De heer P. Groenescheij 12 jaar bij AH S/m P. van Gulik25 jaar ervaring in OOST en WEST WM'sÉHUWD: Wij heten welkom Nieuw personeel produktie bedrijven Hoofdkantoor Distributie centrum Splintei 7l/2 jaar in dienst Verruim uw kemiis van hel Engels AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e Jaargang - No. 11 November 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public Relations: Bureau G J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en G. Meijn, de heren J. Ph. Bartelson, H. K. Engel, A. Groot, G. Hermanides, A. van den Hazel, P. Helder, H. Koerse, J. Lindelauf, D. W. Lieuwen, J. J. M. van der Meer, F. H. S. Monsma, A. H. Pilger, R. J'. M. Pis- caer, K. Romp, P. Schipper, G. IJskes, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op 3 oktober j.l. jubileerde de heer P. van Gulik, chef machinekamer mechanische boekhouding. Het was 25 jaar geleden, dat liy bij Albert Heijn N.V. in dienst trad. Gedurende deze jaren heeft de jubilaris veel van het A.H.-bedryf gezien, zowel aan de „Oost"- als aan de „West- zyde". In 1938 begon hij, na het behalen van het ULO-diploma, wegens ge brek aan administratieve functies, als kaaspoetser in het kaaspak huis. In die tijd was je al blij, dat je mocht werken! Vervolgens was hij werkzaam op de afd. banket bakkerij en op de biscuit-afde ling. Ook de beschuitoven heeft hij bediend. In deze jaren bezocht hij de han delsavondschool en studeerde voor het diploma boekhouden. Hij had wel eens een visje uitgegooid, om op het hoofdkantoor geplaatst te worden en kwam tenslotte op de Mevr. E. Kaper-Boomkamp. KB: mevr. A. Elsebcrg-Trim. KB. mej. P. Nannings, WK; mej. Tol- huysen, KB; mej. Kroeze. CF; mej. M. Schipper. Lab.; hr. A F. Beaux. KB: hr. K. Zwartendijk. VA hr. A. F. Thewis. KB: hr. N. Verkade. KB: mevr. N. Zoet- Wijkstra. KB: mevr. T. Baljonr v. Burleigh-v. d. Klok. SB: mevr. M. A. Huvers-Wit. SB. mevr. L. Creutzburg-v. d. Hoff. SB: mevr. T. v. Bcrge-de Wilde. KB; mevr. Lageman-van Pareen. SB; mevr. E. de Haan-Garsijn, SB: mej. C. E. Ver gay. KB; mevr. L. Verkade- Blik. KB; mej. A. M. Zoet. CF: mej. T. Verbeek, KB; mej. H. Wielenga. SB; mej. C. Koele- meyer, KB; mevr. A. H. Kaper- Grootwassink. KB; mej. J. W. Bos, WK; mevr. Straayer-Ton- kers, CF; mevr. R. Fontijn-Stok- hof. KB; mevr. A. W. Kiss-Hoff. KB; mej. G. Daalmeijer. SB; mevr. E. Strijks-Breurken. CF; mei. W. Boshuizen. SB: mej. R. Boshuizen. KB; hr. H. van Berge. DF: mej. R. v. d. Zande, CF. mej. H. de Maar, CF; mej. J. W. Bosveld, VA; mej. J. C. Koeleman. SB: mevr. A. M. Masker-van Vliet. KB; hr. D. F. Wurtz. KB; mej. F. Stroombergen, WK; mej.. H. J. Visser. VA; mevr. N. Deurloo- Doorhof. KB; mevr. A. Kopper- Eeken. KB; mej. A. Overloop, CF; mej. H. Kremers, CF; mej. A. J. v. Viegen. Tel.; hr. C. Joosten, Druk.; mej. A. D. Bakker. BA. De heer C. Broek, fact.afd.; mej. A. Esser, jil. adm.; hr. A. M. H. v. d. Berg, P.M.C.; mej. M. G. Gakeer, res. fil. contr.; mej. J. B. Dekker, ink.adm.; hr. P. Leistra, ponskamer; mej. C. Baars, boek houding; mej. T. Huisman, boek houding; mej. J. v. d. Werff. grootverbruik; mej. E. Schenk. P.M.C.; hr. J. Hol. boekhouding; hr. Doorgeest, P.M.C.: mej. G. van Lenning, rek.courant; mej. G. Wezel. Credit-afd.; mej. G. Mo lenaar. Credit-afd.; hr. P. Kuijt. Fil.adm.; mej. B. J. Heistek. Pons kamer; mej. T. Bergwerf, fact.afd.; mej. H. van Veen, P.M.C.; hr. P. Vendel, factafd.; mej. L. Krttgee, org.bur.; mej. T. Staal. Credit-afd.: hr. Th. Bakker, archief: hr. R. v. d. Huysen. boekhouding: mej. S. v. d. Does. telexkamer. mej. M. Stuurman, credit-afd.; mej. M. Th. Charmant, fil.adm.; mej. A. A. Koel. O.B. O.; hr. H. Groet, Grootverbruik; mej. M. Croes, correspondentie; mej. G. Venne- ker, Pens.afd; mevr. A. Floor- Dekker, corr.afd.; mevr. M. Aar- bodem-Piekaar, corr.afd.; mej. M. Muller, kantine. M. Louws. Verv.; H. Sjoerdsma, Mag.; T. A. Hansma. Mag.. A. J. J. Robbesom. Kaas; J. van Put ten. Mag.; P. J. van der Schaaf. Emb.; W. van den Dongen. Mag.; F. Kooijenga. Mag.; K. Meijn, T.D.; A. Atsma, Mag.; A. Koek koek, Mag.; mej. L. van Dronge- len. Mag.; Oostindien, Verv. „retour-afdeling" waar hij retour- lijsten moest tellen. Vervolgens was hij werkzaam op de „Kost prijs" afdeling en daarna werk te hij nog op het C.M.