artikelen McKinsey Amsterdam Opening SM Osdorp MacKinsey geeft advies SM BAARN GING OPEN Terugblikke In memoriam Nieuwe Onderzoek distributieketen 2 AH-PLITSEN sTELIIKE OPENING Iedereen in ons land weet wel waar Hilversum ligt, maar Baarn (op een kleine afstand) is een wat stille deftige plaats die minder bekend heid geniet. In Baarn was reeds vele jaren lang een goede vestiging van A.H. en de direktie besloot enige tijd geloden om in Baarn een SM te vestigen. Tijdens de bouw leefden alle inwo- Het Paleis Soestdijk is ook in deze ners zoals gewoonlijk volledig mee gemeente gelegen en daarom werd en toen op 20 november de deuren aan H.Mde Koningin een feestelijk van deze prachtige SM werden I vers'crd nummer uan Allerhande ge- j .eopend was iedereen nauwkeurig zon^en- op de hoogte. Zoals gebruikelijk werd ter gelegen heid van deze opening in de gehele Zoals gewoonlijk was Ivanhoe van gemeente een extra editie van Aller- de partij om de opening voor de Bedrijfsleider in deze prachtige zaak werd de heer F. Haslinghuys. hande verspreid. jeugd tot een feest te maken. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang December 1963 Eindredacteuren: F. BRANDSMA en J. Ph. IJPMA. Public Relations: Bureau G J. van Hulzen, Scheveningen. Dit nummer kwam tot stand door de gezamenlijke mede werkers van Landelijke en Zaan-edities. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Nieuwe artikelen zijn er niet te mel den. Wel zijn de kerstkransjes van pure- en melkchocolade vervangen door het z.g. bigontkransje zelfde combinatie van puur en melk als bij de bigoutpastille. Verder heeft het ge vulde kerstkransje een nieuwe vulling gekregen. In deze maand worden de oublies, kattetongen en duchocpastilles in een nieuwe verpakking gebracht. Hierbij is gebruik gemaakt van een plastic plaatje waarin de vorm van het be treffende artikel is geperst, het z.g. vacuum-getrokken schuitje. Hierdoor blijft het oppervlak onbeschadigd. Ja hoor, 't is weer zover, we verwis- j selen ons vertrouwde alledaagse mas ker even met het „kijkmijisserieus- weze" masker, dat we alleen maar opzetten bij plechtige gelegenheden bij de baas komen en 10 voor 12 oudejaarsavond. Ziezo, bent U. klaar dan ach men sen, zet dat masker toch af. daar le ven we toch veel te snel voor, want als we werkelijk serieus terugblikken zitten we op 1 april als er een goeie mop van ons verwacht wordt, nog te grienen. Nee dat gaat echt niet meer ja als ik een dichter was als Von del. dan wist ik het wel. dan zou ik Thomasvaer en Pieternel laten op draven in een kilometerslange terug blik op rijm, zo in de trant van: Thomasvaer: In de PJ3. vond men 't eerste kievitsei in 't verlaten lab. 'n nest met muy- sen Pieiernel: in 't DC kwam leven in de brouwerij zag men de eerste trekkers scuyven Thomasvaer: Negen SuperMarts kwamen erbij men verdrongh zich om den trom mel Pieternel: en een iegelijck zwaaide blij naar Swieber, Ivanhoe of Bommel. Helaas vrienden, 11 merkt het, ik ben nu eenmaal geen Vondel, zelfs geen Clinge Doorenbos. Graag had ik een schoon gedicht gemaakt op het toe komstige nieuwe open kantoor van de P.B., waar je straks op 100 m af stand de arme kerels kunt horen zuch ten of op het merkwaardige feit dat de kapsels van onze meisjes ge lijktijdig met de omzet in de hoogte gaan. (Het gerucht gaat dat Personeelsza ken voor haarnetjes de overtollige netten van de verdwenen oester vis sers uit Yerseke heeft opgekocht) ik zou het willen hebben over 't uit stapje van de Chefs; dat de bijnaam Martelgang van kromme Lindert kreeg over 't nieuwe spreekwoord dat in de kaasafdeling werd geboren: Kaas groen baas groen oi>er de cassière van 't jaar die naast Eddy Constantine de hoofdrol schijnt tc