VRIJWILLIG VERHOOGDE PENSIOENEN Pockets in Osdorp WIMPY LEIDSESTRAAT ging vorige maand open DE EERSTE Benoemingen van ah-flitsen 200 per uur De Wimpy in de Leidsestraat, die qua uiterlijk en werkwijze gelijk is aan honderden andere Wimpy's over de gehele wereld, biedt plaats aan 60 personen. Aan de counter zijn 10 plaatsen, de overige zijn gesitueerd rond tafeltjes lar.gs de kant, deels als stoelen, deels als driezitsbanken. Er is één bakplaat, waarop door twee koks per uur maximaal 200 wimpy's bereid kun- worden. Elke wimpy wordt op be stelling in 2 y2 minuut, zichtbaar voor de gast, klaargemaakt en warm geserveerd tussen een warm geroosterd broodje. De eerste Europese Wimpy werd in 1954 in Londen door J. Lyons Company Ltd. geopend. Thans zijn er in Engeland ongeveer 300 van dergelijke zaken. Verder vindt men Wimpy's in Noorwegen, Bel gië, Ierland, Frankrijk, Ver. Sta ten, Zuid-Afrika, Rhodesia en Ke nya. Het ligt in de bedoeling van Formosa die van Lyons de Wimpy-licentie- rechten heeft verkregen in de loop der jaren verschillende Wimpy's in ons land te vestigen, zoals in de voorma lige Bodega Oporto aan het Damrak 92, die volgend jaar april open gaat. 20 man personeel In de Wimpy-Leidsestraat werkt twintig man personeel, allen af komstig van het voormalige Carl ton Cornerhouse, te Amsterdam. De serveersters staan onder lei ding van mej. De Wit, die als gastvi'ouw optreedt. Hoewel het hier ervaren serveersters betreft hebben zij van het Organisatiebu reau Verveld in Bloemendaal een Foto links: enkele van de genodig den tijdens het nuttigen van de lek kernijen, die op de openingsdag wer den aangeboden. Reeds eerder is van de zijde van het pensioenfonds gewezen op de mo gelijkheid tot het afsluiten van z.g. „individuele verzekeringen" van ouderdoms- en weduwenpensioen. Inmiddels is gebleken, dat enige nadere toelichting inzake deze materie wel gewenst is. Met het onder staande hopen wij hierin te voorzien. Welke verzekeringen kunnen worden afgesloten Een prachtige foto van de pocket- hoek in filiaal Osdorp, Amsterdam. Op een overzichtelijke wijze staan de pockets opgesteldzodat alle ge- interesseerden snel een keuze kunnen maken. In principe kan een ieder, die in c. het pensioenfonds is opgenomen een dergelijke verzekering afslui ten. De behoefte daartoe zal echter j het sterkst worden gevoeld door I diegenen, die eerst op latere leef- tijd in dienst zijn gekomen en i daardoor niet een „vol" pensioen kunnen opbouwen. Dit geldt voor werknemers, die bij hun vorige werkgever sgeen pensioenrech ten hebben gekweekt. Voorzover wel premievrrje rechten in een vroeger dienstverband wer- den opgebouwd, dient te worden bedacht, dat tengevolge van in flatie de „waarde" van deze rech ten ten tijde van de pensionering slechts een fractie zal zijn van de oorspronkelijke. Wie kunnen een individuele verze kering afsluiten? Voor gegadigden bestaan de vol gende mogelijkheden: a. De verzekering van ouderdoms pensioen, ingaande op de 60e verjaardag, met premiebeta ling tot leeftijd 60 of eerder overlijden. b. De verzekering van ouderdoms pensioen, ingaande op de 65e verjaardag, met premiebeta ling tot de leeftijd 65 of eerder overlijden. De verzekering van een tijde lijke ouderdomspensioen, in gaande op de 60e verjaardag en daarna betaalbaar tot de 65e verjaardag of eerder over lijden. De premiebetaling ein digt bij het bereiken van de 60e verjaardag resp. bij eerder overlijden. d. De verzekering van weduwen- pensioen, ingaande onmiddellijk na het over ij den van de man en daarna levenslang betaalbaar. Premiebetaling tot de 60e ver jaardag van de man. De pre miebetaling eindigt eveneens bij overlijden van de man of van zijn echtgenote. e. Als onder d. echter met eind- leeftijd 65 inplaats van 60. Gunstige tarieven Door het pensioenfonds worden ta rieven gevoerd welke zeer gunstig zijn te noemen. De onderstaande voorbeelden mogen dit voldoende duidelijk maken. Voorbeeld 1. Gegevens: Leeftijd man 35 jaar Leeftijd echtgenote 30 jaar Pensioenleeftijd 65 jaar Te verzekeren: Een ouderdoms pensioen van ƒ10,per week, alsmede een weduwenpensioen van dezelfde grootte. Voor een dergelijke verzekering is aan het pensioenfonds in totaal een premie van 199,30 per jaar resp. 15,33 per periode van 4 weken of 3,83 per week ver schuldigd. Door een levensverze keringsmaatschappij zal een jaar premie worden gevraagd welke de 270,beslist te boven gaat. Voorbeeld II. Gegevens: Leeftijd man 40 jaar Leeftijd echtgenote Pensioenleeftijd 35 jaar 60 jaar Te verzekerenEen ouderdoms pensioen van ƒ10,per week, alsmede een weduwenpensioen tot hetzelfde bedrag. Het pensioenfonds vraagt