worden overge gaan. Tussen de gangen door wer den de deelneemsters, die zoals wij talloze keren hebben moeten ver nemen zeer voldaan waren over deze dag, verrast door optreden van bekende artisten. Tweemaal trad het overbekende Leedy-trio op, dat met grappen en grollen de aanwezigen goed wist te amuseren. Dit was eveneens het geval met Tobi Rix en Toeterix, die naast dit zelf gemaakte mu ziekinstrument, bestaande uit si renes, antieke autoclaxons e.d. al len boeide met tal van andere muziekinstrumenten, die hij be speelde. Ria Verda, zangeres en accordeo- niste wist tijdens haar optreden de dames tot „inhaken en meezin gen" te krijgen. En tot besluit van deze artistenparade ti-ad niemand minder dan Willeke Alberti op, die een aantal liedjes uit haar reper toire op spontane wijze ten gehore bracht. Tussen de bedrijven door, werden de toehoorders geboeid door het sublieme pianospel van pianist Enrico Neckheim. Tegen het einde van deze sfeer volle dag kwam de heer J. Enge len (Nationaal Kasregisters) nog maals ten tonele. Zoals hij zei, moest hij even de sfeer verstoren. In zijn toespraak wees hij erop dat de checkout het hart van de zaak was en dat de caissière het visite- Vervolg op pagina 5) Linker foto: de drie prijswinnaressen I mej. J. Fait (1), mej. E. Lambers (2) en mej. E. v. d. Berg (3) werden ge- j huldigd door de heer G. J. Heijn (uiterst links). De foto hieronder werd gemaakt tij- dens het diner na de huldiging. Woensdag 20 november bonden in het Amsterdamse Hilton Ho tel ruim 200 caissières de „strijd" aan om de titel „Caissière van het jaar 1963". Voor de derde keer werd deze landelijke kracht meting tussen de beste AH-cassières gehouden. Het was ten slotte mej. J. Fait, werkzaam in filiaal Waalwijk, die deze titel wist te bemachtigen, met in haar kielzog mej. E. Lambers (Valkens- waard) als tweede en mej. E. v. d. Berg uit filiaal Beverwijk als goede derde. De organisatie was dit jaar totaal an ders dan voorgaande jaren. Om een nog sneller verloop van de voorwed strijden te verkrijgen, kwamen de deel neemsters uit alle delen van ons land ditmaal in drie groepen na elkaar naar het Hilton Hotel. Hierdoor konden de dames, in een rustige sfeer, de wed strijd beginnen. Immers de zenuwen waren hier en daar tot het uiterste gespannen en door de dames in groe pen te ontvangen, was van lang wach ten geen sprake. Het ijs was hier door spoedig gebroken. De heer J. Engelen (Nationaal Kasregister), voorzitter van de ju- wedstrijd tussen de gordijnen door naar de Grand Ballroom. Daar konden de dames, voor zover zij er behoefte aan hadden, zich door een viertal schoonheidsspecialistes la ten voorlichten op gebied van ma- ke-up en alles wat daaraan ver want is. Dra vormde zich aan de ronde ta fels gi-oepjes en men liet zich de heerlijke sandwiches goed smaken. De spanning bleef er echter in, want wie, o wie zou tot de groep ,van 20 finalistes gaan behoren? Finalistes I Omstreeks half een, maakte de heer F. Brandsma, Hoofd Perso neelszaken Filialen een begin deze spanning te verbreken. Na de woorden „Vol verwachting klopt ons hart" haalde hij DE TWIN TIG voor het voetlicht. Hij noem de de namen niet te snel. doch maakte toespelingen op de achter namen of woonplaats. „Op die ma nier houden wij de spanning er nog wat in", aldus de heer Brand sma. Als intermezzo haalde de heer Brand een van de organisatoren van dit weer op grootse wijze ge slaagde feest, de heer G. C. Kort- leve (Reklame afd.) en mej. L. de Wolff (Verkoopafd.) op het po dium. Immers beiden werkzaam bij Albert Heijn, hadden besloten hun levensweg samen voort te zetten. Daarna verschenen stuk voor stuk de finalisten, die elk een sjerp om de schouder kregen. Na dit ceremonieel werd een be gin gemaakt met de finale. Een groep van 10 deelneemsters begon aan de schriftelijke test, terwijl de andere groep de kassawedstrijd begon. Deze eindstrijd vond onder grote belangstelling van de overige deel neemsters plaats, waarbij de jury, diep gebogen over de formulieren, de moeilijke taak had de uiteinde lijke winnares aan te wijzen. Moeilijk was dit zeker, want de verschillen in het totaal verkregen aantal punten was miniem. Uitslag Intussen was de grote zaal geheel gereed gemaakt voor het diner. Alvorens hieraan begonnen werd, verzocht de heer Fienig de heer G. J. Heijn de Caissière van het jaar met haar beide hofdames be kend te maken. Mej. J. Fait, filiaal 5606. Waalwijk. 2e prijs Mej. E. Lambers. filiaal 5593, Valkenswaard. 3e prijs Mej. M. v. d. Berg. filiaal 5521. Beverwijk. De overige 17 finalistes waren: mej. G. van Dam. filiaal 5649, de Bijt: mej. R. Baut, filiaal 5526. R'dam, Franselaan; mej. J. Derks, filiaal 5551. Wapeningen; mej. L. i H. Cox. filiaal 1019. Geleen; mej. M. Edeling. filiaal 5606, Waal wijk; mej. R. Frik. filiaal 5667 Harlingen; mej. H. de Gram. fi liaal 5663. Adam. P. C. Hooft- straat; mej. W. de Jager, filiaal 5509, Leeuwarden. Schrans; mej. T. Janssen, filiaal 5617, Tilburg, Veldhovenstr.; mej. A. L'Orteije. filiaal 5541. Hoensbroek: mej. A. Rademaker, filiaal 5513. Sittard; i mej. G. v. d. Steeg, filiaal 5547, Ermelo; mej. P. v. Teeseling, fi liaal 1002. Adam. Burg. de Vlugt- laan; mej. C. v. d. Velden, filiaal 1001, R'dam. Nw. Binnenw.; mej. A. v. d. Watering, filiaal 1018. Roosendaal; mej. M. Weverink. filiaal 5627, Deventer. Dapperstr.; mej. M. P. v. Zeijl, filiaal 1014. IJmuiden. Van deze groep wisten de dames L. H. Cox en T. Jansen zich ook in 1961 in de finale te plaat sen, terwijl de dames H. de Gram en M. P. van Zijl dit succes in 1962 behaalden. Albert Heijn Caissière van het Jaar.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4