krijgen in de film: Veel geld en toch veel zorgen over maar laat ik stoppen. Ik zet mijn gewoon alledaags masker weer op en wens U. prettige feestdagen met de hoop dat U de nat te dweil niet in de kerstboom hoeft te slingeren en dat de appelflappen oudejaarsavond te genieten zijn en ja dan is het weer zover tikken van de Zaanse jubileumklok glaas jes vol 12 x ping handje ferme zoen, schuchtere zoen, natte zoen van tante Marie, dat is altijd jammerlachje snikje: Veel geluk en voorspoed in 1964 allemaal, enne koop nou niet direkt een bungalow van die 10 beste men- Het onlangs opgerichte kantoor van McKinsey tc Amsterdam wordt geleid door de heren Ro binson en Geldens. De heer Max Geldens, zoon van Nederlandse ouders en dus de Hol landse taal machtig, behaalde in 1 de Verenigde Staten zijn kandi- daatstitel bij het Dartmouth eolle- ge en zijn doctoraal bij Harvard in het vak „bedrijfsbeheer". Hij startte toen als assistent van de president-directeur van grote I staalfabrieken in Detroit en ging vervolgens als dienstplichtige naar Europa, waar hij in Duitsland 3 I jaar als bedrijfseconoom werkte I bij de Amerikaanse ziekenhuizen. De heer C. B. Robinson. De heer C. B. Robinson behoort tot de staf van McKinsey Comp. en is de leider van het Amster dam-kantoor. Hij studeerde, zoals dat in de Verenigde Staten moge lijk is, het vak „bedrijfsleiding" aan de Universiteit van Georgia en liep eveneens college aan de Sorbonr.e in Parijs. In 1956 kwam hij bij McKinsey. Hij heeft deelgenomen aan onder zoeken bij vele commerciële rela ties. Deze studies betroffen de or ganisatie en doelmatigheid van aktiviteiten in de commerciële- produktie-, technische- en re search-sektor. Sinds 18 maanden is hij nu in Hol land en heeft deelgenomen aan di verse onderzoeken. Tot groot genoegen van de Amster damse jeugd kwamen o.a. de heer van stand Ollie B. Bommel en Tom Poes de feestelijke opening van de Supermart in Osdorp nog meer luis ter bijzetten. De particuliere chauf feur van de heer Bommel scheen moeilijkheden te hebben en moest de hulp van enkele deskundigen inroe pen om de wagen weer op gang te krijgen. De heer M. Geldens. Na zijn diensttijd kwam de heer Geldens bij McKinsey op het New- Yorkse kantoor en nam deel aan verscheidene verkoop- en organi satie-onderzoeken. Hij werd over geplaatst naar het kantoor in Ge- nève in 1961 en is nu ingeschakeld bij de start van het nieuwe Am sterdam-kantoor. De leiding van -Albert Heijn voorziet in de komende tien jaar een grote uitbreiding van het bedrijf. Zoals u weet openen wij gemiddeld twee Supermarts of zelfbedieningszaken per maand. Daarnaast wijzigt zich het assortiment, hetgeen een andere aanpak van de distributie vereist. Een dergelyk uitbreidingsprogramma vraagt tevens een nauw keurige planning van de ontwikkeling van andere aktiviteiten, die een rol spelen bij de bevoorrading van onze verkoop-plaatsen, zoals opslag, vervoer, administratie en verpakking. De direktie meent dat haar eerste verantwoordelijkheid is niet alleen plannen te maken voor een agressieve verkoop, maar ook te verzeke ren dat de overige werkzaamheden zoals hierboven genoemd, doel matig verricht blijven worden. In het verleden hebben wij verscheidene malen een beroep gedaan op deskundigen buiten ons bedrijf om ook te adviseren en te helpen bij het waarmaken van onze plannen. Dit gebeurde o.a. bij de inrichting van onze Supermarts, bij de aanschaf van een computer en gebeurt reeds jaren bij de selectie van personeel, wanneer de sollicitanten een psychologisch onderzoek ondergaan. Een plan voor de uitbreiding op lange termijn van onze verkoop plaatsen is intussen ontwikkeld. De direktie meent dat het dringend noodzakelijk is dat thans