-kan- toortje. Hij heeft in de oorlog bij Sterovita gewerkt om de zo be geerlijke „Ausweis" te verkrijgen voor vrijstelling van arbeid in Duitsland. Ook de Bouwafdeling en Techni sche Dienst hebben met de heer Van Gulik kennis gemaakt voor controle en in het opzetten van de voorraadadministratie. Derge lijk soort klusjes dorst niemand aan, maar het is hém altijd gelukt. In 1948 kreeg de jubilaris de kans van zijn leven. Hij werd assistent van de heer H. Martin, chef van de Hollerith afdeling. In die tijd en lang daarna was het vaak dag en nacht werken. Chef van de me chanische boekhouding werd hij in 1955 en bij afwezigheid van de denaren een herwonnen vrijheid, na lange strijd. Deze gang van za ken vond hij terug in de carrière van de heer Van Gulik, o.a. tij dens de crisisjaren en de oorlog. Heel populair schetste de heer Hoorn vervolgens wat er op de af deling van de jubilaris wordt ge daan. Als chef van de machineka mer weet de heer Van Gulik alles goed op te vangen, niet in de laat ste plaats door zijn groot doorzet tingsvermogen, waarvan ook de atletiekvereniging „Zaanland" al veel profijt heeft gehad. ..Wij mogen ons gelukkig prijzen, dal wij zo'n chef van de machinekamer hebben. Dat het in de voor ons lig gende jaren net zo goed mag gaan", aldus de heer Hoorn, die vervolgens het diploma van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid overhan digde. Als tweede spreker trad de heer H. Martin naar voren. Hij begon met „meneer" de jubilaris, „want, zei hij gekscherend, als je van de Kostprijsafdeling komt en in een 6-cylinder auto rijdt, wel, dan ben je „een mijnheer". ..Ik betuig je mijn grote waarde ring en welgemeende dank voor de heer Martin, vervangt hij deze. De prettige manier, waarop wij 15 jaar hebben samengewerkt. Ook mevr. Van Gulik dank ik haitelijk heer Van Gulik is tevens gediplo meerd programmeur en is bezig aan de studie, verbonden aan de toekomstige computer. Jubileum 's Morgens werd de jubilaris door de heren A. Heijn. P. Ligtenstein en H. K. Engel ontvangen. De president- directeur speldde hem het Gouden Kruis van verdienste op. Tevens werd hem een enveloppe met inhoud over handigd. 's Middags werd hij door Chef de Bureau. Hoofdchefs. Afde lingschefs en genodigden in de kan tine van het HK ontvangen en ge huldigd. Als eerste voerde de heer G. Hoorn het woord. Deze begon met op te merken, dat op 3 oktober ook Leiden's ontzet gevierd wordt. Dit ontzet betekende voor de Lei- De heer P. van Gulik wist dankzij zijn lange ervaring direkt hoe handelen met het symbolische cadeau „de zak". Op 16 april 1951 begon voor de heer P. Groeneschey (H.K.) zijn loopbaan by A.H. Op 16 oktober was dit dus precies 1254 jaar ge leden. De eerste vijf jaar bracht hij, met i de heer J. v. Vliet, als chef, door op de nu verdwenen afdeling „fi lialen-boekhouding". Daarna was hij werkzaam op de afdeling „kost prijs", belast met de fabrieksboek- houding. „Programmeur" De laatste jaren voert hij de titel van „programmeur", een functie i.v.m. de aan te schaffen computer; zoals de heer Groenescheij het zelf zegt „een stap in het duister, maar het bevalt mij uitstekend!" Op de dag van zijn jubileum werd hij ontvangen en toegesproken door de heren H. K. Engel, G. Hoom, H. Koerse en H. Martin. De heer Engel bood hem namens de directie een polshorloge aan. Thuis was er bovendien een bloem stuk van de directie. Van de afde- Het personeelsfonds feliciteerde hem een dag na zijn jubileum en liet deze felicitatie vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Van het gezamenlijke geldbedrag denkt de heer Groenescheij een kleine „Winkler-Prins" te kopen. Hobbies Tot slot was er de vraag aan de altijd goed geluimde Piet Groene scheij. wat hij zoal in zijn vrije tijd ui'voert„wel, ik knutsel en tuinier veel en verder trap ik op zijn tijd graag een balletje. Dit laatste doe ik al zeven jaar in de bedrijfsvoetbal- competitie." 