Onderlinge wedstrijden 1 K0FFIEGESCHIEDENIS IN IU IK i H. A. y. lirk toonde zich beste schutter van bewakingsploeg mv.1 Wandelaars trokken bossen en duinen in Bartelson bezoekt Wedstrijden Zcianse Bond BRANDWEERPLOEGEN hebben goede Nieuwe thee kansen op eervolle plaaisen Mac Queen Extra Blend AH-FLITSEN In mijn vorig verslag had ik niet vermeld, dat de fam. H. Middel- beek op 8 oktober 50 jaar ge trouwd was. Dit heugelijk gebeu- i ren is niet vergeten, maar met op- j zet bewaard voor deze Flitsen. Wij feliciteren beiden alsnog met deze gebeurtenis en hopen, dat u nog vele jaren in de beste gezondheid voor elkaar gespaard mag blijven. Gelukkig kunnen wjj vertellen, dat dit bruidspaar nog steeds in het volle leven staat en dat is een groot voorrecht na zo'n arbeid zaam leven. De bloemen bewezen tevens, dat de familie een grote vriendenkring bezit. Er is deze maand weer feest in enkele gezinnen. Bij de fam. H. Karsies (K.B.) werd een flinke zoon van 9*4 pond geboren. Bij de fam. A. Miltenburg (K.B.) werd een zoon geboren, die de naam Robertus kreeg. Bij de fam. H. N. M. Lamaker (V.A.) werd een zoon Elbert geboren en de fam. L. Haak (V.A.) werd verblijd met een zoon Mario. Wij willen deze ouders hartelijk geluk wensen met deze kinderen en hopen dat ze in de beste gezondheid mogen opgroei en tot vreugde van hun ouders. Wij hebben eveneens een paar huwelijken te vermelden. De heer E. Visser (chauffeur DC) ging niet met zijn bruid in de grote trailer, maar liet zich eens deftig rijden in een luxe wagen. Wij wen sen ze een heel goed huwelijk en Veel gezondheid toe. Bij de fam. P. Breeuwer (Kaas- af d. PB) is er ook feest geweest. Zij waren op 22 oktober 25 jaar getrouwd en de fam. J. C. A. Pe- terse (K.B.) vierde eveneens zijn 25-jarig huwelijk, en wel op 26 ok tober. De fam. J. M. Mooy was op 19 oktober 12% jaar getrouwd. De fam. T. de Lange (D.C.) vierde op 1 november het 12% jarig huwe lijksfeest. De fam C. H. Haze (L.F.) was 17 nov. 12% jaar getrouwd. Op 4 dec. ber zal de heer A. v. d. Hazel zijn 12% jarig zakenjubileum vieren. En dan komt mej. T. de Bree op 28 november haar 7% jarig za kenjubileum vieren. Truus is op onze Drukkerij werkzaam. Al deze feestgangers onze hartelijke ge lukwensen en een heel prettige dag toegewenst. Bij de fam. L. A. Jansen (Mag. DC) werd een dochter geboren, onze felicitaties en wij hopen dat u veel plezier met haar mag bele- Wat onze ziekenlijst betreft mogen wij niet ontevreden zijn. De heer J". C. Berghege (K.B.) is weer thuis uit het ziekenhuis. De heer D. Streefkerk (L.F.) is voor halve dagen aan het werk, dus een goe de vooruitgang. Mevrouw Ch. E. Clerc (SB) is wegens ziekte thuis. Wij hopen op een goed resultaat. De heer J. Meijer (V.F.) is wegens ziekte thuis, maar hoopt er zonder operatie af te komen. De heer A. E. de Boer (K.B.) is in het St. Jan Ziekenhuis opge nomen, De heer J. Edam (K.B.) is weer aan de slag gegaan. De heer K. Groen (O.D.) moet nog steeds rusten en is op dieet ge steld, laten wij hopen dat alles spoedig goed mag komen. De heer S. P. Hille (Mag. D.C.) is voor hal ve dagen aan het werk gegaan, na enkele maanden ziek te zijn ge weest. De heer M. J. v. d. Linden (Mag. D.C.) is na zijn voorspoe dige maagoperatie weer thuis. Ho pende dat alles weer goed mag worden. De heer P. de Vries Verv. voer) gaat gelukkig goed vooruit, al moet hij nog steeds voor con trole komen, maar het werken is nu in zicht. De heer C. Cardol (D.C.) is wegens ziekte thuis. De heer J. J. Gevers (DC) is, hoe wel nog niet geheel de oude, weer aan het werk. Zuster P. Boom-Wagenaar (Med. Dienst) is op 15 oktober voor een operatie in het ziekenhuis te Lei den opgenomen en is inmiddels voor herstel thuis. Wij hopen dat de zuster spoedig gezond en wel bij ons zal terugkeren. Al onze zieken thuis of in het zie kenhuis: het allerbeste toege wenst. De jaarlijkse onderlinge schietwedstrijd op dinsdagavond 29 oktober had een geanimeerd verloop, jammer was, dat enkele afwezige leden niet de moeite hadden genomen om op de schriftelijke uitnodiging bericht van verhindering te zenden, waardoor onnodig wachten had kunnen