Volgend jaar proef met gespreide vakanties Verkiezingen Ondernemingsraad vindt plaats op 10 januari a.s. BOLLEN ESI ZADEN IN NIEEWE SM Distributie centrum Gesprek met nieuwe redaktieleden Kort nieuws In memonam Hamerstukken AH-FLITSEN 3 Tijdens de vergadering van de contactcommissie van de produktie- bedryven heeft de voorzitter de heer P. C. Vink voorgesteld de ver plichte bedrijfssluiting af te schaffen. Dit heeft een groot aantal con sequenties die door de afdeling Personeelszaken zijn samengevat in een aantal punten (zie pagina 1), waarvan de voornaamste zijn: dat men tijdig een definitieve regeling per afdeling moet maken (als laatste datum werd 1 april genoemd) en dat er rekening zal moe ten worden gehouden met de noodzakelijke verschuiving van personeel van de ene afdeling naar de andere. Deze overplaatsingen zijn nodig om althans een deel van de afde lingen efficiënt draaiende te hou den. Bij het opzetten van de werk schema's zal zoveel mogelijk reke ning gehouden worden met de va- kantieaanvragen, maar er zullen altijd een aantal verschuivingen nodig blijven. Verder is afgesproken, dat men ten minste 2 weken vakantie neemt, al dan niet aaneengesloten, opdat de vakantie niet over het gehele jaar versnipperd wordt. Met de voorstellen, zoals gedaan door de heer Vink, kon de vergadering volledig instemmen. Dit besluit zal op de publikatieborden worden ge publiceerd. Loonbetaling De heer G. Hoorn gaf naar aanlei ding van een oude vraag in de c.c. een uitleg over de administratieve aspecten die verbonden zijn aan een andere wijze van loonbetaling. Hierbjj is uitgegaan van het feit, dat de loonberekening en de in formatie aan alle werknemers goed en duidelijk moet zijn. De we kelijkse berichtgeving zou gelijk kunnen blijven ook al zou de uitbe taling der lonen op een andere wij ze geschieden. Internationaal en ook nationaal gaan steeds meer bedrijven over tot vier-wekelijkse betaling en ook in ons eigen bedrijf ontvangen mo menteel alle medewerkers in de Supermarts eenmaal per vier we ken hun loon. Hoewel nog niet veel bedrijven tot deze betalingswijze zijn overgegaan, is toch bekend, dat tal van bedrijven de invoering van maandloon voor het gehele personeel overwegen en voorbe reiden. De heer Hoorn zette uiteen op welke wijze de doorvoering van een dergelijk systeem in ons be drijf zou kunnen plaatsvinden. Het spreekt vanzelf dat de overgang van week- naar maandloon niet kan geschieden op een willekeurig tijdstip en dat er allerlei over gangsmaatregelen nodig zijn. Over dit onderwerp werd dan ook op bijzonder klare wijze van gedach ten gewisseld. 1 Het jubileum-beeld zal waar schijnlijk begin '64 voor DC worden geplaatst. Op dat tijdstip zal ook de naam „Albert Heijn" op het DC gaan prijken. 1 De rubber-tochtdeuren in de Technische Dienst zullen ver- Donderdag 7 november 1963 overleed nog vrij onverwacht mevrouw H. Krone-Couperus. Zij bereikte de leeftijd van 59 jaar. Mevrouw Krone was werkzaam op de afd. „factuur controle en prijzen" van het Hoofd kantoor. De overlede ne was, na zes jaar weer bij C. Keg N.V. te Zaandam in dienst getreden. Bjj.de overname van Keg door Albert Heijn in 1956, kwam zij op het Hoofdkantoor te wer ken. Zij viel op door haar zeer hoog werktempo, grote nauwkeu righeid en verantwoordelijk heidsgevoel. Zij ruste in vrede. moedelijk binnenkort worden aangebracht. Over een eventuele koffiepauze heeft een kleine commissie ge sproken en de conclusie van de ze commissie werd door de vergadering geaccepteerd. Dit houdt in dat er geen tussenpau ze wordt ingesteld; dat het ro ken beslist verboden blijft en dat per afdeling naar de aard van de werkomstandigheden re gelingen moeten worden getrof fen die inhouden, dat men even koffie kan drinken zonder dat dit storingen veroorzaakt. In de contact-commissie van het DC is uitvoerig van gedachten ge wisseld over de dag na Kerstmis, waarop in het Distributie-Centrum normaal gewerkt zal moeten wor den. De heer J. Krijt betreurde het, dat hij deze beslissing heeft moeten nemen, daar op 17 