12- 9 16-10 de heer P. Groenescheij ling waren er een boekenbon en bloemen. 63: de heer Z. Provily (HK) met mej. S. de Heer; 63: de heer C. de Vos met mej. M. J'. N. Knop (cantine) 63: de heer F. J. Deswert en mej. C. A. Siderius (bei den H.K.) •63: de heer K. Vermeulen (Marktonderz.) met mej. T. Reinalda; de heer A. Vis met mej. I, Santberg (secr.esse). De heer C. Bleeker (Ver voer) met mej. D. Dijk stra; 63: mej. J. Akker (VA) met de heer E. Wolf; mej. A. Reekers (Lab.) met de heer J. Koende- 1 link; •63: mej. E. van Vuure (LF) met de heer R. Heinen; 63: mej. M. Galipi (SB) met de heer M. Papazegos •63: Mej. R. Gouweleeuw (O.G.) met de heer W. j Luyting. Donderdag 26 september was het voor Annie Splinter een ware feestdag in verband met het feit, dat ze 7'/2 jaar by ons in dienst was. Annie begon haar loopbaan in de chocoladefabriek en werd naderhand overgeplaatst naar de blikkenwasserij, waar ze ver scheidene jaren hoeft gewerkt. Door overschakeling op kleinere verpakkingen werd de blik kenwasserij opgeheven, waardoor zij overgeplaatst werd naar de limonadefabriek. In een kleine kring van bedrijfsleiding, afd. chef, de heer R. Dop en enkele collega's werd haar jubileum her dacht, waarbij vele hartelijke woorden haar ten deel vielen. Vanzelfsprekend werden enige cadeaus overhandigd (namens de direktie van A.H. een armband horloge, van de collega's een col lier en een tafelkleed, van het per soneelsfonds een enveloppe met inhoud. Gedurende deze 7J^ jaar is zij voor ons een prettige medewerkster ge weest. Wij hopen, dat ze nog vele jaren bij ons in dienst zal blijven. voor de zeer vele avonden, alleen doorgebracht, als er door uw man overgewerkt werd". Namens de Hoofdchefs, Afdelings chefs, de heren drs. C. Brevoord, G. Hoorn, H. Koerse en P. Burg graaf overhandigde de heer Mar tin de jubilaris een curvi-meter (om de afstand op een wegenkaart in kilometers te meten) en een blaasbalg voor kampeerdoelein- den. De heer C. Bruijn sprak namens de afdeling en begon met de heer Van Gulik „de zak" te geven. Deze zak bevatte uitgeponste rondjes van de ponskaarten, maar ook een gelds bedrag in guldens. Mejuffrouw M. Huysman bood mevr. Van Gulik een mooi boeket bloemen aan De heer H. Lionarons sprak namens het personeelsfonds. Als blijk van waardering bood hij een enveloppe met inhoud aan. Tot slot van de huldiging dankte de heer Van Gulik alle aanwezigen voor de belangstellingde cadeaus en alle vriendelijke woorden. Het behoort tegenwoordig tot de „opvoeding", dat je een ..mondje" Engels kunt spreken en velen hebben dan ook wat ervaring met de Engelse taal. Zij. die het nog niet hebben, zouden wij willen aanraden: „doe er wat aan". Partikuliere instellingen en niet te vergeten de Volksuniversiteiten organiseren in meerdere plaatsen - op ieders „niveau" lessen. Ook de instellingen op het terrein van schiiftelijk onderwijs zoals IVIO, LOI en het Taleninstituut bezitten behoorlijke kursussen. Bovendien worden er voor de iets meer ge vorderden via de Engelse radio (BBC) dagelijks lessen uitgezon den. (Entirely in English). Wilt u het wat minder officieel doen, wat meer voor uw eigen plezier, dan kunt u ook terecht bij de personeels vereniging. Iedere donderdagavond worden in het Ontspanningsgebouw lessen gegeven van 7.308.30 voor beginners, van 8.309.30 voor iets gevorderden. Voor de iets gevorderden worden af en toe bandopnamen gemaakt van BBC uitzendingen. De begin ners gaan spelenderwijs aan de hand van Engelse liedjes en de tekst van de IVIO kursus Quick' het Engels verkennen. Wie volgen deze kursus? Jonge ren, scholieren, dames en heren uit de Produktiebedrijven en van het Hoofdkantoor. Sommigen ko men met hun hele familie. Het zijn geen grote groepen. Dit jaar kunnen er nog wat nieuwe kur- sisten bijkomen. Een ieder is wel kom. Ook uw kennissen! De kosten? Voor leden van de personeelsvereniging en him ge zinsleden 7,50, voor buitenstaan ders 12,50. Overwin uw schroom en kom a.s. donderdag. U bent welkom. Leef tijden? Van 14 tot in de 60. U bent nooit te jong of te oud!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2