worden voorkomen. Er werd in 2 klassen geschoten. Klasse A omvatte de beste en klasse B de goede schutters. Het hoogste aantal punten, dat men kon behalen was 110. Prachtige prestatie De le prijs-winnaar van groep A, de heer H. A. van Urk (Bouw afd.) presterde het om 105 punten te vergaren; voorwaar een prach tige prestatieIn het algemeen lagen de prestaties bij de A-groep tussen de 90 en 105 punten en bij de B-groep tussen de 80 en 94 punten. Uit de resultaten bleek duidelijk dat ook hier oefening kunst baart; dus leden van de bewakingsploeg, komt, indien dit maar even mo gelijk is, op de trainingsavonden!! De wedstrijden staan voor de deur Prijsuitreiking Na het vaststellen van de behaal de punten, het drinken van enige kopjes „groenmerk" en het nutti gen van een aantal banketstaven (dit laatste uiteraard gezamen lijk!), reikte de heer J. Hogendijk (V.A.) de prijzen uit. Bij het overhandigen van de prijs aan de le prijswinnaar van klasse B, de heer F. Monsma, promoveer de de heer Hogendijk deze naar de A-klasse, waarbij hij de hoop uitsprak dat vooral de B-schutters de trainingsavonden trouw zouden bezoeken. De op deze avonden be haalde resultaten zullen een maat staf worden voor promotie naar klasse A. De overige uitslagen waren: Klasse A: 2e prijs J. Hogendijk (V.A.)3e A. Stens (C.F.), Klasse B: 2e G. van Urk; 3e A. Groot. aan directie en personeel voor de attenties en belangstelling: De heer P. Breeuwer bij zijn 25- jarig huwelijk; fam. Lamaker bij de geboorte van hun zoon; fam. Butter bij de geboorte van hun dochter; mevr. Berkeveld-Molenaar bij haar 12%-jarig huwelijk de heer L. A. Jansen bij de ge boorte van zijn dochter; mevr. D. Apon-Kramer bij haar 12%-jarig huwelijk; de heer S. Nagy bij de geboorte van zijn zoon; de heer C. Tuyp bij zijn huwelijk; de heer W. van 't Veer bij de ge boorte van zijn zoon; de heer E. Visser bij zijn huwelijk; de heer J. P. Wagner bij zijn 12%- jarig huwelijk; de heer P. J. Goudriaan bij zijn 12%-jarig huwelijk; de heer P. Groenescheij bij zijn 12%-jarig zakenjubileum; de heer en mevrouw W. Volgers- Maitjes bij hun huwelijk; de heer en mevr. M. v. d. Velden bij de geboorte van hun dochter Marjanne; de heer H. A. N. van Veldhoven (H.K.) tijdens zijn ziekte de heer S. P. Hille bij zijn ziekte. JT-, |T T_ ,i\£- Het geraak dient de mens. Enige weken geleden kregen wij een koffieblik anno 1939 in handen (links) In feite was deze koffie van Albert Heijn de voorloper van de tegen woordig zoveel verkochte koffie rechts Moest onze bedrijfsbrandweer het vorige jaar, door allerlei omstan digheden verstek laten gaan bij de wedstryden van de Zaanse Bond, dit jaar wordt met drie ploegen deelgenomen aan de competitie voor bedrijfsbrandweren. Toen de MacQueen thee aan het A.H .-assortiment werd toegevoegd, was de veronderstelling, dat hel ka rakter van deze theesoort in ons Hol lands klimaat goed tot zijn recht zou komen. Toch zijn wij zij het uiteraard aangenaam verrast geworden door de populariteit, die de naam MacQueen zich in korte tijd wist te verwerven. Het was de bevestiging van de veronderstelling, dat het stoei e, het doordringende in het karakter e„;oon-ecT wêrken^de~"wijzV va'n Over de eindstand hopen wfl uta I Het doel van de wedstrijden is om de korpsen door oefening op een dus danig peil te brengen, dat in geval van een daadwerkelijke brand deze vakkundig kan worden bestreden en de schade zodoende tot een minimum wordt beperkt. Afgestemd op praktijk De opgaven die op dergelijke wed strijden worden gesteld, zijn in de regel afgestemd op gevallen uit de praktijk. Er worden punten gege ven voor de juiste aanpak, het snel edding van eventuele slachtof fers en de samenwerking in de ploeg. Ieder jaar in de maanden sep tember, oktober en november worden er op verschillende fa brieksterreinen >"n de Zaanstreek door de ongeveer 30 brandweer korpsen verwoede bevechten gele verd. Telkens strijden 7 of 8 ploe gen op één avond; elke avond dus een poule waaruit één winnaar komt, die 10 punten krijgt, no. 2 krijgt 9 en zo vervolgens tot no. 8, die 3 punten krijgt. Wisselbeker Na afloop van de competitie