F 1.120 VOOR IDEEËN HOOFD EN HANDEN GOED BENUT! Huwelijk van AH-ers In dit nummer NIEUWE HOOFDKANTOOR AAN GEO. GRACHT REKORD SAH002000114 Flitsen Fabr/Zaan i Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 10 Oktober 1963 G. Onrust: De in stelling van de chef tegenover de Ideeënbus is van groot belang voor het enthousiasme van de afdeling om te werken aan verbeteringen van het produktiepro- ces. Ook in dit opzicht is er de laatste jaren veel veranderd. B. Gruijs: Syste matisch zoek ik naar mogelijkhe den om de pro- duktiviteit te ver hogen. Het ver beteren van ma chines is voor mij eigenlijk een soort hobby geworden. C. Hartland: In voering van een ingediend idee is een soort erken ning voor je per soonlijke bijdrage aan de produktie- verbetering van de afdeling waar je werkt. Het sti muleert je plezier in 't werk enorm. E. Sloot: Als er op je afdeling bij een bepaalde ma chine vaak moei lijkheden zijn, ga je vanzelf naden ken over moge lijke verbetering. Het mooiste idee komt dan zo in eens! Mulder: Naast de beloning voor het idee vind ik het aanbrengen van de verbete ring of de door voering van de nieuwe werkme thode minstens zo belangrijk als vorm van waar dering voor in gezonden ideeën. M. Overmeer: Doorvoering van nieuwe ideeën brengt vaak een wijziging in de werkmethoden voor de mede werkers op de af deling met zich. Daarom ben ik van mening, dat het juist is, dat zij meedelen in de eventuele be loning. Naar de directie meedeelt zjjn de besprekingen tussen de Gemeente Zaandam en Albert Heijn N.V. over de aankoop van grond voor het nieuwe hoofdkantoor van AH, gunstig verlopen. Het nieuwe hoofdkantoor zal ver rijzen aan het einde van de Ge dempte Gracht, tussen het Rusten burg en het Noorderbos. Met het maken van het ontwerp is belast het architectenbureau E. F. Groos- man te Rotterdam, dat o.a. ook een shoppingcenter in Amstel veen, Haarlem en Den Haag heeft ontworpen. Men verwacht dat de bouw ongeveer in 1970 zal zijn voltooid. de ideeën werden in het O.G. toegesproken door de heer P. C. Vink. In de sport worden steeds weer nieuwe records gevestigd en hoogtepunten bereikt, maar ook bij Albert Heijn worden wij tel kens verrast door tot dusverre nog nooit bereikte prestaties. De algelopen maand zorgden de ideeënbus-inzenders voor een dergelijke verrassing door met elkaar in enkele maanden een premie van 1.120, in de wacht te slepen. Extra belonin gen waren hierbij niet inbegre pen! Hier volgt het lijstje met de na men van degenen, die met elkaar deze prestatie leverden. E. Sloot, J. Mulder, J. Overmeer, B. Gruys, C. Hartland, I). Hilde- rink, G. Onrust, E. de Fez Pom- brol, J. den Bakker en J. van Sta veren. De bedragen liepen uiteen van 325,tot 5,maar allen hebben zich naar hun beste weten ingezet en we willen het er eens niet over hebben wie nu het mees te. succes mocht oogsten. Daarover kunt u elders in dit blad wel iets lezen, maar het is niet de hoofdzaak. Hoofdzaak is dat weer een tiental medewerkers toonden liefde voor him werk te hebben en hoofd en handen goed te gebruiken om van him taak iets meer te maken. Ving U wel eens 12% meter vis? (Zie pag. 3.) De heren B. Gruys en C. Hart land (S.B.) ontvingen samen 175,voor hun voorstel ter verbetering van de produktieme- thode in de dropafdeling. Door de Allerhande 4 Afd. Grootverbruikers 5 De taal der sterren 6 Enthousiasme en goede samenwerking tussen chefs en mede werkers hebben tot resultaat gehad dat de heer P. C. Vink op woensdag 4 september een totaalbedrag van 1.120,— aan deeënbus-beloningen kon uitreiken. Juist op die gemeenschappelijke aktie vestigde de heer Vink de aandacht. ..Er is een tijd geweest aldus de heer Vink. „dat er een zekere