voor een dergelijke verzekering in totaal een premie van ƒ381,60 per jaar. Bij betaling per periode van 4 weken resp. per week is 29,25 resp. 7,31 verschuldigd. Een le vensverzekeringmaatschappij zal een jaarpremie van minstens 468,berekenen. De premiebetaling kan desgewenst in termijnen geschieden. Door het pensioenfonds wordt hiervoor op generlei wijze een premieverhoging toegepast. Dat deze bepaling van belang is moge blijken uit het feit, dat bij maandbetaling' de jaarpre mie door de levensverzekering maatschappijen gewoonlijk met 6% wordt verhoogd. Belastingfaciliteiten Voor diegenen, die een aanslag in de Inkomstenbelasting ontvangen zijn er geen moeilijkheden. Zij kun nen de premiën voor lijfrente jaarlijks als persoonlijke verplich tingen op het onzuivere inkomen in mindering brengen, zulks tot een maximum van 3.600,Zij die alleen in de Loonbelasting val len, kunnen, mits de premie meer dan 100,per jaar bedraagt, eveneens voor aftrek in aanmer king komen. Daartoe dient een verzoek bij de belastingdienst te worden ingediend. Degenen, die belangstelling voor een individuele verzekering hebben en géén aanslag in de Inkomsten belasting ontvangen raden wij aan zich inzake het bij de belasting inspectie in te dienen verzoek met ons in verbinding te stellen, voor aleer tot afsluiting van een verze kering wordt overgegaan. De uit keringen worden, zoals ook het geval is met de reglementaire pensioenuitkeringen, te zijner tijd als inkomen belast. Bepalingen Teneinde z.g. „selectie" van de zijde van de verzekeringsnemers te voorkomen moeten de navol gende bepalingen worden gesteld: a. Een verzekering van weduwen pensioen kan alleen in combi natie met een verzekering van ouderdomspensioen worden af gesloten. b. Het bedrag van het weduwen pensioen mag nimmer hoger zijn dan dat van het oudex-- domspensioen. Eventuele belangstellenden ver zoeken wij schriftelijk contact met ons op te nemen. N.V. Pensioenfonds Albex't Heijn. Oidangs heeft de voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer A. Heijn, een mededeling doen uit gaan, dat met toestemming van de Raad van Commissarissen, per 1 januari 1964 aan de volgende he ren de titel van onderdirekteixr wordt verleend: Ir. W. A. Eggers, II. II. Engel, C. Govers, J. van Meer, W. F. Nolte. Ir. W. A. Eggers, die reeds deel uitmaakte van de direktie, is ver antwoordelijk voor de planning op lange termijn in de produktiebedrij- ven en distributiecentra. De heer J. v. Meer, eveneens direktielid, wordt belast met de leiding van de filia len. De funkties van de overige onder- direkteuren blijven ongewijzigd, n.l. de heer H. K. Engel hoofd per soneelszaken, de heer C. Govei's hoofd vex'koop en de heer W. F. Nolte hoofd inkoop-kruideniers- wai*en. De heer A. Heijn Jzn., bereidde on der het toeziend oog van de meester de eerste wimpy in de Wimpy Leid sestraat. De heer H. K. Engel. De heer C. Govers. De heer W. F. Nolte. In de Leidsestraat lxeeft Formosa dezer dagen de eerste Wimpy in Amsterdam geopend, een nieuw soort snel-restaurant dat zyn naam ontleent aan de lekkernij die er wordt, geserveerd: een bijzonder soort Hamburger, bestaande uit 100% rundvlees en bereid volgens een uniek recept. Het was de heer A. Heijn die in aanwezigheid van genodigden en journalisten eigen handig de eerste Wimpy bereidde. In vele landen, vooral in Engeland en de V.S., is de gewoonte dat men even ex'gens iets gaat eten i.p.v. dat men een lunchpakket meeneemt, al ingebuxgerd. Hoewel men dacht dat de Nederlander „anders" was, blijkt, dat hij wel zou willen, maar dat er nog te weinig gelegenheden zijn waar hij (of zij) snel en in een prettige om geving tegen een redelijke prijs een (kleine) lunch kan gebruiken. Formosa meent nu dat de Wimpy de grote groep kan bereiken, die om welke reden dan ook, snel een kleine, warme lunch wil gebrui ken, zoals kantoor-- en zakenman, het winkelend publiek, teenagex-s en studenten. speciale training gekregen in gast vrijheid. Het beti'of hier een versnelde scho ling, waarbij onderwerpen als ge dragshouding, verkoop-psyeholo- gie, after-service e.d. aan de orde zijn geweest. De menu-lijst van de Wimpy-Leidse straat, die op werkdagen is geopend van 8-22.30 uur en op zondag van 11-23 u., vermeldt o.a.: Wimpy, Wim py kaas, Wimpy Royal, sandwiches, gebak, koffie, thee, milk-shakes, soft ices en drie verschillende dranken die uit dispensers ivorden getapt: Coca Cola, sinaasappellimonade en citroen limonade. Bier en andere alcoholische dranken mogen niet worden verkocht, omdat er voor de Leidsestraat geen vergunningen meer worden afgegeven.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3