heeft iedere ploeg zodoende een aantal punten verzameld en wie de mees te punten heeft is winnaar en komt voor één jaar in het bezit van de wisselbeker en een per soonlijke prijs. De eerste ronden zijn inmiddels achter de rug en wanneer we nu de balans opmaken blijkt, dat de ploeg van het DC in haar poule tweede staat, het HK 7e en de ploeg van de PB le; voorwaar een aardig resultaat dat de mogelijk heid voor een eervolle plaats op de hoge ladder in zich houdt. De tweede ronde heeft voor het DC een vierde plaats opgeleverd, voor het HK een derde en voor de PB een tweede plaats. De beslissing is voor het DC geval len op 8 november, voor helt HK op 11 november en voor de PB op 18 november j.l. De wedstrijd op 18 november waar ook de PB bij is ingedeeld, is de wedstrijd waarin de beslissing over de hoogste prijs zal vallen. De ploeg van de PB staat samen met die van de G.E.B. en I.F.F. momen teel op de bovenste plaats met 19 punten. Er zit dus een kans in. dat de PB-ploeg een zeer goede plaats weet te veroveren. ons decembernummer nader te be richten. Met paddestoelen bedekte bomen trokken de aandacht van de wandelaars. die ons ertoe heeft gebracht in de luxe sector een MacQueen Extra Blend op te nemen, die de pit van de bestaande MacQueen paart aan fijngeurigheid, uitsluitend eigen aan pure Hooglandtheeën. Deze MacQueen Extra Blend komt in de plaats van de goudmerkthee, die door zijn tere aard, een zeer zorgvuldige behandeling vereist, om goed tot zijn recht te komen. De „MacQueen Extra Blend" zal ook 0,96 per 100 gram gaan kos ten en is te herkennen aan deze naam, aangebracht in een wit ovaal met goud afgezet op een achtergrond van rood, zwart en geel in het officiële patroon, de „tartan", zoals dit heet, van de MacQueens, een Schotse clan van Keltische oorsprong, afkomstig van de Hebriden, de eilandengroep ten Noorden van Schotland. Wij zijn ervan overtuigd, dat de Extra Blend bij liefhebbers van iets werkelijk fijns, op theege- bied, (typisch genoeg behoren vele wijnkenners hiertoe) zeer in de smaak zal vallen. 27- 7-63: 31- 8-63: 23- 9-63: 1-10-63: 1-10-63: 22-10-63: 26-10-63: Anna, dochter van A. Teeling (Afd. Orders en Prijzen) Marcel, zoon van R. Ba- yens (Ink. adm.) Johannes, zoon van J. B. G. v. Gooi (P.M.C.); Eric, zoon van J. J. M. v. d. Meer (P.Z. fil); Harm, zoon van de heer en mevrouw H. Karsies. Doede, zoon van H. Sjoerdsma (magazijn) Ingrid, dochter van P. Koedooder magazijn De personeelsvereniging weet, dat er heel wat leden zijn. zowel onder de jongeren als onder de ouderen, die er wel van houden hun neus eens in de frisse lucht te steken. Vandaar dat zij vorige maand twee wandeltochten heeft georganiseerd. De eerste was een duin- en strand- op een gevecht op leven en dood wandeling, begunstigd door veeluitnodigde. Het was een imposant x.1. gezicht en hoewel onder de bomen storm en wernrg regen. Deze tocht 6 wernig licht was, werd er menige mag zeker geslaagd heten. Vooral fQto aan gewaagd. Het ging verder de woeste zee, het korte strand, door een prachtig herfstbos, waar de op- en neer dobberende zeesche pen vóór en tussen de pieren. Het was een zee- en strandbelevenis, die je in de zomermaanden nooit opdoet. De tweede tocht ging de kant van Zeist op, waar de heer A. H. Pil- ger, die in de oorlogsjaren daar geëvacueerd was, de weg wees langs gebaande, maar ook onge baande wegen, die dwars door de bossen leidden. Men begon bij het hertenkamp waar één oude bok als alleenheer ser zijn kudde angstvallig bewaak te en ieder mannetje dat naderde de zon de kleuren deed opleven in allerlei tinten. Beuken, eiken, tam me kastanjes en larixen. Alles tooide zich in andere kleuren, daar tussen door de heide. Nog een en kel laat bloeiend takje werd ge plukt. Enigszins verscholen onder een dik bladerendek nodigden padde stoelen ook weer tot het nemen van foto's. Al met al een buiten gewoon geslaagde tocht met als slot het terras en de speeltuin van het Jagershuis. Na een zonnige dag bracht de bus veertig enthou siaste passagiers naar een in zwa re mist gehulde Zaanstreek.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6