januari van dit jaar in de contactcommissie PB werd besloten de 27ste december als een verplichte snipperdag aan te merken. De voorzitter vroeg echter begrip voor de situatie en wees erop, dat het werken in dit specifieke Dis tributie Centrum nu eenmaal met zich brengt dat rond de feestda gen (Sint Nicolaas, Kerstmis, Oud en Nieuw) met grote, extra in spanning door allen moet worden gewerkt. Tot op het laatst is ge tracht de verplichte snipperdag te handhaven, doch het schema van het totale bevoorradingssysteem rond de Kerst en Oud en Nieuw is alleen uitvoerbaar, indien op de vrijdag na het Kerstfeest normaal wordt gewerkt. De heer Krijt stelde voor deze dag te verschuiven naar 1964 en het personeel zelf te laten aangeven wanneer zij, deze dag in de loop van het komend jaar wil opnemen. Opgemerkt zij dat het P.B. sluit doch dat het HK eveneens deze dag zal werken. De C.C.-D.C. had alle begrip voor deze beslissing en stelde voor de reactie van het per soneel af te wachten en dan nader hierop terug te komen. De heer Krijt zal dit via zijn chefs regelen. Dessert? Verder ging de heer Krijt de notu len van de vorige vergadering na, waarbij één van de leden vroeg of er naast de warme maaltijden bij overwerk als dessert vla of yog hurt kon worden verstrekt. De heer J. Ph. Ypma merkte op, dat in het O.G., Oostzijde, thans geen vla of i.d. wordt verstrekt en stelde voor de beantwoording van deze vraag te verwijzen naar de Ondernemingsraad. De heer Ypma zegde toe op een vraag van één van de leden, dat nadere contacten worden gelegd met onze bedrijfsarts om tot een andere organisatie van onze medi sche dienst binnen PB, HK en DC te komen. Hierop wordt zo spoedig mogelijk teruggekomen. Eén van de leden merkte op, dat de koud- en warm-water toe voer in de douchecellen niet goed blijkt te werken. De heer Krijt zegde toe, dat dit in orde gemaakt zal worden. In de fietsenstalling zal ge tracht worden orde op zaken te stellen, waarbij wel de mede werking van het personeel no dig is. Tevens zal daar een bord geplaatst worden waarop duide lijk vermeld staat, dat voor ver missing van particuliere eigen dommen de bedrijfsleiding niet aansprakelijk is. Uit bovenstaande foto van de SM Pendrecht blijkt de bijzondere aan dacht. die men aan de afdeling bollen en zaden schenkt. Woensdag 16 oktober j.l. kwam de Ondernemingsraad van Albert Heijn in vergadering bijeen. Tijdens deze bijeenkomst werd o.a gesproken over de Loonbetalingen, de Ideeënbus en de verkiezingen voor de O R. in januari a.s. De voorzitter deelde bij het begin van loonbetaling aan de orde, van de vergadering mee, dat aan vooral in verband met de admi- de gepensioneerden als kolengeld nistratieve aspecten. Hierbij werd een cheque van 30,zal worden uitgegaan van het feit, dat de gezonden. loonberekening en de informatie Voorts worden plannen gemaakt aan alle werknemers goed en dui- voor de bouw van een nieuw hoofd- delijk moet zijn. De wekelijkse be kantoor aan de Gedempte Gracht, hoek Rustenburg, dat een opper vlakte van 5700 m2 zal hebben. Door een deskundige zal een ana lyse worden gemaakt van de con tactlijnen tussen de verschillende afdelingen, opdat een goed func tioneel gebouw gemaakt kan wor den. In januari zal pand Keg worden betrokken door de administratie. Ideeënbus De vergadering betuigde haar in stemming met de nieuwe regeling voor de extra beloning terzake gende groepen van de ideeënbus, zoals dit voor- stel ook leeds In de vergadering hoSf leidinggevend en leidmgge- van de contactcommissie van de ivend Pe/eoneel hoofdkantoor, lm. produktiebedrijven is besproken. en vr;» beambten fabrieken, (m. en vr.lager leidinggevend personeel Vormingswerk fabrieken; suikerwerkfabriek „Voorslag" richtgeving zou gelijk kunnen blij ven, ook al zou de uitbetaling der lonen op een andere wijze geschie den. Verkiezingen op 10 januari 1964 De verkiezing voor de vervulling van de vacature voor de suiker werk- en chocoladefabriek, ont staan door het vertrek van de heer N. de Wit zal op 10 januari 1964 worden gehouden. In