ook gezorgd wordt voor een plan op lange termijn dat voor de toekomst een doelmatig funktioneren verzekert van ons distributie-apparaat. Dit z.g. distributie-plan moet omvatten alle aktiviteiten die er aan te pas komen om onze artikelen in de schappen van de filialen te krijgen, zoals: inkoop, opslag, bestellen, administratie, verpakkingen, in- en extern vervoer. De direktie heeft het Amerikaanse adviesbureau McKinsey uitgeno digd om advies te geven bij het ontwikkelen van een distributie-sys teem dat aansluit op onze uitbreidingsplannen. De direktie koos McKinsey omdat dit bureau grote ervaring heeft in de sektor van de distributie van voedingsmiddelen bij grootwinkelbedrijven en bedrijven zoals General Food, Heinz en Lipton Tea. McKinsey heeft op dit gebied ook enige publikaties het licht doen zien, o.a. ,,De econom e van de distributie van voedingsmiddelen" en het „McKinsey-rapport voor distributiebedrijven van voedingsmiddelen". Beide publikaties zijn in het bedrijf aanwezig. Daarnaast heeft McKinsey gewerkt voor een aantal grote Nederlandse bedrijven. Onlangs heeft men een kantoor gevestigd in Amsterdam. De direktie heeft ir. W. A. Eggeis en drs. R. J. Stoelenga aangewezen om met McKinsey een werkgroep te vormen, die tot taak heeft dit distributieplan te maken. Ir. Eggers zal de funktie van coördinator gaan vervullen tussen de direktie en de werkgroep waarvan drs. Stoe lenga de vaste medewerker wordt. Voorts zullen de heren J. W. van Eyk, W. Haeser en M. Oosterwal. voor zover nodig, zorg dragen voor de benodigde arbeidstechnische gegevens. Het is de bedoeling dat het plan gereed komt in de zomer van 1964. De werkzaamheden van de groep zullen er niet op gericht zijn om met voorstellen te komen tot bezuiniging op personeel of met een oordeel hoe iemand zijn werk doet. De opdracht luidt om een distributie systeem te ontwikkelen dat beantwoord aan onze toekomst-plannen. McKinsey zal de benodigde gegevens ver zamelen door gesprekken met personeelsleden en waarneming en analyse van hetgeen er in ons bedrijf gebeurt. Het sukses van de studie zal derhalve grotendeels afhangen van de medewerking die ons personeel aan de werkgroep geeft. De direktie verzoekt daarom alle personeelsleden, met wie de werk groep kontakt opneemt, hun volledige medewerking te geven door het openhartig beantwoorden van vragen, en deze werkgroep te voor zien van alle benodigde gegevens en vrijwillig alle extra informatie te geven, waarvan men denkt dat deze gewenst is. Met uw medewerking vertrouwen wij erop, dat de aanbevelingen en adviezen, die uit deze studie voort zullen komen, de basis zullen vormen voor een goed distributie-systeem, dat het beste past bij onze voortdurende groei. Op 23 november j.l. is overle den de heer L. WANS in leven vertegenwoordiger van de afdeling Grootverbruikers. Hij bereikte de leeftijd van 62 jaar. Zijn overlijden was een bijzon der zware slag voor allen die hem van nabij hebben gekend. Bijna 46 jaar was de heer Wans verbonden aan onze N.V., waarvan een belangrijk gedeelte bij de firma Van Ame- ï'ongen. In de loop der jaren heeft de heer Wans een grote kring- van afnemers opgebouwd in het Westen des lands. Ook on der deze relaties heeft zijn heengaan diepe versla genheid ge bracht. Naast zijn grote kennis van zaken heeft zijn in tegere per- soonlijkheid en zijn vrien delijke wijze van optreden bij alle cli ënten grote indruk gemaakt. Behalve de zakelijke kontakten zijn vele vriendschapsbanden gelegd, waarvan de belangstel ling bij de crematie het bewijs was. Wij hopen dat deze bewijzen van deelneming zijn vrouw en dochter in deze moeilijke dagen tot steun en troost mogen zijn.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2