angst be stond om ideeën in te dienen. Thans is dit gelukkig anders en gaat men meer en meer beseffen, dat vele ideeën feitelijk de problemen van de afdeling zijn, die men het beste gezamenlijk kan aanpakken, N oor liet eerst Voor het eerst werd ditmaal een beloning toegekend in verband met de verbetering van het uiterlijk van het produkt. Naast inzendingen, die leiden tot produktiestijging en verbetering in de efficiency, zullen in de toe komst ook bijdragen ten aanzien van de uiterlijke kwaliteit wor den beloond. De heer Vink wees hierbij op de wijzigingen in de verkoop. ,,Het artikel moet zich in de Supermart als 't ware zelf verkopen; in gro tere mate dan vroeger zal men in de toekomst aandacht moeten schenken aan de aantrekkelijkheid van het produkt. Naast de juiste verpakking zal de afwerking van het produkt zelf dus onze aan dacht vragen", aldus de heer Vink. Beloningen Na deze inleiding werd overgegaan tot de uitreiking van de beloningen. De heren J. M. Overmeer (S.B.), E. de Fez Pombrol (V.A.) en J. E. ten Bosch (O.D.) ontvingen ieder f 60, extra beloning als hoogst beloonde in zenders in het tweede kwartaal. Een duidelijke kwaliteitsverbete ring kon onlangs worden doorge voerd dankzij de bijdrage van de heer E. Sloot (K.B.) betreffende de afvoer van amandelstrooisel bij de gebakvorm machine. aanbrenging van een vaste schoep in de dropketel zal de produktie- capaciteit aanzienlijk vergroot kunnen worden. Ook de heer J. Mulder zag zijn inzending dit maal beloond. Door het plaatsen van één vaste en één meedraaiende bescherm- en gelei- destrip op de capsuleermachine, kan het breekpercentage bedui dend omlaag gebracht worden. Dit idee werd beloond met 250, De heer G. Onrust is voor de idee- enbuscommissie geen onbekende. Taai Aan de reeks van voorgaande sug gesties voegde hij er onlangs één toe betreffende de produktie van taai. Een voorstel tot combinatie van de werkzaamheden en gunstiger be nutting van de machinecapaciteit leverde de hr. Onrust 130,op. Was aan de heer J. M. Overmeer reeds een extra beloning toegekend in verband met de extra beloning voor de als hoogste beloonde inzender van het 2c kwartaal, bovendien ontving hij f 180,als waardering voor z'n jongste inzending. Het systematisch zoeken naar nieuwe produktiemetho- des leidde er toe een andere werk wijze te volgen bij het koken van suikerstroop voor de limonadefabriek. Tenslotte werden de volgende be loningen toegekend: D. Hilderink (KB) 30,P. de Fez Godinez (Wijnkelder) 15,-J. den Bak ker (OD) 10,en J. van Sta veren (KB) een aanmoedigings premie van 5, Op 22 augustus j.l. zijn te Hoorn in het huwelijk getreden mej. Corrie Siderius en de heer Frans Deswert. Corrie en Frans hebben elkaar op de afdeling „Factuur controle en prijzen" van het H.K. leren kennen. De samenwerking liet op de af deling tussen die twee niets te wensen over en spoedig kwamen ze dan ook tot de ontdekking, dat die samenwerking best in de per soonlijke sfeer getrokken zou kun nen worden. Toen de mogelijkheid tot het ver krijgen van een eigen woning werkelijkheid werd, hebben Cor rie en Frans „de" grote stap ge waagd. Op de foto ziet u het jonge paar, gefotografeerd na de huwelijks voltrekking op het oude stadhuis te Hoorn. Mevrouw C. Deswart- Siderius blijft voorlopig werk zaam op het H.K.; de heer F. Deswert is sedert twee jaar werk zaam op de afdeling „Algemem j boekhouding" van het H.K. Inzender ontving hiervoor 325, nadat gebleken was dat zijn idee niet alleen de produktiekosten verminderde, maar het uiteriyk van de amandelspeculaas verbe terde. Verbetering proriu klimmethode Programma PV pag. 2 Verslagen C.C.'s 3

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1