januari '64 zijn aan de beurt om af te treden de vertegenwoordigers van de vol- De vergadering is van mening, dat dit vormingswerk aan een bepaal de behoefte voldoet en dat alle jongeren in de produktiebedrijven en het distributiecentrum hieraan moeten kunnen meedoen, opdat een betere vorming kan worden bevorderd. Loonbetaling Vervolgens kwam een andere wijze chocoladefabriekverpakkingsaf deling, veimicellifabriek, papier magazijn, limonadefabriek, wijn kelder, portiers en corveeërs; kaasafdeling, emballageafdeling, blikkenwasserij en vriomagazijn vrouwelijk personeel: alle overige afdelingen (suikerwerkfabriek, limonadefabriek, vermicellifa- briek, wijnkelder, blikkenwasserij, magazijnen, werksters). Aangezien de groepen hoger lei dinggevend en leidinggevend per soneel, alsmede lager leidingge vend personeel fabrieken tot één groep met twee vertegenwoordi gers zijn verenigd, zal de verte genwoordiger van het lager lei dinggevend personeel NIET in januari 1964 maar in januari 1965 worden verkozen, opdat dan voor de drie groepen tegelijkertijd twee vertegenwooi digers kunnen wor den verkozen. DC vier vertegenwoordigers Het distributiecentrum zal vier vertegenwoordigers krijgen, t.w.: één voor leidinggevend en admini- stiatief personeel; één voor de af delingen ontvangst, magazijn en huishoudelijke dienst; één voor de afdelingen uitzetruimte en ver voer; één voor de afdelingen em ballage, kaas en grootverbruikers. De heer C. Velthuis, vertegenwoor diger van de groepen uitzetruimte en vervoer, is gekozen in januari 1963. De heer T. Kuyt, die geacht moet worden de vertegenwoordi ger te zijn van de afdeling embal lage, kaas en grootverbruikers, is in januari 1964 aan de beurt van aftreden. Do heer Kuyt zal echter nog een jaar zijn zetel behouden, opdat hij tezamen met de heer C. Velthuis in januari 1965 aftreedt. In januari 1964 zullen dus moeten worden verkozen twee vertegen woordigers voor het distributie centrum en wel één voor het lei dinggevend en administratief per soneel en één voor de afdelingen ontvangst, magazijn en huishoude lijke dienst. Sinds kort verlenen de heren J. Lindelauf (Adm. H.K.), P. Schots man (Lab. P.B.) en G. IJskes (Ink. Hfdk.) als nieuwe redak tieleden hun bijdragen aan de Flitsen. Ter introduktie bij onze lezers geven wij hier enkele opmerkin gen weer uit een gesprek dat wij met de nieuwe medewerkers hadden. Vraag: Hoe vindt u. dat u zelf ge ïntroduceerd moet worden bij de lezers? Antw.: Introduktie moet kort zijn. De lezers inzicht geven van de plaats die de geintroduceerde bekleedt in het bedrijf. Minder belangrijk is de individuele band met de le- zers. Vraag: Moet on der de diverse artikelen ook de naam worden ge zet van de schrij- G. Ifskes ver? Antw.: Nee, men werkt gezamen lijk aan de krant. Wel moeten za kelijke en persoonlijke artikelen gescheiden blijven. B.v. wel moge lijk zakelijke artikelen zon der initialen, persoonlijke ar tikelen met ini tialen, opdat eventueel ge- interesseerde lezers ook de bewuste per soon kunnen informeren of bij hem vragen kunnen stellen. Vraag: Voldoet de krant als medium tussen werkgever en werknemers en bedrijf en huisgenoten? Antw.: Ja. Het is het contact tus sen leiding en medewerkers en om gekeerd. Ook wordt de krant als belangrijk contact-orgaan be schouwd door de echtgenotes, zij lezen de krant in het algemeen in tensief. Vraag: Komt de krant vaak ge noeg uit? Antw.: Ja, in dien de krant vaker zou ver schijnen, zal zij vermoedelijk thuis ook snel ler opzij worden gelegd. Vraag: Filialennieuws noodzakelijk? Antw.: Niet te uitgebreid is de me ning van de een, juist veel filia- ■nnieuws brengen meent de an dere nieuwe medewerker. Gezocht moet worden naar de juiste mid denkoers. Vraag: Wat ziet u als de belang rijkste taak van de Flitsen? Antw.: Het onderling contact en het contact met andere afdelingen (direktoraten). Concernnieuws is met het belangrijkste, doch ruime informatie wordt steeds bijzonder gewaardeerd. Schotsman Lindelauf

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3